Dodaj opinię

Opinie (275) ponad 10 zablokowanych

 • UWAGA (5)
  UWAGA UWAGA zaraza w Gdańsku
  festiwal powinien nazywac się Festiwal dewiantów
  hydroboy
  7 lat
 • rycie beretów (106)
  Zacznijmy od tego,że homoseksualizm został wykreślony z listy chorób tylko za sprawą referendum w USA. Czy jest "naturalny", jest wiele nie, np. 1) blźnięta jednojajowe oba powinny być h. jeśli jedno jest, badania przeczą 2). w Danii, kolebce h. są badania,że h. żyją krócej, wpadają w depresje częściej, mają problemy psychiczne 3) h. o wiele częściej chorują itp. 4) w UK badania na temat samoczynnej zmiany orientacji. 5) Chodzi o to,że media często ryją beret ludziom i potem co w tv to ludzie to robią lub tak myślą/

  Jeśli popierasz h. (założenia" występuje w naturze, nic złego nie robi ), musisz popierać : związek człowieka ze zwierzęciem ( w USA np. zwierzęta mogą dziedziczyć majątki ) , związek ojciec-syn, ojciec córka, brat-kuzyn itp. . Te osoby nikomu nic złego nie robią będąc w związkach, w naturze też to występuje...a rodzina obecnie żadną świętością nie jest

  Zatem popierając h. który raczej jest chorobą i bierze się z negatywnych doświadczeń z dzieciństwa (robiłem kiedyś na studiach badania, ok. 90% osób miało chore relacje z ojcem lub go nie miało ) ale jeśli uważasz inaczej, musisz popierać wyżej wspomniane np. związek człowieka z psem, związek ojciec-syn, ojciec -córka, brat -kuzynka itp., oni też nic złego nie robią, także musisz popierać związki kilkupartnerow (np. 1 babka i 4 facetów), komu oni coś złego robią?
  prawdziwy
  7 lat
  • Pomijając już Twoje głupoty i przekręcanie faktów (szczególnie jeśli chodzi o te bliźnięta jednojajowe - badania wykazują zgodność orientacji o ok. 50/52% więc to tak naprawdę nie potwierdza żadnej teorii), odróżnij słowo "popieram związki danego typu" od słowa "popieram wolność człowieka do ŚWIADOMEGO wyboru/decydowania o sobie".
   Serio, to że laska chce żyć z dwoma facetami, bo kocha obu i im to pasuje nie jest dla mnie problemem. Musiałbym mieć strasznie nudne życie, żeby zawracać sobie głowę takimi sprawami.
   kris
   7 lat
   • Naucz się czytać, badania na temat bliźniąt...wykluczają teorię,że h. jest wrodzony w 100%, więc jak napisałeś h. jest lub nie jest chorobą, nie da się stwierdzić.

    Jeśli kiedykolwiek miałeś styczność z logiką matematyczną, to na podstawie hipotezy ,że h . się popiera (przy danych założeniach 1. występuje w naturze 2. nic złego fizycznie nikomu nie robisz, poza tym,że inni mają naturalny instynkt obrzydzenie do h. ) to również się popiera np. związek ojciec-syn, związek brat kuzynka, związki kilkupartnerowe, gdzie tu jest błąd?, jak znajdziesz obalisz całą matematykę :), dostaniesz nobla :)

    Dla mnie powinni wejść związki partnerskie, ale wszystkie to jest h. z h. , związki kilkupartnerskie, związek człowieka ze zwierzęciem ( w USA na zwierzęta można przepisać spadek ), ale tego wszystkiego nie popieram. Mam instynkt naturalny,że wywołuje to moje obrzydzenie.

    Ty masz prawo wyrażać wolność człowieka do tego wszystkiego, ale do wszystkiego a nie jedno głaskać a drugie nie.
    7 lat
    • Po 1. Bzdura. One nie wykluczają, że jest wrodzony w 100%. Wykluczają tylko, że u bliźniąt jednojajowych występuje zawsze. Genetyka jest o wiele bardziej złożona i to wie każdy, kto chociaż zdał maturę. Zresztą to, że tak duży procent bliźniąt jednojajowych posiada tą samą orientację, wskazuje, że geny jednak mają tutaj jakieś znaczenie.

     Po 2. Trzeba było od razu mówić, że jesteś umysłem ścisłym :)
     Matematyki nie możesz bezkrytycznie używać dyskusji z zakresu humanistyki. To dwie zupełnie inne dziedziny. A kwestie seksualności i związanego z nią prawodawstwa są cholernie złożone i mają tu znaczenie czynniki biologiczne, etyczne, spłeczne i całe mnóstwo innych.

     Przestań bełkotać. Pies nie jest istotą ludzką (jeśli nie rozumiesz różnicy to cała dyskusja nie ma sensu). O związkach poligamicznych swoje zdanie już powiedziałem. Co do "związków" rodzic-dziecko (dorosłe) itp. w to nie wnikam. Prawo jest jakie jest i chyba jest ono słuszne. Poza tym jakoś nikt się nigdy nie upominał o wprowadzenie legalizacji takich związków, więc za bardzo nie widzę czemu cię to ekscytuje. Dla mnie obecna sytuacja jest ok. Jeśli chodzi o związki między kuzynostwem to z tego co wiem takie małżeństwa są legalne, więc o co ci chodzi?
     kris
     7 lat
     • kris, a czy przypadkiem (66)
      nie jesteś homoseksualistą? możesz się przyznać, wszak uważasz, że to jest OK ...
      eryk
      7 lat
     • Jestem. i co z tego?
      kris
      7 lat
     • to tłumaczy twój światopogląd widziany od d... strony, (57)
      i tyle w temacie.
      eryk
      7 lat
     • To nie jest argument merytoryczny. Fakty są faktami niezależnie od orientacji
      DArek
      7 lat
     • DArek, kim ty właściwie jesteś, (17)
      że uważasz się za sędziego w tej sprawie? i rościsz sobie prawo do kwalifikacji argumentów? jesteś lekarzem psychiatrą ze specjalizacją z seksuologii?
      eryk
      7 lat
     • Tu nie trzeba być lekarzem psychiatrą ani seksuologiem. Wystarczy wiedzieć co to jest erystyka i na czym polegają zabiegi erystyczne. Ty stosujesz popularny argument ad hominem, tzn argument skierowany do konkretnego człowieka. Jest to błąd logiczny ponieważ nie odnosi się to w żaden sposób do argumentów oponenta
      DArek
      7 lat
     • naczytałeś się jakiś humanistycznych (15)
      bzdur i to zapewne bez zrozumienia, próbujesz błyszczeć tu na forum znajomością jakiś technik, które są używane w zamkniętym gronie jakichś tam filozofów i innych darmozjadów, ja jestem inżynierem konstruktorem i używam logiki ścisłej na co dzień i to się sprawdza bezwzględnie, leję na jakieś erystyki, dialektyki itp. bezużyteczne bzdety - białe jest białe, czarne jest czarne.
      eryk
      7 lat
     • Heh, manifest ignoranta.

      Tymczasem zabiegi erystyczne są stosowane przed wielu ludzi, zwłaszcza prostych, którzy nie są w stanie merytorycznie obronić swoich racji więc zaczynają argumentować pozamerytorycznie.

      Mnie nie interesuje kim jesteś, jeżeli włączasz się do dyskusji i zaczynasz stosować różne nieuczciwe zabiegi to się nie dziw że ktoś ci je wytknie.

      Lejesz niby na erystykę a sam ją stosujesz - bo erystyka to właśnie sposób prowadzenia sporów dążący do korzystnego dla siebie wyniku bez względu na faktyczną rację.

      Powołujesz się na logikę tymczasem sam popełniasz błędy logiczne w dyskusji. Argument jest argumentem niezależnie od tego kto go wypowiada, albo można go obalić albo nie. Jeżeli ktoś powie że 2+2=5 to jest to błędem niezależnie od tego czy ten ktoś jest gejem czy nie. Dlatego proponuję dyskutować merytorycznie bo przytyki odnośnie osoby świadczą o intelekcie atakującego.
      DArek
      7 lat
     • ja leję na erystykę, (13)
      a ty na logikę - i tu jest problem, jak dla mnie eot.
      eryk
      7 lat
     • Ja właśnie na logikę NIE LEJĘ, leją na logikę ci którzy nie przestrzegają jej zasad podczas dyskusji. Argumentujesz jak zwykły prostak i jeszcze zasłaniasz się logiką.
      DArek
      7 lat
     • lejesz, lejesz (11)
      i najśmieszniejsze jest to, że nawet tego nie zauważasz tylko wyzywasz od prostaków, jak już ci się "argumenty" skończyły, na żywo pewnie chciałbyś mi przyłożyć. "Erystyk" i "logik" się znalazł.
      eryk
      7 lat
     • wykaż w którym miejscu złamałem zasady logiki.

      nie wyzwałem cię od prostaka tylko określiłem poziom argumentów i ignorancji. po prostu nie umiesz prowadzić dyskusji ad rem
      DArek
      7 lat
     • w którym miejscu ... (9)
      po prostu postawiłeś złą tezę i brniesz.
      eryk
      7 lat
     • jeżeli ktoś postuluje złą tezę to się ją obala merytorycznym kontrargumentem. czekam
      DArek
      7 lat
     • tak w istocie powinno być, (7)
      ale jak ktoś trwa w błędzie ... i argumenty kwalifikuje według własnego uznania?
      eryk
      7 lat
     • to nie jest własne uznanie tylko podstawowe zasady prowadzenia dyskusji. nie pokusiłeś się o odniesienie do argumentów krisa tylko do tego że jest gejem. i to się nazywa najzwyczajniej w świecie argumentacja pozamerytoryczna. bo odnosisz się nie do meritum tylko do oponenta.

      czego w tym nie rozumiesz?
      DArek
      7 lat
     • gej, który uważa, że bycie gejem jest cool (5)
      ma inny punkt widzenia od osoby, która jest normalna, tak jak alkoholik wytwarza w sobie tzw. mechanizm zaprzeczeń.
      eryk
      7 lat
     • kris dyskutował z argumentami podanymi przez prawdziwego i starał się pisać merytorycznie. ich spór dotyczył faktów a nie światopoglądu.

      co więcej ja jestem hetero a nie widzę w homoseksualizmie niczego złego
      DArek
      7 lat
     • mechanizm zaprzeczeń (3)
      właśnie przeczy faktom - stąd przytoczona przeze mnie analogia.
      eryk
      7 lat
     • bazujesz na odgórnie przyjętym założeniu że bycie gejem nie jest cool. mechanizm zaprzeczeń na który się powołujesz jest niefalsyfikowalny i dlatego nie stanowi merytorycznego argumentu. to tak jak z psychoanalizą, zarówno jak obiekt badań zaprzecza jak i potwierdza dowodzi prawdziwości psychoanalizy.
      DArek
      7 lat
     • no podaj przykłady, że jest cool (1)
      i udowodnij tezę, że zawsze było, a także biblijne przykłady tępienia sodomii (czyli już od zarania dziejów uważano, że homoseksualizm nie jest cool) przedstawiają złe podejście do tematu.
      eryk
      7 lat
     • na twierdzącym spoczywa ciężar dowodu. poza tym brak udowodnienia tezy przeciwnej nie implikuje prawdziwości tezy początkowej.

      poza tym tego nie da się udowodnić, bo to opinia a nie fakt.

      odnośnie biblijnej sodomy to niczego to nie dowodzi, bo np w starożytnej grecji homoseksualizm był powszechnie akceptowany
      DArek
      7 lat
     • No tak gej o prawach gejów nie może się wypowiadać, ale np. księża już tak. Alleluja i do przodu!
      kris
      7 lat
     • ależ gej ma prawa ... (36)
      np. do leczenia.
      eryk
      7 lat
     • jakiego leczenia? leczenia swojej homoseksualności? nie da się tego leczyć
      DArek
      7 lat
     • jak się stwierdzi, (34)
      że się czegoś nie da zrobić i jest się w tym konsekwentnym to na 100% się nie da, gdyby taką logikę miał każdy homo sapiens to by koła nie wynalazł i targałby kamloty na grzbiecie po dziś dzień.
      eryk
      7 lat
     • No to najpierw wynajdź skuteczną metodę leczenia a potem proponuj leczenie.

      Poza tym na leczeniu homoseksualizmu najbardziej zależy osobom heteroseksualnym więc tym bardziej nie widzę powodu marnowania energii dla tego typu terapii.

      Mi osobiście nie przeszkadza to że jakiś facet sypia z innym facetem, albo że jakaś kobieta sypia z inną kobietą. To ich spawa, a nie moja. Skoro to akceptują to dlaczego by mieli to leczyć?
      DArek
      7 lat
     • od wynajdywania metod leczenia (32)
      są lekarze, są inne choroby psychiczne, z którymi można niby żyć, a się je leczy, że tak powiem na życzenie pacjenta np. lęk wysokości, klaustrofobia itp.
      eryk
      7 lat
     • tylko że lęk wysokości, klaustrofobia czy inne zaburzenia przeszkadzają człowiekowi w życiu. a homoseksualizm przeszkadza głównie tym którzy nie są homo.
      DArek
      7 lat
     • czyli przeszkadza głównie ok. 97% populacji (30)
      to chyba wystarczy.
      eryk
      7 lat
     • A więc sugerujesz przymusowe leczenie dlatego że inni nie potrafią pogodzić się z tym że to kto co z kim robi w sypialni to jego prywatna sprawa?
      DArek
      7 lat
     • jak pokazuje praktyka (28)
      to zaczyna się od poszanowania prywatności w sypialni, a kończy się na adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
      eryk
      7 lat
     • w drugą stronę odrzucenie swobód jednostki w pewnych kwestiach prowadzi do ograniczenia jej w najdrobniejszych szczegółach. tak powstają państwa totalitarne. bo jeżeli komuś uda się czegoś zabronić, to komuś innego uda się zabronić czegoś innego.

      jestem liberałem, nie popieram adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale odrzucanie swobód jednostki np we własnej sypialni ze względu na jakieś tam domniemane dobro ogółu prowadzi do dużo gorszej sytuacji.

      to co ktoś robi w sypialni to jego prywatna sprawa i radzę wszelkim amatorom regulowania cudzego życia seksualnego się z tym pogodzić.
      DArek
      7 lat
     • ludzie tworząc społeczeństwa (26)
      i narzucając sobie kodeksy postępowania (które później ewoluowały w tzw. "prawo") tym samym uznali przewagę dobra ogółu nad dobrem jednostki, z reguły kodeksy te specjalnie chronią także osoby słabsze - dzieci i starszych.
      eryk
      7 lat
     • regulują postępowanie w obrębie relacji z innymi. nie możesz komuś zabrać samochodu bo ktoś na tym traci. natomiast na tym że ktoś sypia z osobą tej samej płci nikt nie traci. dlatego społeczeństwo nie może ingerować w prywatne życie jednostki.

      tym się różni prawdziwa demokracja od tyrani większości. demokracja bez mniejszości nie istnieje ponieważ nie ma wówczas swobody głosu. dlatego demokratyczne wybory mogą dotyczyć spraw ogółu a nie spraw prywatnych
      DArek
      7 lat
     • to są typowe wypaczenia, (1)
      które powstają w momencie, kiedy dane społeczeństwo zapomniało po co się przed wiekami zorganizowało i zanika instynkt samozachowawczy - porównałbym to z roztworem przesyconym
      eryk
      7 lat
     • społeczeństwa zaczęły się organizować ze względu na łatwiejsze życie w społeczeństwie. społeczeństwa powstały dla jednostek.
      DArek
      7 lat
     • Przepraszam, że się wtrącę ale wg teorii dobra społeczeństwa na tym, że sypiają ze sobą dwie osoby tej samej płci społeczeństwo jednak traci. Podstawową funkcją biologiczną par jest rozmnażanie się i dbanie o potomstwo - które później, na starość zaopiekuje się nimi. Pary tej samej płci nie rozmnażają się więc nie przynoszą społeczeństwu korzyści. Pula genów w "obiegu rozrodczym" zmniejsza się i społeczeństwo znowu traci.
      Jednak, trzeba pamiętać o tym, że jest to sprawa marginalna, przy obecnym zaludnieniu Ziemi. A patrząc nie na nasz kraj, tylko na Ziemię w całości - homoseksualizm może być tłumaczony jako "naturalna" ochrona przed przeludnieniem planety. Należałoby go wtedy traktować jako jeden z instynktów biologicznych służących przetrwaniu gatunku jako całości.
      just thinking
      7 lat
     • podobnie jak np. HIV i inne choroby śmiertelne oraz wojny (9)
      można również rozpatrywać jako regulatory liczebności, czyż nie?
      eryk
      7 lat
     • Rozważać można, owszem. Wojny są regulatorem liczebności, zdecydowanie tak.
      Nie wiem czy akurat choroby wirusowe są tu dobrym przykładem, bo wirus jest często sztuczną mutacją związków i pierwiastków już występujących w przyrodzie. Ale dla rozważań czysto teoretycznych, powiem, że tak.
      just thinking
      7 lat
     • pewnie, że są (7)
      np. taka hiszpanka (grypa) zabiła zaraz po I wojnie światowej kilkadziesiąt milionów ofiar, czyli duże europejskie państwo, ten wirus na pewno nie był uciekinierem - mutantem z laboratorium.
      eryk
      7 lat
     • Nie ważne skąd był, w efekcie wirusa pula genetyczna się zmniejszyła, a więc argument nadal się utrzymuje.

      Do czego Pan dąży?
      just thinking
      7 lat
     • tutaj konkretnie dążę (5)
      do wykazania, że choroby regulują liczebność populacji czasem skuteczniej jak wojny światowe.
      eryk
      7 lat
     • Zgadzam się z Panem w stu procentach.
      Im społeczeństwo "bardziej rozwinięte" tym mniej wojen. Więc biologia (natura) musi kombinować i ratować (regulować) nas (jako gatunek) sama :)
      just thinking
      7 lat
     • z USA i Izrael są z tych "bardziej rozwiniętych"? (3)
      eryk
      7 lat
     • Mówi Pan o polityce i korzyściach majątkowych obu.
      Ja mówię o rozwoju biologicznym i przede wszystkim etycznym.
      Nie powiedziałabym, że Państwa (jako organizacje administracyjne) kierują się biologią - tylko dobrem materialnym i osobistym (na zasadzie - ja zwyciężę, będę lepszy!).
      Patrząc wstecz na 2000 lat historii, dziś wojen jest o wiele mniej, niż o tej samej porze roku 500 lat temu. Wojna to margines - ewenement, a nie zasada funkcjonowania.
      just thinking
      7 lat
     • na sztukę to może i mniej, (1)
      ale niektóre wiodące państwa bardzo często posługują się argumentem siły jako podstawowym, nie jest to wojna w rozumieniu np. II wojny światowej czy nawet wietnamskiej, bo czym jest atak na Irak, a teraz okupacja Afganistanu?
      eryk
      7 lat
     • Chęcią pokazania "że mogę". Korzyść majątkowa i budowanie ego.
      Czyli zwyczajnie - ograniczanie liczebności, tyle że nie na "światową skalę". Pobudki są różne - efekt zawsze ten sam = trupy.

      Swoją drogą - każdy chce się poczuć Aleksandrem Wielkim, tylko zapomniał spojrzeć w lustro i zobaczyć jak mu daleko do ideału. :)
      just thinking
      7 lat
     • więc pary hetero nie posiadające dzieci także szkodzą społeczeństwu, wprowadźmy więc nakaz posiadania dzieci.

      poza tym jeżeli odrzucimy prawa jednostki dla dobra ogółu narodzić się może totalitaryzm
      DArek
      7 lat
     • Racja. Pary hetero nie posiadające dzieci i co ważne- nie chcące się rozmnażać (świadomie rezygnujące z bycia rodzicami, jednocześnie pozostające w związku) są dla społeczeństwa (jako ogółu) niekorzystne.

      Argument o nakazie posiadania dzieci - jest właśnie ukłonem w stronę totalitaryzmu. Demokracja daje nam możliwość wyboru, czy chcę te dzieci mieć, czy też nie.

      Mówię cały czas o biologicznym aspekcie sytuacji, ludzi jako gatunku. A nie o polityce. Proszę argumentować wg zasad, które sam Pan przed chwilą wyjaśniał.
      just thinking
      7 lat
     • za dużo filozofowania, (5)
      znowu widzę odbieganie od źródła dyskusji - rozważane były społeczeństwa pierwotne, które nie zawracały sobie głowy demokracją, totalitaryzmem czy monarchią. po prostu ludzie zorganizowali się by przetrwać.
      eryk
      7 lat
     • Panie Eryku,
      Homoseksualizm jest źródłem dyskusji i wcale od niego nie odbiegamy.
      Nie ma czegoś takiego jak "społeczeństwo pierwotne". Możemy mówić ewentualnie o stadach i plemionach, których głównym celem było przeżycie. Kierowali się instynktami. Społeczeństwa, w dzisiejszym rozumieniu tego słowa powstały dużo, dużo później.
      A jeśli mam dalej udowadniać swoją tezę o "homoseksualizmie jako sposobie regulowania liczebności gatunku" należałoby prześledzić historię powszechną - w której, od czasu do czasu następował "wysyp" tej orientacji seksualnej (zaczynając od Persji, później starożytnej Grecji, Egiptu itp.) . W momencie kiedy następował rozwój i jako taki dobrobyt a ludzie zaczynali się czuć na tyle dobrze, aby poczuć się bezpiecznie - instynkty biologiczne sterujące ludźmi i gwarantujące ciągłość gatunku zaczynały cichnąć i pojawiał się homoseksualizm. Tak też, jakby się uprzeć, można to udowodnić.

      Nie można przestać "filozofować" - dopóki jest filozofia, są pytania. Dopóki zadajemy pytania i szukamy odpowiedzi - jest rozwój.
      just thinking
      7 lat
     • zgodzę się z powyższym, (3)
      ale dodam, że zaraz po takim poczuciu się bezpiecznym takie społeczeństwo wraz ze swoimi gejami znikało, bo inne silniejsze je zastępowało, a tak swoją drogą to filozofia jest na trwale złączona z homoseksualizmem ...
      eryk
      7 lat
     • Ależ dokładnie tak!
      Ludzie którzy walczą na wojnach lub bronią się przed wirusami nie mają czasu myśleć. A więc chcąc - nie chcąc, nauka (humanistyczna) może rozwijać się tylko w czasach względnego spokoju.

      Nauki ścisłe, służące przetrwaniu rozwijają się w chwilach potrzeby (wynalazki około wojenne, szczepionki etc...) , potem powstaje nauka tłumacząca powstałe budowle i zjawiska :)
      Każdy ma jakieś zajęcie a historia zatacza kolejne kółka.
      just thinking
      7 lat
     • ważne tylko, żeby (1)
      nie przegiąć z tym "rozwojem" filozofii i nauki w ogóle, bo dochodzi do promocji zboczeń kosztem normalności, bo można powołać do życia taką doktrynę filozoficzną, która będzie gloryfikowała homoseksualizm, jak i też można opracować taką algebrę, w której 2 x 2=5, tylko po co to komu?
      eryk
      7 lat
     • Pozostaje mi zgodzić się z Panem ponownie.

      Nie chodzi tu o gloryfikację a jedynie zrozumienie "że jak samo powstało, tak samo zniknie". Biologia jest tak samo cykliczna jak historia. Wystarczy się z tym pogodzić.

      A to, że ktoś próbuje nadać jakimś teoriom rolę doktryn - to faktycznie przesada. Można dyskutować i mieć nadzieję, że owa dyskusja będzie równie owocna jak ta tutaj i obie strony dojdą do porozumienia.

      Niniejszym dziękuję obu Panom za ciekawą rozmowę
      - i wracam do pracy.
      Pozdrawiam :)
      just thinking
      7 lat
     • ten nakaz posiadania dzieci był sarkazmem.
      DArek
      7 lat
     • Panie DArku, nie wierzę.
      Sam dążył Pan do "konkretnej" dyskusji a teraz się Pan wygłupia.
      Albo - albo. Proszę się zdecydować.
      just thinking
      7 lat
     • konkretnej tzn merytorycznej. nie uważam aby lekki sarkazm zaburzył całą dyskusję.

      generalnie chodzi o to że przeciwnicy homoseksualizmu wyciągają przeciwko niemu argumenty które odnosić się mogą także do wszystkich innych ludzi
      DArek
      7 lat
     • Zgadza się. Ale nikt nie powiedział, że mam coś przeciwko homoseksualizmowi.
      Po prostu uważam, że szukamy (jako gatunek) jego podstaw nie tam gdzie trzeba. A teoria regulacji liczebności bardzo mi odpowiada. Jest to naturalne (co jakiś czas) i natura sama postanowi co, jak i kiedy ma "być".
      just thinking
      7 lat
     • argumentum ad hominem
      DArek
      7 lat
     • Lobby homoseksualne działa równie silnie także w Polsce. Dwa lata temu próbowało zapobiec organizowanej w Poznaniu międzynarodowej konferencji nt. leczenia homoseksualizmu. Władze Uniwersytetu Medycznego uległy działaczom LGBT i w ostatniej chwili odmówiły organizatorom udostępnienia sali.

      Do Poznania przybyli jednak goście, w gronie których znalazł się m. in. dr Joseph J. Nicolosi z USA, twórca metody terapii homoseksualizmu i doświadczony terapeuta, pomagający homoseksualistom ponad 25 lat. Podczas konferencji prasowej wyjaśnił dziennikarzom, że celem konferencji jest dostarczenie informacji, które mogą pomóc ludziom, pragnącym wyjść z homoseksualizmu.

      Wiemy, że orientacja seksualna jest elastyczna i istnieją ludzie, którzy w ciągu życia przechodzą od homoseksualizmu do heteroseksualizmu, a także w drugą stronę

      podkreślił, przyznając, że jest też wiele osób, które wyszło z homoseksualizmu, mimo, że nie przechodziło żadnej terapii.

      Doktor Nicolosi podkreśla, że jego pacjenci, których miał w swojej praktyce kilka tysięcy, pragną przede wszystkim zrozumieć źródła swojego homoseksualizmu. Najczęstszą jego przyczyną na jaką wskazuje Nicolosi jest źle funkcjonująca rodzina, oparta na nadmiernie kontrolującej matce i obecności odległego emocjonalnie ojca. Taki model sprawia, że mężczyźni poszukują męskiej erotycznej miłości, próbując w ten sposób odnaleźć utraconą miłość i akceptację ze strony ojca. Często jest to wsparte poczuciem braku zaufania wobec kobiet, co ma źródło w patologicznej relacji z matką.

      Terapia nie jest oczywiście skuteczna w równym stopniu u wszystkich osób, które ją podejmują. Składa się na nią wiele zmiennych czynników. Według szacunków dr. Nicolosi, ok. 1/3 pacjentów nie doświadcza żadnej zmiany swojej orientacji seksualnej, 1/3 doświadcza znaczącej poprawy, a natomiast 1/3 autentycznej zmiany.

      Każdy z pacjentów osiąga inny poziom powodzenia w terapii, ale podstawą jest to, że każdy powinien mieć prawo do podejmowania prób w tym kierunku

      mówi, podkreślając, że pragnienie zmiany musi być silnie umotywowane wewnętrznie, a nie wynikać np. ze względów religijnych.

      Pod obstrzałem organizacji mniejszościowych, tropiących skrupulatnie wszelkie przejawy mowy nienawiści, są także zwyczajni obywatele. O tym, jak łatwo można się narazić środowiskom LGBT przekonała się Elżbieta Haśko - gimnazjalny pedagog z 9-cioletnim stażem. Napisała ona na swoim prywatnym profilu na Facebooku, że homoseksualizm można leczyć. Wpis uzupełniła linkiem do artykułu z tygodnika "Idziemy", prezentującego stosowane na świecie skuteczne formy psychoterapii. Wpisem nauczycielki z Wiązownicy zainteresowała się natychmiast Kampania Przeciw Homofobii, która używając "Gazety Wyborczej" jako tuby propagandowej, rozpętała wojnę. Wystosowała natychmiast listy do dyrekcji szkoły i do kuratorium oświaty. Co ciekawe, kuratorium zaczęło się kajać i zapewniać, że wyciągnie konsekwencje od zacofanej pedagog. Pani kurator wyraziła też zdziwienie, że żaden z uczniów nie zareagował dotychczas na tak oburzające wypowiedzi nauczycielki.

      Trzeba przyznać, że występek nauczycielki w porównaniu z nazwaniem papieża ch... to rzeczywiście skrajny przypadek mowy nienawiści. Za panią Wójciak, która od lat żyje dzięki publicznym dotacjom z miasta, wstawia się natychmiast 200 aparatczyków w przebraniu ludzi kulturo-medio-nauki. Za panią pedagog z Wiązownicy jedynie uczciwi, normalni obywatele... Kto wygrywa?...

      Aż strach pomyśleć co będzie, gdy rząd przeforsuje ratyfikowanie Konwencji Rady Europy ws. przemocy wobec kobiet? Pewnie kajdanki i dołek albo psychuszka za mentalne uwstecznienie.
      7 lat
     • Nie odnotowano ani jednego przypadku zmiany orientacji. Te które podają zwolennicy leczenia albo dotyczyły epizodycznych kontaktów homoseksualnych przez ludzi heteroseksualnych albo osób biseksualnych które ograniczyły się do płci przeciwnej.
      DArek
      7 lat
     • Tak tak ba jasnie wszystko wiedzacy pan DArek jest k kazdym temacie omnibusem (3)
      Facet prowadzi badania 30 lat ,a jasnie pan DArek jednym postem udawadnia ,ze jakis tam profesorek sie myli
      Przestan chlopie ,bo idiote z siebie robisz
      7 lat
     • ten pan nie jest jedynym naukowcem zajmującym się tą tematyką.
      DArek
      7 lat
     • Jest naukowcem ,a nie lobbysta srodowisk homo (1)
      7 lat
     • W nauce obowiązuje powtarzalność wyników. Dlatego teorię względności testowali wiele razy w różnych miejscach aby orzec jej prawdziwość. Jak się uzyska potwierdzenie wyników z innych ośrodków można mówić o odkryciu
      DArek
      7 lat
     • po to jest matemtyka, logika, statystyka by na podstawie hipotez i założeń mówić,że 2+2 =4. Wedle Ciebie wszystko zależy od punktu widzenia czasami może być 5.

      Wedle założeń na których h. się opiera należy zalegalizować związek człowieka z psem, związki kilkupartnerskie, związki nawet w rodzinie; wszystko występuje w przyrodzie i fizycznie nie wyrządza się krzywd. Stosunki międzygatunkowe wśród zwierząt też się zdarzają.

      Gratuluje Ci nielogicznego, idiotycznego myślenia :). Jeśli uważasz,że h. jest ok, a reszta tych rzeczy nie....to jesteś kompletny kłamcą .

      Poza tym h. 100 krotnie zwiększa ryzyko pedofilii , HIV lub innych zaburzeń...takie są badania. Zarażeń HIV czy aktów pedofilii po równo dokonują heterycy i homos. , a jeśli h jets tylko 1%, to ryzyko jest 100 krotnie wyższe.

      Naprawdę współczuję Tobie,że nie potrafisz myśleć
      7 lat
     • po to jest matemtyka, logika, statystyka by na podstawie hipotez i założeń mówić,że 2+2 =4. Wedle Ciebie wszystko zależy od punktu widzenia czasami może być 5.

      Wedle założeń na których h. się opiera należy zalegalizować związek człowieka z psem, związki kilkupartnerskie, związki nawet w rodzinie; wszystko występuje w przyrodzie i fizycznie nie wyrządza się krzywd. Stosunki międzygatunkowe wśród zwierząt też się zdarzają.
      7 lat
  • W jaki sposób decyzje na temat tego, czy coś jest chorobą czy nie, podejmuje się za sprawą referendum, a nie na podstawie wyników rzetelnych badan?!?
   Wacek
   7 lat
   • w sposób jaki świat jest skontruowany, pieniądze, lobby itp.. Badania do tamtej pory jasno wskazywały,że h. jest chorobą. Obecnie lekarze mają zakaz tego mówić, inaczej wylecą z roboty, a gdzie lekarz znajdzie pracę?, co on potrafi robić?

    Dla mnie h. jest chorobą , tak wynika z badań, które robiłem na studiach.
    Ale po co ma być chorobą, h. to świetni konsumenci, można im wiele kitów wcisnąć , podobnie jak alkoholikom
    7 lat
   • poprosu (1)
    Zwykłą arbitralna decyzja gremium zatwierdząjącego spis chorób. Nie ma żadnych badan na to czy "cos" jest choroba czy odstępstwem od normy. Albo w jakim stopniu odstępstwo od normy może być uznane ze chorobę. O tym decydują ludzie a nie żadne badania - bo badania nie maja możliwości "samodzielnego podejmowania decyzji"
    stułbiopław
    7 lat
    • na podstawie referendum podjęto decyzję o wykreśleniu z listy chorób, poza tym co oznaczają "rzetelne" badania?, ja w swoim życiu zrobiłem około 100 badań, wiem jak łatwo o ich manipulację, część się ukazało w książkach profesorów.
     7 lat
   • Definicja choroby (1)
    Podaj powszechnie przyjętą (a nie subiektywnie przyjmowaną przez Ciebie) definicję choroby, a otrzymasz odpowiedź, czy homoseksualizm jest czy nie jest chorobą.
    7 lat
  • Nie uważam homoseksualizmu za chorobę, po prostu niektórzy ludzie nie potrafią homoseksualizmu zaakceptować. Fakt, homoseksualiści są w mniejszości ale to chyba nie oznacza choroby? Bo jeżeli tak to wówczas wszyscy leworęczni powinni zostać uznani za chorych.

   PS. Uprzedzam - nie popieram adopcji dzieci przez pary homo
   DArek
   7 lat
   • dlaczego nie popierasz adopcji par homo? (20)
    jak homoseksualizm nie jest ani chorobą, ani czymś złym to dlaczego?
    7 lat
    • ano dlatego że uważam homoseksualizm za naturalne zjawisko. jednak sama natura pary homo pozbawiła możliwości posiadania potomstwa.

     uważam że jeżeli homoseksualiści tak bardzo pragną być zaakceptowani przez społeczeństwo to najpierw powinni zaakceptować sami siebie.
     DArek
     7 lat
     • jeśli już o naturze to (18)
      celem nadrzędnym każdego gatunku jest jego przedłużenie, zatem homoseksualizm nie jest naturalny, a jeśli jest naturalny to jest naturalny jak np. nowotwór, czyli jest chorobą.
      7 lat
     • spodziewałem się tej odpowiedzi, bo pada praktycznie w każdej dyskusji na temat homoseksualizmu. a co z osobami hetero które nie planują posiadać potomstwa? sam jestem taką osobą
      DArek
      7 lat
     • też jest to nienaturalne i może być objawem jakiegoś poważniejszego zabużenia (16)
      podobnie jak jak celibat.
      7 lat
     • ja po prostu dzieci nie lubię i nie chcę mieć. mam inne cele w życiu. i co najważniejsze to moja sprawa.

      a jeżeli uznamy że celem człowieka jako organizmu jest przedłużanie gatunku to za nienaturalne uznamy także monogamię i instytucję małżeństwa.
      DArek
      7 lat
     • pewnie, że twoja sprawa (8)
      brak chęci na posiadanie potomstwa to za mało, żeby to wciągnąć na listę chorób "urzędowych" i leczyć przymusowo, monogamia też jest sprzeczna z naturą człowieka (mężczyzny), małżeństwo to raczej sprawa naturalna, bo to rodzaj stałego związku.
      7 lat
     • ja po prostu dzieci nie lubię i nie chcę mieć. mam inne cele w życiu. i co najważniejsze to moja sprawa. (3)
      To mozna pod jakis paragraf podczepic
      major Grzechotka
      7 lat
     • brak chęci posiadania potomstwa podpada pod jakiś paragraf?
      DArek
      7 lat
     • Niechec do dzieci i publiczne wypowiedzi na ten temat .Mozna by cos znalezc
      7 lat
     • Nie o checi posiadania a o slowo nie lubie
      Jestes inteligentny :facet: ale nie do konca
      koniec na dzisiaj
      7 lat
     • malzenstwo (3)
      to jest cos akurat wbrew naturze czlowieka (monogamia) mezczyzna jest zaprogramowany do rosiewania nasienia a kobieta do szkania najlepszych genow u mezczyzny. I z tego wzgledu mamy zdelegalizowac malzenstwo?
      MJ
      7 lat
     • małżeństwo nie zawsze oznacza monogamię, (2)
      a kobieta wybierając mężczyznę właśnie te najlepsze geny znajduje (przynajmniej jej się tak wydaje).
      eryk
      7 lat
     • no nie zawsze ale takie jest założenie
      DArek
      7 lat
     • w polsce jeszcze tak
      tak, a po miesiacu znajduje jeszcze lepsze geny i co wtedy?Natura mowi - idz, Obowiazek malzenski mowi - stop
      MJ
      7 lat
     • No to juz teraz sie nie dziwie twoim postom i glupotom w nich wypisywanym (3)
      Wspolczucia jedynie ci potrzeba niczego wiecej.TWOJE POGLADY TO TWOJA SPRAWA WIEC NIE WYPISUJ JUZ WIECEJ TYCH BZDUR NA FORUM PUBLICZNYM
      7 lat
     • znów pozamerytorycznie. argument jest argumentem niezależnie od tego kto go wypowiada
      DArek
      7 lat
     • Ja cie nie przekonam do dzieci (1)
      Ty mnie do gejow.Zbedna dyskusja
      7 lat
     • a co to znaczy przekonać do gejów? ja nie mówię że wszyscy mają ich lubić, tylko trzeba uznać że każdy ma prawo w sypiali spędzać czas z kim chce i jak chce o ile nikomu nie dzieje się krzywda
      DArek
      7 lat
     • szkoda, że nie lubisz dzieci
      Dobre geny trzeba propagować... Jesteś jedną z niewielu tutaj osób, które mają naprawdę dobrze poukładane w głowie. Pozdro.
      Pan Planeta
      7 lat
     • Czy jest cos takiego jak celibat??????
      7 lat
   • Jezeli wiekszosc nie potrafi tego zaakceptowac
    To po co ich na sile uswiadamiac
    7 lat
   • zależy co się nazywa chorobą. Wszystkie badania mówią o ryzyku 100-krotnym pedofilii, HIV i różnych zaburzeń, czy 100-krotność to dużo?
    7 lat
  • a jesli jestes katolikiem to musisz popierac fakt, ze facet powinien chodzic w sukience, a sperma i rozrodczość powinny być zlikwidowane... ;) Takie masz ograniczone myslenie chlopie!
   Kuba
   7 lat
   • Jezeli jestem katolikiem to wcale nie oznacza ,ze musze sie zgadzac z tym to co wyprawiaja nasi kaplani
    7 lat
   • Kubus chlopcze nie filozofuj bo ci berecik sie sfajczy od wysilku
    Trzym mysli swe na wodzy przygrajku jeden bo ci frandzole pojada po rzepci i rozdupcy ci sie jerlopka fryklusie zakroflany
    7 lat
 • Luty 2017. Otwarto pierwszy w Polsce sklep RTV dla gejów. (4)
  Samiec Alfa
  7 lat
 • Wyjście poza
  "Celem festiwalu jest odejście od stereotypów, wyjście poza seksualność" - Ja tu widzę ewidentne zamknięcie się na konkretny rodzaj seksualności, więc jakie to wyjście poza?
  Zdegustowany
  7 lat
 • UWAGA HOMOPROMOCJA!!! (18)
  Wkrótce dojdzie do tego że pederaści zaczną oferować stosunek doodbytniczy na próbę a całość będzie sponsorowana z funduszy unijnych.
  Gardzę Wałęsą ale jego ostatnie wypowiedzi dotyczące pederastów po uśrednieniu i wyważeniu oddają całą sytuacje.

  Gdy widzimy nagie sceny z kobietami lobby HOMOPROMOCJI okrzyknie to pornografią a gdy mamy do czynienia z promocją stosunków doodbytniczych to jest ok nowocześnie europejsko :-).

  A doszło już do tego że ludzie mają obrzydzenie nawet do leków w czopkach pomimo ich zalet przez homo-promocję.
  edytor
  7 lat
  • Przegląd filmów amerykańskich nazwałbyś amerykanizacją? A ostatnią Afrykamerę? Afrykanizacją? A przegląd kina kobiecego?
   s-ss
   7 lat
  • Giertycha się nasłuchałeś? (7)
   idź na swoją paradę w Boże Ciało i się tam wyżyj
   stop promocji głupoty i chamstwa
   7 lat
   • paradę Boże Ciało? pczytaj o co chodzi a następnie pisz bo mieszkasz w polsce a nie w izraelu więc albo się naucz albo wyjedz (1)
    dwaj pederaści amerykańscy dokonali gwałtu wielokrotnego na kilkorgu dzieciach w wieku 3-7 lat
    dlatego parady gejowskie to parady pedofilskie i należy to kontrolować

    POLSKA WOLNA OD HOMOPROTEKCJI!!!
    stop promocji gwałcenia dzieciaków w odbytnicę
    7 lat
   • CIEKAWE CZY ODBYT NA NFZ BĘDZIESZ LECZYŁ? (4)
    CZY KOLEDZY SIĘ ZRZUCĄ NA NOWY ODBYT?
    obyś wyzdrowiał
    7 lat
    • a heteroseksualne kobiety uprawiające seks analny też nie powinny korzystać z NFZ?
     DArek
     7 lat
     • powinny,
      na takich samych zasadach jak geje, a co?
      nie rozumiem, sorry
      7 lat
     • nie, powinny isc do kosciola!!! :D
      7 lat
     • one mają dwie możliwości a wy tylko jedną więc zwyrodnienie gotowe
      a później zdziwienie że do chiruirga nie możnba się dostać a tam pedały żylaki odbytu i wypadający odbyt lecza
      g
      7 lat
  • A jak jest to scena z dwoma kobietami z piersiami DD to wtedy jakość homoseksualni bojownicy cichną. Zwłaszcza jak oglądają to na redtube

   Ludzie tacy jak ty podchodzą do homoseksualizmu praktycznie jak do jakiegoś stylu. A tego nie da się promować, nie można wybrać czy jest się homo czy nie, to tak jakby promować bycie Murzynem. Można się co najwyżej przejechać bejcą, albo zjarać na solarium ale Murzynem się i tak nie będzie.

   Tu tak samo. Albo kręci cię kobieta, albo facet, albo jedno i drugie. Nie przekonasz samego siebie że ta konkretnie płeć ma cię podniecać a inna nie.
   DArek
   7 lat
   • no właśnie (4)
    teraz jest promocja nowego stylu - stylu LGBT
    jasio
    7 lat
    • Napiszę jeszcze raz bo może nie zrozumiałeś - możesz promować to o czym się decyduje. Ktoś może decydować o swoim stylu, o tym czy ubierze leginsy czy dzwony. buty z ostrymi nosami, czy z okrągłymi. Natomiast o tym do jakiej płci się czuje pociąg już się nie decyduje. Mnie kręcą kobiety nie dlatego ze tak świadomie wybrałem, tylko dlatego że taki jestem i już.
     DArek
     7 lat
     • bo masz fart być normalny, (1)
      a pecha ma te ok. 3% populacji.
      jasio
      7 lat
     • @jasio
      Dlaczego pecha? Na tym właśnie polega "problem" LBGT. Ja czuję się normalnie, a że zakochuję się w facetach- toż to nie przestępstwo, wstyd czy ujma na honorze.
      @Nie trendy
      Nie chcę żebyś mnie kochał, chcę żebyś mnie olewał i nie robił pod górkę. Przecież tu nie chodzi żeby hetero przerobić na homo bo jest mało i ciężko kogoś znaleźć :D chodzi o to żeby na siłę homo nie robić hetero, albo przynajmniej żeby udawał.
      Raven
      7 lat
     • Jestes tak inny ,ze niewiadomo co cie kreci
      7 lat
   • DArek (1)
    Mi pedały zwisają, bo to ich sprawa jak się kochają (sorry za rym ale tak wyszło).
    Pod jednym wszakże warunkiem, że nie będą mi kazać ich kochać, bo na miłość to trzeba zasłużyć. Ktoś, kto mnie na siłę do czegoś zmusza robi odwrotnie do swoich zamiarów, albo robi to celowo, aby pokazać, jaki to on biedny.
    A tak przy okazji - ostatnio pobierano mi przez odbyt wycinki do biopsji - łożesz ty matko, co oni w tym widzą, myślałem, że ich tam wszystkich rozniosę.
    Nie trendy
    7 lat
    • Fakt faktem, że wielu aktywistów LGBT wyświadcza swojej społeczności niedźwiedzią przysługę. Tak krzyczą, że chcą być traktowani normalnie, a potem na paradach paradują z piórami w d... na środku ulicy i się dziwią że ktoś się z nich śmieje.

     Nie jestem lewoskrętnym dogmatycznym wyznawcą tolerancji i równouprawnienia. Ale pomysły takie jak przymusowe leczenie są wg mnie bardzo szkodliwe i to nie tylko dla środowisk homoseksualnych ale dla wszystkich. Bo jeżeli społeczeństwo może ingerować w prywatne życie jednostki to znaczy że może ingerować w życie każdego a nie tylko geja.
     DArek
     7 lat
 • coś dla arkowców (4)
  po wczorajszym show na stadionie w Gdyni...
  kiedy odpalacie tęczową trybunę?
  7 lat
 • propagandę trzeba uprawiać, (22)
  aż do znudzenia powtarzać jak mantrę, że homoseksualizm jest OK. A czy wiecie, że ok. 40% homoseksualistów to pedofile? A może pedofilia jest też już OK, jak to powoli staje się w Holandii?
  Genek
  7 lat
  • Taaa (2)
   Ja tą bzdurę o pedofilii w Holandii słyszę już od chyba 10 lat. I jakoś nie widać, żeby cokolwiek się zmieniło w ich prawie. Więc wymyślcie proszę inny argument, którym będziecie straszyć ludzi.
   s-ss
   7 lat
   • lobby pedofilskie chce obniżyć tzw. wiek przyzwolenia (1)
    do 12 roku życia, wystarczy "znawco tematu"?
    Genek
    7 lat
    • Lobby ogórkowe chce żeby jedzenie ogórków było obowiązkowe, a Jarosław chce być królem Polski. Chcieć nie znaczy móc. Na pedofilie nigdy nie będzie przyzwolenia bo to są dzieci.
     Raven
     7 lat
  • A teraz poproszę o rzetelne badania na temat tych 40%.
   DArek
   7 lat
   • jak założyłeś sobie z góry, że chcesz "rzetelne" (4)
    to odrzucisz każde tu przedstawione jako "nierzetelne".
    Genek
    7 lat
    • rzetelne tzn zgodne z metodologią naukową
     DArek
     7 lat
     • a ty masz kwalifikacje, żeby to stwierdzić? (1)
      niestety nie można tu dawać linków, ale Google Twoim przyjacielem ...
      Genek
      7 lat
     • linków jako takich nie można, ale można wkleić adres bez http i www, wtedy zostanie wyświetlony jako zwykły tekst
      DArek
      7 lat
     • A jaką metodologia naukową?
      Bo są różne metodologie. A w zależnosci od celu, jaki się chce osiągnąć, wybiera się tę właściwą. I jeżeli dobrze uzasadnisz wybór metodologii, to nikt ci się nie przyczepi do wyników, nawet, jeśli będą głupotą przy zastosowaniu innej metodologii. Wiem, co piszę, bo w komisjach "doktoranckich" włąsnie ja badam ten zakres prac.
      UG
      7 lat
  • a wiesz, ze 100% homofobów to idioci? ;)
   Kuba
   7 lat
  • Dokonałeś wielkiej nadinterpretacji. Nie jest prawdą iż 40% homoseksualistów to pedofile, a że 9-40% pedofili wybiera dziecko własnej płci. To znacząca różnica.

   Poza tym nie znaczy to że 40% pedofili jest orientacji homo
   DArek
   7 lat
   • co za różnica, (8)
    jedne patogeny i zboczeńcy.
    Genek
    7 lat
    • ha, różnica znaczna. bo czym innym jest twierdzenie 40% homoseksualistów to pedofile, a 40% pedofili wybiera dzieci tej samej płci. to tak jakby napisać że 90% polaków to złodzieje, bo 90% z zatrzymanych sprawców kradzieży miało obywatelstwo polskie.
     DArek
     7 lat
     • z tym złodziejstwem to jest (6)
      akurat zły przykład - przypomnij sobie co się działo wczoraj pod tym bankomatem PKO BP.
      Co do reszty to masz rację, przekręciłem statystykę - mea culpa, co nie oznacza, ze ta grupa społeczna jest OK jeśli chodzi o pedofilię wśród homoseksualistów.
      Genek
      7 lat
     • genek ty jestesnaprawde sfilmowany (5)
      mozna tez zaklasyfikowac pedofilow wg zawodow i by wyszlo, ze, np. wsrod muzykow jest 2x wiecej pedofilow niz wsrod prawnikow... I co z tego, zakazac wykonywania zawodu muzyka?

      Walnij sie w ten pusty czerep baranie
      7 lat
     • ty się walnij, (4)
      40% to jest dużo, ale dla ciebie chyba mało, bo częste obcowanie właśnie z 40% znieczuliło cię chyba dokumentnie.
      Genek
      7 lat
     • te twoje dane to se wsadz wiesz gdzie .... Ciekawe na jakiej podstawie je gromadzono. Ktos prowadzi rejestr pedalow i robi statystyki?

      Masz poczatki schizofrenii, koles
      7 lat
     • ależ skąd ... (2)
      gromadzi się tylko takie dane, które tobie pasują, masz początki autyzmu.
      Genek
      7 lat
     • ja nie mam zadnych danych (1)
      to ty masz swoje "dane", ktorych pochodzenia nie jestes w stanie udowodnic.
      Ciesz sie, ze mozesz tu na forum "zablysnac", bo w realu, jak przyslowiowy homoseksualista, masz pod gorke i wszyscy cie posuwaja
      7 lat
     • jak ciebie posuwają i
      masz pod górkę (do szkoły pewnie też miałeś), to wcale nie oznacza, że inni tak mają, biedaku ...
      Genek
      7 lat
  • tak?
   a skad masz takie dane genek?

   A ja mam 100% dane, ze cie tatus macal genek, ale linka nie podam
   wacek
   7 lat
  • bardzo świeża informacja: aktywistka antygejowska winna gwaltów na własnej corce i rozpowszechnianiu dziecęj pornografii. ups
   cia.media.pl/usa_aktywistka_antygejowska_winna_rozpowszechniania_dzieciecej_pornografii
   7 lat
 • I niech ktoś mi powie, że to nie jest promocja homoseksualizmu!!!
  Vazaha
  7 lat
  • promować to sobie możesz kartofle w markecie (1)
   żeby takie dno jak ty i podobni tobie mogło się nawtykać
   po kościółku
   7 lat
  • A jest? (1)
   To ja poproszę dwa homoseksualizmy :)
   7 lat
  • a w jaki sposób możesz promować coś czego się nie wybiera?
   DArek
   7 lat
   • A po co promowac cos co jest nienormalne (4)
    7 lat
    • nie ma obiektywnej definicji normalności, tu chodzi o coś innego. to czy ktoś jest bi, hetero czy homo nie jest wynikiem jego decyzji tylko jego natury. to tak jakbyś promował bycie Murzynem. Jak jesteś biały to Murzynem nie zostaniesz nawet jeżeli posmarujesz się bejcą
     DArek
     7 lat
     • To jest wbrew naturze (2)
      Natura jasno okreslila swoje zasady.Pary sa po to zeby utrzymac gatunek.
      7 lat
     • natura określiła także że facet ma jak najszerzej rozsiać swoje geny a nie wiązać się z jedną partnerką.
      DArek
      7 lat
     • natura cię nie stworzyła do noszenia bawełnianych czy syntetycznych ubrań, jazdy samochodem,gadania przez telefon i jedzenia zupek w proszku. zwolennicy natury od siedmiu boleści, piszecie z szałasu w lesie?
      7 lat
 • Zgnilizna (20)
  Czy ten festiwal jest dotowany z publicznych pieniędzy?
  Zniesmaczony
  7 lat
  • tylko z twoich. (2)
   jak ci się nie podoba możesz pójść i kartoflami w ekran porzucać.
   Pan Planeta
   7 lat
  • Częściowo tak (o ile się nie mylę) (15)
   I dobrze. Geje i lesbijki też płacą podatki.
   s-ss
   7 lat
   • shinheadzi też płacą podatki. To może zrobimy przegląd filmów neonazistowskich?
    To iż ktoś płaci podatki nie oznacza ze państwo winno promować postawę jaką ów ktoś przyjmuje. wiec nie pitol bzdur
    7 lat
    • Homoseksualizm jest w Polsce legalny. Pogódź się z tym.
     s-ss
     7 lat
     • nie chodzi o legalnośc ale o argument podatkowy.
      Płacenie podatków nie jest wytaczającym powodem aby państwo dokładało do promowania czyjegoś stylu życia.

      wiec nie zgrywaj durnia.
      7 lat
     • to jest największa beka tego wszystkiego - obawiasz się, że w wyniku tej "promocji" zaczniesz obciągać koledze, nie? (8)
      przyznaj się, boisz się tego? :)
      Pan Planeta
      7 lat
     • on już i bez promocji ma ochotę na loda cielistego (2)
      tylko nie ma odwagi cywilnej przyznać się przed sobą...
      kryptociota jedna
      7 lat
     • gratuluje rzeczowej argumentacji. To właśnie wasz poziom "chłopaki"
      7 lat
     • poziom wypowiedzi należy dostosować do odbiorcy
      by dotarło do niego...
      7 lat
     • Mistrz!!!!
      Haha wygrales stary, tez myśle ze stad jego debilizm
      Paw
      7 lat
     • No i wyszlo:) (2)
      Pan Planeta jest gejem:)
      7 lat
     • chciałbyś :-p (1)
      Pan Planeta
      7 lat
     • Ja nie
      Ale moze paru by chcialo:))))
      7 lat
     • a Ty przełamałeś już swój lęk na siłowni, patrząc i chłonąc te ciałka, ociekające potem i TST
      7 lat
     • Pisałeś o skinheadach. Promowanie ideologii nazistowskiej jest nielegalne.
      Jeżeli coś jest legalne, a ludzie płacący podatki są tym zainteresowani, to gdzie problem?
      s-ss
      7 lat
     • Ale kto decyduje wydają na coś PUBLICZNE PIENIĄDZE czy ludzie sa zainteresowani?

      Układ zakmknięty nie dostał zeadnego publicznego dofinansowania pomimo wniosków a jest hitem.
      Pokłosie było finansowanie w ponad 50% ze środków publicznych a było klapą.

      Czy na powyższych przykładach widzisz związek miedzy finansowaniem publicznym a zainteresowaniem ludzi?
      Bo ja widze tyle ze odwrotnie proporcjonalny.

      Jednym słowem jesli wykłada sie kasę na temat którym ludzie nie sa zainteresowania nazywa sie to PROMOCJA.

      Wiec pytanie brzmi dlaczego promuje sie ruchy LGBT za publiczne pieniądze?
      7 lat
   • więc najpierw płacimy podatki aby przeszły przez wiele rąk w wielu urzędach i resortach aby potem 50% z tego otrzymać jako arbitralnie przyznaną dotację?
    DArek
    7 lat
  • tak samo jak kosciol katolicki ;)
   Kuba
   7 lat
 • Czytam czytam (4)
  I mam wrazenie ze to jeden i ten sam osobnik ze soba polemizuje... I niech mi ktos powie ze wsrod hetero tez nie ma dewiantow ;-)
  Andre
  7 lat
  • czytasz, nie rozumiesz (1)
   a może większość brzydzi się pedziami, hm?
   ron
   7 lat
  • wedle badań proprocjonalnie ryzyko dewiacji u homoseksualistów jest 50-100 razy wyższe niż heterykoów.

   Dla przykładu pedofilii w równych ilościach dokonują homo i hetero podobnie z zarażeniami HIV, tyle,że skoro homos. jets tylko 1-2%, to ich ryzyko jest 50-100 razy wyższe. Kto za to płaci?, wszyscy podatnicy, kto zarabia?, firmy wykorzystujące naiwność hetero i homos.
   7 lat
   • A kto placi
    - za leczenie raka u palaczy
    - za choroby ukladu krazenia i serca u otylych osob
    - za rehabilitacje osob po wypadkach, ktore je spowodowaly w wyniku nieprzestrzegania przepisow drogowych?

    dziekuje za uwage
    7 lat

Twoja opinia

zamknij

Regulamin dodawania opinii

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat