Virtuo Centrum Muzyczne - nauka stacjonarna, zdalna i warsztaty online

16 września 2020

Wielu młodych ludzi marzy o karierze estradowej. Dorośli natomiast niejednokrotnie mają żal, że tego marzenia z dzieciństwa nigdy nie zrealizowali. Tymczasem na to, aby poczuć się gwiazdą, nigdy nie jest za późno. Wystarczy zaufać kadrze Centrum Muzycznego Virtuo.Centrum Virtuo powstało we wrześniu 2009 r. w wyniku rosnącego zapotrzebowania na rozwój artystyczny i muzyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest alternatywą dla już istniejących form nauczania muzyki. Virtuo prowadzi profesjonalną naukę śpiewu, gry na gitarze klasycznej, elektrycznej i basowej, lekcje gry na perkusji, skrzypcach, pianinie, keyboardzie, saksofonie, ukulele dla chętnych w każdym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z branżą rozrywkową albo po prostu chcesz rozwijać swój talent muzyczny pod okiem profesjonalistów, zwiększ swoje szanse na sukces i dołącz do zespołu Virtuo. Zapisy na rok szkolny 2020/21 właśnie trwają.

Na rozwijanie talentu zawsze jest odpowiednia pora!- Nasi podopieczni uczą się pod kierunkiem zawodowych muzyków z wyższym wykształceniem i przygotowaniem pedagogicznym - mówi Anna Bukowska, założycielka Centrum Virtuo. - System nauki oparty jest na lekcjach indywidualnych lub na zajęciach zbiorowych (w grupach dwu- lub trzyosobowych). Uczymy zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Przygotowujemy uczniów do koncertów, konkursów, przesłuchań oraz egzaminów wstępnych do Szkoły Muzycznej oraz na Akademię Muzyczną.
W 2012 r. Virtuo Centrum Muzyczne uzyskało tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, który świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Nauka osobiście, online i warsztaty na YouTubeSzczególna sytuacja epidemiologiczna, w jakiej znajdujemy się od kilku miesięcy, wymusiła zmianę dotychczasowych zasad nauczania. Przez kilka miesięcy Centrum Muzyczne Virtuo prowadziło naukę zdalną. W tej chwili przywrócono zajęcia stacjonarne, pozostawiając jednak dalszą możliwość nauki zdalnej. Przygotowano też wysokiej jakości materiały szkoleniowe, dzięki którym osoby rozpoczynające swoją przygodę z nauką gry czy śpiewu mogą w domu pracować nad techniką.

Aby ułatwić uczniom samodzielną pracę w domu, przygotowano dla nich cykl warsztatów "Muzo-wyobraźnia", obejmujący 15 filmów, po trzy w każdym z poniższych tematów:
  • warsztaty wokalne "Krótka instrukcja obsługi głosu ludzkiego" - Krzysztof Majda
  • warsztaty z podstaw gry na pianinie "Otwarta przestrzeń muzyczna" - Aleksandra Mularczyk
  • warsztaty z podstaw gry na skrzypcach "Środowisko naturalne skrzypiec" - Joanna Szlązak
  • warsztaty z gitary elektrycznej "Bliżej bluesa" - Marcin Wądołowski
  • warsztaty z podstaw gry na gitarze basowej "Orbita basowa" - Janusz Mackiewicz.

- Naszym głównym celem podczas tworzenia "Muzo-wyobraźni" było zainteresowanie jak najszerszej grupy odbiorców różnymi formami kontaktu z muzyką - mówi Anna Bukowska. - Uczestnicy naszych wirtualnych warsztatów dostają podstawy do samodzielnego rozwijania umiejętności muzycznych. Staramy się również zachęcić ich do dalszego kształcenia, już pod okiem naszych pedagogów, w Centrum Muzycznym Virtuo. Warsztaty zrealizowane dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".
Jeśli zatem zastanawiasz się, czy gra na skrzypcach jest trudna i czy twój wiek ma znaczenie, jeśli chcesz rozpocząć naukę, jeśli chciałbyś zobaczyć, jak buduje się akordy na pianinie i tworzy własne melodie, albo chcesz dowiedzieć, co daje nam blues, musisz koniecznie zapoznać się z nagraniami warsztatów przygotowanymi przez Virtuo.

Zastanawiasz się, czy gra na skrzypcach jest trudna? Czy możesz zacząć grać na instrumencie, gdy masz lat....? Jak budujemy akordy na pianinie? Jak stworzyć własną melodię? Co daje nam blues? Na te i inne pytania odpowiemy w warsztatach "Muzo-wyobraźnia". To bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla wszystkich rozpoczynających przygodę z grą na instrumencie lub z edukacją wokalną, zarówno dla małych, jak i dużych.

Przyszłe gwiazdy na startDla tych, którzy marzą o nagraniu własnego DEMO na profesjonalnym sprzęcie wykorzystywanym tylko do nagrań studyjnych, przygotowano Pakiet Studio.

- Poczujesz się jak w prawdziwym studiu - zapewnia Anna Bukowska, założycielka Virtuo. - Pod okiem instruktora z dużym doświadczeniem w realizacji nagrań wokalnych będziesz miał możliwość pracy z mikrofonem wielkomembranowym, na komputerze z oprogramowaniem do realizacji nagrań, na profesjonalnych studyjnych słuchawkach. W ramach pakietu Studio raz w tygodniu będą odbywały się 45-minutowe zajęcia z instruktorem wokalu, a raz w miesiącu, w ramach jednej lekcji indywidualnej, będziesz mógł się delektować pracą w studiu. Dwa razy w roku szkolnym zrealizujesz nagranie Demo.
Lekcje śpiewu czy gry na instrumencie to również znakomity prezent w postaci bonu upominkowego, np. z okazji imienin, urodzin, walentynek, komunii czy rocznicy. Jest to znakomita opcja dla osób, którym marzy się tego rodzaju kontakt z muzyką, a które nigdy nie miały odwagi bądź sposobności wziąć udziału w zajęciach.

Zajęcia pod okiem profesjonalistów w atrakcyjnej lokalizacjiCentrum Muzyczne Virtuo mieści się w samym sercu Gdyni, przy ul. Świętojańskiej 36/3Mapka. Placówka ma swój mniejszy oddział również w Sopocie przy ul. Mazowieckiej 26AMapka. Szczegółowe informacje na temat bieżącej oferty oraz zapisów znajdują się na stronie internetowej Virtuo.

Liczny skład zespołu Centrum Muzycznego Virtuo tworzą znani trójmiejscy artyści, koncertujący w Polsce i za granicą. Klasę gitary prowadzą Leszek Dranicki, Marcin Wądołowski, Kinga Pruś, Michał Kusz, Janusz "Macek" Mackiewicz, mistrzowską klasę wokalu Joanna Knitter i Hanna Woźniak, klasę wokalu rozrywkowego i musicalowego: Krzysztof Majda, Kinga Pruś, Amal Anani, Adam Bartusz oraz Wojciech Schmach, klasę perkusji Piotr Góra i Grzegorz Sycz, klasę saksofonu Marcin Stefaniak, klasę skrzypiec Joanna Szlązak, klasę pianina Justyna Herbasz oraz Aleksandra Mularczyk, a klasę teorii muzyki i kształcenia słuchu Joanna Galubińska.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii