Dodaj opinię

Opinie (188) 6 zablokowanych

 • Normalnie beka roku:) (30)
  Nie dalej jak wczoraj Pan Donald Trump z małżonką powiedział że będą w usA likwidować sprzedaż e-papierosów.
  Czyli rozumiem że całość rynku zasypią swoimi produktami?
  Tak ma wyglądać partnerstwo "dobre jak nigdy" My nie chcemy się truć więc Wy w imie partnerstwa trujcie się naszymi produktami i zapłaćcie za to w zielonych?:)
  A co na to dobra zmiana?:)

  Ps. a teraz to powinni w zebach dostarczyć wszelkich zaświadczeń z usA że ich produkty nie są niezdrowe i nie narażają człowieka na utratę zdrowia.
  Bo raczej nie przejdzie że w usA produkty będą nielegalne a w Europie i kraju miodem i mlekiem płynącym legalne w obrocie:)
  8 miesięcy
  • W polsce rocznie umiera 60 000 osób od chorób powiązanych z paleniem zwykłych papierosów, w ameryce 480 000 rocznie. Teraz 5 osób ma problemy z płucami, u nas się o tym nie pisze, ale robili oni własne liquidy i vapowali taki z THC i wielka nagonka.
   E papierosy nadal pozostają mniej szkodliwe od zwykłych papierosów.
   8 miesięcy
   • Ale tu nie chodzi o to:) (1)
    Nie zrozumiałeś /aś mojej wypowiedzi:)
    Prosciej.
    Za chwile w USA zlikwidują legalną sprzedaż e-papierosów
    a skoro tak to czemu my w Polsce wpuścimy na rynek producenta/ dystrybutora, pośrednika w sprzedaży czegoś co u nich będzie nielegalne:)
    To tak jak by powiedzieć że USA walczy z kartelami kokainowymi więc w Polsce będzie sprzedawał bo u nas nie walczą równie sprawnie.
    Skoro coś jest zakazane u nich to moralnie jest aby nie sprzedawać nigdzie indziej tego produktu . Ale moralność usA i Donalda trumpa jest przeliczana na dolary. Ot cała odpowiedz
    8 miesięcy
    • Trump to sobie może gadać, niech najpierw zbuduje obiecany mur. Nie zakaza epapierosow, myślę że jest to wstęp doich większego opodatkowania. Czemu państwo pozwala na to by ludzie umierali od zwykłych papierosów i alkocholu?
     8 miesięcy
   • Nie oczekuj, że ktoś przeczyta dokładnie przyczyny zatruć w USA - liczą się nagłówki typu "EP Zabijają: i już mamy samych specjalistów. Wystarczy spojrzeć na wyniki ankiety - w chwili pisania widzę 67% osób twierdzących, że EP są tak samo szkodliwe jak zwykłe szlugi.
    Fact-O-ID
    8 miesięcy
    • Ale nie roztrząsam sprawy dotyczącej co jest bardziej szkodliwe a co mniej szkodliwe. (1)
     Obie rzeczy są szkodliwe i o tym niech wypowiadają się specjaliści.
     Mi chodzi o sam system działań moralnych i biznesowych.
     Jeśli w usA produkuje baloniki i nagle zakazują tej produkcji bo baloniki sa niebezpieczne to czemu MY jako naród i przedstawiciele narodu pozwalamy upłynniać coś niebezpiecznego bądź nielegalnego na terenie RP.
     A odpowiedź jest prosta...że lata jak amerykanie z różnych przyczyn nawet tych wyssanych z palaca) zmienią regulacje dotyczące obrotem e- papierosów i wkładów do nich my dojdziemy do podobnych wniosków.
     Tylko prawda jest taka że nie chodzi w tym wszystkim o człowieka...który umrze szybciej po fakach czy później po e-papierosach tylko o kase.
     F16 F35 Abramsy i inne wynalazki nie są dla nas po to aby nam się żyło lepiej i bezpieczniej tylko po to aby dać zarobić usA...kosztem zmian regulacji włącznie.
     8 miesięcy
     • Bo nie liczysz się ty jako jednostka ze swoim zdrowiem, tylko ile na tobie można zarobić. Koncerny farmaceutyczne nie produkują leków, bo cię lubią. One widzą tylko zysk. Nie ważne, ze równie dobrze możesz wyleczyć się kiszoną kapustą czy miodem. Nachalne reklamy wmówią ci, że ich produkt jest ci niezbędny do życia jak tlen. I widocznie nasz rząd widzi w tym niezły interes. A ludzie? Ludzie poszczekają, a karawana pójdzie dalej.
      8 miesięcy
   • Cieciu z tej firmy, po co dajesz durne statystyki, czy w Polsce jest tylu mieszkańców co w USA? (1)
    8 miesięcy
    • Dlaczego sanepid w czasie kontroli sprawdza oznakowanie o zakazie palenia również e-papierosów? Czyli jakieś obawy mają, i to na szczeblu rządowym.
     8 miesięcy
   • oprócz 6 zmarłych (dosyć istotny problem z płucami, nie będą już oddychać) jest około 500 przypadków osób , które zostały (2)
    FDA zaleca ostrożność, bo nie jest w stanie w rozstrzygający sposób określić przyczyny.
    długotrwałe skutki palenia e-papierosów nie są znane. zanim tradycyjne koncerny tytoniowe zostały zmuszone do uznania szkodliwości swoich produktów upłynęło kilkadziesiąt lat. wcześniej towarzyszył im pierwszorzędny marketing oferujący atrakcyjny styl życia. tyle faktów
    8 miesięcy
  • Książka (5)
   prof. Sobczaka w Empiku ,,1500 razy mniej'' - jasno okreslone ryzyko korzystania z inhalatorow nikotyny - stanowczo bezpieczniejsze od tradycyjnych. Ale media robią swoje.
   anonim
   8 miesięcy
   • Masz odpowiedz w swojej wypowiedzi:) (4)
    stanowczo bezpieczniejsze nie równa się bezpieczne!
    8 miesięcy
    • Bezpiecznie to jest nic nie robić, ja dzięki E papierosom przestałem palić zwykłe szlugi, czuje się dużo lepiej, poprawiła mi się cera i zdrowie. Teraz czuje od innych że śmierdzą od zwykłych papierosów, wczesniej tego nie czułem.
     8 miesięcy
    • Nikt nie mówił (2)
     ze to witamina C - w nazwie jest dalej papieros. Chodzi o wybór mniejszego zła.
     anonim
     8 miesięcy
     • Nie ma czegoś takiego jak mniejsze zło, zło to zło i tyle w temacie. (1)
      8 miesięcy
     • Ile osób rozpoczyna przygodę z paleniem od e-papierosów? Mając świadomość szkodliwości papierosów nigdy nie sięgnęliby po nie, ale ufając reklamom o bezpieczeństwie e-papierosów chętnie zaczęli palić. Mam kilku takich znajomych, jak zaczynali to uważano, że to "samo zdrowie".
      8 miesięcy
  • kraje trzeciego świata, a taki status ma niewątpliwie Polska w administracji USA (2)
   nie są pot to robić im dobrze tylko po to żeby sprzedawać w nich produkty swoich producentów i zarabiać na nich jak sie da. America first !!!
   8 miesięcy
   • Tak, siedzisz w administracji USA jak mucha na ścianie i świetnie się w tych sprawach orientujesz snując przypuszczenia.
    8 miesięcy
    • Każdy kraj patrzy na inne jedynie przez pryzmat korzyści: gospodarczych, ekonomicznych lub militarnych. Im kraj jest bardziej zacofany, tym łatwiej da się skusić na ciemne interesy, widząc przede wszystkim korzyści finansowe.
     8 miesięcy
  • Przeczytałeś artykuł bez zrozumienia - zdarza się (4)
   Oni otwierają w Polsce tzw. "Global Business Services Center", czyli "centrum usług wspólnych", gdzie ludzie będą wykonywać proste prace biurowe na rzecz w.w. producenta. NIE centrum dystrybucji/sprzedaży (to pewnie już od dawna mają, pewnie jak zwykle gdzieś w Warszawie). W tym przypadku to oni nam będą płacić, a nie my im.
   8 miesięcy
  • A kto nam każe to przyjmować? Polska nie musi akceptować tego biznesu. Ponadto rozmowy i wejście na rynek napewno nie wywiązały się w ostatnich dniach.
   8 miesięcy
  • Pan(lol)Trump mówiąc takie rzeczy pokazuje w całej okazałości czym jest populizm - mówienie o rzeczach, o których nie ma się pojęcia do ludzi, którzy też pojęcia nie mają. Zabronić może przy okazji sprzedaż latarek i czajników. Jedyny cel to zapowiedź wprowadzenia wyższych podatków od sprzedaży EP.

   Nie można zakazać czegoś czego stworzenie w domowych warunkach jest banalnie proste dla każdej osoby mającej minimalne pojęcie o elektronice. Sprzedaży też nie można powstrzymać, bo jak powstrzymać sprzedaż osobnych części przy pomocy, których możemy w domu złożyć EP? Proste mody mechaniczne to gwintowana rurka metalowa i jedna lub dwie nakrętki służące do zamknięcia obiegu. Atomizer w częściach to najczęściej głowica i pojemnik ( tank ) na liquid. Osobno te części można sprzedawać jako części do latarki, jako przedmioty hobbystyczne czy rękodzieło. I cóż ten PAN Trump z tym zrobi ? Nic, ale gawiedź się cieszy. A rynek warty miliardy się śmieje. Ludzie, którzy będą chcieli wapować będą dalej to robić.

   Zatrucia nie miały związku z EP tylko z zawartością liquidów ( najprawdopodobniej podrobionych i zanieczyszczonych ) Na tej samej zasadzie jak trują się lumpy pijące alkohol z bazaru od ruskich.
   Fact-O-ID
   8 miesięcy
   • Ile dostajesz za tą propagandę? (1)
    8 miesięcy
    • Jak to każdy może zmajstrować w łazience, to po cholerę taki wielki koncern. A może by się jakiś rodzimy producent tym zajął i dał zarobić naszym na produkcji, handlu i księgowości. Albo Chińczyk. Chińczyk wyprodukuje to dziesięć razy taniej, bo on żadnej księgowości nie potrzebuje.
     8 miesięcy
  • No to nie będą legalne USA najwyżej i nie będą sprzedawali na tamten rynek. W czym problem? Trump gada dużo, bez większego sensu i twierdzi, że na wszystkim się najlepiej zna.
   8 miesięcy
 • Skad wezma ludzi do roboty? Z Nepalu?
  8 miesięcy
 • Otwiera biuro, nie produkcję... (7)
  8 miesięcy
  • Ale po co otwiera biuro?? (6)
   Po to aby było otwarte? Jeśli tak myślisz to jesteś naiwny.
   Otwiera się biuro żeby wprowadzać na rynek swoje produkty.
   Tylko czemu u siebie zaraz nie będą mogli ich sprzedawać ?
   W takim układzie sprzedaż i fabrykę śmierci trzeba przenieść tam gdzie nie będzie to nielegalne.
   a ciemny lud w Polsce z ciemnymi politykami jeszcze zapłąca Donaldowi za zaszczyt jaki ich kopnie:)
   8 miesięcy
 • pomorska strefa ekonomiczna wspiera producenta narkotyków jakim są te chemiczne dopalacze zwane e-papierosami?
  8 miesięcy
  • bo lepiej zażywać naturalne papierosy, w których dymie jest 400 substancji kancerogennych?

   Nikotyna jest w tym wszystkim najmniejszym problemem...
   8 miesięcy
   • z drugiej tradycyjne papierosy zabijają kilkadziesiąt lat. sądząc po ostatnich przypadkach epapierosy mogą dać radę w kilka ;)
    8 miesięcy
 • praca w młodym zespole i inne pitu pitu a wypłata 2500 netto ? (23)
  s
  8 miesięcy
  • Nie zapominajmy o owocach do biura :D
   8 miesięcy
  • Podobno dają 5000-7000 na szeregowym stanowisku (19)
   team lead i kierownictwo to już powyżej 10 000
   8 miesięcy
   • Typowy początek. A potem będzie efficiency, czytaj redukcja etatów i stawianie na młodych juniorów w miejsce osób odchodzących. Firma wydmuszka, gdzie nawet ekspres do kawy jest w leasingu.
    8 miesięcy
    • Gdybyś miał chociaż minimalną wiedzę o biznesie, to wiedziałbyś, że... (3)
     ...w tego typu organizacjach nikt nie chce zajmować się pierdołami typu ekspres do kawy. Bierzesz firmę, która zapewnia sprzęt, serwis, dostawy kawy i wszystko co w związku z tym potrzebne. Jak się ekspres popsuje to w ciągu 24h musza go naprawić albo dostarczyć nowy. Podobnie jest z drukarkami.
     8 miesięcy
     • I wszystko to sprawia, ze w parę tygodni można przenieść taką firmę nad Ganges :). Myślę, że przedmówca ma wiedzę o biznesie i widzi tu problem firmy wydmuszki.
      8 miesięcy
     • wiedzę o biznesie, tak, chyba taksiarskim - jak najlepiej skroić obcokrajowca ;) (1)
      8 miesięcy
     • I unikać płacenia podatków :)
      8 miesięcy
   • calkiem spoko. 7000 brutto czy netto?
    lolek
    8 miesięcy
    • Netto nie licząc premii i dodatków językowych i za staż.
     8 miesięcy
     • ds (7)
      pracujesz tam ?
      lolek
      8 miesięcy
     • Nie pracuje. To żart. Mnie pensja rzędu 7000 brutto na szczęście od kilku lat już nie interesuje i nie podnieca :)
      8 miesięcy
     • A czy będą wizytówki z angielskojęzycznymi nazwami stanowisk? U nas to robi wrażenie. Niektórzy czasem nawet nie wiedzą kim są. Ci z krótszą nazwą biegają po kawę tym z dłuższą. I jest fajnie, bo mówimy sobie na "ty" - do czasu kiedy manager nie zobaczy naszych tabelek. Wtedy każdy wolałby przed nazwiskiem mieć "floor cleaner".
      8 miesięcy
     • jak na tobie to robi wrażenie, to zawsze możesz sobie takie wydrukować
      8 miesięcy
     • Oho 4 cebularzy zazdrości koledze pensji :)
      8 miesięcy
     • myślą, że wszyscy wokoło dostają 2500 netto
      a jak kto dostaje więcej, to na pewno po znajomości ;)
      8 miesięcy
     • Przygotuj się mentalnie, bo wkrótce może będziesz tęsknić za 7k brutto.
      8 miesięcy
     • Korpoludek
      Pracuję w innej korpo nie trującej ludzi, z pensja wyższa niż te wspomniane 7000 netto i dobrze mi z tym :) Przestańcie zazdrościć i jęczeć. Trzeba iść do przodu i nie oglądać się na maruderów.
      8 miesięcy
    • Brutto. Na netto to juz przynajmniej team lead (3)
     8 miesięcy
  • No i praca na ołpenspejsu. Fensi ent sołon. Mniej ścian, mniejsze koszta. Hie hie.
   8 miesięcy
  • brutto , nieuku
   8 miesięcy
 • kiedy ktokolwiek zdecyduje się na Gdynię? (5)
  8 miesięcy
  • Firmy wola biura w Gdansku a nie na przedmiesciach
   8 miesięcy
  • Jak skończą budowę biurowców klasy A.
   to przez ich brak firmy wybierają Gdańsk
   8 miesięcy
  • State Street (1)
   Może State Street skorzysta z Gdyńskich ołpen spejsów. Podobno wysyła ludzi na home office, bo nie mieszczą się im w biurze w Alchemii XD
   8 miesięcy
   • ja
    si, nie mieszcza sie. Plus 10/12 letni sprzet powoli zaczyna padac.
    Stejt jak to stejt nie jest chetny do wymiany XD
    lolek
    8 miesięcy
  • Gdynia najpierw musi wyremontować drogi i komisariat białą farbą...
   8 miesięcy
 • Szukali pracowników, dobre sobie... (11)
  Nie musieli ich szukać. Wszyscy przeszli z gdyńskiego SONY, które że względu na koszty pracy rzucili nad Ganges. Kwestia paru lat i sytuacja się powtórzy.
  N/A
  8 miesięcy
 • Placa (3)
  Nie chca placic, jak wszedzie. Trzeba wyjezdzac z tego kraju zeby miec godny byt,
  8 miesięcy
 • Rozumiem, że pensje jak w Stanach bedą?
  8 miesięcy
 • USA (4)
  Przecież aplikując w USA do pracy , na wstępie wykluczają palących , a tu proszę otworzyli filię w Polsce żeby na biednych i chorych Polakach robić kasę ! Służba zdrowia = rak płuc = śmierć ! Nie dla palących !
  8 miesięcy
  • Oczywiscie, ale naszym to kazdy zachodni byznes pasuje.
   Bez zadnej wiedzy i rozeznania pakuje wsie ludzi w niebezpieczne bagno. Oj Polacy nie potrafia negocjowac w byznesie.
   8 miesięcy
  • Siedze teraz w tych Stanach. Lunch za free (2)
   zwrot dojazdow, 401 k jesli ktos wie o co chodzi o reszcie nie pisze z litosci co by nie vq..ia..c tluszczy. Takie benefity jak owoce to moze u Pana Ale-go w deli na rogu mozna wrzucic na obolaly zab. Z perspektywy czasu czytajac te komentarze widze, ze za duzo nie zmienilo sie w tym kraju i ciesze sie, ze udalo mi sie wyrwac z tego grajdolka smetnego.
   8 miesięcy
   • zaimponowałbyś mi gdybyś zarabiał tyle że ten plan emerytalny byłby ci zbędny bo tyle masz na kontach...
    ale plus dla ciebie za zmianę grajdołka a nie marudzenie
    :)
    8 miesięcy
   • Siedzisz teraz w tych stanach i zapierdzielasz po 12 i więcej godzin żeby żyć ! I nie pisz takich bzdur bo nie ty jeden jeździsz do USA na roboty i wiem sporo ile się zarabia .
    Bujdy na resorach
    8 miesięcy

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii