Dodaj opinię

Opinie (43) 5 zablokowanych

 • moja znajoma otwarcie mówi, jest rodzicem zastępczym tylko dla kasy. (12)
  za jedno dziecko dostaje z MOPSu prawie 2000 zł a ile taki dzieciak zje? wszystkie ciuchy, książki nawet komputery dostaje od ludzi dobrego serca których bierze na litość. zadowolona jest z tego interesu.
  1 rok
  • wytykasz ułomność MOPSu - niestety to prawda - pracownicy nie spełniają od dawna swoich funcji a zapowiedziane odwiedziny u rodzin zastępczych wyglądają kurjozalnie jak wizyta księdza na kolędzie - wszystko ładnie ustawione jak na wystawie sklepowej - a to nie o to chodzi ... a kto cierpi - dzieci !!!
   opos
   1 rok
  • To jest niestety prawda. Rodziny zastępcze to biznes, który odbywa się kosztem dzieci, z błogosławieństwem państwa. Często w takich "rodzinach" dochodzi do strasznych patologii i nikt z tym nic nie robi. Dzieciom często jest lepiej w domu dziecka, niż w rodzinie zastępczej.
   Są oczywiście ludzie, którzy poświęcają się dla dziecka, ale takich rodzin jest garstka.
   były pracownik MOPRwG
   1 rok
   • Jeśli byłeś pracownikiem mops to co "Ty kurko " zrobiłeś w tym temacie aby temu zapobiec .Nic Nic Nic tylko kasę brałeś . Byliśmy z żoną rodziną zastępcza przez 12 lat i jest mi wstyd za tych ludzi którzy pracują na Leczkowej . Układ goni Układ znajoma kryje znajomą . Urząd Miasta nie wie co tam się dzieje
    Hgw
    1 rok
    • Co niby miałem zrobić? Podstawa prawna, na której pracuje MOPR jest jaka jest i w tej materii nikt z Leczkowa nie może nic zrobić, bo to sprawa ustawodawcy. Proszę do Jarosława pisać z pretensjami.
     1 rok
     • chodzi tu o twoje podejście do pracy i jak ją traktujesz - to jest posada z powolaniem a nie ciepła posadka by odbęnić 8 godzin i do domu - nie pchaj się tam gdzie możesz swoją postrawą krzywdzić innych - bo co oni zawinili że ty nie trafiłeś w swoje życiowe powołanie i zamiast się w nią zaangazowac traktujesz jako codzienny przymus?
      1 rok
     • Podejście do człowieka, czy "powołanie" nic nie da, jeżeli masz związane ręce przez przepisy... Nie możesz czegoś zrobić i nie zrobisz, chyba że chcesz stracić pracę i mieć zarzuty "przekroczenia uprawnień"...
      1 rok
  • Super (1)
   To.niezle z niej ******
   Harold
   1 rok
   • i co z tego że ona jest ...... , nikt z tym nic nie robi bo nie lubi robić sobie problemów a dzieci cierpią - chore podejście ... byle by mieć spokój
    herod na opiekuna
    1 rok
  • Tak, to jest forma pracy. Pracy z dziećmi na które dostaje się środki. Jak ma taka rodzina utrzymać się i dziecko ? Z rentierstwa?
   I tak jest to zdecydowanie lepsza forma opieki nad dziećmi niż dom dziecka.
   Ci ludzie robią to dla kasy - OK ale robią to czyli opiekują się tymi dziećmi.
   A wy tylko potraficie ich szkalować .
   zastepczy
   1 rok
  • Niestety właśnie przez takie osoby postrzeganie rodzin zastępczych jest takie, a nie inne. Cierpią na tym nie tylko dzieci, ale także ludzie, którzy chcą je otaczać opieką bez względu na kasę... Niedługo dojdzie do tego, że żadna pomoc nie będzie bezinteresowna.
   Ewa
   1 rok
  • a co ty o tym wiesz, jeżeli uważasz że dużo dostają za pracę 24 godz na dobę możesz też zostać rodziną zastępczą
   1 rok
  • 2000 zł
   Skąd masz takie dane ?
   1 rok
 • piękna inicjatywa (2)
  Inicjatywa piękna - podpisuje się pod nią rękoma i nogami - mając dzieci nie wyobrażam sobie , że są takie które nie mają bezpieczeństwa w postaci mamy i taty - same sobie zostawione i w dodatku nie rozumiejące tego - straszne - jednakże w tym przypadku potrzebni są ludzie którzy kochają dzieci , mają do nich serce , mają anielską cierpliwość i powołanie a mile by bylo gdyby instynkt rodzicielski też się pojawił , jak histroria i wiadomości pokazały z tym było różnie - ludzie bez serca we wszystkim widzący tylko pieniądze i interes mogą tylko zrobić więcej szkody niż pożytku - bhoje się że udawający milusich rodziców kandydaci mogą okazać się zwykłymi szujami wietrzącymi dla siebie dobry interes kosztem tych biednych dzieci - oby tak nie było !
  Robert
  1 rok
  • to ma panicz bardzo ograniczoną wyobraźnię (1)
   1 rok
   • takie czasy ,że to jak powinno być normalnie jest wygórowanym standardem pozostającym w sferach wyobraźni - przykre, że są tacy co przyklaskują codziennej patologii i upadkowi obyczajów
    buuu
    1 rok
 • mamy w Trójmieście wspaniałą osobe która wychowała wielu takich dzieci a do tego jest bohaterem Solidarnosci, (6)
  to Pani Henryka Krzywonos.
  1 rok
 • Wiele rodzin zastępczych tylko kasę na tym trzepie, jak ci psychole z Pucka. I tyle w temacie.
  1 rok
 • A po rozwodzie można zostać rodzicem zastępczym?
  1 rok
 • Niestety, nic nie jest idealne na tym świecie. (1)
  Dobrze, że chociaż cześć rodzin zastępczych działa "z powołania". Ten przypadek z Pucka, o którym ktoś wspomniał poniżej, to już kompletna patologia i wykorzystanie systemu do wyciągania kasy. Zdaje się, że przez znajomość z urzędnikami, którzy kwalifikowali daną rodzinę. Rodzinne domy dziecka mimo wszystko są najbardziej efektywne i ... najtańsze w utrzymaniu. No i nie chcę narzekać, bo gdybyśmy mieli zamiast tego Bavernet albo Jugendamt to dopiero mielibyśmy kłopot.
  f1
  1 rok
  • Kłopot?
   Wręcz przeciwnie, wtedy by się wszyscy pilnowali nareszcie. Prawo nakazuje świadkom nadużyć je zgłaszać, a nie udawać, ze nic nie widzieli, u brać kasę za kontrole. Ale to kwestia mentalności i postaw obywatelskich.
   Barnevernet miałby w Polsce używanie.
   Matka
   1 rok
 • Dobrze,że są te rodziny zastępcze.Zawsze lepiej w spokojnym domku niż w bidulu lub wśród zapijaczonych rodziców i meneli.A kasy za opiekę to im nie żałuję ,bo to ciężka praca.A do tego informacje i sprawozdania do sądu z przebiegu opieki.Wcale nie jest łatwo.Tylko chwalić,że są jeszcze takie chętne osoby.
  Bbb
  1 rok
 • Sposób na zarobek (5)
  Każda rodzina która się wypowiada ciągnie grubą kasę od państwa i zawsze im mało! a dzieci niewiele z tego widzą :(
  MOPR w Gda, ukrywa wszystkie przypadki nadużyć opiekunów wobec dzieci bojąc się o własne d*py!
  Niestety z dobrem dzieci nie ma to nic wspólnego!!! ;(
  Psycholog
  1 rok
  • to co o Mopsie to też można powiedzieć o Caritasie - dzienne placowki opiekuńcze są rzeczywiście tylko opiekuńczy i tylko poszerzają patologię podopiecznych
   1 rok
  • Jesteś kretynem psychologu
   1 rok
  • jeśli to jest taki łatwy zarobek dlaczego brakuje rodzin zastępczych? nie zapominajmy że dzieci te często potrzebują większego nakładu finansowego na rehabilitację czy terapię si czy sprzęt. Irytujące są wypowiedzi ludzi którzy nie mają o tym pojęcia.
   Matka Zastępczą
   1 rok
  • ?
   Ciągnie gruba kasę? Jestem rodzina zastępcza. Zarabiam 1900 zł. Tak, dostaje środki na życie dziecka, 1000 zł miesięcznie i 500+ jak inni rodzice. To środki na dziecko i dziecku się to należy. Dzieci rzadko trafiają do nas niezaburzone, koszta terapii i leczenia nie są niskie ( sama diagnoza FAS to ok 700 zł), nikt nie dostaje w prezentach komputerów i ubrań, jak w komentarzu wyżej, a jeśli ktoś widzi rodzinę zastępcza, która funkcjonuje w nieprawidłowy sposób, proszę to zgłaszać, a nie ponizać uczciwych ludzi. Te dzieci też mają prawo podróżować, chodzić na zajęcia pozalekcyjne, leczyć się, chodzić do kina, po to są w rodzinach zastepczych, by żyć normalnie i korzystać z czego mogą i Bogu dzięki, że mają za co, bo z mojej pensji nie stać mnie na to. Społeczeństwo, które ma się za coraz bardziej świadome, nadal posluguje się w tak krzywdzący sposób stereotypami, wrzucając wszystkich do jednego wora. Tak każda rodzina zastępcza jest zła, taka zmowa milczenia panuje , że ani szkoły, ani przedszkola, ani przychodnie, ani ośrodki pomocy rodzinie, ani mops nic nie widzi? Są ludzie nieuczciwi, jak każdy, ale to margines nie norma. Tylko bardziej medialne... nam zależy, dla nas jest warto , bo jest dla kogo. Otwieram swój dom, mam obowiązek wpuszczac rodziny biologiczne pod swój dach, a często to kryminał, i ryzykować swoimi własnymi dziećmi, bo powtarzam warto i zależy nam. zastanówcie się czasem zanim coś powiecie. Nie wypowiadajcie się o rzeczach, o których nie macie pojęcia i nie wiecie jak to w praktyce wygląda. Gdyby świadomość ludzi była większa może rodzin by było więcej, więcej dzieci miałoby stabilizacie, bezpieczeństwo i uczucie. Zobaczylyby, przeżyłyby to, czego nie mogłyby w osrodku lub u rodziny biologicznej, dostałyby wsparcie i rehabilitację. Widzicie, że gdzieś jest źle, to zgłaszajcie oszustów, ale nie generalizujcie, bo też krzywdzicie.
   Mama zastepcza
   1 rok
 • dla zazdrosnych (3)
  To jest praca i za nią otrzymuje się pieniądze- to jest normalne. Ciekaw jestem ile osób z wypowiadających się poniżej wie jak wygląda praca rodziny zastępczej, albo jakie wymogi i szkolenia trzeba przejść żeby nią zostać. Nie wspomnę już o zawodowej rodzinie zastępczej- tak, jest takie coś. A jeśli ktoś zazdrości kasy niech sam zostanie rodziną zastępczą- zobaczymy co powie po dwóch latach.
  adr
  1 rok
  • Dokładnie - lecz pensja po 30 latach pracy - w tym 16 lat prowadzący rodzinę zastępczą zawodową mam pensję 1840 zł. dużo ???? za pracę i odpowiedzialność 24/24 godz. Tutaj to nie praca lecz cel i sens życia - a te osoby które zazdroszczą - droga wolna - wszędzie poszukiwani są rodzice zastępczy.Tylko należy to.. czuć :)
   obserwator
   1 rok
  • Mnie się wydaje , że to nie chodzi o to by żałować pieniędzy rodzicom zastępczym ( tym bardziej tym z powołania) tylko o to , że dla niektórych osób to jest po prostu biznes - gdzie wypłata jest jedynym celem i sensem , a dobro dzieci gdzieś przy tym schodzi na dalszy plan. I to jest smutne. pozdr
   1 rok
 • p. Tkacz :-)
  Pani Tkacz, jest rewelacyjną Mamą zastępczą. Dzięki niej nasz synek jest Świetnym facetem !
  k781
  1 rok

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii