Zawód medyczny - zawodem przyszłości. Wybierz kierunek dla siebie

14 stycznia 2020

Kończysz szkołę, a może pracujesz, ale aktualny zawód nie do końca ci odpowiada. Zastanawiasz się, co dalej robić w życiu i stoisz przed decyzją: jaka droga będzie najbardziej odpowiednia? Studia, szkoła zawodowa, a może zmiana pracy. Warto zastanowić się, jaki kierunek pozwoli ci w przyszłości przychodzić do pracy z uśmiechem, a jednocześnie pozwoli ci się spełniać zawodowo.Dlaczego TEB Edukacja? TEB Edukacja zapewnia duże możliwości w zdobyciu pracy, przy zachowaniu odpowiedniego podejścia do nauczania. Wysoko wykwalifikowani nauczyciele, odpowiednio wyposażone sale, profesjonalne podejście do słuchaczy. Oferta szkoły posiada najatrakcyjniejsze kierunki - dostępne w różnych trybach.

Kierunek z przyszłościąDużym powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i pracodawców cieszą się kierunki medyczne. Zapotrzebowanie na techników dentystycznych, techników farmaceutycznych czy masażystów na rynku pracy wciąż wzrasta.

Jaki kierunek odpowie na zapotrzebowanie rynku i będzie pasował do twoich preferencji? Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z szeroką ofertą bezpłatnych i płatnych kierunków w TEB Edukacja.

Technik dentystyczny z technologią CAD/CAM - będziesz wykonywać i naprawiać protezy, szyny i aparaty na podstawie wycisków otrzymanych z gabinetu stomatologa. Możesz pracować w gabinetach i przychodniach stomatologicznych, placówkach ortodontycznych i protetycznych, a także otworzyć własną działalność. Praca spodoba ci się, jeśli lubisz zadania manualne i nie potrzebujesz kontaktu z klientem.

Jako technik elektroradiolog będziesz mieć wiedzę na temat określonych metod diagnostycznych z zakresu radiologii (wykorzystujących promieniowanie X, promieniowanie gamma, pole magnetyczne, ultradźwięki), diagnostyki elektromedycznej. Technik elektroradiolog często współpracuje w zespole (np. podczas radioterapii) z lekarzem (diagnostyka obrazowa) czy też pracuje samodzielnie (radiodiagnostyka, diagnostyka elektromedyczna).

Na kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii zdobędziesz umiejętności m.in. z zakresu masażu leczniczego, sportowego, kosmetycznego. W ramach dwuletniego kierunku w szkole TEB Edukacja zwiększono liczbę godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. Dzięki temu pozyskasz doświadczenie, które otworzy ci drzwi do sukcesu.

Chciałbyś pracować w zakładach opieki zdrowotnej, szpitalnej lub gabinetach stomatologicznych? Zapisz się na kierunek technika sterylizacji medycznej. Nauczysz się najważniejszych technik dezynfekcji i sterylizacji przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń oraz kwalifikowania sprzętu i wyrobów medycznych. Nabędziesz umiejętności z zakresu wykonywania i kontroli dekontaminacji oraz przygotowania sprzętu w odpowiedni sposób, by był bezpieczny. Ponadto dowiesz się, jak prowadzić odpowiednią dokumentację związaną z tym kierunkiem, dotyczącą dezynfekcji i sterylizacji, oraz poznasz przyrządy używane do zabezpieczania narzędzi sterylizacyjnych, a także środki dezynfekcyjne.

Kolejnym atrakcyjnym zawodem jest technik farmaceutyczny. Zajmować się będziesz bieżącą obsługą klienta, wydawaniem i sporządzaniem leków, nadzorowaniem produkcji leków i ziół w laboratoriach oraz zakładach przemysłowych. Z roku na rok w aptekach i hurtowniach leków wzrasta zapotrzebowanie na tych profesjonalistów.

Więcej informacji o kierunkach dostępnych w ofercie szkoły można uzyskać, kontaktując się z TEB Edukacja w Gdyni oraz TEB Edukacja w Gdańsku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii