Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt - rekrutacja w Gdyni

28 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)

Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt to uznane miejsce szkoleniowe na mapie polskiego Gestaltu. Świadczy o tym fakt, że placówka jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt EAGT. W kwietniu i maju rozpoczynają się kolejne edycje oferowanych przez szkołę kursów. Główne programy szkoleniowe to: szkoła psychoterapeutów Gestalt i socjoterapia.Kadra WSPG to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej i trenerskiej, posiadający międzynarodowe uprawnienia zawodowe.

I etap - Program PodstawowyPierwszym etapem szkolenia jest Program Podstawowy - Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Rekrutacje odbywają się wiosną i jesienią.

Szkolenie na tym etapie dedykowane jest pedagogom, psychologom, nauczycielom, studentom kierunków humanistycznych, pracownikom socjalnym, asystentom rodziny oraz innym osobom zainteresowanym wykorzystaniem nurtu Gestalt w pracy zawodowej.

I etap szkolenia trwa 2 lata i daje możliwość udziału w drugiej części i zdobycia kwalifikacji w zakresie umiejętności Psychoterapeutycznych i Trenerskich Gestalt.

Zajęcia odbywają się w weekendy, w maksymalnie 15-osobowych grupach. Więcej informacji, terminarz i harmonogram szkolenia znajduje się na stronie internetowej WSPG.

II etap - Program KlinicznyDrugi etap szkolenia, czyli Szkoła Psychoterapeutów Indywidualnych i Grupowych Gestalt, dostępny jest wyłącznie po ukończeniu programu podstawowego.

Celem szkolenia na II etapie Szkoły Psychoterapii jest nabycie i rozwinięcie praktycznych umiejętności pracy w zawodzie psychoterapeuty Gestalt oraz poszerzenie wiedzy teoretycznej oraz rozwinięcie umiejętności z zakresu prowadzenia procesu psychoterapii klienta.

Szkolenie odbywa się w oparciu o osobiste zaangażowanie w proces edukacji. Zdobyte kompetencje pozwolą na samodzielne i odpowiedzialne towarzyszenie klientom w rozwiązywaniu problemów, trudności, leczeniu i rozwijaniu własnego życia. Program szkolenia umożliwia naukę wszystkich istotnych zagadnień, które zawiera proces psychoterapii. Dzięki tak ułożonemu programowi będzie można w chronologiczny sposób zdobywać i rozwijać wiedzę i umiejętności Postawy Terapeuty.

Ukończenie całego cyklu dwóch etapów Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt uprawnia do ubiegania się w procedurze indywidualnej o certyfikat Psychoterapeuty Gestalt w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Gestalt EAGT.

Program zawiera łącznie: 620 godzin merytorycznych, 150 godzin superwizji i 100 godzin psychoterapii grupowej. Więcej informacji, terminarz i harmonogram szkolenia znajduje się na stronie internetowej WSPG.

SzkoleniaWielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt oprócz programów szkoleniowych oferuje też warsztaty tematyczne dla amatorów i profesjonalistów.

Osoby zajmujące się szeroko rozumianą pomocą psychologiczną oraz wykorzystujące w pracy zawodowej kompetencje i umiejętności praktyczne z zakresu psychologii mogą wybrać m.in.:
  • socjoterapię w podejściu Gestalt
  • cykle szkoleniowe dla profesjonalistów: praca z klientem uzależnionym, zastosowanie pracy z ciałem w praktyce klinicznej itd.
  • treningi terapeutyczne
  • warsztaty rozwoju osobistego
  • superwizję

OddziałySzkoła znajduje się:
  • w Gdyni: pl. Grunwaldzki 18/1
  • w Poznaniu: ul. Dąbrowskiego 75/18

Założycielki WSPGAleksandra Replin: "Zawód psychoterapeuty Gestalt jest dla mnie fascynującym, inspirującym, niepowtarzalnym i twórczym doświadczaniem rozwoju i zmian klienta w procesie psychoterapii. Praca zawodowa pozostaje w ścisłym związku z przygodą życia, jaką jest rozwój osobisty i zawodowy. Ufam, iż każdy ma możliwość i prawo żyć satysfakcjonująco, być szczęśliwym. Gestalt to pasja i droga zawodowa, stanowi źródło mojej satysfakcji i radości życiowej. Od 2005 jestem propagatorem i nauczycielem metody Gestalt. W pracy klinicznej łączę metodę Gestalt z metodą psychoterapii pracy z ciałem A. Lowena."

Certyfikaty: Psychoterapeuty - EAGT i ECP, Specjalista Terapii Uzależnień, Superwizor EAGT

Szkolenia: Analiza Bioenergetycznej A. Lowena, Analiza Transakcyjna, Metoda społeczności terapeutycznej.

Doświadczenie zawodowe:
- szkoła psychoterapeutów i trenerów Gestalt
- 25 lat pracy pedagogicznej
- 21 lat prywatnej praktyki klinicznej - aktualnie Poznań i Gdynia (w tym 10 lat pracy z osobami uzależnionymi - lecznictwo stacjonarne i 4 lata NFZ - poradnie zdrowia psychicznego)
- 7 lat pracy superwizyjnej
- autor i realizator programów: szkoły psychoterapeutów Gestalt, programów profilaktycznych dla młodzieży, programów szkoleniowych dla nauczycieli


Jolanta Cieplińska: psychoterapeuta, superwizor, trener treningu psychologicznego i nauczyciel psychoterapii, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie.

Od 1999 r. prowadzi terapię indywidualną grupową, autorskie programy rozwoju osobistego dla kobiet z cyklu "Warsztaty Twórczej Kobiecości", warsztaty "Terapeutyczna praca ze snami w ujęciu Gestalt", "Promowanie zdrowego trybu życia", programy psychoedukacyjne.

W pracy terapeutycznej m.in. wykorzystuje technikę psychodramy i gestaltową pracę z ciałem, techniki pracy ze snami, praca z eksperymentem, fotografią itp.

Należy do organizacji zrzeszających profesjonalnych psychoterapeutów: jest członkiem założycielem Polskiej Federacji Psychoterapii (PFP), przez dwie kadencje (w latach 2009 - 2014) była sekretarzem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG), a także członkiem European Association for Gestalt Therapy (EAGT).

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii