Dodaj opinię

Opinie (158) 9 zablokowanych

 • Za taki stan służby zdrowia możemy podziękować tylko i wyłącznie partii rządzącej. Zwykli ludzie, sklepy takie jak Agata Meble muszą sponsorować służbę zdrowia z własnych środków, bo PiS wolał dać 2 mld na TVP. Podziękujemy im na wyborach. Trzymaj się służbo zdrowia, my szarzy ludzie pomożemy!
  3 miesiące
  • Mam nadzieję, że wypowiemy się w nadchodzących wyborach (8)
   3 miesiące
   • to nieprawda, władza mówiła w TVP, że Polska jest najlepiej chroniona na świecie i wszystko (7)
    szpitale mają, nie brakuje niczego, absolutnie.
    3 miesiące
    • Kurka wodna! To tak jak za komuny! (6)
     Wszystko było, a my byliśmy moczem i niezależni!
     3 miesiące
     • Piszecie bzdury. (5)
      We Włoszech w nabogatszym regionie Lombardia była najlepsza w Unii opieka medyczna. Włosi mieli podstawy do zabawy i lekcewazenia epidemii. Okazało się ze masowego ataku wirusa nie wytrzymali. Wirus w trampkach pokonał wszelkie mechanizmy obrony i każdą ilość sprzętu. Zwyczajnie zalał opiekę medyczną ilością nie do udźwignięcia. Dla jednych państw problemem jest 1 tysiac chorych a dla innych 10 tysięcy. Jak za mało to 100 tysięcy chorych wykończy kazda opieke medyczna w unii kazdego państwa. Jak za mało to bedzie 200 tysięcy lub milion czy miliony. Pokładaj dalej zaufanie w sprzecie jeden z drugim i olewaj zalecenia sanepidu. A może wszyscy społecznie zrzucimy się na sprzet i co potrzebne a wtedy kwarantanne odwołamy? Jak można być tak głupim? I o jakich zapasach piszecie? Masa rzeczy dla medycyny to plastik który sam peka i rozpada sie po paru latach. Zapasów czegos takiego nikt wielkich nie gromadzi. Na codzień to wystarcza. W przypadku epidemii zabraknie szybko. Chiny sa największym producentem ale i tak jak wybuchła u nich zaraza to nie eksportowali ale i tak im wszystkiego brakowało. Co wiecej ściagali zapasy z innych krajów. Czujecie się lepsi od Chińczyków? Mamy wieksze moce produkcyjne od Chin? a czemu mamy jednak zaraze? Bo tumany wyjeżdżały do azji jak w chinach szalała zaraza. No to przywlekli do Europy. Znowu we Włoszech pekał system opieki a na północ włoch waliły masy ludzi w tym z Polski na narty. Marszałek Grodzki jest dobitnym przykładem. Gdyby rzadzący nie zamknęli granic to dalej by tłumy z Polski wyjeżdżały za granice bo... tanio. Gratulacje z poczucia humoru. Jesli nie ma zarazy to leczenie niepotrzebne a jesli jest zaraza i ludzie odpowiedzialni to chorych jest troche i system opieki medycznej daje rade. Jak ludzie nieodpowiedzialni to każdy system medyczny padnie. Każde zapasy także się szybko skończą a sprzętu w końcu zabraknie.
      Praktyk
      3 miesiące
     • Jesteśmy przygotowani, tyko kto i na co (1)
      ...Zwyczajnie zalał opiekę medyczną ilością nie do udźwignięcia...
      Wnioskuję zatem, że Polska jest przygotowana na ilość pacjentów 300-500 z bólem zębów....
      3 miesiące
     • Skoro 300 osób w całym kraju (9 czy 10 w Pomorskiem) zatkało służbę zdrowia, to ja nie chcę wiedzieć co będzie w przypadku 1000 chorych.
      3 miesiące
     • Dokładnie tak... (1)
      I oczywiście służba zdrowia jest niedofinansowana... ale to jest wina wszystkich rządów III RP, którzy siedzieli w mafiach i korupcji...
      Może byśmy trochę odbili, gdyby Niemcy zechciały w końcu zapłać nam odszkodowanie za II wojnę św. Ten okrągły bilion jakoś by nasze szpitale podratował.
      Przypomnę, że wg statystyk średnio Niemiec jest około 4 razy bogatszy od Polaka. A moc kapitałowa i polityczna państwa niemieckiego jest wielokrotnie większa od naszego.
      Gdyby teraz rządziła PO na pewno realizowalibyśmy ścieżkę niemiecką
      wobec koronawirusa (tak jak wcześniej zapatrzeni byli w politykę imigrancką). Co przy wcześniej wymienionych dysproporcjach byłoby dla nas miażdżące.
      A jeszcze dodam, że z przetargu zakupów antypandemicznych (teraz realizowanych) wycofała nas p. premier Kopacz - wtedy chodziło o jakąś grypę... Co przyznam szczerze wówczas wydawało mi się słuszną decyzją.
      Tymczasem głowa do góry i nie marudzić, nie czas na to.
      Mędrek
      3 miesiące
     • o ptasią grypę, która na ludzi się nie rzucała a szczepionka była naciągactwem firmy farmaceutycznej.
      3 miesiące
     • Mnie zastanawia jedno: zbliża się wiosną, lato, a co za tym idzie upały. Ciekawe co się stanie na południu Europy latem jak nadciagną upały, a epidemia się nie zatrzyma. Przecież ludzie zaczną umierać jeszcze szybciej z powodu upału, nie bd czasu by chować ludzi, wywozić śmieci itd. A to już raczej prosta droga do innych epidemii nie tylko koronawirusa. Do tego dodajmy uchodźców, którzy niedługo pewnie zaczną napływać z Afryki I Azji I bd mieli w Europie piekło...
      3 miesiące
  • (głęboki wdech) (1)
   A za PO...
   3 miesiące
  • To są lata zaniedbań
   całego okrągłego stołu
   3 miesiące
  • Za PO była to kraina mlekiem i miodem płynąca hipokryci
   3 miesiące
  • Rozumiem że wszystkie inne które rządziły wcześniej nie dołożyły do tego ręki, a Pan Balcerowicz co to zmniejszył budżet z 10 PKB na służbę zdrowia do 4 PKB jest bez winy.
   Robal
   3 miesiące
   • 5 lat miał PIS na naprawę skoro tak źle było, a co zrobił? Zniszczył jeszcze bardziej. Przypomne (1)
    tylko pana Radziwiłła czyli poprzedniego Ministra Zdrowia z PIS. Zniszczył wszystko. Obecny próbuje to ratować, ale trochę za późno. Poza tym od DWÓCH miesięcy wiedzieliście, że rozwija się epidemia i nie zamówiliście ani maseczek, ani kombinezonów, ani respiratorów. NIC. I jeszcze macie czelność opluwać. To jest absolutna nieudolność i lekceważenie epidemii ze strony PIS i każdy to wie. A niedługo zaczną chorować tysiące ludzi i trzeba będzie wybierać kto ma żyć....bo PIS zlekceważył wirusa.
    zdenerwowany bezczelnością rządu
    3 miesiące
    • Ty chcesz w 5 lat naprawić zaniedbania sięgające 30 lat. PO miała 8 lat i co zrobiła.
     Trzeba zacząć patrzeć realnie i zdać sobie sprawę z jednego że politycy mają nas w czterech literach, czy to jest PiS czy PO czy inny psl, sld, oni nie są niestety za obywatelami, oni służąwielkim korporacją Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej dla Polski bo wtedy może się coś ruszy.
     Robal
     3 miesiące
   • coś wam powiem ludziska: dziękujcie za to, że są za chwilę wybory. Bo gdyby nie było (2)
    to PIS by już całkiem olał sprawę, kościoły były by otwarte, a dziś już byśmy mieli tylu chorych co we Włoszech
    zdenerwowany bezczelnością rządu
    3 miesiące
  • Sluzbe zdrowia rozwalił prywatyzacją i wyprzedażą klan PO !!!!!!! (1)
   3 miesiące
   • Oczywiście zamykanie szpitali przez pis nie ma z tym nic wspólnego. A teraz podziękuj ładnie za prywatną służbę zdrowia, bo to ona ratuje sytuację.
    3 miesiące
  • Czy to wina obecnej władzy czy poprzedniej to obecnie już chyba nie istotne...
   3 miesiące
  • Za PO
   Dziś możliwe, że szedłbyś normalnie do pracy, a dzieciaki do szkoły posyłał. Chociaż może tak jak w UK i Francji może już zastanawiano by się czy już może odwołać szkoły. Francja po wyborach oczywiście w pubach przesiaduje. Brawo. Takie podejście EU. Co tam człowiek: wybory (Francja) gospodarka (UK). To się dla nich liczy. A my za innych rządów ślepo i posłusznie byśmy papugowali.
   ŁZ
   3 miesiące
  • LoL
   Mozemy dziekowac za stary podzial na sluzbe medyczna I panstwowa. Ta ostatnia jest skutecznie rozkradana na rzecz tej pierwszej! Zanim cos napiszesz, to sie lepiej zastanow!!!
   LoL
   3 miesiące
  • Stan służby zdrowia
   Czy kiedykolwiek służba zdrowia była na odpowiednim poziomie?
   A wina jest wszystkich partii, które rządziły.
   ...tak PIS dał 2 mld na TVP....a poprzednie rządy takie same jak nie większe pieniądze kradły od rodaków....Przydałaby się porządna utylizacja rządu(wszystkich bez wyjątku) i rozpoczęcie wszystkiego od nowa...
   Jackson
   3 miesiące
 • PiS nic nie robi.Tylko propaganda w TVP jak to pieknie jest (4)
  3 miesiące
 • Bravo dla PiS (4)
  Dali TVP 2 miliardy rocznie a w szpitalach takie braki wstyd .
  Polak
  3 miesiące
  • Dałbym, ale... (3)
   Widzę ile każdego roku Państwo zabiera mi z wynagrodzenia. Widzę ile realnie trafia do nfz i jak kasa jest rozdzielana. Widzę, jakie są kolejki do specjalistów. Owsiak co roku rzuca kasę na sprzęt do szpitali, więc rząd nie ma potrzeby w dofinansowaniu i woli na tvp dawać, bo głupie Polacy się zrzucą w ciężkich chwilach. I koło się zamyka...
   Myślący
   3 miesiące
   • głupie czy nie (1)
    wspomogę, bo tak czuję..
    zastanawiam się tylko czy cała zebrana kasa jest na wyposażenie szpitali czy może część wsiąknie na podatek czy jakiejś fundacji?
    ach
    3 miesiące
    • Jak chcesz realnie wesprzeć, to przekaż jakieś towary medyczne
     To tak, jak z bezdomnymi żebrakami - nie dawaj kasy, ale zaproponuj jedzenie.
     Myślący
     3 miesiące
   • Gdyby sprzęt w szpitalach zależał tylko od Owsiaka, to byłaby go 1/3. Poza tym, NFZ daje też na takie rzeczy jak strzykawki czy płyn do mycia podłóg no i wynagrodzenia personelu, bo utrzymuje w całości służbę zdrowia, nie tylko sprzęt.
    3 miesiące
 • Wszystkiego brakuje. "Cudownie". Wychodzi jakim krajem mlekiem i miodem płynącym jest Polska za rządów PiS.
  3 miesiące
  • Adrianowi długopisów nie brakuje.
   Mariusz
   3 miesiące
  • Wszystkiego baranie brakuje bo nie ma w kraju producentów najprostszych rzeczy jak maseczki itp.- " gospodarka rynkowa" wyrzuciła je z naszego kraju, a myśmy stali się tylko konsumentem. Zamknąć fabrykę bo się nie opłaca - taniej jest kupić za granicą i tak właśnie kupujemy chińszczyznę itp.
   3 miesiące
  • Jak to brakuje, przecież jesteśmy przygotowani na wszystko niezależnie od skali zagrożenia. Glapiński twierdzi, że mamy wielkie rezerwy pieniędzy, z którymi nie wie co zrobić. Prezydent po otrzymaniu 32 mld od wyimaginowanej wspólnoty mówi, że nikt nam nie pomaga. Jest super tylko ci wredni przedsiębiorcy mają poczuć się odpowiedzialni za gospodarkę, a nauczyciele w końcu wziąć się do pracy, a nie jęczeć o wyższe płace.
   3 miesiące
 • Dno, dno, dno..... (1)
  Co ci PiSowcy zrobili z tą krainą!
  Służba zdrowia nie ma nawet kartek i długopisów, a te butne gęby pchają kasę w TVP i kościół.
  Adam
  3 miesiące
  • Za stan w jakim jest Polska odpowiadają wszystkie rządy po równo, i dopóki będą rządzić ci sami na zmianę to i za 50 lat będzie tak samo.
   tt
   3 miesiące
 • Zwarci (1)
  Z publikatorów płyną wiadomości niczym w 1939 r - silni -zwarci-gotowi.
  A życie pokazuje że znowu bida z nędzą
  A elyty się wyleczą
  Ikar
  3 miesiące
  • Niestety, nadszedł czas kolejnej okupacji. Ludzie sami muszą się wspierać i "drzeć własne koszule na bandaże dla naszych walczących chłopców i dziewczyn na pierwszej linii frontu". Pięknie, że restauratorzy wspierają gastronomicznie personel medyczny. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale to miły gest.
   3 miesiące
 • Jprdl. Bantustan. Długopisy i papier ksero.
  Kejt
  3 miesiące
 • Morawiecki!!!
  Słyszałeś? Sypnij kasa z wora.
  Kasia
  3 miesiące
 • Chinczycy w ciagu kilku dni budowali szpitale a w tej naszej ch....jolandii nie można wyprodukować maseczek czy srodkow dezynfekujacych. Trzeci świat a niby centrum Europy w XXI wieku.
  3 miesiące
 • Parodia (1)
  Niecałe 300 osób zakażonych i już taki problem?
  3 miesiące
  • Problem może być w tym, że na każdego zakażonego przypada x podejrzanych a cały zespół musi zachować takie same zabezpieczenia w stosunku i do potwierdzonych i do podejrzanych przypadków.
   3 miesiące

Twoja opinia

zamknij

Regulamin dodawania opinii

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat