Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021. Jak poszło uczniom z Trójmiasta?

2 lipca 2021, 11:30
Piotr Kallalas
OKE w Gdańsku opublikowała dziś wyniki egzaminu ósmoklasistów. Więcej zdjęć (7)

OKE w Gdańsku opublikowała dziś wyniki egzaminu ósmoklasistów.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

OKE w Gdańsku opublikowała dziś wyniki egzaminu ósmoklasistów.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

To był wyjątkowy rok dla ósmoklasistów, którzy po roku nauki zdalnej przystąpili w maju do testów kończących nauczanie podstawowe. Dziś poznaliśmy wyniki egzaminów - jak poszło uczniom z Trójmiasta?W piątek, 2 lipca, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki egzaminów ósmoklasisty 2021, które kończą edukację na poziomie szkoły podstawowej i są ważnym elementem rekrutacji do szkoły średniej.

W tym roku egzamin ósmoklasisty został zorganizowany w dniach 25-27 maja, a więc o około miesiąc później w porównaniu z latami przed wybuchem epidemii. Warto podkreślić, że uczniowie podeszli do testów po rocznej nauce w trybie zdalnym.

Do każdego egzaminu podeszło ponad 23 tys. uczniów. Więcej zdjęć (7)

Do każdego egzaminu podeszło ponad 23 tys. uczniów.

Mat. OKE w Gdańsku

Do każdego egzaminu podeszło ponad 23 tys. uczniów.

Mat. OKE w Gdańsku

- Wyniki są porównywalne do roku poprzedniego w przypadku średnich wyników procentowych. Język angielski poszedł lepiej, natomiast należy zwrócić uwagę, że ze względu na pandemię zakres wymagań również był zmodyfikowany. Przed nami jednak szczegółowa analiza związana z podejściem do konkretnych zadań. Dopiero to może dać nam pełen obraz i odpowiedź na pytanie, jak uczniowie poradzili sobie z egzaminami - mówi Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.
Egzamin był skierowany do uczniów VIII klasy szkoły podstawowej i uczniów szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej. W całym województwie swoją wiedzę sprawdziło przeszło 23 tys. uczniów.

Czytaj też: Rusza rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2021/2022

Najlepiej język angielski, najgorzej matematykaJak co roku, najlepszymi wynikami w przypadku Trójmiasta mogą pochwalić się uczniowie z Sopotu. Tutaj średni wynik z języka polskiego wyniósł 67 proc., z matematyki 64 proc., a z języka angielskiego 83 proc. Należy jednak wziąć pod uwagę znacznie mniejszą liczbę uczniów przystępujących do egzaminów w porównaniu do Gdańska i Gdyni.

Uczniowie ze stolicy Pomorza uzyskali średni wynik z języka polskiego na poziomie 66 proc., z matematyki - 55 proc. i języka angielskiego - 77 proc. Z kolei w Gdyni średni wynik z języka polskiego wyniósł 64 proc., matematyki 55 proc., a z języka angielskiego 78 proc.

Matematyka niestety od lat stanowi największe wyzwanie dla zdających - trend ten jest widoczny nie tylko w Trójmieście, ale również w całym regionie.

Warto zwrócić uwagę, że język angielski jako język obcy do wyboru na egzaminie wybierało około 99 proc. uczniów. Wyniki zbiorcze dotyczące szkół zostaną opublikowane 9 lipca.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (138)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.