Dodaj opinię

Opinie (170) ponad 50 zablokowanych

 • Aferujcie się bardziej politycy (6)
  Hipokryzja was zjada a płacą zwykli ludzie.
  Makowy kangur
  1 rok
 • "Trzeba nam braterstwa serc, a nie zaciśniętych pięści" (3)
  Piękne słowa. Szkoda, że piękne tylko dzisiaj.
  1 rok
 • XXX (4)
  Piękne pożegnanie .
  Jugend aus Danzig
  1 rok
 • Jestem zażenowana (13)
  słowa Głodzia to kolejna próba ugrania czegoś dla siebie na tej tragedii. jak można było powiedzieć, że to wszystko dlatego, bo kościoła jest za mało w przestrzeni publicznej? bezczelny, mały człowiek
  sdfg
  1 rok
 • Ok. Pamietajcie wszyscy o tym pojednaniu nie tylko dzis i jutro...
  1 rok
 • Abp Leszek Sławoj Głódź wzywa do cyt: "Do koniecznej przemiany stylu naszego życia"?! Ooo księże arcybiskupie i co zacznie ksiądz od siebie? Dajmy na to w Pana rezydencji urządzimy dom dziecka, a ksiądz pójdzie na mniejsze? Dajmy na to 200m2?
  1 rok
 • '(...) To pycha buduje mury osobności. Wzywa do ich obrony (...)'
  Niewątpliwie, proszę pana, niewątpliwie...
  Squirrel-lka
  1 rok
 • dzwon którego nikt nie słyszy... (1)
  1 rok
 • Leszek Sławoj Głódź - zacznij od siebie....!
  1 rok
 • stek jakiś frazesów typowy dla tego cynicznego biskupa (9)
  Nawet w takich tragicznych okolicznościach nie może się powstrzymać od jakis ideologicznych bredni. Zero refleksji na tym co najważniejsze - ze Pan prezydent stawał w obronie każdego człowieka, a szczególności grup pogardzanych przez tżw. 'Prawych katolikow'. Tak Panie glodz kinder, kursche,kische. I miliony na posiadłości z danielami. I actimelek o poranku - do byłby dla niego idealny świat. właśnie ostatnie 30 lat upłynęło pod znakiem prymitywnej kościelnej indoktrynacji, połączonej z obecna nagonka i nienawiścią do uchodźców, innych religii, absurdalnym stosunkiem do kobiet, mniejszości seksualnych i inne pseudonaukowe bzdury połączone ze szczuciem z wielu ambon. Przymykanie oka na pedofilie. I do czego to doprowadziło?. A będzie coraz gorzej. Chyba ze w końcu weźmiemy się za edukacje obywatelska, albo putinowska Rosja będzie coraz bliżej. I znowu ktoś zabije innego wspaniałego człowieka.
  1 rok
  • nie hejtuj człwieku, ksiądz też ma prawo do poglądów , każdy ma prawo mieć swoje zdanie (1)
   to co dla ciebie jest absurdem dla kogoś może być wartością
   1 rok
   • Problem w tym, że p. Głódź wygłosił te swoje poglądy publicznie na pogrzebie katolika,
    który - mimo całej swjej wiary, a może właśnie ze względu na nią - niekoniecznie podpisałby się pod całością poglądów autora.
    Squirrel-lka
    1 rok
  • George Orwell – Rok 1984

   Cele poszczególnych warstw są absolutnie nie do pogodzenia. Celem górnej jest utrzymanie swojej pozycji. Celem średniej jest zamiana miejsc z górną. Celem dolnej, jeśli akurat go ma - gdyż na ogół jej przedstawiciele są zbyt ogłupieni ciężką pracą fizyczną, aby myśleć o czymkolwiek poza żmudną codziennością - jest znieść przywileje i stworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy będą sobie równi. Na przestrzeni dziejów wciąż toczą się boje, w ogólnych zarysach przebiegające identycznie. Przez długie okresy warstwa górna pewnie dzierży władzę, lecz prędzej czy później następuje moment, kiedy traci wiarę we własne siły, albo w swoje umiejętności sprawnego rządzeniu; czasami dzieje się to równocześnie. Wówczas obala ją warstwa średnia, która kaptuje do pomocy dolną, wmawiając jej, iż walczy o wolność i sprawiedliwość. Zaledwie osiąga cel, spycha warstwę dolną na jej dawną, podrzędną pozycję, a sama przeistacza się w górną. Po pewnym czasie z jednej lub obu tych warstw wykluwa się nowa grupa średnia i bój zaczyna się od początku. Z trzech warstw tylko dolnej nigdy nie udaje się choćby na krótko zrealizować upragnionych celów. Twierdzenie, iż w ciągu wieków nie dokonał się żaden postęp materialny, byłoby przesadą. Nawet w obecnych czasach, mimo panującego zacofania, warunki bytowe przeciętnego obywatela są lepsze niż przed kilkuset laty. Lecz ani dostatek, ani wzrost kultury obyczajów, ani reformy i rewolucje nie przybliżyły choćby o milimetr realizacji ideału powszechnej równości.
   1 rok
   • w tym rzecz że nigdy nie było i nie będzie równości międzyludzkiej ale chodzi o coś innego - o szacunek do drugiego człowieka i ów szacunek pan prezydent posiadał do każdego Gdańszczanina nawet jeśli był przez nich nielubiany.
    1 rok
  • Kinder Küchen Kirchen jak cos
   1 rok
  • Nie słyszałem, żeby deweloperzy byli przez Kościół jakoś szczególnie uciskani.
   Podasz jakieś dane na ten temat?
   zgred
   1 rok
  • Nie obrazaj tylko zacznij od pracy nad soba (1)
   tak nisko upadles, pokazujesz wlasnie jak masz kompletny brak kultury i szacunku dla innych pogladow. Nikt Ci nie kaze byc katolikiem, jezeli sie z Kosciolem Katolickim nie zgadzasz to w porzadku, Twoja sprawa. Ale nie obrazaj ludzi kosciola Katolickiego i katolikow, opanuj sie czlowieku i swoje emocje, bo to co piszesz to jest wlasnie mowa nienawisci i braku tolerancji. Pan Prezydent Adamowicz nie bylby z Ciebie dumny, nie zapomnij, ze on byl Katolikiem!
   Anita
   1 rok
   • Nazwy wyznań od małej litery, trochę szacunku dla polszczyzny! Z kolei kościół w znaczeniu instytucji - od wielkiej.

    Co do meritum: katolikiem, chrześcijaninem jest o. Wiśniewski, powiedział prawdę, trafił mocno do serc, dlatego dostał oklaski podczas mszy. Głódź jest politykiem pisowsko-rydzykowym, wygłosił kazanie pełne frazesów i bezsensów, a my, katolicy, mamy prawo oceniać i je, i jego. Z Pawła Adamowicza był lepszy chrześcijanin niż z obecnego gdańskiego biskupa.
    Mona
    1 rok
  • I to jest sedno sprawy
   każdy powinien przemianę zacząć od siebie od spojrzenia w głąb własnego sumienia i przeprowadzenia rachunku nieprawości i krzywd wyrządzonych myślą ,mową , zaniedbaniem . Prawda nas wyzwoli !!
   grzesznik
   1 rok

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii