Dodaj opinię

Opinie (116) 2 zablokowane

 • Kochaniency dziękuję śliczniuchno
  Szczesciarz
  5 lat
  • ja również (7)
   I nie przejmujcie się tymi hejterskimi wypowiedziami . Pomyslcie ilu rowerzystów uniknie dzięki Wam wypadku. To jest najważniejsze. Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI ! :-*
   m
   5 lat
   • czy teraz wszystkie już krytyczne uwagi w internecie nazywa się hejterstwem? (3)
    5 lat
    • :)
     Teraz poproszę o akcję na przejściach dla pieszych, która to uswiadomi rowerzystom, że ich zapieprzających przez to przejście nikt się na nim nie spodziewa, ... i to oburzemie że smiał zatrąbić, ja na rowerku ekologicznie...
     :)
     5 lat
    • hejterujesz hejterstwo ? co za hipohejter
     5 lat
   • podejrzewam że 99% tych co pojechało to mieli oświetlenie
    tylko za friko dają to trzeba pojechać...
    5 lat
   • trzeba było też dołączyć 1500 ulotek z głównymi grzechami rowerzystów (1)
    Jedzenie po ulicy i chodniku, jeżeli jest ścieżka obok. Jazda wZdłuż prZejścia dla pieszych. Jazda bez oswietlenia. Jazda obok siebie... Itd
    KK
    5 lat
    • jazda obok siebie jest legalna
     jazda wzdłuż przejścia dla pieszych w poprzek jezdni jest normalna - potrzebne jest tylko wymalowanie przejazdów dla rowerów w wielu miejscach.
     5 lat
  • 1500 sępów (1)
   5 lat
  • ty zebraku... nie stac cie 10 zeta na lampke? Od miasta wymagasz wykladania kasy na sciezki rowerowe a po lapke to lape wyciagasz... Cala ta banda pedalarzy to sepy i placzki... Obyscie kiche zlapali za kazdym wyjazdem z domu. HWWD!
   hycel
   5 lat
 • Za darmo (10)
  Najwieksza radość Polaka.
  e
  5 lat
 • Piękna akcja! (1)
  Podziękować Portalowi! Ja tam mam swoje lampki, ale dzięki tej akcji chociaż część z "nietoperków" na ulicach będzie widoczna.
  Olo
  5 lat
 • Uważam, że propagowanie roweroterroryzmu powinno przyjmować różne formy. Powinna na przykład powstać rzeźba rowerzysty popylajacego środkiem jedni. Za nim tłum samochodów rzęzących na drugim biegu i buchających chmurą spalin bo jasnie pan cudowne dziecko dwóch pedałów własnie postanowil jechać jednią bo mu tak wygodnie. Drogę rowerową obok olał. Oczyywiscie cykloterrorysta ma obowiązkowe obcisłe gacie i koszulke oblepioną reklamami pobliskich hurtowni. Gęba krwiście czerwona i malownicze plamy potu pod pachami. Jedzie do pracy. Tam ochlapie się delikatnia wodą pod pachami i "popsiuka" delikatnie jakims dezodorancikiem więc smierdział nie bedzie. We własnym mniemaniu bo dla innych bedzie przypominał skunksa.
  spokojny obserwator zmian
  5 lat
  • Byłem, dostałem dwie. Jak ktoś chce zobaczyć jakie to są na allegro.
   spokojny obserwator zmian
   5 lat
   • no wiadomo, w samochodzie są po dwa swiatła, tylko nie wiem czy ci takie policja uzna jak podczas kontroli..
    5 lat
  • Oj świrku (1)
   Kompleksy swoje leczysz w złym miejscu, a ludzie co jeżdżą rowerem, nie mają często co do garnka włożyć.
   5 lat
  • pracowity złodziej nicków w akcji
   nie karmcie trolla
   5 lat
  • Ja tam nie mam nic do rowerzystów dopóki mnie nie spowalniają. Niech jeżdżą chodnikami i ścieżkami ale wara od szos, zwłaszcza zatłoczonych.
   Szybki Zdzichu
   5 lat
  • Chcesz o tym porozmawiać? Może napisz do Bravo?
   Podziel się ze światem swoimi frustracjami.
   5 lat
  • Macie narąbane w dekle, mistrzowie kierownicy się znaleźli. Pracuje zawodowo jako kierowca i widze jak pajace za kolkiem obchodzą się na drodze z rowerzystami.Kompletny brak mózgu ze strony kierowcow!!! pierdzielicie o przestrzeganiu przepisów itd. a który z was pajacow zachowuje kodeksowy odstep od wyprzedzanego pojazdu który z was jeździ zawsze z dozwolona predkoscia. rower mam takie samo prawo jechać szosa jak wy zafajdani mistrzowie 4 kolek. ja do pracy jade na rowerze i będę jezdzil ba mam w d*pie takich ciuli za kolkiem jak niektórzy z was. trzeba mieć szacunek dla każdego na drodze nawet dla rowerzystow ale polak zawsze bedzi porąbany, ciekawe czy np. w Niemczech byscie tak traktowali ,,kolarza,, na drodze? tam tak by wam polizei dojebala mandat ze w skarpetach byscie poszli. więcej kultury na drodze.
   5 lat
  • ehh, zboczeńcu
   zamiast pomstować zobacz rzeczywistość z perspektywy roweru, potem pisz.
   5 lat
 • Teraz czas na pompki (1)
  j.w
  Dętka
  5 lat
 • Redakcjo, macie rozdawać olej do glowy rowerzystom (2)
  Aby go sobie tam nalali i zrozumieli w koncu, że nie są świętą krową i mają tak jeździć, bez względu na to czy mają pierwszeństwo czy też nie, aby uniknąć wypadkom,gdyż w konfrontacji z samochodem nie mają wiele szans.
  wiem, co piszę, tez jeżdżę rowerem
  5 lat
  • np. przelatywacze na czerwonym na miszewskiego (1)
   durnie patrzą że auta stoją to lecą a przecież auta które skręcają czy to z grunwaldzkiej w miszewskiego czy z miszewskiego z grunwaldzkiej i mają zieloną strzałkę mają pierwszeństwo.
   5 lat
   • przelatywacze
    zielona strzałka= stop ale na czerwonym to już przegięcie może mu linka pynkła
    zz
    5 lat
 • Rozumiem, że po odbiór lampek rowery zostały przywiezione na lawetach, tak? Bo bez lampek poruszać się po drodze nie wolno! (16)
  Zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" (zaktualizowanym w październiku 2012 roku) każdy rower musi być wyposażony w:
  1.co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym, lub migającym (od 2012 roku) światłem - czyli np lampka przednia na baterie, akumulatory lub dynamo,
  2.co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe
  3.co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym, lub migającym (od 2002 roku) światłem,
  4.co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,
  5.dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku,
  6.kierunkowskazy - jeśli tylko w przypadku kiedy konstrukcja roweru lub wózka rowerowego uniemożliwia sygnalizowanie zamiaru skrętu ręką.
  Co na to Policja i Straż miejska? Ile wystawiliście mandatów za poruszanie się rowerem nie posiadającym w/w wyposażenia?
  Pan kierowca
  5 lat
  • Gdy oświetlenie nie jest potrzebne, np. w dzień- nie jest wymagane.
   Jeśli się nie znasz, nie wypowiadaj się, kolego.
   o.
   5 lat
   • skąd on ma to wiedzieć? przekleił tekst z jakiejś strony i uważa się za znawcę, najświętszego ze świętych kierowców co to nigdy nie złamał przepisów, a prawko albo kupił albo zdawał 100 lat temu
    5 lat
   • Proszę o podanie podstawy prawnej.
    Pan kierowca
    5 lat
    • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów... + późniejsze zmiany (2)
     § 53. 1a Dopuszcza się, aby światła pozycyjne roweru i wózka rowerowego, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, były zdemontowane, jeżeli kierujący tym pojazdem nie jest zobowiązany do ich używania podczas jazdy.

     Powyższy ust. został dodany przez § 1 pkt 7 lit. b ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 3 sierpnia 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. pozycja 997).

     Niech więc szanowny "Pan kierowca" sam zapozna się z aktualnie obowiązującymi przepisami zanim zacznie pouczać innych.
     pot
     5 lat
     • Niestety, ale podałeś aktualizację przepisu z 3 sierpnia 2012, a więc starszą wersję od mojej z października 2012. Poza tym dotyczy tylko punktu 1 i 2, a nie punktu 3 czyli co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym, lub migającym (od 2002 roku) światłem,
      Pan kierowca
      5 lat
     • Podałem wersję AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCĄ!
      Zgodną chociażby z OBWIESZCZENIEM MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 06 czerwca 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dn. 22.08.2013 r. ).

      Poniżej cytat z wersji jednolitej z 2013. Notabene to co wcześniej wkleiłeś zostało zmienione rozpowiedzeniem z dnia 3 sierpnia 2012 (Dz. U. z dn. 07.09.2012 r.), które cytowałem wyżej, więc Twoje źródło jest marne bo dawno nieaktualne.

      § 53. 1. Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:
      1) z przodu co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
      2) z tyłu co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;
      3) w światła, o których mowa w ust. 3 pkt 3, jeżeli konstrukcja roweru lub wózka rowerowego uniemożliwia kierującemu sygnalizowanie przez wyciągnięcie ręki zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu;
      4) co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;
      5) w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

      1a. Dopuszcza się, aby światła pozycyjne roweru i wózka rowerowego, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, były zdemontowane, jeżeli kierujący tym pojazdem nie jest zobowiązany do ich używania podczas jazdy.

      1b. Przyczepa ciągnięta przez rower lub wózek rowerowy powinna być wyposażona w dyszel wyposażony w urządzenie sprzęgowe uniemożliwiające przewrócenie się przyczepy w przypadku przewrócenia się roweru; nie dotyczy przyczepy jednokołowej.

      Nawet nie pofatygowałeś się aby sprawdzić rozporządzenie, które cytowałem w poprzednim poście (podałem wszystkie niezbędne do tego dane) a jeszcze się wykłócasz.

      To przerażające, że po polskich drogach poruszają się tacy nie znający przepisów ignoranci, którzy w dobie internetu nie potrafią nawet samodzielnie znaleźć ich aktualnie obowiązującej wersji.
      pot
      5 lat
    • Par. 53 ust. 1a (2)
     Dopuszcza się, aby światła pozycyjne roweru i wózka rowerowego, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, były zdemontowane, jeżeli kierujący tym pojazdem nie jest zobowiązany do ich używania podczas jazdy.
     5 lat
     • to inaczej zupelnie szlo (1)
      TYLKO TA WERSJA JEST AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCĄ!

      § 53. 1. Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:
      1) z przodu co najmniej w jedno koło (przednie) barwy czarnej lub brazowo czarnej - tylko w wypadku wjechania w psią kupę selektywną;
      2) z tyłu co najmniej w jedno koło (tylne) barwy czarnej lub brazowo czarnej - tylko w wypadku wjechania w psią kupę
      3) w światła, o których mowa w ust. 3 pkt 3, czyli światła dyskotekowe, oświetlenie dentystyczne oraz bęben akustyczny
      4) co najmniej w jeden skutecznie działający opiekacz do kurczaków
      5) w kong lub inny sygnał ostrzegawczy o miłym dla ucha dźwięku

      1a. Dopuszcza się, puszczanie bąków, ale tylko w odleglości stanowiacej kwadrat najbliższego koła rowerowego, aby poprzedzający kierujący rowerem komfortowo mogł poruszac sie wyznaczona trasą.

      1b. Przyczapa ciągnięta przez rover lub wózek rowerowy powinna byc przywiązana do krovy. Wąż strażacki winnien zaczepiony byc na ramie tak, aby nie ograniczal swobody rucchu; nie dotyczy przyczepy.
      prawnik
      5 lat
     • Aaa
      Spać mi się zachciało, od kongów i krovy
      5 lat
  • rozumiem, panie kierowco, że nie traktuje pan liczby w kółku jako dolnego limitu prędkości?
   zakładam też, że pan kierowca zna statystyki: ile osób uczestniczy w wypadkach w związku z niezachowaniem limitu prędkości przez kierowców, ile osób uczestniczy w wypadkach w związku z jazdą rowerem bez świateł po mieście?
   5 lat
  • masz jakieś stare dane - obecnie oświetlenie wymagane jest jedynie po zmroku i przy slabej widoczności (3)
   5 lat
   • Proszę w takim razie o nowe dane. Mile widziana jakaś podstawa prawna.
    Pan kierowca
    5 lat
    • rozporządzenie ministra (1)
     5 lat
     • o nie
      to nie " prawo powielaczowe " o tym decyduje

      to jest w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym z 2011

      ale kierowcy są za tępi by to wiedzieć
      opary etyliny odmóżdżają
      mam dwa samochody i osiem rowerów
      5 lat
  • Policja zajęta była wystawianiem mandatów jeżdżącym bez świateł kierowcom ;)
   5 lat
 • opinia (2)
  Chora akcja.
  5 lat
  • zdrowa opinia? (1)
   tabletki odstawiłeś? nadmiar żółci w organizmie szkodzi. Jako terapię proponuję ruch na świeżym powietrzu.
   5 lat
   • ruch to zdrowie
    I na rowerze najlepiej.Tylko nie zapomnij o światełku bo może ktoś na Ciebie najechać gdy będziesz niewidoczny.
    brother
    5 lat
 • dziewczyna z koszykiem (8)
  Akcja wspaniała i potrzebna.Dzięki niej poznałem przepiękną kobietę w okularach które dodawały jej uroku i blond kitkiem.Czekała obok mnie ubrana w długi czarny sweter.Życzę jej ,aby jej życiowy rekord przejechanych 65 km wkrótce pobiła .;):):)

  ps.moze dzięki portalowi uda mi się nawiązać dalszy kontakt?
  brother
  5 lat
 • Zamiast tych lampek.. (10)
  .. mogliście Kodeks Drogowy rozdawać. Bo brak oświetlenia to jedno, ale dochodzą : Slalom jezdnia-ścieżka-chodnik (jak mi wygodniej). Przejeżdżanie przez przejścia (nie przejazdy rowerowe). Dzikie rajdy chodnikami pomiędzy wystraszonymi pieszymi ...
  5 lat
  • Zgodnie z najnowszymi badaniami policji, znajomość prawa wśród rowerzystów i kierowców jest bardzo zbliżona. Co biorąc pod uwagę, iż ci pierwsi nie potrzebują uprawnień jest bardzo dobrym wynikiem. Trochę gorzej dla tych drugich, bo pokazuje, że nasz system szkolenia kierowców jest o kant...
   Co zresztą widać w statystykach.
   o.
   5 lat
   • Jako kierowca nie zapal świateł.. (7)
    .. pierwszy napotkany patrol drogówki przypomni ci mandatem, że masz taki obowiązek. Jedź rowerem bez oświetlenia, nikt ci nic nie zrobi mimo, że masz obowiązek takowe posiadać.
    5 lat
    • Słabo znasz przepisy "rowerowe". Za dnia nie trzeba mieć oświetlenia.
     MM
     5 lat
     • @ MM (1)
      A widziałeś, żeby policja/SM karała mandatem rowerzystę bez świateł po zmroku? Bo ja nigdy, a jeżdżę rowerem codziennie wieczorem.
      5 lat
     • wielokrotnie
      w tym sam też raz miałem taką nieprzyjemność

      wyjaśnię, zapadł zmrok i zapomniałem wyjąć oświetlenie, na szczęście miałem w plecaku, więc po wyjęciu skonczyło się na upomnieniu i kontynuacji jazdy
      romek
      5 lat
     • Znafca widzę. (2)
      To że za dnia nie musisz mieć włączonych świateł w rowerze, nie zwalnia cię z ich posiadania. Może najpierw sprawdź co mówi Kodeks Drogowy o obowiązkowym wyposażeniu roweru, wtedy się wypowiedz znafco.
      5 lat
     • Tępy jesteś kolego "znafco".

      Od 8 października 2013 roku nie musimy mieć zamontowanych świateł na rowerze wtedy gdy nie jest ono wymagane - czyli np. w dzień. Możemy więc lampki posiadać np w kieszeni, lub w plecaku, albo nawet w domu - jesli nie zamierzamy jeździć po zmroku.
      MM
      5 lat
     • Akurat zgodnie z obowiązującymi przepisami, w dzień oświetlenie nie musi być zamontowane na rowerze.
      Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia mówi:

      § 53. 1. Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:
      1) z przodu co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
      2) z tyłu co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;
      3) w światła, o których mowa w ust. 3 pkt 3, jeżeli konstrukcja roweru lub wózka rowerowego uniemożliwia kierującemu sygnalizowanie przez wyciągnięcie ręki zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu;
      4) co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;
      5) w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

      1a. Dopuszcza się, aby światła pozycyjne roweru i wózka rowerowego, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, były ZDEMONTOWANE, jeżeli kierujący tym pojazdem nie jest zobowiązany do ich używania podczas jazdy.
      znajomość przepisów nie boli
      5 lat
    • chyba sobie żartujesz
     Codziennie jeżdżąc samochodem po mieście, widuję drogówkę raz na parę tygodni. Natomiast kierowców bez świateł mijam codziennie.
     5 lat
  • Podziwiam znajomość kodeksu i praworządność kierowców
   Szkoda, że obydwie te cechy ograniczają się tylko do jazdy na rowerze...
   5 lat

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii