Dodaj opinię

Opinie (134)

 • Artykuł sponsorowany? (3)
  2 lata
 • moich 3 kolegów poszło do prywatnego liceum, skończyli je na same 5, ja w państwowym liceum miałem średnią 4,2 (6)
  były to jeszcze czasy, że na dobre kierunki na studiach były egzaminy. Nikt z nich nie dostał się na studia, natomiast ja bez problemu zdałem egzamin i zostałem przyjęty.
  2 lata
  • a dostanie się na dobry kierunek studiów (3)
   jest uzależnione od średniej ocen w liceum?
   pytam bo ja miałem 3,8 i studiowałem wybitną socjologię
   2 lata
   • chyba miałeś jeszcze mniej, bo z czytaniem ze zrozumieniem kiepściustko
    2 lata
    • skoro tak mówisz to (1)
     tak musi być, nie ma innej drogi rozumowania.
     pytam bo ja miałem 3,8 i studiowałem wybitną socjologię
     2 lata
     • może wyłuszczenie pomoże: "były to jeszcze czasy, że na dobre kierunki na studiach były egzaminy."
      2 lata
  • ja natomiast kupiłem czerwony samochód a moi kumple kupili zielone (1)
   mój nadal jeździ, a ich już nie, tylko nie wiem co to miałoby mieć wspólnego z kolorem. Są różne szkoł prywatne. Jedne cie przezimują żeby do woja nie wzieli (chociaz teraz to juz chyba nie biorą) a inne nauczą fachu. W dziesiątce najlepszych uczelni świata jest 8 prywatnych. Ale to ty decydujesz jaką wybierzesz.
   2 lata
 • A dyrektor szkoły prywatnej jak król decyduje że dzień po wosp to dzień wolny...
  2 lata
 • prywatna szkoła (8)
  to zwykła fanaberia, a nie żadna inwestycja. Rodzice w ten sposób podnoszą swoje ego i status społeczny, a dzieci prześcigają się w najnowszych gadżetach w poczuciu wyższości nad innymi. Jak się chce inwestować to lepiej poszukać dobrych zajęć językowych albo basenu, a nie garncarstwo, malarstwo czy grę w golfa.
  2 lata
  • w publicznych szkołach
   też są dzieci rodziców z ego, statusem i gadżetami. o co bicie piany?
   obserwator
   2 lata
  • A na czym polega inwestycja w zajęcia językowe czy basen? Nie lepiej po prostu z dzieckiem czas spędzać? Języka zdąży się nauczyć w liceum bez problemu.
   2 lata
   • biedny bo głupi a głupi bo biedny
    piszę to dla innych, nie dla ciebie,
    pod twoją wypowiedzią bo doskonale pokazuje twój przykład
    2 lata
   • jeśli chodzi o naukę języków to nie masz pojęcia o czym piszesz. chyba, że komunikatywny uważasz za wystarczający.
    2 lata
  • Jeśli uważasz, że wybór zajęć dodatkowych w szkołach prywatnych to garncarstwo, malarstwo lub golf to masz kiepskie wyobrażenie o szkołach prywatnych.. Stąd pewnie ten ślepy bojkot i hejt.. :-)
   Seb
   2 lata
   • To jest żaden hejt tylko opinia, do której mam prawo. Chyba też z prywatnej szkoły jesteś skoro nie rozumiesz znaczenia słowa hejt. Co do zajęć dodatkowych to często narzucane są przez rodziców więc garncarstwo znikąd się nie wzięło
    2 lata
    • bzdury chłopie wygadujesz chyba tylko żeby coś napisać
     lepiej to, lepiej tamto. Zajęcia dodatkowe to twój wybór i nie musisz prowadzać dziecka na garncarstwo. Niemniej skoro to zajęcia dodatkowe to nie ma tu nic do rzeczy czy szkoła jest prywatna czy państwowa. Trzecia sprawa, zajęcia manualne rozwijają zdolności motoryczne dziecka i są bardzo potrzebne, szczególnie w okresie kiedy dziecko uczy się pisać. W szkole państwowej na plastyce dziecko będzie miało wycinanki żeby było tanio, a w prywatnej będzie mogło sobie wybrać. Taka jest różnica. A czym jest hejt to ty nie rozumiesz. Wytłumaczę, to bezpodstawna krytyka oparta o stereotyp.
     2 lata
    • każdy głupi ma swoją opinię
     a im głupszy tym głośniejszy
     bo kto nie umie mówić mądrze mówi głośno
     2 lata
 • problem jest, gdy (1)
  rodzice szukają szkoły prywatnej dla swojego dziecka, bo...
  1. długo "pracuje", przez co dzieciak spędza w szkole nawet 10 -12 godzin dziennie na lekcjach i różnych zajęciach dodatkowych, czyli mówiąc wprost - młody człowiek kasy ma w bród, ale wychowuje go szkoła (oczywiście bezstresowo, bo po prywatna), a rodziców ogląda tylko czasami
  2. uczeń w normalnej szkole sprawia trudności wychowawcze, a rodzicom się wydaje, że wszyscy się na małego agresora uwzięli, on jest nic nie winien, a kadra niby nie potrafi pracować z Taką indywidualnością
  3. mają roszczeniowe podejście do życia na zasadzie "płacę i wymagam" (czyli cała lista życzeń, a od siebie nic, tylko kasa)
  A tak poza tym szkoły prywatne bywają bardzo fajne :)
  poziomka
  2 lata
  • podobnie jak "państwowe"
   bywają fajne.
   Dwójka moich dzieci z racji odmiennej konstrukcji psychicznej, uczyła się w różnych liceach. Jedno w renomowanym, drugie w osiedlowym. Renomowane (jak sie okazało...) nastawione na hodowlę "brojlerów" pod wymagania "praktyk" rodzinnych i pobliskich uczelni, osiedlowe z ambitnym programem i nauczycielami, którzy nie odpuszczali. Nie tylko w wymaganiach ale i w pomocy.
   Po renomowanym "jakiś" zasób informacji (raczej nie wiedzy i umiejętności), po osiedlowym przeżycia, przyjaźnie i doświadczenia. Oraz umiejętności, których obecności trudno szukac w programach.
   2 lata
 • ja finansuję szkołę niepubliczną (8)
  z pieniędzy z programu 500+ i jest petarda, że moje dziecko nie musi chodzić do szkoły publicznej.
  szkoła katolicka
  2 lata
  • Niektorzy rodzice decyduja sie na prywatna szkole zeby dziecko mialo lepszy standard w nauczaniu dzieki czemu stara sie unikac slabych nauczycieli i dziwnego programu siedz w lawce nie zadawaj pytaj i ucz sie na pamiec czesto bez logiki. Pamiętacie ten schemat nauczania? Wielu nauczycieli powinno zmienic zawod tymczasem jak sie zalapia nikt tego noe werufikuje jaki jest poziom nauczania i ile nauczyciel daje od siebie.... To przykre ale jak sie ma madre ciekawe dziecko lubiace zadawac pytania ktore trafi na nieodpowiedniego nauczyciela to jest problem. Oczywiście zawsze lepsze beda szkoly publiczne bo w prywatnych wieksza szansa trafienia na bufony ale mimo wszystko uwazam ze kadra jest lepiej przygotowana a standard nauczanua tez jest noerporownywalny stad takie wyniki w szkolach prywatnych na egzaminach koncowych.
   ...
   2 lata
   • Porównanie (6)
    W szkole publicznej masz 25 - 28 "różnych" uczniów w klasie, w szkole prywatnej 10 - 15 "wyselekcjonowanych" uczniów i przede wszystkim rodziców, którym zależy na gruntownej edukacji dziecka. Wnioski wyciągnij sam...
    rodzic
    2 lata
    • wolę 25-28 różnych uczniów w klasie, uwielbiam bioróżnorodność humanistyczną, (5)
     niż 10-15 zuniformizowanych uczniów wychowanych w poczuciu, że są jakąś elytą intelektualną bangladeszu europy, selekcjonowanie doprowadzi w przyszłości do upadku społecznego tego kraju, który nawet nie zbudował zjawiska społeczeństwa obywatelskiego a już zachłysnął się możliwością dokonywania wyborów spośród nadmiaru możliwości. zobaczymy jak te eksperymenty się skończą jak społeczeństwo będzie tak skutecznie atomizowane.
     obserwator
     2 lata
     • Bangladesz Europy ? (3)
      Po twoim wpisie od razu widać, że świat to ty znasz, ale z podręczników i to z poprzedniej epoki.
      recenzent
      2 lata
     • cieszę się, że zabrałeś (2)
      merytoryczny głos w dyskusji, bez ciebie to forum nie byłoby tym czym jest.
      obserwator
      2 lata
     • Świat bez twoich złotych myśli byłby tylko szarą rzeczywistością. (1)
      recenzent
      2 lata
     • gość ma rację
      ale ty tego nigdy nie zrozumiesz
      2 lata
     • woleć sobie, oczywiście, zawsze możesz ale twój wpis nie obrazuje wcale stanu faktycznego
      w prywatnej szkole nie będziesz miał zuniformizowanych klonów tylko ludzi którym nauczyciel będzie bardziej poświęcał czas. To tylko taka różnica. Twoja pesymistyczna wizja raczej się nie spełni. Dając możliwości możemy wykształcić bardziej światłe umysły. Całej reszcie to nie zaszkodzi. Poza tym sam dokonujesz takich wyborów posyłając dzieci na prywatne korepetycje.
      2 lata
 • A i tak (2)
  Pomorskie słaaabo na tle Polski wypada w edukacji..Najlepsze są dzieci z Podkarpacia :)
  Przypadek?
  2 lata
 • Popatrzcie na wynik sprawdzianu (szkoły podstawowe) czy egzaminu (gimnazja) na stronach OKE. W Gdańsku w czołówce szkoły społeczne i prywatne, i czasem publiczna - rodzynek.
  2 lata
  • Wolny rynek zawsze wygra (1)
   Nauczyciela w prywatnej szkole łatwo zmienić jak nie ma efektów, natomiast w publicznej będzie sobie "uczył" matmy na zasadzie "twierdzenie, definicja, aksjomat", brał roczny urlop dla "podratowania" zdrowia i g... mu zrobisz, bo karta nauczyciela zabrania zwalniać.
   W publicznej szkole nie nauczyli mnie nawet czytać i pisać, na pretensje starych belferzyny tylko "bo trzeba więcej w domu z dzieckiem pracować". I tak wszystko co umiem, nauczyłem się od dziadków, rodziców i na płatnych kursach/szkoleniach.
   Wszystko co państwowe jest zawsze wujowe - tak było, jest i będzie, żadne udawanie niczego tu nie zmieni.
   Zi0m
   2 lata
   • trochę słabo, że nie znałeś literek idąc do szkoły. nauczyciele mieli prawo być zaskoczeni.
    2 lata
  • edukacja to nie wszystko. Szkoła ma też wychowywać, a z tym w prywatnych bywa kiepsko
   2 lata
   • Wpis w stylu "nie znam się, to się wypowiem". Do tego prymitywne myślenie.
    Tak
    2 lata
   • No niezupełnie
    Wybraliśmy razem z żoną i synem dla niego szkołę prywatną (nie wymienioną w tym artykule) i jest zupełnie odwrotnie - on, jak i jego rówieśnicy są generalnie (bo zdarzyć się może wyjątek) bardziej empatyczni i wychowani, wiedzę zdobywają szerszą ALE nie na siłę, dzieciaki mają chęć do nauki. Także chyba jest to kwestia programu (nie tylko edukacyjnego) samej szkoły.
    Samur
    2 lata
  • No i? (13)
   I to jest wyznacznik? Wyciągać średnią i porównywać szkoły, w których jedna ma 50 uczniów (prywatna) a druga 400 (państwowa). Nie wspominając o różnorodności społecznej. Nie zawsze liczy się wynik wymierny.
   2 lata
   • Oczywiście, że jest to wskaźnik mierzalny, wskazuje że szkoły niepubliczne oferują wyższy poziom nauczania - zmierzony obiektywnie zewnętrznym egzaminem.
    2 lata
    • nie wyższy poziom nauczania tylko wyższą selekcję przy przyjmowaniu.
     2 lata
     • Nie przy przyjmowaniu tylko egzamin na wyjsciu (9)
      Który jest państwowy i taki sam dla wszystkich
      2 lata
     • Nie rozumiesz mały rozumku, że do prywatnych szkół nie pójdą dzieci z nizin społecznych, dla których nauka nie jest priorytetem, a które obniżają "poziom nauczania"? Żadne "średnie" nie są miernikiem, bo średnio to ja i mój pies mamy po trzy nogi
      2 lata
     • nie rozumiesz jełopku że te dzieci nie tylko zaniżają średnią (3)
      słabo się ucząc, ale też obniżając poziom nauczania całej klasy bo dydaktykę trzeba dostosować i do nich
      2 lata
     • g* prawda. Program jest programem taki sam dla wszystkich. To właśnie w szkołach prywatnych nauczyciele są na usługach uczniów i ich rodziców. Albo dajesz piątkę, albo tatuś nie sfinansuje remontu
      2 lata
     • Puknij się w głowę zanim coś napiszesz na forum
      2 lata
     • kierujesz się stereotypami zamiast pomyśleć
      prywatną szkołę możesz sobie wybrać zarówno łatwą jak i trudną. Jednym zależy na ocenach, innym na wartości dodanej. To ty wybierasz, w przeciwieństwie do szkoły publicznej. Jeszcze raz powiem, wśród 10 najlepszych uczelni na świecie jest 8 czy 9 prywatnych. Tak samo się to przekłada na bardziej podstawowe kształcenie. Natomiast program o ile jest taki sam dla wszystkich to można to zrobić po łebkach żeby tylko odfajkować, jak klasa słaba, albo przerobić dogłębnie.
      2 lata
     • Nizin? (3)
      Do większości prywatnych szkół pójdą dzieci z kasą, które nie mają żadnej motywacji do nauki bo przecież mają kasę. Jak dostaną gorszą ocenę, to rodzice pójdą do dyrektora, pogrożą i już ocena jest poprawiona. W takich warunkach nie ma żadnego poziomu nauczania. Co ciekawe - niektóre inteligentne dzieci, widząc jak to rzeczywiście wygląda, potrafią same poprosić rodziców by zabrali je z prywatnej do państwowej szkoły.

      A co do nizin społecznych... byłem świadkiem jak takie dwa "wyżyny" z nowych beemek zatarasowały sobie drogę pod SSA, i od razu przeszli do rękoczynów bo obaj mieli ego większe niż IQ. Nie myl kasy z klasą, wieś zawsze z buraka wyjdzie.
      Oczywisty
      2 lata
     • Czym i komu grożą rodzice na egzaminach zewnętrznych (konkursy i olimpiady), skoro dzieci ze szkół niepublicznych tam przodują ?
      tak tylko pytam
      2 lata
     • wg niego jadą tam beemkami i walą się po ryjach
      bo raz widział takich :D
      2 lata
     • bzdury piszesz. Nie wiesz czy do większości, a nawet jeśli
      to przecież możesz wybrać i wysłać dziecko do dobrej szkoły. Od ciebie zależy jaki los zafundujesz dziecku i czy będziesz latał po oceny. Tak trudno to pojąć?
      2 lata
   • Mówisz tak jakby dzieci bogatych były inteligentniejsze... A to nie wynik inteligencji skorelowanej ściśle z bogactwem a właśnie jakości nauczania.
    2 lata
  • Ale wyniki konkursów kuratoryjnych i olimpiad już mówią co innego.
   ityle
   9 miesięcy
 • hahahahahahahhahahah, prywatne szkoły z państwowym programem, no po prostu mozna sie uśmiać
  2 lata
  • Czyżby? W prywatnej jest materiał rozszerzony. W klasie 2 giej jest np 6 h więcej.
   2 lata
  • W jakiej państwowej podstawówce masz 7 h j. angielskiego i konwersacje , bo ja mojej prywatnej mam i to od pierwszej klasy
   2 lata
   • Możesz mieć i 100 godzin a i tak się nie nauczysz bo w całym systemi nauczania języka angielskiego chodzi o to żeby uczyć a nie nauczyć. To potężny biznes (książki, szkoły językowe, korepetycje) , który musi się kręcić.
    2 lata
    • Biznes bez efektów się nie kreci
     Natomiast w państwowych szkołach nie masz takiego cenzusu. Skoro nauczyciel nie będzie rozliczony z wyników to nie będzie się przykladal
     2 lata
    • I tu się mylisz , mając 13 lat mój syn płynnie i biegle mówi po angielsku i hiszpańsku . Bez korepetycji , tylko nauka w prywatnej szkole .
     2 lata
 • Wszystko zależy od tego jaka to będzie szkoła prywatna (3)
  Możesz sobie wybrać dobrą albo słabą, tak samo jak samochód. Natomiast te renomowane kształcą lepiej. Niekoniecznie mówię tu o Polsce. Składałem papiery do pracy w ARAMCO. Odrzucili mnie, a jako powód podali że moja uczelnia nie jest rozpoznawalna w świecie. Dopiero kumpel się dostał jak zrobił doświadczenie w branży. To tylko pokazuje ile warte są nasze uczelnie państwowe.
  2 lata
  • Podaj nazwe tej nierozpoznawalnej uczelni ktora skonczyles. (1)
   Moze ja znam
   2 lata
   • Politechnika Gdańska, ale mozesz sobie wpisać nawet Warszawską
    jeśli robi ci to różnice. Wszystko co o tej drugiej uczelni wiadomo to to że jest w stolicy państwa. O jakiś tam osiągnięciach na tle innych uczelni światowych nikt nic nie wie bo jest ich mało. Rozpoznawalna uczelnia to np. MIT. Z takim papierem w porządnych firmach, przyjmują bez doświadczenia
    2 lata
  • Myślę, że warte sa tyle samo co średnio dobre zachodnie.
   To jest problem rozpoznawalności marki. Nic więcej.
   ityle
   9 miesięcy

Twoja opinia

zamknij

Regulamin dodawania opinii

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat