Dodaj opinię

Opinie (11) 5 zablokowanych

 • Wszyscy jesteśmy sommelierami!
  Drodzy goście, nie wąchajcie każdego korka od wina. Syntetyczne zatyczki nie mają prawa zepsuć smaku trunku, tylko wadliwy, naturalny korek może spowodować powstanie związków trójchloroanizolu. Nie oceniajcie też trunku po zamknięciu, nawet marki z segmentu "Premium" stosują zakrętki.
  Żadnych obaw, można się zapytać jak pić, wąchać i łączyć wina z potrawami. Spotkania degustacyjne mają temu służyć, a jeżeli jest kompetentna obsługa to chętnie podzieli się swoją wiedzą.

  Z Palatynatu co do zasady (klimat) pochodzą delikatne wina, ale akurat wymieniony Reichsrat Von Buhl Brut jest dość ciężkim trunkiem, mocno aromatycznym. Propozycja podania z kawiorem - bardzo trafiona! Można było zaryzykować z polskim wędzonym węgorzem, mamy już dwa miesiące po okresie ochronnym tej ryby i warto kupić w zaufanej wędzarni dobre sztuki.

  Weinolsheimer Sylvaner (winno być Silvaner, skoro to nazwa własna. Jako szczep winogron można nazywać zamiennie) Eiswein nie jest oczywiście żadnym Rieslingiem. Ciekawe "dzikie" winogrona, zwykle stosowane do tanich trunków. W tym przypadku określenie "Eiswein" czyli "Wino lodowe" oznacza, że winogrona zostały wyciśnięte już po ich zamarznięciu na krzakach. Dzięki temu otrzymujemy bardzo solidne wino deserowe, kto nie spróbował - ma czego żałować.
  11 miesięcy
 • somelierów to akurat w tym kraju nie brakuje (1)
  11 miesięcy
  • Burak.....
   Człowieku najpierw poczytaj czym zajmuje się somelier , a potem komentuj. Ty pewnie jesteś somelierem- degustatorem piwka przy grillu....Takich jak ty jest faktycznie mnóstwo...Leć na pole !!!!
   ktoś
   11 miesięcy
 • dużo młodych pań, (3)
  picie, jak palenie nie powinno być reklamowane, alkohol, to alkohol, nie ma znaczenia jaki, ani gdzie i z kim się go pije...
  11 miesięcy
  • jak tak patrze na zdjecia
   to polowe tych pan wyslalbym na diete albo na silownie, zaniedbac sie w tak relatywnie mlodym wieku....
   trener bagieta
   11 miesięcy
  • racja
   Kobiety znacznie szybciej się "psują" od alkoholu. Nałogowiec może pić 20, 30 lat aż mu tak konkretnie wątroba nie siądzie, ale kobieta - paręnaście lat winka, drinka i wątroba out. A bez przejścia na abstynencję szans na przeszczep nie ma, pół roku i pora umierać. Tzn jak już wjedzie na SOR w Wojewódzkim i zdiagnozują, że się takiej pacjentce wątroba rozpada.
   michal_3city
   11 miesięcy
  • Reklama ??????
   Jaka reklama picia...Reklamy picia to masz w tv......A to poznawanie smaków świata. Łączenie dań z odpowiednim dla niego winem... To nie picie na umór przy golonce, czy kaszance z grilla. Ludzie faktycznie jesteście jeszcze tacy zacofani. Polska to w większości Janusze i Grażyny....Zobaczą reklamę piwa i lecą do Żabki lub Biedry :)
   Ja
   11 miesięcy
 • Serwis?
  Ułożenie noży, widelców, talerzy, szklanek i kieliszków wskazuje na "wysoki"standard sztuki serwisu w naszych restauracjach. Proszę szkolić kadrę i płacić godziwe wynagrodzenie.
  Bon Hrabia
  11 miesięcy
 • Finał czego
  11 miesięcy
 • Ona i ta reszta do jednego wina z 15 dań (1)
  11 miesięcy

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii