Dodaj opinię

Opinie (145) 3 zablokowane

 • Z wybitnym ministrem finansów Jackiem Vincentem Rostowskim (5)
  oraz wsparciem Leszka Balcerowicza żaden kryzys mi nie straszny
  młody wykształcony z wielkiego miasta
  11 lat
 • Na wiosnę coś optymistycznego w kryzysie. Proponuję napisać również o wiecznej pracy na zlecenie i o dzieło bez praw (6)
  pracowniczych i emerytury.
  zleceniowiec
  11 lat
  • i o zatrudnieniu na pół etatu... (4)
   gdy się robi cały etat bo koszty są mniejsze... dla pracodawcy... ehh
   lady gaga
   11 lat
   • uwierz mi że większość pracodawców (3)
    chciałaby podwyższyć każdemu pracownikowi pensję 2 razy i nie kombinować z kosztami. Tylko znajdź klientów którzy produkty firmy kupią 2 razy drożej...
    asd
    11 lat
    • Skoro nie moga sprzedac produktu za taka cene, zeby placic pracownikom uczciwie i zatrudniac zgodnie z prawem, powinni biznes zamknac, bo najwyrazniej plajtuja.
     Zuza
     11 lat
    • wiekszość pracodawców? jasne! większość pracodawców chce za wszelką cenę się jak najwięcej nachapać
     najczęściej właśnie kosztem pracowników dając im na papierze mniej niż w rzeczywistości, najgorzej z tym jest w małych firmach zatrudniających do pięciu osób, czysty wyzysk!! a niestety zawsze się znajdą ludzie którzy się na takie warunki godzą.
     Adaśko
     11 lat
    • bez przesady....
     nie wszystkie koszty zwiazane z płacami wprost się przenoszą na cene produktu....
     Taki tam
     11 lat
  • bez emerytury?
   Przy pracy na umowa zlecenie też można wpłacać na emeryturę, ale nie jest to obowiązkowe i zależy od pracownika.. A prawa pracownicze są, chociaż po części ograniczone innym systemem, mobbing jest więc zakazany, ale już pensje za okres urlopu samemu trzeba sobie odłożyć,..
   Kamil
   11 lat
 • WrrrR (2)
  Wy w morde szpitale nie kościoły budujta
  Bobek
  11 lat
  • niech mi ktoś powie (1)
   napisali:
   "W Trójmieście największe szanse na zatrudnienie mają jednak osoby z wykształceniem technicznym: mechanicy, elektrycy..."
   pod koniec zeszłego roku skończyłem elektrotechnikę i do teraz nie mam pracy - a szukam. nie mówię tu o kładzeniu instalacji w domkach i to jeszcze na czarno, ale pracy nie ma
   bardzo proszę mnie wyprowadzić z błędu, jeżeli się mylę
   11 lat
 • Hura
  Swietnie ze tyle osob bedzie moglo sie cieszyc zyciem wolnym od stresow w pracy. Odnajda siebie,relaksuja sie. Marze o tym
  tybee
  11 lat
 • Tera je taki trynd !!!
  11 lat
 • Jak można było do tego doprowadzic... (19)
  ..że 2 wielkie zakłady w Trójmieście- Stocznia Gdańsk i Stocznia Gdynia upadły. Paranoja....rząd nie zrobił i dalej nic nie robi żeby gdyńska stocznię uratowac...Byc może kumuś z władz jest to na rękę...Panie Lechu Wałęsie...dlaczego przez Te wszystkie lata nie zrobił Pan nic żeby poprzec stoczniowców z rodzimego Gdańska i niedalekiej Gdyni...Przecież Pan jest taki Wielkim Autorytetem dla Polaków...ba nawet dla ludzi całego Świata...!! Wstyd!!
  werbig
  11 lat
  • rząd chyba za dużo robił w tej sprawie. dotował latami stocznie które nie potrafiły wykorzystać pomocy. dyrektorzy się najbardziej na tym wzbogacili. gdyby stocznię sprzedano kilka lat temu nie byłoby problemu.
   m
   11 lat
  • Do werbig
   Pan Wałęsa wraz z innymi ludźmi (Tusk, Mazowiecki, Pawlak & SLD) ugadali się przy okrągłym stole, że sprzedadzą Polskę... I sprzedają - tzw. Unii Socjalistycznych Republik Europejskich. Upadek stoczni zawdzięczaj tym, którzy rządzili przez wiele lat po "upadku" komuny i ludziom, którzy głosowali na sprzedajnych komuchów (SLD), sprzedajnych Polaczków (AWS) i populistów (PO i PiS) oraz "kochanej" UE... Dzięki jej nakazom jest to co jest...
   11 lat
  • O to walczyli, o ten kapitalizm. (2)
   O kapitalizm i demokrację jak w USA.
   No i mają. W Ameryce, jak zakładowi nie idzie, to upada, bez socjalistycznej pomocy państwa.

   A że durniów powybierali na dyrektorów, ich strata.
   Lech W.
   11 lat
   • to zes mnie rozbawil leszku piesku
    "W Ameryce, jak zakładowi nie idzie, to upada, bez socjalistycznej pomocy państwa."

    GM, AIG i wiele wiele innych to pewnie kase dostaja od sw. mikolaja?
    ber
    11 lat
   • jasne... w ameryce a bankow to zachod nie dotuje?!
    tylko polacy mowia UE dobrze zlikwidujemy... wszyscy sie smieja z nas..

    KPINA!
    rozgoryczona
    11 lat
  • Zakładowe ZZ
   Podziękujcie darmozjadom ze ZZ , zero zmian , żadnych reform , podwyżki chamy !!!
   11 lat
  • Trzeba myslec globalnie (2)
   Jezeli na problem stoczni popatrzysz globalnie to zrozumiesz. Stocznie z trójmiasta konkurują ze stoczniami koreanskimi i japońskimi. W tych krajach stoczniowec przed pracą robi krótka rozgrzewke aby pracowac wydajniej a stoczniowcy w Polcesce? Ich rozgrzewka to 2 piwa w skm przed robota aby ręce sie nie trzesły przy spawaniu.
   Prace trzeba szanowac
   11 lat
   • TO CIę oświecę i innych, mam nadzieję też. Stocznie azjatycki, nieważne czy chińskie, koreańskie lub japońskie, są bardzo silnie dotowane. Ot i cały sekret.
    Paweł
    11 lat
    • sa dotowane jak i banki. ale polski rzad mowi na kolanach UE likwidujemy i kupujemy wasze.
     a BANKI to nie dotowane sa?

     WOLNY RYNEK SIE PYTAM :)
     rozgoryczona
     11 lat
  • Buehehehehe....
   Wielki autorytet. A tom się ubawił. Setnie!!
   Bobek
   11 lat
  • do pospólstwa (6)
   Żal mi was ciemniaki. Mieszkam w Gdańsku i nie mogę sie doczekać aż upadnie stocznia. Po co nam taki kolos przemysłowy w centrum miasta. Zrównać to z ziemią, zostawić dzwigi jako jeden z symboli miasta i pamiątkę historyczną, zrewitalizować teren, połączyć z resztą starego miasta, zrobic kluby sklepy puby. To jest miejsce na obiekty miastotwórcze, generujące ruch a nie syfiaste magazyny. Oczywiście to o czym pisze wymaga czasu i kasy ale wygonienie stoczniowców to pierwszy krok. Płakać mi się chce że zamiast myśleć przyjmujecie myślenie innych za swoje. Potem ciemnota ulega populizmowi i głosuje za pisem bo PO na złość biednym ludziom odbiera im prace.
   urbanista
   11 lat
   • Fakt, taki teren aż prosi się o zagospodarowanie. Częśc, która jeszcze pracuje i obiekty o wartości symboliczno-historycznej pozostawić, resztę z rozsądkiem zagospodarować. Nie oszukujmy się - co w gdańsku mozna robić po 23? Gdzie miejsce dla studentów, młodzieży, artystów, gdzie miejsca, w których ludzie mogą się spotkać, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego? Na starówce w większości obcokrajowe wycieczki, jak miasto ma żyć, gdy nie ma gdzie się rozwijać?
    Poza tym popieram pogląd, że jeśli jakaś instytucja nie jest społecznie wymagana (oświata, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo, administracja itp.) to powinna się utrzymywać sama. Jakie profity daje mieszkańcom istnienie zakładu przemysłowego, prócz utrzymania zatrudnienia tych wielkich ilości osób? Ten teran można zagospodarować innymi, bardziej pożytecznymi zakładami i instytucjami, które będą bardziej pożyteczne, a gdzie wielu znalazłoby pracę.
    Saer
    11 lat
   • Najlepiej zaorac całe Pomorze, zlikwidowac wszystkie zakładay przemysłowe a na ich miejsce postawic galerie, puby, sklpey itd. żeby Urbanista wraz z innymi matołami miał miejsce do kontemplacji a miejsca pracy się znajdą same w galeriach i hipermarketach za 800 złotych miesięcznie
    lolek
    11 lat
    • czy nie jest matołem ten który woli dopłacać do stoczni z własnej kieszeni(w twoim przypadku z kieszeni rodziców) od miejscówek które same na siebie zarabiają i jeszcze do tego czynią miasto atrakcyjniejszym. Brakuje dla takiego plebsu jakiejs edukacji, programów z ekspertami od planowania miast a nie politykami którzy by uświadamiali społeczeństwo co jest dobre. Galeriom tez jestem przeciwny ale nie jestem przeciwny sklepom. Sklepy generują ruch w dzień. Nawet najciekawsze miejsca bez ludzi wydają się mało atrakcyjne. Przykład- główne miasto, prócz paru spacerowiczów pustki. Teraz wyobraź sobie drogi matole że wszystkie sklepy z galerii bałtyckiej są na starym mieście. Kapujesz teraz o czym mowie jeżeli chodzi o stocznie? nie odpisuj bo na bank się skompromitujesz. Niczego w tej dziedzinie nie ogarniasz a twoje przemyślenia są g. warte.
     urbanista
     11 lat
     • Jeżeli to prowaokacja - to ok ale jeżeli poważny wywód to przykro mi z Twojego powodu ... i to bardzo .... Pan "Lolek" w pewej przenosni napisał o zaoraniu Pomorza itd. i w pełni się zgadzam z tym co napisał......Stocznia tej wielkości co Gdyńska lub Gdańska generuje znacznie więcej dochodu i zysku dla samego miasta jak i kraju niż 5 galerii handlowych plus sklepy z biżuteria nad młotławą dla Niemców.....warunkiem jest oczywiście dobrze zarządzana Stocznia...niestety tego zabrakło w ttych zakładach i to jest wielki bład ze strony rządu - ale rządu tego, i rządów przeszłych bo sytuacja ta ciągnie się już bardzo długo. Warto sobie uśiwadomić, że stocznia to nie tylko "menele którzy pija piwo w SKM-ce" ale ogromna ilość fachowców z bardzo różnych branż przemysłowych; konstruktorzy, technolodzy- naprawdę bardzo mądre osoby - dzieki takim osobom Polska jest w stanie coś stowrzyć własnego, opracować swój własny projekt czegoś tam; przedmiotu etc. Bo niestety jezeli skończymy na pośredniczeniu w sprzedaży Piwa i ciuchów sporwadzanych w kontenerach z Azji to hmmm nie widzę jasnej przyszłości dla Pomorza jak i Polski
      Hans
      11 lat
     • Przecież sam sobie przeczysz. Jaka to stocznia wspaniała i ile generuje hajsu a z drugiej strony to tylko w teorii bo w praktyce nie dość ze wcale dochodem nie wyprzedza galerii handlowych (których nie bronie podkreślam jeszcze raz) to pensje dla twoich fachowców idą z kasy twoich starych. Sam ma w stoczni paru znajomych ale co z tego. Sytuacja się nie zmieni i rząd nie ma tu nic do gadania, poprostu w dobie kryzysu nie ma zamowienia na statki, i w tej chwili nie ma czegoś takiego jak dobrze prosperująca stocznia. Bogatsze kraje od nas juz pod koniec 20 wieku likwidowały stocznie bo były nie rentowne. My woleliśmy zostawić i do nich dopłacać. Tyle w kwestii ekonomi bo tylko tę poruszyłeś. Co do tematu zagospodarowania przestrzeni to chyba nikt nie ma wątpliwości ze mam racje, miejsce stoczni nie jest w centrum. tam jest miejsce na spacerki piwo i oglądanie jahtów. A co do tego ze ludzie stracą pracę to tez bzdura bo nowo powstałe usługi wygenerują wiecej miejsc pracy niż ten syf. Może ci być mnie żal ale to ty jestes dyletantem i piszesz bzdury.
      urbanista
      11 lat
     • Muszę Ci sprostowac, że zamówienia na statki są i będą coraz większe bo na świecie coraz więcej się przewozi towarów, a 98% handlu odbywa się statkami właśnie, więc zamówienia zawsze będą na nowe jednostki. Zresztą Stocznia Gdynia zawsze miała dużo zamówień nawet w czasach kryzysu. Poza tym stocznie w Niemczech czy w Finlandii mają się świetnie a największą dla nich konkurencją są stocznie japońskie, chińskie i koreańskie
      lolek
      11 lat
  • Teraz bedzie metropolia
   to jest to, o co 1989 roku walczy hołota polityczna z ministranetm i boiskowym na czele
   wiocha gdansk
   11 lat
 • to nie zasiłek dla bezrobotnych !!!
  stoczniowcy, którzy beda chcieli otrzymaywać okolo 2500zł brutto - MUSZA wziac udzał w programie zwolnień monitorowanych, którym zajmuje sie Agencja Rozwoju Przemysłu, nie ma to NIC WSPÓLNEGO z Urzedami Pracy, bo w tym czasie NIE MOGĄ SIĘ ZAREJESTROWAĆ. Po pół roku albo podejmą pracę albo zarejestrują się w urzedzie, ale bez zasiłku dla bezrobotnych. Proszę poczytać o Agencji Rozwoju Przemysłu .......
  znający temat
  11 lat
 • No cóż takie życie (1)
  A przy okazji pozdrawiam panią Marzenę :P
  Fin
  11 lat
 • a może jednak jest bezrobocie? (2)
  Wszystko fajnie ale nie każdy chce być przedstawicielem handlowym. Jak bym każdy chciał wozić cole od sklepu do sklepu to nikt by na studia nie szedł, bo byłyby zbędne.
  fader
  11 lat
 • Pracodawcy to krwiopijcy! Z małymi wyjatkami w większości są jak komary.... brrrrr (4)
  wycisnąć po cichu i porzucić
  biolog
  11 lat
  • Panie niby-biologu
   Jak juz porownujesz do komara to chyba ci umknelo, ze one wysysaja krew z ciala ofiary a nie wyciskaja.Wiec na przyszlosc staraja sie POcisnac nieco mocniej swoje zszarzale komorki zanim kolejna bzdure napiszesz.
   Sceptic
   11 lat
  • Do biolog (1)
   Gdyby nie tacy pracodawcy, to byś trawe z piaskiem wpier***ał na śniadanie, obiad i kolacje, a d*pe podcierał ręką. O dostępnie do internetu nie wspominając...
   11 lat
   • tacy to jacy? Napisałem ze z wyjatkami, wiec nie opisuj mi proszę swojego jadłospisu i przygód w toalecie
    biolog
    11 lat
  • no to co za problem !
   załóż stary firmę, zatrudnij kogo i nikt nic z ciebie poza pewnymi instytucjami nie będzie wyciskał ;D Ale wtedy pewnie będzie, że pracownicy Cię okradają :P że urzędy bla bla bla bla i tak mamy znów wieczne niezadowolenie "polaczków"
   skunskimboards.com
   11 lat

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii