Dodaj opinię

Opinie (48) 3 zablokowane

 • Józefowiczowi już dziękujemy. Psychopata.
  żegnaj
  5 lat
 • JAN TRACZYK OK, reszta słabiutka (3)
  Acha - Ochrona do wymiany w Operze - to tak na wstępie - , na bramkach nieuprzejmi panowie w kamizelkach krzyczeli na panią z wodą mineralną, a na sektorze H pod balkonem ze 4 facetów koło "50tki" urządziło sobie alkoholowa imprezę i zakłócali w ogóle spektakl. Tu ochrona bez reakcji!
  Samo przedstawienie to Komercja dla kasy, bilety bardzo drogie, same występy ubogie, tak samo jak scenografia. Choreografia dość poukładana, elementy wokalne przećwiczone prawidłowo. Jedyny fajny numer scenograficzny to zegar. Poza tym Jana Traczyka należałoby wytransferować jak najszybciej do Teatru Muzycznego w Gdyni, bowiem jako jedyny gra na światowym poziomie, Reszta bardzo przeciętna w wokalu i samym kunszcie aktorskim.
  Pozdrawiam wszystkich wczoraj obecnych, bo zaryzykowali pieniądze - o których ze cztery jedna po drugiej sekwencje wokalne leciały aż do znudzenia - i się chyba po prostu jak ja zawiedli.
  Tomasz
  5 lat
  • a mi się podobało
   widziałam "Metro" po raz drugi i było wspaniale. Scenografii nie było nigdy, spektakl tworzyli aktorzy, muzyka i światło. Z chęcią zobaczyłabym to po raz trzeci.
   gabi
   5 lat
  • problemy z ochroną w Operze Leśnej to już standard

   ich zachowanie jest nie do przyjęcia

   przeszukiwanie torebek, prawie rewizja osobista jest może miła dla tych młodych pseudo "gości'
   ale nie dla osób chcących posłuchać muzyki

   tak też było na koncercie operowym, zachowanie ochrony na bramkach wejściowych było żenujące

   nie polecam wizyty w Operze Leśnej
   aa
   5 lat
  • Teatr Muzyczny w Gdyni
   Traczyka nie da się wytransferować do Teatru Muzycznego w Gdyni bo tamci aktorzy sa przypawani do stołków nie źle widza kogoś nowego w zespole, kto jest zdolniejszy. Można to zauważyć na przykładzie trwonionego narybku ze studium aktorskiego czy gościnnych aktorów. Poza tym nie pracują nad sobą i poziom się obniża z roku na rok. Tylko w głowie im chałtury i występowanie w głupkowatych show w tv. A to przecież największy teatr muzyczny w Polsce!
   u27
   5 lat
 • Racja
  Zgadzam sie w stu procentach! Obejrzałam z dużymi oczekiwaniami,a czułam sie jak na nagraniu czegoś pomiędzy Twoja twarz brzmi znajomo i Jak oni śpiewają z Natasza urbanska w roli głównej (zreszta ktora nawet jakby miała grać tam drzewo to i tak tylko ja by było widać na telebimach...!) przynajmniej trojmiejska publicznośc widzi teraz różnice pomiędzy wspanialym aktorstwem i przygotowaniem ludzi z muzycznego a warszawska propozycja z buffo,juz teraz chyba mocno jadącą na opinii...
  Dominika
  5 lat
 • ulubiony bełkot artykułu:
  ja głosuję na: w takim aktorstwie szczególnie cechowała się Natasza Urbańska
  miodek
  5 lat
 • Nam sie podobało było oki. Bilety ceny jak bilety troche drogo bo w Warszawie w Buffo po 100zl pierwsze rzędy
  Ochrona rzeczywiście porażka pełna
  Pozdr
  V
  5 lat
 • Nie rozumiem zachwytu nad tym kiczowatym spektaklem. Jeszcze mogę pojąć, że w momencie kiedy powstał ten gniot publiczność polska była mało wyrobiona i patrzyła na ten twór przez pryzmat zachłyśnięcia się świeżo osiągniętą wolnością polityczną. Rozumiem tę społeczną potrzebę i emocje wiążące się z w tym kontekście z pierwszym w powojennej historii Polski prywatnym przedsięwzięciem teatralnym. Ale poziom artystyczny może tylko śmieszyć. To silenie się na "amerykańskość" jest żenujące. Ale tak się dzieje jak nie ma się warsztatu i odpowiedniego poziomu i ucieka się w to co "muzyczne", bo niby "łatwiej". To typowe dla niektórych polskich "artystów".
  5 lat
  • Kiedy w latach dziewięćdziesiątych pojechali z tym na Broadway, nie zyskali pochlebnych recenzji. Teraz to słabe widowisko
   anna 100
   5 lat
  • Nie dostrzegam "silenia się na amerykańskość" - mit amerykańskiego snu jest tu wykorzystany, ale w zupełnie naturalny sposób. Co do Twoich tez o braku warsztatu to nie wiem czy w przypadku ludzi, którzy grają "Metro" od 23 lat można mówić o tymże. W ogóle jest jakakolwiek inna sztuka, która byłaby tyle razy grana? Jeśli zaś chodzi o młode pokolenie, to aby wystąpić w "Metrze" wymagane jest przygotowanie w szkole, która działa przy Teatrze Buffo. Zatem zdecydowanie nie są to ludzie ot - z ulicy.
   "Metro" nie musi się podobać - o gustach się nie dyskutuje, a w czasach, gdy Katarzyna Cichopek uznawana jest za jedną z lepszych polskich aktorek to w zasadzie nawet dziwne by było, gdyby "Metro" się podobało. Poziom polskiej kultury leci strasznie w dół i dla trójmiejskiej publiczności wychowanej na Teatrze Muzycznym w Gdyni nawet nie dziwne, iż "Metro" okazało się być za trudne. Co ciekawe - parę lat temu, gdy wystawiane było w Ergo Arenie bilety sprzedały się na pniu, a recenzenci prześcigali się w zachwytach. "Metro" się nie zmieniło - czyżby zatem publika aż tak bardzo odmienna?
   S
   5 lat
   • Jasne, że są to zawodowcy, ale reprezentują średni poziom. Faktycznie, może przesadziłem z tym zupełnym brakiem warsztatu, jakiś tam przecież warsztat na naszą polską miarę mają. Ale wszystko to jednak jest słabe...
    5 lat
    • No dobrze, ale cały czas nie piszesz na czym ów średni poziom ma polegać. "Szyba" czy "Litania" jest bardzo często wybierana przez uczestników konkursów wokalnych - zdaje się, że sama Górniak niedawno tę ostatnią przypomniała w jakimś programie. Można powiedzieć - klasyki. Zaśpiewać "Kopciuszka" też nie jest łatwo. Co do baletu - poziom bardzo wysoki, nawet dostrzeżony przez Rudzińskiego (wielokrotny mistrz świata w breakdance). Czyli czepiamy się, bo tak trzeba czy jakieś konkretne argumenty? Dodam, iż obejrzenie współczesnej wersji musicalu i porównanie jej do tej z VHS pozwoli na łatwe dostrzeżenie różnic w scenografii, zatem sztuka ewoluuje. Nie ma natomiast przerostu formy nad treścią, bowiem z założenia uboga scenografia ma uwypuklić to, czym musical jest - tańcem i śpiewem.
     S
     5 lat
 • jacy obecni aktorzy taki i musical
  widziałem dwie wersje Metro, jedną w teatrze Studio Buffo w W-wie w 1993 roku, drugą niegdys w sopockiej operze. Obydwie zapadły mi głeboko w pamięc, mimo pewnych róznic w obsadzie aktorskiej. Naprawde dobrzy aktorzy, tacy, których znamy z czołowych produkcji kina i teatru, nie jakies wysłodki nazywające się aktorami. KIedys film, teatr to była sztuka, dzisiaj nastawiona na zysk chałtura.
  Czego sie spodziewac po pokoleniu miernot, które zawitało takze w kregi artystyczne? Sztuki? He he he dobre sobie.
  znawca
  5 lat
 • ludzie na Boga !!! na takich imprezach nie ma "ochrony" !! (6)
  jest tylko Dzieciarnia, małolaci po podstawowym przeszkoleniu w kamizelkach z napisem "Służba informacyjna", którzy nie mają żadnych (powtarzam - żadnych !! uprawnień, a tym bardziej do oglądania cudzych kieszeni, czy torebek). Ci ludzie "sterczą" tam za 3,50 zł/godz i są tylko po to żeby "byli" bo tak właśnie wygląda organizacja imprez. Ma być tanio i ma robić wrażenie. A właściciele tych pożal się Boże "Agencji ochrony" żeby zarobić po prostu muszą ciąć koszty. Gdyby to miała być profesjonalna ochrona - to kwota przeznaczona na takich pracowników powinna być 3-krotnie wyższa. I tak to wygląda.
  a Wy ludzie płaćcie i płaczcie
  5 lat
  • Pewnie jesteś wielkim ćiećem z licencją i udzielasz się tutaj na forum,nie przeżywaj idż do kościoła
   Basia
   5 lat
  • Tak się porobiło że pracodwcy są przecież tacy biedni i poszkodowani,co roku nowy samochód i co parę lat inny dom,a murzyni niech robią za 4 zeta....w to im graj,.swoją drogą dlaczego ci młodzi ludzie podejmują się takiej roboty,gdzie ich godność....moja rada młodzi pseudoochroniarze pakujcie się jak najszybciej i wypiep...jcie z tej zielonej wyspy,marnujecie tylko tu swój krótki czas,minie wam 30 tka i odechce wam się wszystkiego i będziecie klepać biedę do końca życia,ten kraj za 10 lat zatonie jak Titanic,nic już tego nie powstrzyma
   OPTYMISTA
   5 lat
  • w pełni popieram ocenę o postępowaniu pseudo ochrony

   ich zachowanie jest nie do przyjęcia

   co na to władze Sopotu, osoby odpowiedzialne za organizację imprezy

   jak do tej pory zero reakcji, czy to się kiedyś zmieni
   aa
   5 lat
  • Gratuluje,domyslam się,ze 3,50 to Twoja stawka.Pojecia nie masz jakie sa stawki na imprezach masowych,a swoje zale tu wylewasz bo ktoś ci daje 3,50.
   anty a Wy płaćcie i płaczcie
   5 lat
  • ochrona.
   Ciekawe skad wiesz ile mozemy zarabiac..? watpie zebys znala nasze zarobki:)
   a po 2 SI ma do tego prawo jak bys nie wiedziala zapoznaj sie z regulaminem imprezy masowej i Opery Lesnej.
   Ma nawet prawo Ci wyprowadzic jesli jestes zagrozeniem dla ludzi badz samej siebie:)
   Pozdrawiam:)
   Mis
   5 lat
  • dla płaczącego ciecia za 3,5zl/h
   Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości i czegoś nie wie niech się najpierw zapozna z regulaminem terenu na którym jest impreza w tym wypadku regulamin Opery Leśnej a później się wychyla!!!

   Dla informacji wyciąg z regulaminu!!
   3. Służby Porządkowe, legitymujące się identyfikatorem umieszczonym w widocznym miejscu, są
   uprawnione zgodnie z przepisami Ustawy m.in. do:
   a) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości.
   b) przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą
   lub posiadają przedmioty wymienione w par. 6 ust. 3,
   c) wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub
   zachowującym się niezgodnie z Regulaminem, a w przypadku niewykonania tych poleceń
   wezwania ich do opuszczenia Imprezy,
   d) ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie
   dla dóbr powierzonych ochronie oraz osób dopuszczających się czynów zabronionych.
   e) stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających lub podobnych technik
   obrony oraz kajdanek lub ręcznych miotaczy gazu, w przypadku zagrożenia dóbr
   powierzonych ochronie lub odparcia ataku na członka Służby Porządkowej, Służby
   Informacyjnej lub inną osobę oraz niewykonywania poleceń, o których mowa w punkcie c -
   na zasadach określonych w art. 38 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i
   mienia.
   poinformowany i douczony
   5 lat
 • Granie musicalu
  bez orkiestry na zywo jest brakiem szacunku dla widza. Buffo robi tak od wielu lat. To juz nie jest teatr muzyczny. To jest sciemniarska minilista przebojow.
  sss
  5 lat
 • Cóż, po komunie nawet Prusakolep zachwycał, bo to było świeże coś innego. Teraz trudno jest zaszokować nowością. Można za to postawić na klasykę, ale w takim wypadku trzeba być wiernym oryginałowi a nie próbować liftingu laserami i innymi tanimi efektami.
  5 lat

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii