Opinie (4)

 • I podobnymi wynikami będą się kończyć wszyskie pozostałe mecze GTK

  • 0 4

 • Jeszcze z faworytów mecz u siebie z Lublinem

  I potem walka o wygraną z Toruniem! Powodzenia

  • 2 2

 • Poniżej opinia hiszpańskiego trenera Zagłębia w wywiadzie dla Katowickiego Sportu na temat przepisu dot. zawodniczki U23:

  "... Czy przepis dotyczący obecności młodzieżowej zawodniczki na parkiecie przez cały

  Poniżej opinia hiszpańskiego trenera Zagłębia w wywiadzie dla Katowickiego Sportu na temat przepisu dot. zawodniczki U23:

  "... Czy przepis dotyczący obecności młodzieżowej zawodniczki na parkiecie przez cały mecz ma rację bytu? To dobre rozwiązanie?

  Osobiście nie mogę się doczekać, jak ta zasada się sprawdzi i myślę, że wraz z upływającym sezonem poznamy odpowiedź na to pytanie. Szczerze mówiąc u mnie budzi to wiele wątpliwości. Jestem przekonany, że intencją regulacji ze strony Polskiej Federacji jest wspomaganie rozwoju młodych zawodniczek. Pochodzę z Hiszpanii, gdzie nigdy nie proponowano tego typu reguły, a pomimo to młode zawodniczki osiągały odpowiednie wyniki, ich kariery się rozwijały. Myślę, że jeśli zawodniczka jest utalentowana i jej wyszkolenie fizyczne, techniczne i taktyczne jest odpowiednie, to ta zawodniczka będzie miała wiele minut gry bez konieczności narzucania tego odgórnie. Pamiętam takie zawodniczki jak Alba Torrens, Marta Xargay czy Laura Nicholls, które w wieku 18 lat grały już wiele minut dla ważnych drużyn w hiszpańskiej ekstraklasie. Dlatego uważam, że ważniejsze jest wypracowanie metody treningowej dla danej grupy wiekowej, która wraz z talentem, jaki może posiadać każda zawodniczka, spowoduje, że w Polsce pojawi się wiele zawodniczek, które w przyszłości będą wiodącymi postaciami w lidze. W Hiszpanii pracujemy w tym zakresie od wielu lat i mamy naprawdę satysfakcjonujące wyniki...".

  Konkretna, wyważona ocena tego bezsensownego przepisu. Niektórzy kibice zresztą też powoływali się w komentarzach na przykład Hiszpanii, gdzie bez takiego narzuconego odgórnie przepisu jest zapewniony dopływ młodych zawodniczek do drużyn ligowych i kadry.

  • 1 1

 • Ocenianie jednego z przepisów regulujących rozgrywki jest bez sensu

  Należałoby to widzieć w szerszym kontekście np ile zawodniczek zagranicznych może grać w ekstraklasie w Hiszpanii i Polsce itd. No i najważniejsze czy jest i jak się układa współpraca trenerów kadry narodowej z klubowymi

  Należałoby to widzieć w szerszym kontekście np ile zawodniczek zagranicznych może grać w ekstraklasie w Hiszpanii i Polsce itd. No i najważniejsze czy jest i jak się układa współpraca trenerów kadry narodowej z klubowymi i trenerów kadry z trenerami kadr młodzieżowych. Tu akurat Hiszpania jest świetnym przykładem z regułą asystentem trenera kadry seniorek jest trener kadry U-19. A u nas
  Kovacik swoje wizje realizuje bez kontaktu i z trenerami i z ligą.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.