Dodaj opinię

Opinie (18)

 • najlepiej to miec znajomości (3)
  w gdyńskiej trójce wielu uczniów ma nazwiska zbieżne z nazwiskami urzędników ale to pewnie przypadek
  1 miesiąc
 • Obowiazujacy algorytm naliczania punktow doprowadzil do absurdow.Wszyscy maja praktyczie takie same swiadectwa i srednia ocen co najmniej 5,0.Jeeli ktos na swiadectwie ma czworki albo trojki to pewnie jakis chuligan.Uwazam, ze oceny za swiadectwo powinny stanwic maksymalnie 20% ogolnej liczby punktow.
  1 miesiąc
  • Oceny na świadectwie w ogóle nie powinny być brane pod uwagę, bo zależą od nauczycioela.
   1 miesiąc
   • tak samo jakiś wolontariat, chyba że trwa bardzo długo, co roku
    a nie ze uczeń odwali pańszczyzne za punkty, postoi z puszką 3 godziny na zbiórce i jest zarobiony
    1 miesiąc
 • Większość z 8 klasy syna to średnie oscylujące około 4.9-5.5 (3)
  Bo dostaniu się do Liceum jakież to rozczarowanie gdy na półrocze średnia 3.0 :) i to u większości kolegów i koleżanek z tej samej klasy
  1 miesiąc
  • Ot i cała prawda jak to wystawia się oceny w podstawówce. A zwłaszcza w klasach 8, gdzie odpuszcza się uczniom i wystawia jak najlepsze oceny, aby było im łatwiej dostać się do szkół średnich. A dopiero tam weryfikuje się ich wiedzę i umiejętności. Sama jestem mamą, gdzie syn w ubiegłym roku kończył gimnazjum, gdzie nie było już tak łatwo z ocenami. Nauczyciele nie byli skłonni wystawiać dobrych ocen za przeciętną wiedzę. A kolegom syna rok młodszym kończącym 8 klasę w szkole podstawowej o wiele łatwiej było uzyskać 4 czy 5 na koniec roku. I stąd pełno świadectw z wyróżnieniem ( na 24 uczniów - 20 świadectw z paskiem). Dopiero szkoła średnia wymaga przyłożenia się do nauki. Trzeba naprawdę mieć wiedzę aby otrzymać tam ocenę dostateczną.
   1 miesiąc
  • Ale przez 8 lat (1)
   Dzieci miały wyszkolonych nauczycieli. Koleżanka mojej córki ciągle ryczała jak dostała 3 mówiła nauczycielom, że się powiesi .Nauczyciele stawiali 6 bo bali się co biedne dziecko sobie zrobi .Rodzice szczęśliwi że mają geniusza a w liceum lipa .....na 3 dziecko jest i nie mówi już nauczycielom co to sobie biedna zrobi .Niestety błąd nauczycieli ,że dali się wciągnąć w gierkę dziecka .
   Mama Jola
   1 miesiąc
   • Poczekamy do końca liceum
    może zacznie się ciąć dla ocen. Radzę iść do specjalisty.
    opcjonalny
    1 miesiąc
 • Egzaminy wstępne zamiast testu ósmoklasisty byłyby sprawiedliwą weryfikacją poziomu uczniów. (3)
  Ale pojęcie sprawiedliwości jest w tym kraju używane do innych celów.
  1 miesiąc
  • Nie wiem, co jest bardziej sprawiedliwego w osobnym egzaminie do szkoły niż w egzaminie ogólnokrajowym. Na takim wewnętrznym sprawdzianie jest większa szansa na wyciek pytań. Plus trzeba by go pisać osobno do każdej ze szkół - strata czasu i pieniędzy.
   1 miesiąc
   • Tylko że za mnóstwo punktów odpowiadają oceny w szkołach podstawowych, a w nich też różny poziom nauczania i różne poziomy wymaganej wiedzy na określoną ocenę.
    1 miesiąc
   • chyba że stworzylibyśmy mechanizm konkurencji między szkołami
    czyli ta dostaje większe dotacje która ma lepsze wyniki (ocenę wyników trzeba by opracować, co jest bardziej obiektywne itd.). To by sprawiło że egzaminy byłyby robione obiektywnie, tak żeby przyjąć najlepszych uczniów, którzy za kilka lat osiągną wynik który da szkole dotacje. To dodatnie sprzężenie zwrotne. Przede wszystkim trzeba zmienić system.
    1 miesiąc
 • Progi punktowe
  Progi punktowe 2020 to wyniki absolwentów 2020 (wynik ostatniego ucznia na liście do danej klasy). Trudno przewidzieć poziom trudności egzaminu, a i absolwentów będzie dużo mniej. Mam nadzieję, że dzieciaki będą miały dużo łatwiej niż podwójny rocznik 2019. Stąd progi punktowe 2019 raczej niekonieczną lekturą.
  xyz
  1 miesiąc
 • maksymalnie 200 a w "trójce" w Gdyni - 220? (1)
  Skoro łącznie za świadectwo, egzaminy, wolontariat i konkursy można otrzymać 200 pkt - to jakim cudem w Gdyni w III LO próg wynosił 220 pkt, 205 pkt, 217 pkt???
  1 miesiąc

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii