Dodaj opinię

Opinie (110) ponad 20 zablokowanych

 • bardzo interesujący artykuł (1)
  Moriarty
  9 lat
  • Stanisław Bogdanowicz
   Ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz został pochowany w Krypcie Kapłanów Gdańskich w Bazylice Mariackiej 29 października 2017.
   fx
   1 rok
 • A co faktycznie Pan Płażyński zrobił dla Gdańska? (26)
  bo ja słyszałem, że "zniszczył Stocznie", sprzedał Niemcom Pas Startowy na Zaspie, gdzie nawet Miasto Gdańsk nie może znaleźć właściciela, o innych nie chce już wspominać.
  Bezstronny
  9 lat
  • "nie" minusy (1)
   tylko argumenty proszę!!!!
   Bezstronny
   9 lat
  • Ty "słyszałeś", a ja wiem (12)
   że pan Płażyński był wojewodą pomorskim, marszałkiem Sejmu, posłem, senatorem i długo by jeszcze wymieniać. Co dokładnie zrobił dla Gdańska tego nie wiem, bo sprawował ten urząd w latach 1990-1998, byłam wtedy za młoda żeby to pamiętać. Ciekawa jestem, czy w twoim dość głupio postawionym pytaniu chodzi o to, kim był, czy w jaki sposób wkupił się w łaski pseudogdańszczan, czyli czy zorganizował deszcz pieniedzy z nieba albo czy własnoręcznie budował drogi i mosty (bo zdaje się, ze tego pseudogdańszczanie oczekują od prezydenta Adamowicza, że założy kombinezon roboczy i będzie wylewał asfalt).
   W każdym razie był to człowiek zasłużony, aktywny, odpowiedzialny.
   A skoro ty pseudoczłowieku domagasz się argumentów, to ja się domagam, żebyś opisał dokładniej te "inne", o których nie chcesz wspominać. Acha, na koniec jeszcze jedno - nie musisz się ze mną zgadzać, ale nie obrażaj proszę pana Płażyńskiego, możesz za to z góry na dół zj*bać mnie, mi to nie przeszkadza, bo i tak cię nie szanuję za internetowe prowokacje i brak gotowości do rzeczowej dyskusji.
   dz
   9 lat
   • urzekla mnie Twoja historia (1)
    9 lat
   • "nie obrażaj proszę pana Płażyńskiego" (2)
    Wiec przepraszam za zadane pytanie. Uważasz, że Bóg go naznaczył i to mu się należy jak psu..., OK:))

    "byłam wtedy za młoda żeby to pamiętać", a od siebie dodam - wtedy Byłaś młoda, a dziś jesteś....... - i to wszystko wyjaśnia, szkoda faktycznie merytorycznej dyskusji.

    I wcale mi nie chodzi naprawdę, o obrażaniu kogokolwiek.
    Bezstronny
    9 lat
    • Bezstronny... (1)
     ...powiem ci co to znaczy Bezstronność. Żal mi was i wstydzę się za te komentarze....
     Już kogoś straciłem
     9 lat
     • "Już kogoś straciłem", życie to też utrata bliskich a nawet b.bliskich bo jest to normalna naturalna kolej rzeczy
      Ja tu zadałem PYTANIE, a zobacz ile jest na "nie" zadawaniu pytań tylko wiara na tzw. blachę. Zadawanie pytań choćby były mało sympatyczne popycha nas do przodu i daje czas na refleksje. Na tym polega m.in. moja bezstronność. Oczywiście jest to tylko ślizgnięcie się po definicji, ale nie ma czasu na dywagacje.
      Tak się składa, że od Płażyńskiego jako Polityka możne nie osobiście, ale chyba dostałem najwięcej. Stąd to moje może trochę przewrotne pytanie, ale o tym co piszę potrafiłem powiedzieć mu w oczy jak i w innych sprawach. Czy wcześniej, gdy był pracującym prezesem Świetlika. Wiem, że nie na wszystko miał wpływ, ale też w miarę możliwości mu pomagałem. Jeśli dalej będzie ze społeczeństwem a także z tu piszącymi koniunkturalne podejście do osób, to dalej grozi nam ostracyzm, bo cały zachód ma nas za nic a zwłaszcza ten stworzony "kaczorland". Sami możemy sobie myśleć, że coś znaczymy i żyć dalej w takim utwierdzeniu budowanym sztucznie przez KK, a to że jesteśmy sojusznikami w NATO czy UE... jako mięso armatnie, potwierdził to Obama wcześniej i nie będąc na pogrzebie( a dlaczego? proponuje okład z lodu na gorące głowy i głębokie przemyślenie:)) do tego tak na prawdę jesteśmy dla nich tylko tania siła roboczą, z-dy które ciągle nam przejmują i głupimi histerycznymi polaczkami i jeśli nie zaczniemy myśleć i podejmować mądre wyważone decyzje (nie pod wpływem emocji)zawsze będą tak o nas myśleć i mówić. Dziś ogłoszono termin wyborów. Już któryś raz tu piszę należy pomóc demokracji poprzez stworzenie ODPOWIEDZIALNEGO SPOŁECZEŃSTWA. A pomóc nam może w tym informatyzacja i najnowsze IT. Bo jak może zawierać głos na tym forum osoba np., która nigdy na nikogo nie głosowała?, Może tylko wtedy gdy nie ma reprezentanta, którego jej postrzeganie lepszego świata nie widzi, lub prawnie nie może, bo np. jest satanistą. Tylko to należy zaznaczyć. Nie chce żyć w takim kraju gdzie za życia media nas uśmiercają a sami propagujemy cywilizacje pokutniczą i cywilizacje śmierci. Sam co prawda nie jestem zwolennikiem żadnej partii(oprócz zdroworozsądkowych), ale ostanie wydarzenia mówią mi jedno.
      NARODZIE POLAN CZAS POWSTAĆ Z KOLAN!!!
      Bezstronny
      9 lat
   • lecz się na nogi kobitko, bo na głowę już jest za późno.....
    9 lat
   • Płażyński załozył Platforme Obywatelską czyli PO razem z Olechowskim i Tuskiem! (2)
    Gdy Donald zaczoł sie szarogesić zrezygnował ze stanowiska i odszedł z PO taksamo odszedł z PO jej załozyciel Olechowski !!Nikt niebył wstanie wytrzymac z Tuskiem i jego druzyną.I to własnie Plazyński a nie budyń czy Donald zdobyli najwiecej głosów wyborczych do sejmu z Pomorskiego.
    To własnie on tez załozył firme która utrzymywała obecnych polityków wczasach PRL-u
    szkoda go
    9 lat
    • jedynie t Twój nick "szkoda go" jest właściwy.
     inne to takie ple, ple,... , ale powiedzmy sobie szczerzże, od kiedy za "szkoda go" się doznaje takich zaszczytów? Ooo przepraszam zapomniałem gdzie żyje:))

     "firme która utrzymywała obecnych polityków wczasach PRL-u",
     to fakt, ale prawda jest mój miły kolega taka, że to inne firmy utrzymywały zlecając jej pewne prace np. konserwacyjne z góry wiedząc, że trzeba tej właśnie spółdzielni "i jej członkom pomóc" reszta to była tajemnica poliszynela.
     Jeśli chcesz pociągnąć ten temat służę Ci materiałem faktograficznymi i faktami nie ze zasłyszenia:))
     Bezstronny
     9 lat
    • Kundla CDU pompowało
     1 rok
   • minus za styl
    9 lat
   • nie posikaj sie tylko
    www
    3 lata
   • Zajmowanie jakiegoś stanowiska to żadna zasługa, o tym decydują władze partii lub wynik wyborów, ale jaką spuścize po sobie zostawił, to jest najważniejsze. Czy mógłbyś wymienić do czego się przeczynił, pomógł wybudować, jakie ustawy wyszły spod jego pióra?
    dociekliwy Rumcajs
    1 rok
  • nie pytaj co twoj kraj zrobił dla Ciebie zapytaj co ty zrobiłes dla kraju ...znasz ten cytat -podejrzewam ,ze nie związkowcu nierobie czy kim tam jesteś bezstronny ? to przeformułuj na ten cytat na ..nie pytaj co Płażyński zrobił dla Gdańska tylko zapytaj co ty dla miasta robisz ... podejrzewam ,ze nic
   Gda
   9 lat
   • no OK, (2)
    niech go pochowają na Wawelu, ale ja chce wiedzieć ZA JAKIE ZASŁUGI? I nie porównuj go do J.F.Kenediego, może jeszcze do JPII porównasz?

    A co robię i dla kogo. Zapewniam Cię, że na pewno więcej od Ciebie i Twojej niżej koleżanki:))

    Osobiście wolę być spopielony ze względu na "eko" i inne czynniki.
    Bezstronny
    9 lat
    • robisz i dla kogo mnie nie intersuje bo jane jest ,ze jestes jakims studneciakiem - jak bedziesz zatrudniac ludzi dawac im prace i płacic takie podatki jak ja to pogadamy nie porównuje go do JFK cytat był przywołany zeby zapytac takie (...)jak ty jakim prawem pytają o dokonania Płazyńskiego ktroemu jakby ci pozwolil mogłbys lub mogłabyś buty wiązać - chcesz dossier to poszukaj w archiwum i necie - przeciez tym sie zajmujesz co (...)?
     Gda
     9 lat
     • "ekologiczna gnido"
      no i wszystko jasne, tacy polaczkowie "zapewniają" wysokie morale naszej polityki i mamy to co mamy i ich chowamy tam gdzie chowamy. Nie powiem CYRK, bo bym w tym wypadku obraził artystów cyrkowych wiec z góry ich przepraszam.

      Gda, nick dużo wyjaśniający i mówiący. Pozwól, że nie będę życzył sobie z takimi jak ty więcej polemizować.

      bez poważania.
      Bezstronny
      9 lat
  • TO BYŁ BARDZO PRAWY I POŻĄDNY CZŁOWIEK ZAKŁADAJĄC PLATFORMĘ CHCIAŁ DAĆ OPARCIE W PORZĄDNEJ PRAWICY
   KIEDY ZORIENTOWAŁ SIĘ ,ŻE WSPÓŁZAŁOŻYCIELE MAJĄ INNY CEL I JEGO POGLĄGY NIE ZGADZAŁY SIĘ Z TYMI KOLESIOWSKIMI WYCOFAŁ SIĘ ALE DALEJ SŁUŻYŁ OJCZYŻNIE Z TYMI I DLA TYCH CO TEJ POMOCY POTRZEBOWALI .
   BO NIE SZTUKĄ JEST BIĆ W OKÓŁ SIEBIE PIANE ALE SZTUKĄ JEST BYĆ SKROMNYM I DZIAŁAĆ
   9 lat
  • masz racje, bo za tego Pana (1)
   upadł bardzo znany zakład w którym ja pracowałem 20 lat.jego siostrzenica została zarządcą komisarycznym.Roztrwoniła 10 milionów zł w rok na popołudniowe spotkania z przydupasami i sutym kateringiem.Tyle się znała na zarządzaniu firmą co ja na fizyce atomowej. Przypierniczyła firmę w rok. Została odwołana ale to już nie wiele pomogło.Tego zakładu już nie ma.
   Więc wybaczcie ale tego pana mile nie wspominam.
   9 lat
   • drogi przyjacielu.. caly komunizm w polsce upadl
    upada w dalszym ciagu chory system i chore jego twory jakim zapewne byla firma w ktorej pracowales 20 lat Otworz oczy drzwi wyjdz i spojrz na swiat chlopino zamiast wpatrywac sie w swoj talerz ino
    ten zza sciany
    9 lat
  • zapytaj dzieciaki z klubu KS Olivia (1)
   kto pomógł im w znajdywaniu sponsorów, utrzymaniu stadionu na Kościerskiej, wyjeździe druzyny do Argentyny itp itd. Tak, moze to nie były ogromne sprawy. Ale taki właśnie był Maciek. Pomagał jak tylko mógł w tych mniejszych rzeczach, zwykłym ludziom. Moze niezbyt medialnych i spektakularnych ale jakże potrzebnych. Bo w końcu z tych małych spraw składa sie życie...

   A jezeli juz uderzasz w ten ton, to zapytaj sam siebie "co po mnie zostanie jak odejdę". Dla wiekszości ludzi odwiedzających ten portal "bestronny" będzie się kojarzył tylko z internetowym bełkotem, pseudointeligenckimi wywodami, kompleksami, zwykłym chamstwem i niepotrzebną szpilą wbijaną miedzy mieszkańców Gdyni i Gdańska.
   valvo
   9 lat
   • z klubu KS Olivia
    czy to była rola dla b.Marszałka? Widać. Jaki aktor taka rola:)) A gdzie niekomunistyczne empatyczne władze Gdańska kolegów z PO p,śp.Płażyńskiego?
    9 lat
  • Chyba pomyliły się Tobie nazwiska ...
   1 rok
  • do bezrobotny
   Jeżeli jesteś bezrobotny, a do tego źle jeszcze słyszysz, to masz szansę na znalezienie tego właściciela( z pewnością umiesz czytać, widzisz i masz jeszcze inne walory w tym pomocne) . Zmienisz nik na "znalazca". Maciej Płażyński, pomimo bardzo dobrych warunków rodzinnych, przed rozpoczęciem studiów, sam na swoją naukę zarobił pieniądze. Pochodził z bardzo zacnej rodziny. Nauczył się cenić pracę i pieniądz. Nigdy nie był obojętny na los drugiego człowieka. Był skromnym, uczciwym człowiekiem. dla Niego "Bóg, Honor, Ojczyzna" i Rodzina, to nie były zwykłe frazesy. Z PO, Człowiekowi o takim charakterze, nie było po drodze. Panie Macieju,o radość w Niebie dla Ciebie proszę i tych wszystkich, którzy razem zginęli i tego pragną. Dużo starsza koleżanka z LO w ...
   zwykły człowiek
   1 rok
 • nie chciał bym tam być pochowany - jest tam wiecznie zimno i jeszcze depczą po twoim grobie tyryści
  Stefan
  9 lat
  • ja
   Ja bym chciała, ale jestem zwykłą śmiertelniczką. Ty Stefanie zapamiętaj: nikt na siłę Cię za fraki tam nie upchnie. Najważniejsze co możesz chcieć tak jak ja, aby w przyszłości móc oglądać Oblicze Boga Najwyższego w Niebie. Amen
   Ja
   1 rok
 • Kalwaria Wejherowska (4)
  A w wejherowskim klasztorze na Kalwarii też są płyty nagrobne i pochowane w nich ciała króli, rycerzy, duchownych... :)
  mk
  9 lat
  • Królów? (1)
   Kryje ona prochy 57 Franciszkanów, zmarłych w latach 1658-1809.
   Następna, lewa krypta poświęcona jest rodzinie Wejherów. W trumnie pokrytej atłasem w kolorze wiśni, spoczywa Jakub Wejher, a obok niego pierwsza i druga żona oraz dwie córki. Niezwykłością historyczną jest fakt, iż szczątki założyciela miasta (Jakuba Wejhera), spoczywają w mieście, któremu dał początek. Jest to wręcz ewenement, tak na skalę Polską jak i Europejską. Ilu założycieli miasta spoczywa w miastach które powołali do życia ?
   W krypcie prawej spoczywają hrabia Piotr Jerzy Przebendowski (+1755) oraz jego żona Urszula z Potockich (+1766), fundatorka tzw. stypendium Przebendowskich.
   9 lat
   • zadnych królów tam niema !szłyszałeś ze gdzies dzwonią ale niewiesz dokładnie w jakimkosciele :)
    9 lat
  • jakich królów?
   coś ci się pomyliło.
   rr
   9 lat
  • Kronika o.Grzegorza Gdanskiego
   W krypcie Wejherow nie ma trumien królewskich, są korony na książęcych trumnach,o.Grzegorz opisuje,że w jednej spoczywa Ludwika,córka drugiej żony Wejhera Joanny Katarzyny Radziwiłłówny z jej małżeństwa z dziadkiem króla Stanisława Leszczyńskiego-Boguslawem,za którego wyszla po śmierci Jakuba Wejhera
   Marek
   1 rok
 • BLAGAM WAS, BLAGAM, BLAGAM, BLAGAM.... !!!! Dosyc juz o pogrzebach, a przynajmiej nieco mniej prosze. Przezylismy straszny (3)
  tydzien, ale teraz trzeba zyc dalej. Dziekuje za uwzglednienie mojej prosby.
  Żywy
  9 lat
  • nie czytaj podobnych artykułów i umysł bedzie wolny
   polecam
   9 lat
  • przepraszam
   Prosisz, dziękujesz, a ja za wszystkich przepraszam. Trzy tak ważne słowa, niech goszczą w naszym życiu jak najczęściej
   czy można
   1 rok
  • Politycy nam nie pozwolą o tym zapomnieć, niestety
   Zbliżają się wybory do Sejmu i parlamentu UE. Już się cyrk zaczyna. jakiś dyrektor muzeum w warszawie na swoim profilu w necie umieścił czarny nóż a rękojeść noża to profil Kaczyńskiego, Trzaskowski Jego mocodawca Go upomniał. A jakiś dziennikarzyna z TVP powiedział o Adamowiczu cytując słowa z piosenki Edyty Gepperd "jakie życie taka śmierć" Potem przeprosił. Więc kolejne części cyrku w wykonaniu naszej pseudoelity będzie ciąg dalszy by nas Polaków poróżnić ile się da a samemu coś z tego mieć. Dobrze że nie oglądam wcale TV szkoda czasu i nerwów
   kolpos
   1 rok
 • "Najprostsze to groby bezpośrednio w ziemi, bez płyty nagrobnej, zakrywane tylko deskami, na których stawiano potem ławy" (5)
  i nie śmierdziało? A te trumny są szczelne? brrr... bałabym się na takiej ławie usiąść, bo jakby deski puściły...
  9 lat
 • to nie miejsce dla niego (5)
  nie powinien być tam pochowany łostowice tam powinien spoczywać
  Gdańszczanin od urodzenia
  9 lat
 • Bo nie ma jak Gdańsk!
  Polecam coś co znalazłam na youtube

  http://www.youtube.com/watch?v=ioe-6KYVJ28
  czytelniczka
  9 lat
 • Wstyd mi za tych którzy podjeli decyzje o pochówku M.Płażyńskiego w Bazylice Mariackiej!! (7)
  Był jedenym w wielu prezydentów Gdańska,wojewodów Pomorskich i posłow Ziemi Gdańskiej,niczym szczególnym tak naprawde sie nie zasłużył dla Miasta Gdańska,napewno sporo zrobil ale sa tacy ktorzy zrobili więcej....To miejsce specjalne,i M.Płażyński nie powinien zostac tam pochowany!!Mam wrażenie ze spocznie tam tylko dlatego że zginął tragicznie a nie smiercia naturlną,bo wtedy nawet do głowy nikomu by nie przyszło złożyć jego zwłoki w tym miejscu.A bycie ofiarą katastrofy to chyba zbyt mało prawda?.....
  Gdańszcznin
  9 lat
  • Podzielam opinię
   Głosowałam na Pana Płażyńskiego. Zawsze wybiera się mniejsze zło, jeśli nie można znaleźć kogoś kto faktycznie zasułuje na miejsce w Sejmie, czy w Senacie.
   Pochówki na cmentarzach i miejscach zasłużonych należą się tym którzy naprawdę na to zasługują. Poległym winniśmy szacunek, ale robienie z nich prawie świętych to przesada. Od tego jest Bóg i historia.
   Krystyna
   9 lat
  • To w takim razie B.Geremek (1)
   powinien leżeć w Synagodze Wielkiej, a leży skromnie na cmentarzu. Też zginął w katastrofie:))
   Bezstronny
   9 lat
   • wielka synagoga została rozebrana przez żydów własnymi rękami
    taki był warunek postawiony żydom przez hitlerowców w gdańsku ,mogli zabrać pod tym warunkiem 'liturgiczne' wyposażenie...
    jan
    2 lata
  • Kontra
   Czy to są cechy Polaków? I. Nienawiść II nienawiść. III. Nienawiść??? To ja nie jestem tym Polakiem!!
   Kuba.
   1 rok
  • mozecie sie sprzeciwic .smoensk na cmentarz tam gdzie mieszkal .tam jest ich miejsce
   anna
   1 rok
  • pożyjesz, zobaczysz...
   malutki człowieczku, żal
   żal
   1 rok
  • Może chociaż zmarłych nie wciągajmy w nasze spory?
   "...Ashes and diamonds,
   Foe and friend,
   We were all equal in the end."
   (Roger Waters)
   Jano
   1 rok
 • to nie miejsce dla niego (3)
  łostowice tam powinien spoczywać
  Gdańszczanin
  9 lat

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii