Dodaj opinię

Opinie (471) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Dajcie spokoj juz. Ludzie do bani dostana..
  4 miesiące
  • też tak uważam (4)
   jeszcze ściągają jakieś pseudo ekspertki z kraju multikulti - przecież to tam się zaczęło to całe badziewie
   ;-)
   4 miesiące
   • A oni się w Gangesie kąpią i piją rytualnie ... (3)
    4 miesiące
    • Ale baba wymyśliła.... (2)
     Też mi nowość..

     Skoro niektórzy przechodzą bezobjawowo, albo jako lekkie przeziębienie...
     A początkowo okres inkubacji jaki szacowali był 3-4 tygodnie.
     Tyle, to ja wiedziałem 2 miesiące temu....
     4 miesiące
  • dokładnie, bo coś nie halo z tym pseudo wirusem, np wczoraj zmarł 80latek, kurcze jak on się zaraził ?? pewnie wrócił z nart w Alpach, bo innej opcji nie ma. Ta cała korona to taka "słabsza" wersja grypy, skoro na grypę zmarło w lutym 23 osoby, a na koronę to każdy widzi ile.
   4 miesiące
   • Jedna róznica
    Na normalną grypę najczęściej umierają z powodu powikłań ludzie którzy zaniedbali leczenie podeszli do choroby mało poważnie.
    Na koronawirusa umierają Ci którzy traktują to bardzo poważnie bo nie ma skutecznego lekarstwa i pewnego zbioru zachowań który pomógłby uniknąć zachorowania.
    Na ten wirus umierają ci którzy zrobili by wszystko co trzeba żeby nie umrzeć, "zwykła" co roczna grypa zabiera głównie tych którzy ją lekceważą bo co to tam grypa.
    As
    4 miesiące
   • A Tusk ile ma? (2)
    4 miesiące
  • Dlaczego statystyka przeczy tezom tej pani ?? (5)
   Nie podważając dorobku naukowego tej pani chciałbym zwrócić uwagę na dwie sprawy.
   Po pierwsze mimo lawinowo rosnącej ilości zgonów w ojczyźnie tej pani, popiera Ona zdecydowanie politykę swego rządu, który zapewne będzie o tym pamiętał i wynagrodzi jej tą postawę. W kraju multikulti rząd brytyjski postawił na "otwartość" kosztem tysięcy obywateli którzy z tego powodu poumierają. A pani z artykułu wyżej wspiera tą politykę, bo dla niej niewyobrażalne jest krytykować swój kraj, swój rząd, na zewnątrz. Dlatego myślę że opowiada to co opowiada. Bo tylko w Polsce są środowiska otwarcie krytykujące własne państwo na zewnątrz, w krajach zachodnich tego typu prostackich zachowań się nie stosuje.
   Druga sprawa to skuteczność środków zaradczych rząd Brytyjski w przeciwieństwie do Polskiego postawił na politykę "otwartości" i uznał że nic się nie stało wszystko pracuje normalnie. Efekt tysiące zmarłych z powodu tej choroby. Co z tego że być może, choć ta pani w przeciwieństwie do innych naukowców nie opiera swoich twierdzeń na badaniach i dowodach naukowych tylko na być może, to też co najmniej dziwne jak na naukowca. Twierdzi Ona że być może każdy z nas i tak zetknął się z tym wirusem, wiec izolacja nie ma sensu. Być może pozwalam sobie na to stwierdzenie bo nie jestem naukowcem. Tylko dlaczego skoro polityka rządu brytyjskiego jest lepsza tak wielu Brytyjczyków umiera. Dlaczego statystyki umieralności tak dramatycznie źle wyglądają na wyspach a zdecydowanie inaczej W Polsce. Czy aby statystyka zgonów nie pokazuje że jednak masowa izolacja spowoduje mniejsze szkody społeczne. Niech ta pani pojedzie na kilka pogrzebów i powie te swoje stwierdzenia rodzinom zmarłych ciekawe czy potwierdzą. Mniejsza fala zakażeń gdy już przejdzie szybciej pozwoli gospodarce wrócić do normalności łatwiej będzie zastąpić zmarłych. Zobaczycie jak w lipcu trudno będzie krajom "otwartym" powrócić do normalności. Zresztą zmiana polityki "otwartości" w zachodniej Europie pokazuje że popełnili straszny błąd.
   As
   4 miesiące
   • 100% racji (3)
    Czy aby nie mamy doczynienia z zaplanowanym pewnym zachowaniem...?
    4 miesiące
    • I ten głos Tuska ... (2)
     No zdziwiłem się , działania Prezydentów miast ,,PO,, też dziwne ...
     4 miesiące
     • ,,konstytucja ważniejsza niż życie ludzkie,,
      Kidawa-Blonska tak powiedziała....
      4 miesiące
     • PO jest na wojnie
      Platforma Obywatelska jest od 2005 roku na wojnie Totalnej z PIS.
      Dlatego nie dziwi mnie zachowanie jej działaczy. Wojna Totalna to wojna Totalna i żadna epidemia czy jacyś prości ludzie którymi i tak się pogardza (biomasa jak o mieszkańcach swoich gmin mówią działacze i zwolennicy PO) nie mają żadnego znaczenia. Wojna z PIS jest Totalna i na śmierć i życie swoje i innych współobywateli albo wygra PO albo PIS.
      To jest wojna Totalna tu się jeńców nie bierze. Ktoś musi ją wygrać ostatecznie bo takich wojen nie kończy się rozejmem czy zawieszeniem broni. Albo wygrają jedni albo drudzy.
      As
      4 miesiące
   • Polityka otwarta otwarcie wspiera NHS i fundusze emerytalne.
    Podatnicy wymrą w niewielkim procencie.
    4 miesiące
 • Maseczka niewiele pomoże, najlepiej siedzieć w domu. (16)
  4 miesiące
  • najlepiej umrzeć od razu (2)
   Paranoja w ludziach i tyle. Sport, zdrowe odżywianie i ci przeżyja. No i duzo seksu. Powinno się uprawiać duzo seksu to cudowne lekarstwo, o którym wladze państwa nie mówią
   4 miesiące
  • "Prof. Sunetra Gupta stawia tezę, że co najmniej połowa Brytyjczyków już koronawirusa ma albo go miała. Jeśli ma rację może się okazać, że izolowanie nie ma większego sensu, bo większość osób i tak będzie zmagać się z koronawirusem niezależnie od tego, jakie środki ostrożności wdrożymy".
   4 miesiące
  • Tak mówią fachowcy. (6)
   Statystyki zgonów w poszczególnych krajach pokazują że polityka "otwarta" w stosunku do tej epidemii poniosła klęskę. Co tylko potwierdzają poszczególne rządy zmieniając ją w kierunku zaostrzenia izolacji. A zobaczycie jak koszmarne skutki społeczno- gospodarcze będą w drugim półroczu w krajach "otwartych" po przeprowadzeniu kilku tysięcy pogrzebów. Bo nikt nie mówi że nie będzie nawrotu epidemii albo że mogą pojawić się jakieś złe następstwa tej choroby.
   Do tego powszechne kłamstwo informacji z Chin. Wszystkie statystyki i proporcje zachorowań do zgonów w innych krajach pokazują jedno. Chińczycy kłamali i kłamią na temat tego wirusa jak tylko mogą.
   As
   4 miesiące
   • tak, chińczycy źli (3)
    nie to co ci praworządni amerykanie, zawsze szczerzy i pokojowo nastawieni :)

    najpierw były zarzuty do chińczyków, że za późno zareagowali, a okazało się, że to boris "baby trump" johnson nie zareagował wcale, nie mówiąc o włochach i hiszpanach. Teraz okazuje się, że zareagowali bardzo dobrze, choć nie idealnie, a europie zachodniej i usa nawet marnej dwójki nie można wystawić za tę reakcję.
    mm
    4 miesiące
    • Chińczycy kłamią (2)
     Nie wiem czy Chińczycy są źli ale wiem że w sprawie Koronawirusa rząd Chin kłamał od początku do dziś kłamie. Fałszuje statystyki i wmawia kompletne bzdury.
     Dlatego reszta świata okazała się mniej lub bardziej nie przygotowana na tą epidemie.Jeżeli kraj źródłowy epidemii kłamie to dużo trudniej jest innym właściwie reagować na zagrożenie. Dlatego mamy na świecie zasadniczo 2 sposoby działania "otwarty" gdzie choruje i umiera tysiące ludzi i udaje się że nie ma problemu ale on powoli narasta wraz ze wzrostem śmiertelności populacji.
     Oraz "izolacyjny" Jak widać po statystykach i po przechodzeniu krajów "otwartych" na "izolacje" Raczej to jest lepsze rozwiązanie. Jednocześnie we wszystkich krajach widać ich nie przygotowanie na tego typu zagrożenia deficyty widać co dzień. Obyśmy umieli wyciągnąć z tego wnioski. UE jako organizacja wtrącająca się gdzie tylko może nagle zapadła w sen udając że nie ma problemu. Włochy po miesiącu zmagania się ze śmiertelną epidemią dostały jakieś zalecenia spóźnione o jakieś 2 miesiące. O bezprecedensowej pomocy UE dla krajów członkowskich w sprawie niwelowania skutków epidemii nadal nie słychać. Donald Tusk przez 5 lat swojego królowania w UE stworzył monstrum nie interesujące się życiem obywateli UE. To widać teraz jak na dłoni. UE walczy z klimatem dba o kąt zagięcia banana, o to by ślimaki były rybami a marchewki owocami. Za miliony Euro bada prędkość wiatru w stajniach lub wpływ zmiany czasu z zimowego na letni na życie mieszkańców EU. A zagrożenia Koronawirusem nie widziała i zachowuje się jak gdyby nadal nie było problemu epidemii i skutków jej koszmarnych dla i tak wchodzącej przed epidemią w recesję gospodarki UE.
     As
     4 miesiące
   • Najlepsi są "fachowcy" od medialnej histerii. Potrafią z każdej bzdury zrobić prawdę.
    Kto zweryfikował te informacje o tych zgonach? Jak to się ma do statystyk z lat poprzednich? Powtarzasz jakieś informacje o zgonach, że są problemy z pochówkami, ale czy z absolutną pewnością wynikają z ilości zmarłych, czy niewydolności i dezorganizacji w tej sytuacji? Ja znam dość Włochów i wiem, jak tam ciężko z nimi cokolwiek załatwić - pełna "maniana", z co dopiero teraz.
    Chińczycy zgrywają bohaterów i to jest jakiś większy plan. Jest w tym więcej polityki, niż komukolwiek się wydaje.
    4 miesiące
    • Problemy
     Problemy z pochówkami zmarłych występują w krajach UE to jest fakt a nie histeria.
     Ludzie umierali, umierają i umierać będą taka natura. Z tym kraje sobie radzą ale teraz ta umieralność na tyle wzrosła że przestają sobie radzić.
     " Kto zweryfikował te informacje o tych zgonach? "
     Nie powielaj starego numeru Donalda Tuska z delikatną sugestią że wszyscy kłamią bo kto to weryfikował. W sprawie amber gold Tusk kłamał zawsze i w każdej wypowiedzi co potwierdził Józef Bąk jego syn. Dlatego wydaje mu się że wszyscy kłamią tak jak on. Ale bądź spokojny wszyscy tak nie kłamią.
     As
     4 miesiące
  • Prezerwatywa też nie chroni (2)
   4 miesiące
  • Rozpowszechniasz szkodliwe kłamstwa
   Maseczka spowalnia rozprzestrzenianie się wirusa nawet o 80%. To daje czas służbie zdrowia na niesienie pomocy tym, którzy przechodzą chorobę ciężko. Maseczka chroni innych. Ci, którzy uparcie nie zakładają maseczek, świadomie narażają innych.
   4 miesiące
  • a można leżeć czy trzeba siedzieć
   kendix
   4 miesiące
 • Ja miałem w styczniu i mi przeszło (25)
  4 miesiące
  • Nie wiem czy się śmiejesz czy nie, (10)
   ale jeśli to prawda to mają nasza trójka też już na to z głowy, bo w styczniu faktycznie mieliśmy "ciężka grypę". Ciekawe czy można się przebrać na posiadanie przeciwciał?
   4 miesiące
   • To prawda, że w tym okresie dużo osób chorowało i to były paskudne infekcje, też się czasem zastanawiam czy przyczyną nie był ten wirus, tylko w tym czasie nie badano. Tak czy owak, to nie uodprania i lepiej zostać w domu.
    4 miesiące
    • uodparnia
     stąd obecność przeciwciał
     4 miesiące
    • Ja miałem coś podobnego w styczniu. Grypa przez tydzień, temp 38 i do tego nie mogłem złapać głębokiego oddechu. (1)
     Myślałem że to normalna grypa. Dziwiło mnie tylko to ciężkie branie oddechu, momentami myślałem że się uduszę a klatkę piersiową tak rozdymało że aż mostek bolał. Coś jakby powietrze nie dochodziło w pełni do płuc ani do przepony - Pomagało jedynie wdychanie zimnego powietrza przez okno - wtedy trochę ustępowało. Ponoć zimnie powietrze obkurcza naczynia krwionośne. W sumie to miałem 2 czy 3 takie rzuty w czasie tej grypy że zwykłym powietrzem o temp. pokojowej nie szło oddychać. Potem przeszło.
     I teraz też się zastanawiam czy już tego korona wirusa przypadkiem nie przechodziłem, dodam że podobna grypę miała praktycznie w tym samym czasie cała moja rodzina.
     Ale jak to teraz sprawdzić na co chorowałem w styczniu ?#???#!*&!???
     W ogóle nie byłem u lekarza bo tam zawsze kolejka i za każdym razem czuje sie jakbym był intruzem więc sam sobie wziąłem antybiotyk - zresztą jak zawsze.
     4 miesiące
     • też miałem w styczniu po powrocie z Włoch, powinny być lepsze testy
      dla każdego kto chce sprawdzić czy miał, potem można by normalnie pracować mając przy sobie wynik testu
      4 miesiące
    • Poza pojedynczymi przypadkami uodparnia, jak prawie każda infekcja wirusowa.
     4 miesiące
   • Myślę że tak. (1)
    Ale poczekaj jak epidemia minie daj szansę lekarzom zajmować się chorymi a nie tymi którzy chcą coś sprawdzić . Na to będzie jeszcze czas.
    As
    4 miesiące
   • Ja miałem objawy typowe dla koronowirusa ponad rok temu.
    4 miesiące
   • Można.
    Myślę, że za naszą zachodnią granicą lub w Czechach czy na Słowacji szło by załatwić w ciągu jednego dnia. U nas służba zdrowia, niestety, jest zajęta, ponieważ do szpitali trafiło już kilka osób z kwarantanny, więc wszystkie inne "wydziwiania" zostały odłożone do na świętego nigdy. Pomijając, że nawet w "normalnym" czasie pewnie by się okazało, że tylko sanepid robi takie rzeczy, a sanepid nie widzi podstawy, żeby robić je właśnie Tobie, bo sanepid jest zajęty chodzeniem po restauracjach i sprawdzaniem, czy się w lodówce uszczelka nie odkleiła.
    4 miesiące
  • a ja w lutym i teraz w marcu
   jak będę miał jeszcze w kwietniu, to już nie wiem
   4 miesiące
  • Ja (1)
   również miałem przed samymi feriami po wcześniejszym kontakcie z rodziną która wróciła z Azji, gorączka 39,5 a kaszel to utrzymywał się do początku marca. Tydzień później była chora moja żona, dziecko oraz mama. Wszyscy żyją.
   4 miesiące
   • Byłem chory w połowie grudnia wszystkie objawy ,na koniec dzień w szpitalu w wejherowie i na początku stycznia słaby ale doszedłem do siebie
    Pl
    4 miesiące
  • odp (2)
   Powiem ci ze mi tez sie wydaje ze mialem w styczniu. Z dzieciakiem bylismy tak chorzy ze nie mielismy sily wstac z lozka, mielismy syraszny kaszel, mi az zebro od kaszlu pękło. U mnie skończyło się zapaleniem oskrzeli. Łącznie 3 tygodnie w domu. Mysle ze to moglo byc to stolec. Pozdrawiam
   komil
   4 miesiące
  • Artykuł nie jest o kacu
   4 miesiące
  • Głupoty wypisujecie (3)
   Gdybyście mieli wszyscy w waszym otoczeniu zachorowaliby i wirus ogarnąłby Polskę już w tamtym okresie. Wiadomo, skąd wirus się wziąl i kim byli pierwsi zarażeni pacjęci.
   4 miesiące
   • czy jak dziecko, żona, babcia w domu ma grypę to zawsze się zarazisz? (1)
    mimo korzystania z tych samych pomieszczeń, łazienki itd.? Często faktycznie jest tak, że domownicy się nawzajem zarażają, ale nie jest to 100% reguła, więc nie siej paniki!
    4 miesiące
    • Moze cos w tym jest, w styczniu mialam dziwny suchy kaszel tylko kaszel przy ktorym nie moglam nabrac powietrza tak jak przy astmie .Nigdy czegos takiego nie mialam. Na pewno to byl dziwny wirus bo potem od demnie zarazila się siostra i syn. Mieli te same objawy suchy kaszel z dusznosciami.
     4 miesiące
   • Podobno wirus zaczal sie w pazdzierniku 2019
    W itali wlasnie,jakis lekarz napisal ze jego studencu zauwazyli takie objawy u staruszkow na intensywnej
    Cccc
    4 miesiące
  • Jak czytam te komentarze,to naprawdę nie mogę uwierzyć w to,że ludzie mogą być tacy mało rozumni,nie powiedzieć tępe dzidy.Wirusow jest mnóstwo,było,jest i będzie.Teraz każdy wierzy w to,że już przechorowal koronawirusa,bo miał podobne objawy...hehehe naprawdę śmieszne
   Mala
   4 miesiące
  • Też miamem w styczniu... Gorączka i kaszel
   Covid był z nami wcześniej... Dużo wcz3
   Rox
   4 miesiące
  • ja miałem w lutym ciężką grypę
   kendix
   4 miesiące
 • Mamy! (22)
  Już w styczniu dopadł mnie taki suchy kaszel bez innych objawów. Odchorowałem. Trzeba jak najszybciej wyjść z bunkrów! Za kilka miesięcy wyjdziemy na zgliszcza pustyni gospodarczej...
  Obserwator
  4 miesiące
  • Spróbuj tylko! (1)
   4 miesiące
   • Pustynię
    Pustynię gospodarczą i olbrzymią recesję będą miały kraje które do niedawna stosowały politykę "otwartą" i elastyczną wobec epidemii udając że nic się nie stało. Jednak tysiące ludzi umiera i powoli się z tego błędu kraje zachodniej europy wycofują. Szkoda tylko że za cenę śmierci tysięcy obywateli. Moim zdaniem kryzys i recesja będzie dużo mniejsza i łagodniej przejdzie w krajach jak Polska prowadzących politykę "izolacji" . Epidemia minie jak każda a przy mniejszej ilości chorych i zmarłych, łatwiej będzie wrócić do normalności.
    Nasza gospodarka szybciej wróci do swojego normalnego rytmu.
    As
    4 miesiące
  • Idź do mamy albo babci, ciekawe czy sie ucieszy z prezentu od Ciebie w wpostaci wirusa. (5)
   4 miesiące
   • Odizolować starszych i chorych (4)
    Reszta do roboty!
    Samobójstwa po bankructwach przyniosą więcej ofiar niż ten urojony wirus! W styczniu wróciłem po miesiącu w Azji, więc prawdopodobnie mogłem przywieźć wirusa. Korona mi z głowy nie spadła..
    Obserwator
    4 miesiące
    • A może przez Ciebie i Twoja lekkomyślność (3)
     Zginęło kilka osób. Gratuluje braku mózgu.
     Gdynianin
     4 miesiące
     • Panie Gdynianin (2)
      Wszyscy kiedyś umrzemy, nie słyszałeś pan o tym?
      Obserwator
      4 miesiące
     • No to może zacznij zamiast wysyłać innych zaświaty zacznij od siebie.
      Dzisiaj.
      4 miesiące
     • Hmmm filozof amator nam się trafił w dyskusji .
      Ja jednak wolałbym umrzeć w sposób bardziej naturalny gdy stwórca uzna że dobiegła liczba mych dni. Niż na własne życzenie z powodu własnej głupoty.
      Niby to samo ale jak by nie tak samo.
      As
      4 miesiące
  • W styczniu to miałeś grypę. (2)
   4 miesiące
  • Potwierdzam (4)
   Mąż wrócił z Niemiec w styczniu. Po około tygodnia wszyscy w domu a później znajomi chorowali. Typowe objawy jak przy grypie plus niesamowity kaszel. Syn alergik 14 lat kaszlał najdłużej. Lekarze leczyli antybiotykami i środkami na kaszel. Dopiero niedawno rozmawiałam ze znajomą lekarką i ona sama stwierdziła że prawdopodobnie już mieliśmy i przeszliśmy koronawirusa. Takich osób są setki. W styczniu, lutym przychodnie pękały w szwach i nikt nie myślał o koronawirusie.
   4 miesiące
   • to wytłmacz dlaczego we włoszech statystyki zgonów (2)
    wyskoczyły ponad 1000% w góre dopiero teraz a nie w styczniu czy lutym?
    4 miesiące
    • Bo zaczęli wszystko zliczać na konto koronawirusa. No i podłapały go osoby starsze.
     4 miesiące
     • Dokladnie, wirus dostal sie do domow starcow. We Wloszech jest 10mln osob powyzej 65rz. Wsrod takich osob zapalenie pluc jest jedna z najczestszych przyczyn zgonu.
      4 miesiące
   • Może tak a może nie
    Podobne objawy ma wiele chorób na które zapadamy w sezonie jesienno- zimowym.
    Po epidemii zbadaj się będziesz wiedziała na pewno.
    As
    4 miesiące
  • Kaszel (1)
   Ja w styczniu miałam bardzo silny suchy kaszel , skończyło się łagodnym zapaleniem płuc. Do dzisiaj z małymi przerwami borykam się z kaszlem. Nie palę.
   Autor
   4 miesiące
   • I co z tego,ludzie chorują na zapalenie płuc często po infekcji grypowej,to oznacza,że wszyscy co mieli zapalenie płuc przechodzili koronawirusa?
    Mala
    4 miesiące
  • Ja miałam taki suchy, duszący kaszel przez prawie miesiąc (bez innych objawów) po chorobie córki. Może to nie miało nic wspólnego, ale w obecnych okolicznościach człowiek zaczyna się zastanawiać...
   4 miesiące
  • wychodź - sprawdź tylko przedtem stan konta, czy stać ciebie na to
   4 miesiące
  • Niesłychane,suchy kaszel,na pewno przechorowałes koronawirusa,brawo !
   Mala
   4 miesiące
   • Kaszel
    Być może to bzdury być może nie. Nikt tego nie stwierdzi. Również zmagałam się przez 8 tygodni z dziwnym kaszlem i gorączką, a także ogólnym osłabieniem. Kataru zero. Zaraziłam się od małego dziecka. Co dziwne tylko jedna osoba z mojego otoczenia miała po mnie podobne objawy.
    Nic nie wiadomo
    4 miesiące
 • Ja już sam chce go mieć aby to przejśc albo i nie . (4)
  I miec od tego święty spokój !
  Bobex
  4 miesiące
  • Przejsc? Co to znaczy przejsc??? (1)
   Przeciez nim sie mozna zarazic wielokrotnie...
   Niszczy nieodwracalnie pluca, roznica polega tylko na stopniu zniszczenia.
   4 miesiące
   • Czyli osoby ktore go mialy potwierdzone testem i zostaly wyleczone
    zyja teraz bez pluc? Przestan bredzic,bo jak widac rowniez bez mozgu mozna zyc...
    M
    4 miesiące
  • Daj ogłoszenie, że przyjmiesz koronawirusa i po kłopocie
   4 miesiące
  • Święty spokój?
   Znaczy się wybierasz się na Łostowice ?
   As
   4 miesiące
 • Byc moze, wg mojej opinii, prawdopodobnie (1)
  To slowa klucz.
  Gdyby ktos mial glowa odpowiadac za takie opinie to by kazal siedziec ludziom w domu na d...
  4 miesiące
  • No nie brzmi to zbyt profesjonalnie...
   Nawet nikt nie odważy się zakwestionować jej "odkryć", bo za rogiem czai się oskarżenie o rasizm i seksizm. Niestety, nie ufam kolorowym i kobietom naukowcom z krajów, gdzie rzekomy rasizm i seksizm są tematem nr 1, a w imię źle rozumianej równości obniża się wymagania rekrutacyjne dla tych rzekomo dyskryminowanych grup społecznych. Ta pani wygląda mi na tzw. Diversity Hire. Wystarczy odrobina rozumu, żeby zauważyć, że brak respiratorów i miejsc w kostnicach raczej nie jest typową sytuacją w bogatych krajach pierwszego świata!
   4 miesiące
 • Nie boję się i chcę normalnie funkcjonować i chodzić na imprezy (3)
  Mam nadzieję, że ktoś wyprowadzi nas z domu, może noblista albo kandydata na prezydenta!
  4 miesiące
 • Koronawirus tu, koronawirus tam (8)
  Dziś otwieram lodówkę a tam ...
  4 miesiące
  • Otwieram lodówkę i piwko z rana do śniadania. Jestem na kwarantannie sam w domu. Nawet mi się to podba. Żona z dziećmi u rodziców. Święty spokój, nic nie muszę. Cały dzień w łóżku, filmy, internet i jak nie piwko do drink do filmu. Jeszcze mogliby mi dołożyć 14 dni kwarantanny :)
   4 miesiące
  • prezes
   4 miesiące
  • To niewykluczone, że przywlokłeś wirusa ze sklepu na jakimś opakowaniu
   4 miesiące
  • musi się wdrukować
   4 miesiące
  • a co to czy ludzie już tylko chorują na korona gdzie anginy , zapalenie oskrzeli inne choroby (1)
   Normalne o tej porze .Szpitale zamknięte a inne choroby np.oropedyczne , kardiologia i inne...ja nie mogę zapisać się w szpitalu na gastroskopię ...
   4 miesiące
   • Gastroskopia jest teraz niemodna
    Znajdź sobie jakieś inne schorzenie :) A ogólnie, prawda, psujesz statystyki, bo teraz w Polsce na inne rzeczy się nie choruje. Nie po to zrobili szpitale zakaźne, żeby ludzie mieli leczyć chore brzuchy. Siedz w domu na d*pie, a jak umrzesz - zadzwoń.
    4 miesiące
 • Po co dokładacie do pieca? Teorie i dywagacje? Pozostańcie przy faktach (5)
  Brytyjczycy właśnie zaczynają mieć zatkane szpitale, mobilizują 170 tys wolontariuszy. I nie, Boris Johnson nie wprowadził izolacji bo świat się oburzył tylko dlatego, że dowiedział się, że książę Karol ma wirusa. A jeśli Karol (71 lat) umrze albo królowa to media obwinia za to Borisa i jego partię.
  4 miesiące
  • Rzeczy wydawałyby się oczywiste wcale takie nie są jak wejść w szczegóły i właśnie po to są nam naukowcy, którzy rozłożą na czynniki pierwsze i dojdą do sedna
   4 miesiące
  • Jak ma 71 lat to nie dostanie respiratora
   Dostają tylko ludzie do 70-tki.
   naiwny
   4 miesiące
  • nie ma czegoś takiego jak fakty w polsce, zyjemy w zakłamaniu i nieliczni znają prawde
   4 miesiące
  • Co to za kraj 60 milionowy, gdzie 163 (tyle jest teraz ciężkich przypadków covid19)
   zatyka szpitale? W samej Polsce jest jakieś 200 tys. łóżek w szpitalach. I wcześniej w służbie zdrowia to było kolorowo? A jeśli już szpitale się zatykają to dlatego, że co chwila jest "podejrzenie" wirusa i zamykają cały oddział i wszystkich na kwarantannę. Dajcie jakieś dane o obłożeniu szpitali zamiast bezsensownego czarnowidztwa. Nawet we Włoszech masz teraz jakieś 3500 ciężkich przypadków, więc i tak znikoma ilość jak na 60 milionowy kraj. Dla porównania szpital na Zaspie ma jakieś 600 łóżek.
   Zi0m
   4 miesiące
 • Usprawiedliwianie drogi odporności stadnej. (27)
  Nie sądzę by tak było. O pierwsze nawet wśród pacjentów z objawami pozytywne wynik to kilka procent. Ciężko założyć by wśród zdrowych było więcej.
  Po drugie wzrost wyników pozytywnych koreluje ze wzrostem śmiertelności.
  Twierdzenie iż zaczęło się dawno nie tłumaczy czemu smiertelnosc wystrzeliła teraz.
  Po trzecie dla tych którzy coś tam ciężko w tym roku przechodzili. Tak mamy także mocny sezon grupowy gdzie pierwsze skrzypce gra świńska grypa.
  4 miesiące
  • ...a masz świadomość że zgony "domowe" nie są zaliczane do tych statystyk śmiertelności?
   4 miesiące
   • we Włoszech? (2)
    4 miesiące
    • W Polsce... (1)
     4 miesiące
     • a masz jakieś dane portównawcze dla polski
      odnoście ilości zgonów w tym roku i analogicznym okresie roku zeszłego?
      Dla włoch są i w pewnych regionach to jest różnica 10 razy.
      Zgon jest zgon i wpisanie go w jakaś rubrykę nie jest tak istotną obserwacja jak to iż "coś eksplodowało
      4 miesiące
  • Jaka znowu świńska grypa? Chyba z ASFem się pomyliło.
   4 miesiące
  • Wcześniejsza śmiertelność mogła być mylnie diagnozowana albo jako powikłania pogrypowe, albo np. zapalenie płuc. (8)
   Wcześniej nikt nie robił przecież testów na obecność koronawirusa.
   Profesor
   4 miesiące
   • ale dane (7)
    pokazują ponad 10 krotny wzrost liczby zgonów we włoszech.
    Czytałem iż np. w moskwie ilość ostrych zapaleń płuc wzrosła o 50% (z ok 4k do 6k) w porównaniu z analogicznymi okresami z przeszłości.
    TO oczywiście tylko poszlaki ale cos tam jednak mówią.
    4 miesiące
    • Jeśli chodzi o Rosję, ale nie tylko, to dochodzi kwestia przyczyny zgodnu. W dokładnie takiej samej sytuacji w Rosji wpiszą zapalenie płuc a we Włoszech wirusa - ten sam przypadek, inna metodologia, inne statystyki.
     4 miesiące
     • rosja to inna bajaka kompletnie
      przecież zadnych wiarygodnych informacji nie ma.
      Wzrost ilości zapalenia płuc to tylko obserwacje lekarzy. Przyczyny sa nieznane, dane oficjalnie niedostępne - można tylko spekulować czemu zapalenia płuc wyskoczyły. Może to być jakaś losowa abberacja, może byc korona, mogą być powikłąnia pogrypowe czy cokolwiek. Tu już nie ma żadnej metodologii poza obserwacją ilości pacjentów przez personel.
      trzeba ciąć brzytwą Ockhama.
      4 miesiące
     • I tak było na całym świecie
      do tego roku. Ktoś wyodrębnił wirusa, ktoś wyprodukował testy. I ktoś zarabia na tej szajbie
      Piqś
      4 miesiące
    • gdzie takie coś pokazują ? (2)
     Ja widziałem analizę że włskie zgony z ostatnich miesięcy są tylko ciut wyższe od średniej z poprzednich lat. A jak to ze średnią bywa wyrównuje to co wyżej i co niżej, więc to że teraz to 57 tys zgonów miesięcznie a średnia była 55tys to nic statystycznie nie zanczy
     4 miesiące
     • nie wkleje ci linka bo trojmiasto nie pozwala
      ale googlaj tytuł artykułu

      Coronavirus a Bergamo, in una settimana 330 morti, 14 volte in più rispetto a un anno fa
      4 miesiące
     • po drugie kwestia przeciału czasu.
      Wiadomo ze dłuższy przedział będzie wyrównywać dane - ale czas trwania epidemii liczy sie w tygodniach wiec taka jednostka czasu jest tutaj usprawiedliwiona.
      Tak samo statystyki krajowe będą wyrównywać lokalne piki - ale epidemia ma ogniska dlatego też lokalne dane są istotne przy jej opisie.
      4 miesiące
    • no właśnie n i e pokazują wzrostu marzec do marca
     4 miesiące
  • "nie sądzę, żeby tak było" xD (1)
   15 min research online lepszy od tytułu profesora medycyny i kilkuset lat istnienia nauk związanych z chorobami zakaźnymi xddddddddd
   mm
   4 miesiące
  • Śmiertelność na COVID wystrzeliła teraz, kiedy są robione testy. (4)
   Wcześniej to była ostra niewydolność oddechowa jako powikłanie grypy.
   4 miesiące
   • smiertelność we włoszech wyskoczyła w ogóle
    Pisze o tym w innych postach. Lokalnie liczba zgonów jest ponad dzisięć razy większa niż w analogicznym okresie zeszłego roku - bez względu na to co wpiszesz w rubrykę.
    4 miesiące
   • To dlaczego wcześniej szpitale się wyrabiały, a teraz nie? (2)
    4 miesiące
    • bo to wirus celebryta i każdy z suchym kaszlem idzie sie przebadać
     4 miesiące
    • bo on potrzebował czasu aby się tak rozprzestrzenić a teraz jest apogeum na zachodzie stąd się nie wyrabiają
     kendix
     4 miesiące
  • Tylko że ten wzrost śmiertelności jest tak naprawdę nieznany (1)
   We Włoszech masz jakieś 650 tysięcy zgonów rocznie, musiałbyś wszystkich od jesieni badać aby mieć pewność, że mieli lub nie mieli wirusa - tam w sezonie grypowym było po 3 tys. zgonów dziennie. W dodatku trzeba odróżnić tych, co zmarli z wirusem od tych, co zmarli na wirusa - a jak pokazuje praktyka jest to bardzo trudne. Liczba i dokładność testów też nie jest stała - zmienia się dynamicznie w czasie (we Włoszech 10 marca było 60 tysięcy testów i wciąż rośnie), więc równie dobrze ten wirus mógł zbierać swoje żniwo od listopada a my dopiero teraz to po prostu odkrywamy.
   Zi0m
   4 miesiące
   • ja sobie zdaje sprawe z trudnosci w analizie takich przypadków.
    Ale looknij plis powyżej - pisałem o jakie dane chodzi, jaki okres i dałem info jak dotrzeć do źródła.
    Wiadomym jest że obraz statystyczny wymaga odpowiedniej skali.
    Np. analiza globalna zgonów w okresie 10 lat (mniemy nadzieję) nie pokaże żadnej epidemii.
    Ale dane lokalne z miesiąca już mogą sporo powiedzieć.
    4 miesiące
  • skoro wirus w Chinach pojawił się w listopadzie a połaczenia lotnicze wstrzymano dopiero w marcu to jest pewne że wirus dotarł do nas znacznie wcześniej / gdyby kroś przejrzał statystykę ile w tym czasie bylo zgonów na zapalenie płuc i niewydolnosc oddechową to pewnie nie odbiegałoby to od tego co teraz mamy / dlatego pytanie podstawowe jest takie kto rozpetał tą histerię i po co
   Przemysław
   4 miesiące
   • ktoś przejrzał statyki
    i liczba zgonów lokalnie odbiega od tego co normalne o ponad 1000%. Dlatego też kostnice sa przepełnione, trumny sa przechowywane w kościołach czy lodowiskach a wojsko je wozi do innych regionów bo lokalne krematoria nie daja rady.
    4 miesiące
  • no nieee...
   śmiertelność wystrzeliła ? a wcześniej ludzie nie umierali ?
   4 miesiące

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat