Dodaj opinię

Opinie (181) 7 zablokowanych

 • Cały ten komfort, muzyka itp, to wszystko fajnie, ale najważniejsze jest zdrowie i życie dziecka. Prywatne kliniki nie dają gwarancji, że chore dziecko przeżyje poród, bo nie mają najlepszej opieki dla noworodka.
  Niestety, o tym, że dziecko jest chore, może nie być wiadomo przed porodem.
  A wtedy, po porodzie liczy się każda sekunda. Przeżyłam to na własnej skórze i cieszę się, że rodziłam w niższym standardzie, ale z najlepszą opieką dla noworodka. Moje dziecko żyje i jest zdrowe. A mogło być inaczej.
  3 lata
  • zgadzam się
   Dokładnie. To samo chciałam napisać, rodziłam dwukrotnie i za każdym razem chciałam skorzystać z wysokich standardów ważniejsze jednak jest zdrowie dziecka i matki po porodzie, a wtedy może być już większy problem.
   p.
   3 lata
  • Trole (20)
   Nie rozumiem po co trolujecie prywatne kliniki. Bzdurą jest stwierdzenie, że to, że dziecko jest chore może nie być wiadomo przed porodem. Klinika prywatna dokładnie bada ciężarną i dziecko przed przyjęciem. Przypadków obarczonych ryzykiem po prostu nie przyjmują. Są kliniki, które nie są w stanie przyjąć wcześniaków - tak jak Clinica Medica, dlatego przyjmują tylko ciąże donoszone - po 36 tygodniu. Salve w Łodzi przyjmuje po 32 tygodniu - jest dobrze wyposażona w razie nagłych wypadków.
   Jak się nie badacie w ciąży, tylko idziecie rodzić na żywioł, to rzeczywiście można nie wiedzieć, że dziecko jest chore. Jak ciążę prowadzi się starannie, to nie ma takiego ryzyka.
   Poszukajcie sobie w internecie, czy w prywatniej porodówce stało się kiedyś coś złego. Nic nie znajdziecie. A idąc w drugą stronę - przypadków zaniedbań i zgonów dzieci przy porodach państwowych nie trzeba szukać, bo co chwilę same w TVNach pojawiają.

   Ale najłatwiej pisać bzdury nt czegoś na co się poskąpiło. Jakby to kosztowało 2-3 tys, to podejrzewam, że by tych mądrości o bezpieczeństwie było ze 20 razy mniej.
   MK
   3 lata
   • Obawiam się, że przedmówczynie mają rację. Jadąc do prywatnego szpitala rodzić podpisujesz papierek, że zgadzasz się na przewiezienie do szpitala publicznego w razie komplikacji, bo prywatne nie są przygotowane na takie porody przygotowane. Liczy się przede wszystkim zdrowie i życie malucha i matki.
    lic
    3 lata
    • O.o (3)
     A publiczne są przygotowane? Rodziłam w Pucku siedem lat temu, dzięki położnej z dzieckiem były problemy i musiała po nie przyjechać karetka z Gdyni, szpital publiczny w Pucku na nic nie był przygotowany
     Mik
     3 lata
     • własnie to potwierdziłaś - nie tylko prywatne szpitale ale i małe państwowe odpadają
      Trzeba szukać wyłącznie szpitali z najwyższym, trzecim stopniem akredytacji - a takie mają tylko kliniczna i zaspa w Gdańsku.
      3 lata
     • No wlasnie - w prywatnym podpisujesz papierek. Wiesz co podpisujesz i w jakim celu (poza tym to miejska legenda i dotyczy tylko miejsc, ktore nie maja oddzialow ratunkowych). A w NFZ? Podpisujesz miliony i nie masz pojecia co i czego a jak przyyjdziie co do problemow - to i ci tego w karte nie wpisza by siebie kryc.
      3 lata
     • jak to możliwe, że szpital w Pucku nie był przygotowany na cięższy poród? Przecież jest ''państwowy''.... pracują tam sami specjaliści. Niemożliwe piszesz bzdury
      starobiedacki
      3 lata
    • Przeczytaj co napisała mik i jeszcze raz napisz, że przedmówczynie mają rację. Nie mają
     MK
     3 lata
   • Nigdy nie rodziłaś.
    3 lata
    • EŚ :) masz rację, nigdy nie rodziłem. Moja żona rodziła w CM. Koleżanki "ekspertki" po prostu piszą głupoty. W CM nie było wszystko 100% w porządku ale drugi raz też bym wywalił połowę wartości mojego samochodu, żeby żona rodziła w bezpiecznych i godnych warunkach. Wtedy kosztowało to 7 tys zł. Wolę mieć zdrowe dzieci i szczęśliwą żonę, niż lepsze auto. Kwestia priorytetów. Zaraz będziemy mieli drugie dziecko i rodzimy prawdopodobnie w Łodzi.
     MK
     3 lata
     • Od razu widać, że pisał to facet znafffca. Kobiety oczywiście się nie znają i trolują, a facet multiekspert do spraw ginekologii i położnictwa ma jedyną słuszną rację. Tak jak "obrońcy życia" w 90% faceci, którzy wiedzą lepiej jak mam żyć.
      dramat
      3 lata
     • " Wtedy kosztowało to 7 tys zł. Wolę mieć zdrowe dzieci i szczęśliwą żonę, niż lepsze auto".

      LOL
      Rzeczywiście, jakbyś dołożył te 7 tys. to byś miał od razu lepsze auto. Wiadomo, że różnica pomiędzy Skodą, a nowym Mercedesem wynosi 7 tys. zł.
      Ty się na cenach dobrych aut facet nie znasz, a co dopiero mówić o porodach.
      kobieta
      3 lata
     • ja bym w łodzi nie rodził
      a jak będzie trzeba dopłynąć do lądu?
      btw człowieku masz jakaś mega spinkę, wszystkim opowiadasz że zostałeś bohaterem osiedla fanem wszystkich ciężarnych itd bo wydałeś 7tyś na poród w ...CM
      mer
      3 lata
    • Rodziłam w kolejce i co lalunie
     3 lata
   • Oczywiście, że w prywatnej klinice nigdy nie dzieje się nic złego, bo jak tylko coś idzie nie tak to taki poród kończy się w państwowym szpitalu. W prywatnej klinice przyjmują tylko książkowe ciąże bo po co "brudzić sobie rączki".
    3 lata
    • W Salve w Łodzi przyjmują wcześniaki. We Wrocławiu też są w stanie przyjąć wcześniaki ale koszty wtedy lawinowo rosną. To jest kwestia kasy a nie brudzenia rączek. Jeśli w CM w Gdyni byłby duży przemiał, to też by się lepiej wyposażyli - takie mieli plany. Niestety nie wyszło i musieli się zawinąć.

     "Nie znam się, to się wypowiem". Troll.
     MK
     3 lata
     • Nie znam się, to sie wypowiem? A jakie Ty masz doświadczenie dotyczące ciąży i porodu???? Podpaski też żonie wybierasz, bo wiesz, które dla niej są najlepsze? Matko...
      3 lata
     • Serio? Takie z 25 Hbd też??? Chyba nie....
      3 lata
    • I co w tym zlego?
     3 lata
   • Opinia
    Ciekawe, gdzie przewiozą Dziecko lub Matkę w razie jakichkolwiek komplikacji (a tych może być bez liku...). Skoro jesteś taka mądra, wyuczona i wiesz wszystko na temat komplikacji poporodowych, to opisz proszę, jak wygląda zapobieganie np. zatorowości płucnej płynem owodniowym. Czekam na odpowiedź... Skoro jest to stan, ktoremu można zapobiec stosując jakąś profilaktykę przed porodem, to bardzo chętnie się dowiem.
    Ola
    3 lata
   • Super
    A ja pojechałam do Łodzi do Salve. I każdemu polecam, to była super decyzja. 2-3 tys a nie 7-8 jak tutaj. Chciałam rodzic naturalnie, z powodu niedotlenienia wyszła cesarka ale syn jest zdrowy i jest wszystko super :) w podobnej sytuacji na zaspie 8 lat temu usłyszałam "co tak krzyczy?" 3 dni w komfortowych warunkach i do domu. Mąż mógł ze mną być od rana do samego wieczora.
    A.
    3 lata
   • Nieprawda
    Nawet szpitale np w Kartuzach w nagłych przypadkach przewożą noworodki na Kliniczną. A szpital w Kartuzach ma całkiem dobrą opinię czego nie można powiedzieć, o prv które szczycą się głównie wysokimi standardami, a nie ratowaniem życia...
    E.
    1 rok
  • Moje zdrowe dziecko nie przeżyłoby w państwowym szpitalu... (2)
   ...bo pomimo ewidentnych, jak się potem okazało, przeciwwskazań do porodu naturalnego, konował uparł się, żeby żona rodziła naturalnie. 14h potwornych męczarni, na koniec krwotok, utrata przytomności... Gdyby nie to, że tam byłem i w szoku zagroziłem lekarzowi śmiercią, jeżeli coś się stanie żonie lub dziecku, pewnie oboje by nie przeżyli. Takie mam wspomnienia sprzed kilkunastu lat z Redłowa. To są fakty. A 11 lat później, w Swiss Med wszystko było tak, jak powinno być - komfortowo, bezpiecznie, czysto i z ogromną dozą profesjonalizmu. Bez żadnej łaski, serdecznie i miło. Bardzo dobrze to wspominamy z żoną... Szkoda, że ten oddział już nie działa...
   M3m
   3 lata
  • Przeciez w ciazy kobieta moze (2)
   chodzic do lekarza i sie badac. Jest USG, testy na choroby, teraz podobno jakies super pewne (z DNA). Wiadomo koszty. Bardzo rzadko chyba sie zdarza, zeby nie wykryto jakiejs choroby dziecka przed porodem, jezeli kobieta robila regularne badania. Problemem w panstwowym szpitalu jest cesarka, bo ZAWSZE czekaja, ze moze sie uda i potem porazenie u dziecka i problem na cale zycie. Ale lekarzy cudze dziecko nie obchodzi. W prywatnej klinice robia cesarke od razu, jak jest wskazanie to sie tam nikt nie zastanawia, nie czeka tylko robia. I utrzymywali w Swissmedzie, a potem w CM, anastezjologa 24h na dobe, tak samo byl ginekolog, i drugi i trzeci pod telefonem. W razie przedluzajacego sie porodu, decyzja o cesarce zapadala blyskawicznie. Najwazniejsze bylo zdrowie dziecka, a w panstwowym najwazniejszy jest pan lekarz. Akurat zona rodzila w swissmedzie i w CM. Z CM to sie wstrzelilismy :-). Podobno od stycznia ma byc w Sopocie prywatna porodowka. Namawiam zone na trzecie (wtedy bylyby prawdziwie trojmiejskie dzieci :-)). Jakies pytania? Odpowiem
   tut
   3 lata
   • To znowu ja
    Właśnie wyczytałem, że porodówki prywatnej nie będzie od stycznia w Sopocie, bo "przy takiej dużej inwestycji opóźnienia są nieuniknione". Znaczy się, dla mnie już po ptakach :-). Już przestanę namawiać żonę. Dla młodszych informacja, że opóźnienie jest przewidywane roczne, ale skoro tyle przewidują to pewnie najwcześniej w 2020 otworzą.
    tut
    3 lata
   • U mnie było tak samo. Decyzja o cesarce podjęta natychmiast, po 5-7 minutach przy pomocy chyba 8 osób dziecko jest na zewnątrz i jest wszystko ok. Ale to w prywatnym szpitalu...
    A.
    3 lata
 • Jak tylko coś nie tak idzie w czasie porodu, powikłania, komplikuje się sytuacja i nie daj Boże coś się złego dzieje z dzieckiem to szybko karetka i na Zaspę lub Kliniczna!!!!!! Taki to standard wyższy!!!!!
  3 lata
  • W całej historii (5)
   porodówki Swissmed był JEDEN przypadek przewiezienia dziecka na Kliniczną. Dziecko w porządku, żyje chyba bez problemu :-). W CM nie wiem, ale chyba żaden, bo bym słyszał.
   tut
   3 lata
   • Bo przyjmują porody ciąż niepowikłanych, kobiety bez obciążeń. Taka" selekcja"
    3 lata
    • Po przeczytaniu większości komentarzy stwierdzam, że w 99% osoby, które tak mocno krytykują porody w prywatnych klinikach to ludzie, których po prostu na nie nie stać. Wiadomo, że większość kobiet chciałaby rodzić w normalnych warunkach i jakby miała kasę to by się długo nie zastanawiała gdzie rodzić. Wiadomo, że w tych szpitalach prywatnych pracują ludzie, którzy przez kilkanaście czy dziesiąt lat pracowali w państwowych a bardzo często nadal tam pracują więc ich wiedza jest taka sama w obu placówkach. Różnica pomiędzy szpitalem prywatnym a państwowym polega na tym, że w prywatnym nikt nie czeka na wykonanie cesarki do ostatniej chwili jak dziecko zaczyna być niedotlenione i puls leci w dół co często skutkuje późniejszymi komplikacjami zdrowotnymi małego dziecka a także traumą rodzącej mamy. Poczytajcie fora internetowe chociażby trójmiasta drodzy ''znafffcy'' tematu to zobaczycie jakie opinie mają mamy, które rodziły w Swissmedzie czy CM i czy któraś kiedykolwiek narzekała na opiekę podczas porodu jak i profesjonalizm lekarzy. Natomiast w państwowych dzieją się często dantejskie sceny, zresztą pewnie sami to znacie jak nie z własnych doświadczeń to z opowieści najbliższej rodziny czy znajomych. Do prywatnych szpitali przyjmują ciąże bez komplikacji czyli takie, które porody na 99% przebiegają bez problemowo więc ten jad, że robią ''selekcję'' nie bardzo rozumiem bo przecież oni nie chcą nikogo narażać na niebezpieczeństwo. Dlaczego w Polsce jest tak, że jak kogoś na coś stać co nie jest osiągalne dla drugiego to zaraz trzeba wylewać morze jadu na osoby, którym się lepiej powodzi?
     ###
     3 lata
     • Zgadzam sie calkowicie z przedmowczynia. Gdyby mnie bylo stac na porod w prywatnej klinice to bez zastanowienia bym tam poszla.
      Zdrowie dziecka najwazniejsze to oczywiste, ale rodzaca tez powinna byc traktowana jak czlowiek a nie jak wycieruch. Byle szybciej urodzila, nacinac nawet jesli nie ma takoej potrzeby, nakrzyczec by lezala nieruchomo a noe wila sie z bolu, znieczulenia nie dac choc przeciez mozna by bylo ulzyc kobiecie ale po co, na sile zmuszac do porodu swoimi silami choc dziecko jest zestresowane, zielone wody odeszly, a matka mdleje ze zmeczenia.
      Takie wlasnie sceny nie sa zadkoscia na oddzialach porodowych.
      Szkoda ze kobiety traktuje sie jak czlowieka wszedzie tylko nie na porodowce. Tam staje sie nikim. Zwyklym inkubatorem i przepraszam za wyrazenie krowa rozplodowa ktorej nie nalezy sie szacunek bo przeciez chciala rozkladac nogi, to teraz ma cierpiec.
      3 lata
     • Nie zrozumiałyście chyba komentarza. Nie chodzi o koszta, ale o to, że idziesz do szpitala aby mieć pełen komfort i pełną obsługę. Nie powinno być, że w sytuacji krytycznej okazuje się, że "lekarze" nie potrafią zaradzić sytuacji i muszą wysyłać pacjenta do INNEGO lekarza. Osobiście mogę zapłacić dla żony i 50 tys za pokój, ale jak usłyszałem, że w nagłych wypadkach wzywają karetkę, to po co mi to?
      2 lata
   • Doprecyzowanie
    Z pewnością nie jeden. Moj syn w stanie ciezkim został przewieziony na Zaspe - zyje i ma się dobrze tylko dlatego ze stać nas było wydać blisko 10.000 zl na prowadzenie prywatnie ciąży i porod w Swissmedzie. Tylko dzieki temu przeżył - tam lekarz byl dla pacjenta i poniewaz od poczatku cos sie Pani doktor nie podobało zatrzymala go w inkubatorze na obserwacji. O 1 w nocy bylo konsylium lekarskie. Jestem ogomnie wdzięczna za wsparcie, empatie i ludzkie podejście. Niestety trzeba bylo podjac trudne decyzje Syn trafil na OIOM na Zaspie (cudowni lekarze i pielegniarki - nigdy nikomu nie zycze tam trafic bo samo miejsce to duzo cierpienia smierci ale i radość z kolejnych wyprowadzobych z najtrudniejszych przypadkow medycznych dzieci). Dzis jest normalnym 4 latkiem chociaz sporo pracy i nas i jego to kosztowalo. Szkoda ze juz nie ma Swissmedu - to byla naprawde dobra opieka poporodowa dla mamy taty i dziecka (dwoje dzieci tam rodzilam).
    M.
    3 lata
 • Przeciez nowobogaccy nie będą rodzić w zwykłym szpitalu ;) (6)
  Ps- A mają tam parking na Suv-y?
  3 lata
 • ,,Możliwość słuchania własnej muzyki, " (2)
  Darkthrone czy Deicide też można?
  3 lata
 • A gdy będą problem... (2)
  Radzę przeczytać dokładnie umowę zanim skorzysta się z usług takiej prywatnej placówki. W przypadku prawdziwych problemów i komplikacji umywają ręce i wysyłają karetką do najbliższego szpitala. Osobiście wolał bym mieć salę operacyjną w tym samym budynku niż wypaśne elektroniczne łózko czy telewizor 4k w jednoosobowym pokoju.
  zadowolony z życia
  3 lata
  • Co to znaczy umywają ręce? Poprostu wiozą dziecko tam gdzie mogą mu pomoc. Z Pucka czy z Wejherowa ( przynajmniej jakiś czas temu tak było) tez woza niemowlęta na echo na Zaspę
   3 lata
  • Dokładnie, bulisz gruby hajs za wygodne łóżko w jednoosobowym pokoju + podstawową opiekę medyczną.
   Ale w razie komplikacji i tak wiozą cię do szpitala. Reasumując jest to głupie narażanie życia własnego oraz życia dziecka bowiem rodząc w państwowym szpitalu kompleksową opiekę masz na miejscu. Transport to strata czasu i niepotrzebne ryzyko.
   Q
   3 lata
 • Wszystko dobrze jak jest dobrze a jak jest źle to transport państwową erką albo śmigłem do państwowego szpitala bo okazuje się, że ten prywatny to średnio doposażony w szczególności, jeżeli chodzi o ratowanie życia noworodka.
  Polska de luxe nie ma co :) Jak trwoga to się przepraszamy nagle z tym państwowym biednym standardem :)
  3 lata
  • No cóż na coś w końcu idą składki płacone przez pół życia na ubezpieczenie zdrowotne, problem raczej jest w tym ze trzeba płacić za ludzkie traktowanie
   3 lata
 • już okołoporodowa g*wnoburza w niedzielny poranek. dbajcie o muzykę i masaż stóp podczas porodu a zdrowie dziecka? eee tam...
  3 lata
 • da się tylko trzeba chcieć. W trójmieście głównym problemem jest stosunek lekarzy do pacjentów ... daleki od standardów światowych, daleki nawet od tego co gwarantuje prawo.
  3 lata
  • A jaki "stosunek" lekarzy do pacjentów gwarantuje prawo? (2)
   Pytam serio.I nie chodzi mi o to co się Tobie (nam wydaje) tylko konkretnie o prawo.
   Przy okazji to samo odnośnie "stosunku" urzędników ZUS, US , policji, prokuratury, polityków itd...
   3 lata
   • choćby taki, że szpital nie może odesłać pacjenki "z braku miejsc" co jest nagminną praktyka w trojmieście a ma obowiązek zorganizować transport we własnym zakresie do takiego szpitala gdzie jest miejsce
    3 lata
   • Prawa pacjenta
    Zapoznaj sie z ustawa o prawach pacjenta. Te prawa niestety nie sa przestrzegane. I to nie pacjenci powinni sie prosic o ich przestrzeganie, ale personel szpitala powinien dopilnowac, zeby wszystko odbywalo sie zgodnie ze standartami. Poczytaj "Rodzic po ludzku"
    3 lata
  • zainteresowanym polecam poszukać kliniki Arciszewscy w Białymstoku - mają kontrakt z NFZ - a tylko dopłaca się za wyższy standard
   3 lata
 • standard premium:) czaicie to? (1)
  jest to standard premium segmentu prestige plus z opcją delux

  (koniecznie trzeba używać tych słów, żeby pokolenie lemingów dawało się omamić)
  szok&niedowierzanie
  3 lata
 • Widzę, że komentarze raczej negatywne (13)
  I podchodzicie z dużym sceptycyzmem do tego typu porodów w prywatnych klinikach. Czytam, że nowobogactwo, że snobizm itd. Może warto się zastanowić na d innymi powodami podejmowania decyzji o zapłaceniu tak dużej kwoty za w/w komfort?

  Smutny jest fakt,że wciąż jeszcze zdarzają się (nie są standardem ale zdarzają się) sytuacje na porodówkach rodem ze średniowiecza. Raz na jakiś czas słychać historie o położnych, które mają wszystko w głębokim poważaniu, o opryskliwym personelu, o braku znieczulenia, a nawet o czymś tak banalnym jak kradzieżach. Czy to naprawdę takie dziwne, że jeśli kogoś stać to chce sobie zafundować niestresujący poród? Mnie nie stać- nadal nie jestem pewna w którym szpitalu będę rodzić, mając doświadczenia z trójmiejskich szpitali- nie do końca optymistycznie podchodzę do tych placówek...
  3 lata
  • znieczulenie przy porodzie jest bezsensu, tylko męczysz siebie i dziecko.
   3 lata
  • Jedyny mądry komentarz do sprawy
   3 lata
  • Nie łam się, nie jest tak źle:)
   3 lata
  • Nie ma czegoś takiego jak bezstresowy poród. Płacisz za to żeby się poczuć jak kura znosząca złote jajo, a jak tylko coś idzie nie tak to pakują Cię do karetki i wiozą do państwowego szpitala, bo nie mają sprzętu i nie chcą sobie psuć opinii
   taka prawda
   3 lata
   • Poród sam w sobie jest cholernym stresem a wszystkie negatywy tylko pogłębiają ten stres- choćby latanie do łazienki na drugim końcu korytarza, "walczenie" o swoje prawa (?!) o przywilejach nie mówiąc. I niech jeszcze trafi się lekarz bądź położna z gorszym dniem i mamy poród z koszmarów. Powikłania? Owszem zdarzają się, ale nie aż tak często jakby mogło się wydawać. Do tego wszyscy piszą o tych "odsyłaniach" a ktos może to potwierdzić, czy to tylko dublowanie usłyszanych historii? Bo ja osobiście nie wiem czy tak naprawdę jest.
    3 lata
    • To poczytaj umowę, którą podpisujesz w takiej klinice
     3 lata
    • tak ale takie odesłanie w historii Swissmedu i CM to zaledwie 0.1% wszystkich porodów.... i nic się dziecku nie stało... więc to straszenie jest na wyrost pisane przez ludzi których po prostu nie stać na taki luksus
     3 lata
  • Polecam Kliniczna
   Ciezko było sie dostać na porodówkę, ale jest tam możliwość wzięcia pokoju jedno bądź dwuosobowego juz po porodzie, jeśli sa dostępne. Płaci sie za nie na fundacje wg uznania a nie narzuconej kwoty. Warunki bardzo dobre tylko trzeba sie przypominać i wypytywać o wszystko. Sam poród również dobrze wspominam, mimo iż nie dostałam znieczulenia, ale opieka bardzo dobra.
   Mama
   3 lata
  • Nie taz na jakiś czas tylko bardzo często!
   Moje koleżanki rodzące w publicznych placówkach maja okropne wspomnienia, wlasnie chodziło o traktowanie, p przeciąganie porodu w nieskończoność, o podduszonych noworodkach itd.
   Żadna z koleżanek przy drugiej ciąży nawet nie zastanawiała sie nad kosztownymi porodami w prywatnych placówkach. Zajście w ciąże warunkowany tym, czy bedą mogły tam rodzic i tyle, mamy 21 w.
   3 lata
  • Btw w Salve można rodzic na NFZ ;)
   A.
   3 lata

Twoja opinia

zamknij

Regulamin dodawania opinii

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat