Dodaj opinię

Opinie (45) 1 zablokowana

 • Potem sprzedadzą licencję do Szwajcarii, bo tu się nie będzie nikomu opłacało. (1)
  a Świstak zawija
  5 lat
  • no tak i później te same leki będą
   kosztować 2mln $ za roczną kurację, tak samo jest z urzędami patentowymi
   Wiktor_skarszewy
   5 lat
 • Trzymam kciuki!! (4)
  Za dużo ludzi choruje i odchodzi w cierpieniu.
  5 lat
  • Przeciez lekarstwo na raka jest juz dawno wynalezione,ale koncerny farmaceutyczne (2)
   nie chca starcic klientow.Mozna leczyc raka marichuana,witamina C i innymi roslinami,tylko o tych tanich metodach jest ciach sza....
   adam
   5 lat
  • nie boj sie bogaci nie choruja tak jak zwykli i nie odchodza ot tak np. na raka ,niedawno zmarl rockeffeler ale zanim sobie padl (99lat) mial 7 razy przeszczepiane serce,nerki,sledzione i cos tam jeszcze.
   5 lat
 • Treść ankiety jak zwykle wzrusza infantylizmem. (2)
  Czy na każdy temat tzw. szary człowiek musi mieć swoje zdanie?
  Naukę zostawcie naukowcom.
  Jako kolejne tematy ankiet proponuję:
  1. Co sądzisz o "teorii superstrun", oraz czy interpretacja teorii strun przy pomocy idei Kaluzy-Kleina cię przekonuje?
  2. Mitochondrialna terapia genowa, a zaburzenia fosforylacji oksydacyjnej i kompleksów łańcucha oddechowego- czy jesteś za, czy przeciw?
  Kilo
  5 lat
  • Polak jak najbardziej musi mieć zdanie...
   Pani redaktor umieszczając ankietę postąpiła jak najbardziej słusznie z kilku powodów:
   - utwierdza czytelnika w przekonaniu, że zrozumiał artykuł
   - pozwala poczuć się ważnym, bo ktoś go pyta o zdanie
   - a jeśli go pyta, to znaczy, że czytelnik musi się znać na danym zagadnieniu.
   W ten prosty sposób łączymy przyjemne z pożytecznym. Czyli zaspokajamy próżność Polaka-specjalisty, który zna się absolutnie na wszystkim (oprócz roboty, którą wykonuje zawodowo) oraz powodujemy, że ludzie chętniej czytają artykuły na trojmiasto.pl, również w godzinach pracy (tak jak ja np. teraz).
   Ł.C.
   5 lat
  • ...
   Przede wszystkim w ankiecie nie ma jednej najważniejszej odpowiedzi, ale widać edukacja mas nie jest celem tego artykułu. Nie ma jednego leku na raka: każdy nowotwór jest inny, tylko niektóre z nich są cechowane przez wspólne mutacje, dzięki czemu część pacjentów może dostać (i to jest głównym kierunkiem rozwoju badań nad leczeniem nowotworów) tzw. terapię celowaną, która blokuje konkretny mechanizm rozwoju danego nowotworu (ponieważ im częściej taka mutacja występuje, jak np. mutacja wspomnianego w artykule receptora FGFR w raku płuca, tym bardziej opłaca się naukowcom i koncernom opracowywać leki przeciwko jej skutkom). Jeżeli ktoś ma "niestandardowy" nowotwór, jest go zdecydowanie trudniej pokonać, bo nie ma specyficznego leku i długo jeszcze nie będzie. Jeszcze raz - każdy nowotwór jest inny, powstał na drodze innych mechanizmów. Przyszłością jest leczenie celowane, terapia indywidualna. Ale tak długo jak nie ma pieniędzy nawet na samą poprawną diagnostykę, tak długo nie nowotwory będą powodować śmierć wielu ludzi.
   biotechnologist
   5 lat
 • Wynajdą lek na raka a koncerny ich oleją, bo więcej kasy zarobią na tym by tego leku nie było.
  gruba ewka
  5 lat
 • Rak nie taki straszny jak się zna pewne zasady. (3)
  Poczytajcie o germańskiej nowej medycynie, totalnej biologii lub lekach dr Ratha, wiele osób na tym skorzystało.
  ona
  5 lat
 • Lek na raka czy przeciw rakowi?
  5 lat
 • Jeżeli ktoś nadal wierzy w to, że lek nie został już dawno wynaleziony, tylko jeszcze nie 'opłaca' im się go podać ludziom, to pozdrawiam serdecznie.
  5 lat
 • Robienie wody z mózgu i wyciąganie forsy z kieszeni podatnika na nikomu niepotrzebne badania. (2)
  Znów propaganda o sukcesach polskiej medycyny, w ostatnich latach ani niczego nie wynaleziono, ani nie odkryto.
  Polskie publikacje to w większości przedruki z literatury światowej, nic oryginalnego.
  xy
  5 lat
  • bawić się za swoje
   Dokładnie, ponad 50 baniek w błoto, sorry pójdzie na granty dla profesorków i doktorków. To jest marnowanie pieniędzy. Weź kredyt, zrób lek i zarabiaj kasę, a nie łapę wyciągasz po darmochę
   5 lat
  • kolejny malkontent
   Dlaczego propaganda? Dlaczego niepotrzebne badania? Nauka ma się rozwijać na podstawie wróżenia z fusów / stawiania tarota? Czy może jednak wymaga badań? A może chodzi o to, aby po prostu testować wszystko od razu na ludziach, bez wstępnych badań... ktoś chętny? A znasz te "przedruki literatury światowej"? Czy może po prostu nie znasz na tyle j.angielskiego, aby sprawdzić, ile jest oryginalnych, nowatorskich rozwiązań badawczych opracowanych przez Polaków? To że potem Narodowe Centrum Nauki, tudzież inna agencja finansująca nie widzi sensu we wdrażaniu wyników badań, to nie jest wina ludzi, którzy niejednokrotnie spędzili lata długich godzin na badaniach w laboratoriach... za psie pieniądze. To wina urzędników, naszego prawa patentowego i innych.
   PhD
   5 lat
 • A co z tezą, że rak to grzyb? (3)
  Sporo danych taniego leczenia nowotworów przez dr Tullio Simoncini z Włoch jest dostępnych w necie.
  Siwy
  5 lat
  • tak,jest taki film na youtube: rak jest grzybem wyleczalnym (2)
   powinno sie najpierw odgrzybic organizm a potem rak sam zniknie....no ale najlepiej najpierw zatruwac człowieka chemicznym zarciem,opryskami na niebie czy fluorowana woda,a potem go leczyc drogimi lekami i szkodliwą chemią i udawac,ze rak jest smiertelny....
   krzysiek
   5 lat
   • Jeżeli teraz wiedzę czerpie się z filmów na youtube (gdzie każdy może wrzucać co mu się tylko podoba), to nie chcę wiedzieć w co ludzkość będzie wierzyła za kilkanaście lat.
    biotechnologist
    5 lat
 • Jakoś dziwne, że naukowcy co roku od 20 lat są blisko leku na raka, a go nie wynajdują... (1)
  Otóż moi drodzy naiwniacy. Lek na raka nie powstanie nigdy, bo rak to wytwór naszego organizmu. Ostatnio było głośno o tym, że w USA nadzwyczajne efekty przynosi immunoterapia. Otóż raka może pokonać tylko nasz własny organizm, nasz silny układ odpornościowy, jeżeli mu na to pozwolimy. Ale aby to się stało trzeba walczyć z przyczynami raka, a nie skutkami (guzami). Wycinanie guzów i chemioterapia, to nie są leki na raka, one walczą ze skutkami, dlatego tak często rak powraca. A wiecie co karmi raka? Nabiał, pij mleko = będziesz miał raka (badania na szczurach dowodzą jednoznacznie - książka "Ukryta prawda"). Jednakże nikt tego wam nie powie, bo opłaca się to: a) koncernom mleczarskim, b) koncernom farmaceutycznym. Dlatego dbaj o siebie, ogranicz nabiał do minimum. No i jeszcze jedna ciekawostka, ostatnio naukowcy stwierdzili, że okresowe głodówki prowadzą do poprawy kondycji organizmu, następuje zjawisko samoleczenia. Skoro niejedzenie leczy, to co zatruwa?
  Mustafa
  5 lat
1

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat