Zimowy nabór na kursy językowe w Trójmieście

29 stycznia 2014 (artykuł sprzed 8 lat)
Anna Żukowska
Przełom stycznia i lutego to czas, kiedy w szkołach językowych tworzone są nowe grupy - każdy chętny może się zapisać. Zobacz, które szkoły w Trójmieście prowadzą nabór. Więcej zdjęć (1)

Przełom stycznia i lutego to czas, kiedy w szkołach językowych tworzone są nowe grupy - każdy chętny może się zapisać. Zobacz, które szkoły w Trójmieście prowadzą nabór.

fot. ©istock/Shironosov

Przełom stycznia i lutego to czas, kiedy w szkołach językowych tworzone są nowe grupy - każdy chętny może się zapisać. Zobacz, które szkoły w Trójmieście prowadzą nabór.

fot. ©istock/Shironosov

Początek roku to dobry moment na rozpoczęcie nauki języka obcego. Nie musimy dołączać do już istniejących grup, bo w niektórych szkołach otwierają się nowe. Często też wzbogacana jest oferta lektoratów. Sprawdź, które szkoły w Trójmieście ruszają od stycznia z naborem.Sprawdź szczegółową wyszukiwarkę szkół językowych w Trójmieście i dostępną ofertę.

Darmowe lekcje pokazowe, bezpłatny miesiąc nauki, czy nieodpłatne zajęcia z drugiego języka na poziomie podstawowym - to tylko niektóre sposoby na przyciągnięcie do szkoły językowej kursanta. Bo choć naukę języka możemy rozpocząć w każdej chwili, zainteresowanie kursami wzrasta na początku roku.

- Co roku zauważamy wzmożone zainteresowanie klientów kursami językowymi - przyznaje Michał Anulewicz ze szkoły English Unlimited. - Może to wynikać z tego, że nauka języka to dość powszechne noworoczne postanowienie, którego staramy się dotrzymać. W połowie lutego ruszy grupa podstawowa z języka angielskiego, oferujemy też bardzo atrakcyjne ceny za dołączenie do już istniejących grup.

Niektóre szkoły językowe zrezygnowały z zimowego naboru, ale część dalej umożliwia chętnym rozpoczęcie nauki w nowo utworzonej grupie. - W tym roku nasza oferta jest bardzo szeroka i obejmuje aż 7 języków na różnych poziomach zaawansowania - mówi Żaneta Mazurek z British School. - Są to angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, włoski, francuski i od tego roku także norweski. Posiadamy też wiele kursów specjalistycznych, jak kursy języka biznesowego, czy kursy konwersacyjne.

- Prowadzimy nabór na drugi semestr i rozpocznie się on w połowie lutego - mówi Joanna Błeńska ze szkoły In Plus w Sopocie. - Powstaną nowe grupy na poziomie początkującym. Słuchacze bardziej zaawansowani mogą oczywiście dołączyć do grup już istniejących.

Zapisy na kursy zimowe oraz na intensywne kursy w przerwie semestralnej prowadzi też szkoła Bell. Dla osób, które zapiszą się nowy semestr rozpoczynający się z początkiem lutego, zajęcia w styczniu będą nieodpłatne, podobnie jak intensywny kurs organizowany w przerwie semestralnej.

W większości szkół grupy są niewielkie i liczą od trzech do dziesięciu osób. - W naszych szkołach w grupie jest od trzech do siedmiu osób, co sprzyja nauce języka obcego. Oprócz standardowych grup mamy w ofercie dwuosobowe grupy prestige i oczywiście kursy indywidualne - mówi Wojciech Walder ze szkoły Ambit. - Grupy prestige to dwóch kursantów i lektor. Decydują się na nie najczęściej osoby, którym zależy na szybkich efektach lub które chcą się zacząć uczyć mniej popularnego języka, przez co nie udaje się utworzyć zwykłej grupy

Od początku marca ruszą także grupy o różnym stopniu zaawansowania z języka angielskiego i niemieckiego w szkole Profi Lingua. - Warto do nas dołączyć, bo dbamy o bardzo wysoki poziom nauczania - zachęca Maciej Michałek. - Dodatkowo od tego roku wprowadziliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach z drugiego, wybranego języka na poziomie podstawowym za darmo.

W lutym otwiera się także grupa z podstawowym angielskim w Oxford Language Centre oraz Germanicus LanguageBox, a w marcu angielskiego będzie można zacząć się uczyć w szkole Tete-a-Tete.

Najbardziej popularne języki to angielski i niemiecki, ale w trójmiejskich szkołach językowych bez problemu można znaleźć kursy języków całego świata. Czytaj więcej.

Ceny za kursy językowe są w Trójmieście zróżnicowane - wpływ ma na to liczba godzin nauki, rodzaj języka i jego poziom oraz ewentualne rabaty przyznawane nowym kursantom. Przy zapisach warto się więc dopytać o dodatkową zniżkę. Średnia cena semestru nauki to 600-800 zł., choć nieco droższe są kursy za naukę języków nietypowych, jak np. szwedzki, duński, holenderski, fiński, japoński, turecki, chorwacki, serbski czy chiński. Tu ceny za semestr to wydatek rzędu minimum 1 tys. zł za semestr nauki.

Tu znajdziesz listę szkół językowych działających w Trójmieście.

Nowe grupy językowe powstaną od nowego semestru w kilku szkołach językowych z Trójmiasta:
- Ambit
- LanguageBox
- Englih Unlimited
- In Plus
- Oxford Language Centre
- Tete-a-Tete Szkoła Językowa
- British School
- Profi-Lingua
- Bell
Na co zwracasz uwagę przy wyborze szkoły językowej?
13%

na to, kto prowadzi zajęcia - wybieram tylko te szkoły, które zatrudniają native spikerów

26%

na jakość nauki

19%

na cenę i promocje, np. możliwość darmowej nauki kolejnego języka

13%

na liczebność grup

14%

na godziny, w jakich prowadzone są zajęcia

15%

nie mam specjalnych wymagań - ważne jest tylko to, czy jest mój język i grupa o podobnym poziomie

zakończona

łącznie głosów: 78

Opinie (46) 4 zablokowane

 • (3)

  I would like to polish my english.
  Nieźle zażonglowałem słowami, no nie?
  Zna się te języki

  • 31 8

  • to stare hasło z GW - Polish your English

   BTW: I would like to polish my English.

   • 5 1

  • quite (1)

   If you want to polish your English try checking your spelling :)

   • 1 6

   • If you want to be sexy, you must drink a lot of pepsi!
    Co Wy na to?
    Też niezłe

    • 13 5

 • Jaki fach zdobędziesz po szkoleniach...

  - uzyskanie statusu osoby bezrobotnej w PUP

  - wpisanie potencjalnego maila pracodawcy

  - załączanie i wysyłanie cv / listu motywacyjnego

  - sprawczanie poczty

  ... pętla...

  - załączanie i wysył...

  • 17 2

 • (8)

  Szkola Ambit to powinna zadbac o przeplyw informacji. Sami odpychaja od siebie klientow. W jednej szkole mowia co innego, zapewniajac, ze maja jeden system i wszystko widza. W drugiej szkole zdziwieni, ze takie lub inne

  Szkola Ambit to powinna zadbac o przeplyw informacji. Sami odpychaja od siebie klientow. W jednej szkole mowia co innego, zapewniajac, ze maja jeden system i wszystko widza. W drugiej szkole zdziwieni, ze takie lub inne informacje sa przekazywane klientom. Kiedys probowalam sie zapisac na kurs to musialam babceczce z Ambita mowic, co ma przekazac innym zainteresowanym uczestnikowm kursu, bo nie potrafila sie z nami dogadac w sprawie terminu. Po prostu mowila, ze tej osobie pasuje to, tamtej tamto, w ogole nie proponujac innego rozwiazania. Na moje szczescie nic z tego kursu nie wyszlo. Strach pomyslec jaki jest poziom nauczania, skoro dziewuszki nie potrafia glupiego terminu dla 3 osob ustalic.

  • 17 5

  • nie każdy nadaje się do prowadzenia biznesu (4)

   podejrzewam że to jest przykład zatrudniania po taniości... zamiast osoby z kompetencjami biorą w tych szkołach desperatów do pracy... ale niestety jak się chce oszczędzać to wychodzi bida, ja nikogo uczyć nie będę jak

   podejrzewam że to jest przykład zatrudniania po taniości... zamiast osoby z kompetencjami biorą w tych szkołach desperatów do pracy... ale niestety jak się chce oszczędzać to wychodzi bida, ja nikogo uczyć nie będę jak się prowadzi firmę, ale jak ktoś proponuje sekretarce 1200zł netto to niech się później nie dziwi że nie potrafi się taka dogadać z wykształconymi kursantami, bo ceniąca się osoba chce zarabiać godnie

   • 6 1

   • "Ceniąca się osoba chce zarabiać godnie" - po pierwsze to wszyscy chcą zarabiać godnie; po drugie lepiej zarabiać 1200 zł netto niż siedzieć na bezrobotnym (o oczywistych korzyściach nie trzeba chyba pisać); po trzecie,

    "Ceniąca się osoba chce zarabiać godnie" - po pierwsze to wszyscy chcą zarabiać godnie; po drugie lepiej zarabiać 1200 zł netto niż siedzieć na bezrobotnym (o oczywistych korzyściach nie trzeba chyba pisać); po trzecie, skoro ktoś decyduje się jednak pracować to bez względu na zarobki powinien wykonywać swoją pracę rzetelnie (również z wiadomych powodów).

    • 3 5

   • (2)

    Jest ogłoszenie o pracę ze szkoły ambit na tymże portalu, że szukają do biura ale zaznaczono- dla niepełnosprawnych, pewnie chodzi o ulgi, które pracodawca otrzyma po zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej. Zastanawiam się

    Jest ogłoszenie o pracę ze szkoły ambit na tymże portalu, że szukają do biura ale zaznaczono- dla niepełnosprawnych, pewnie chodzi o ulgi, które pracodawca otrzyma po zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej. Zastanawiam się tylko, czy przy wyborze pracownika nie powinny być brane pod uwagę głownie jego kompetencje? Czy ogłoszenie z zaznaczeniem (dla niepełnosprawnych) nie dyskryminuje zdrowych kandydatów?

    • 2 2

    • (1)

     A uważasz, że osoby niepełnosprawne powinny mieć mniejszą szansę na pracę? Czy uważsza, że osoba niepełnosprawna nie ma kompetencji?

     Zastanów się najpierw 3 razy zanim wypowiesz słowo 'dyskryminacja'

     Jeśli takiej osoby szukają ze względu na ulgi lub cokolwiek innego to co w tym złego?

     • 1 4

     • Sam sobie wystawiasz świadectwo. Nie rozumiem pretensji, otóż uważam, że zaznaczanie w ogłoszeniu, że osoba ma być młoda, stara, chuda, gruba, zdrowa, chora jest dyskryminacją, w ogłoszeniu jak i podczas rekrutacji powinny być brane pod uwagę wyłącznie kompetencje pracownika

      • 5 1

  • Polecam samemu usiąść za biurem (2)

   Szkoła Ambit jako jedna z nielicznych daje szanse na ustalenie dogodnej godziny dla każdego członka grupy, dlatego rodzi się bałagan. Ale to nie jest wina kierowniczek. Profi lingua ma z góry ustalone godziny więc nie ma tego problemu, ale za to w Ambicie nie spotkałam się z nieładem na zajęciach, jak to miało miejsce w Profilingua

   • 2 4

   • Za zimno na siedzenie za biurem

    • 5 0

   • Nie zgadzam się z Twoją opinią.

    Właśnie w Ambicie przez miesiąc czekałem na ich telefon w sprawie terminu rozpoczęcia kursu. Gdy w końcu zsam zadzwoniłem, sympatyczna pani poinformowała mnie, że nie mogą zorganizować grupy na j.angielski dla

    Właśnie w Ambicie przez miesiąc czekałem na ich telefon w sprawie terminu rozpoczęcia kursu. Gdy w końcu zsam zadzwoniłem, sympatyczna pani poinformowała mnie, że nie mogą zorganizować grupy na j.angielski dla początkujących w godzinach przedpołudniowych. W ten sposób straciłem ponad miesiąc.
    Spróbowałem w Profi Lingua, gdzie jako jedyni mieli dogodne dla mnie godziny zajęć. Zajęcia odbywają się w dobrych warunkach, w kilkuosobowych grupach. Dzięki prowadzącej Pani Hani, zajęcia upływają w sympatycznej atmosferze i mimo mojego braku zdolności językowych powoli zaczynam widzieć efekty nauki. M.in.te czynniki spowodowały chęć kontynuowania nauki w Profi Lingua.

    • 2 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.