Dodaj opinię

Opinie (razem: 55)

 • Jeśli chodzi o inwestycje i biznes (6)
  to Gdynia jest tylko cieniem Gdańska. Wspomniana powierzchnia biur w trójmieście to 75% jest ulokowane w Gdańsku i ledwie 20% w Gdyni. Przy czym w Gdańsku nadal buduje się o wiele więcej i ten dystans do Gdyni będzie nadal się zwiększał.
  S
  6 miesięcy temu
  • pełna zgoda
   tylko z punktu widzenia inwestora spoza Trójmiasta ma to niewielkie znaczenie. Dla niego liczy się ogólny potencjał aglomeracji i dobrze, że pokazujemy się jako jedna, duża lokalizacja, choć oczywiście Gdańsk bierze z tego tortu najwięcej.
   M
   6 miesięcy temu
  • A kto te biura wynajmuje?
   Ostatnio wynajmują firmy państwowe...
   6 miesięcy temu
  • biura to inwestycje....od keidy? (1)
   6 miesięcy temu
  • Najlepsze biuro
   Jest w Domu Zdrojowym przy molo w Sopocie. Kto byl, ten wie :-)
   Stop szybowcom
   6 miesięcy temu
  • ni i coi~ z tego !!!!
   Dopóki jesteśmy Trojmiasto wszyscy miejmy lepiej i pozostańmy Trojmiasto
   mieszkanka Gdanska
   6 miesięcy temu
 • (3)
  eh, żonaty.. a taki ładny hehe..
  6 miesięcy temu
 • raczej ignorancja inwestorów (2)
  sprawiała, że nie byliśmy dostrzegani w latach 1995-2005. Myśleli (i nadal wielu myśli), że tylko Warszawa i na tym Polska się kończy.
  Jakoś w tej Warszawie inwestorom nie przeszkadza, że z Białołęki do Wilanowa można jechać 2 godziny w korku, drogi też w Warszawie były i są dziurawe. Jakoś im to nie przeszkadzało.
  M Zaspa
  6 miesięcy temu
  • 2h w korku to skrajność, zresztą kiedyś tam aż tak źle nie było
   Kiedyś sprawy "najwyższej wagi", które znajdują się w stolicy, inwestorzy mogli dużo szybciej załatwić z Wawy. Przypomnij sobie starą DK1 w okolicach Elbląga chociażby- wąska, sznur samochodów i wyprzedzanie z duszą na ramieniu. 5 godz. lekką ręką
   6 miesięcy temu
  • Kolejny komentarz eksperta. Stolice zawsze są traktowane inaczej. Tak jest na całym świecie.
   Tomek
   6 miesięcy temu
 • Aktualnie 95% powierzchni biurowej w budowie znajduje się w Gdańsku i Gdańsk całkowicie dominuje
  Jeżeli chodzi o powierzcie magazynowe czy hotele to Gdynia tak samo znajduje się w ogonie. 10 ostatnich lat w Gdyni to zaprzepaszczone szanse..
  6 miesięcy temu
 • Duszpasterze chrześcijańskiej tożsamości zbudują też swój biurowiec. (1)
  Wierzymy że Jezus był Polakiem nie był żydem zbudujemy biurowiec zatrudniających samych Polaków.
  biskup
  6 miesięcy temu
  • Odezwałeś się z pod kamienia?
   Prymitywny z ciebie prowokator, no chyba, że jesteś chazarem
   6 miesięcy temu
 • Gehl by się uśmiał. Jaka architektura takie miejsce apracy
  budowa takiego mini city z pseudowieżowcami o kiepskiej architekturze w centrum miasta to charakterystyczne dla IV Świata. Miejsce takiego szkaradztwa jest na odległych przedmieściach. No ale nadrabiamy pokoleniowe zaleglości budując tam, gdzie się budowało w latach 70. i 80. na Zachodzie.
  Nie na miarę człowieka, tylko w imie leczenia kompleksów.
  W sam raz na centra usług wspólnych.. Tu I. Świat zleca za groszę robote dla III Świata.
  ela
  6 miesięcy temu
 • śmieszy mnie to ciągłe, uporczywe opowiadanie legend o dobrym skomunikowaniu (2)
  Trzeba popytać mieszkańców a nie urzędników i marketingowców od deweloperki. Dziwnym trafem całkiem sporo mieszkańców ma dość niskie mniemanie o komunikacji w trójmieście.
  6 miesięcy temu
  • porównaj z innymi (1)
   chyba nigdy nie jeździłes po Warszawie Krakowie lub Łodzi skoro takie rzeczy piszesz...
   6 miesięcy temu
   • Ty chyba też nie
    Trojmiejska komunikacja w porównaniu do warszawskiej to mała kwicząca świnka, która nie wie, w którą stronę uciekać.

    Niestety moje ukochane rodzinne 3miasto jest chyba najgorzej i najbardziej absurdalnie skomunikowaną aglomeracją w Polsce.
    Jan
    6 miesięcy temu
 • Bez fabryk, produkcji nie poprawi sie standard zycia mieszkancow (3)
  W Trojmiescie mieszkaja nie tylko informatycy!!! Dosc juz!
  Tysiace ludzi wyjezdza stad za granice lub do warszawy bo nie ma roboty za godne wynagrodzenie.
  Niech wiec nie truje koles o aglomeracji Trojmiasto I wspanialych perspektywach bo ja, urodzony w Gdansku, dobrze wyksztalcony, nie widze tu zadnej poprawy od lat. Tylko zakorkowane miasto, fatalna komunikacja miejska, naplyw ludu z calej polnocnej Polski jak stonka.
  Trojmiasto to obecnie Polska B I kilka biurowcow w samym srodku miasta (o zgrozo) tego nie zmieni!
  Lk
  6 miesięcy temu
  • Po pierwsze Gdańsk to Polska A (1)
   wraz z Warszawą, Krakowem, Wrocławiem i Poznaniem.

   Po drugie może i są jakieś osoby, które wyjeżdżają z Gdańska ale więcej do nas przyjeżdża niż wyjeżdża. W Gdańsku od lat rośnie liczba mieszkańców, tą zaletą może pochwalić się jedynie dosłownie kilka miast w Polsce.

   Po trzecie pochwal się tym swoim "dobrym wykształceniem" może ma ono wartość jak "dobra zmiana"?
   S
   6 miesięcy temu
   • A ty z jakiej wsi do Gdanska sprowadziles?
    liczba mieszkancow wzrasta bo naplywaja do nas ludzie z calej Polski polnocnej - bo dla takich Gdansk to raj - molo,plaza, starowka, mieszkanko na peryferiach i robota w Nowym biurowcu za 2 tysie.
    I Dodatkowo kazdy student przyjezdzajacy z prowincji do Trojmiasta tu zostaje.
    Inwazja stonki
    6 miesięcy temu
  • Gdzie ty masz korki? Chyba korków na ulicach nie widziałeś. Myślę, że te "tysiące" osób o których wspominasz, że wyjechały mogą Ci powiedzieć jak wyglądają korki w innych miastach. Zatęsknią za trójmiastem.
   Tomek
   6 miesięcy temu
 • Zobaczymy jak pójdzie mu komercyjna praca (7)
  Piątkowski od początku pracował tylko w Agencji Rozwoju Pomorza i niestety jest już czas na coś nowego bo jak czytam te artykuły o Invest in Pomerania to od 5 lat są trzy przekazy marketingowe w Torusie widzę ciśnie ten sam przekaz, czas na aktualizację tego Windowsa 95. Jaki mamy pomysł aby wprowadzić nasze firmę MŚP do biurowca Torusa aby stać je aby płacić około 45 PLN za metr kwadratowy, słucham? Co zrobić aby nasi absolwenci nie wyjeżdzali ale zostawali, dwa parki naukowo technologiczne to za mało! Jak pomóc startupom które wchodzą w falę wzrostu i potrzebują kapitału. Gdzie jest wsparcie dla Aniołów Biznesu i fundusze Venture Capital w Trójmieście? Jesteśmy dalej niż 2005 a Piątkowski i generalnie Agencja Rozwoju Pomorza powinny zrobić przegląd strategii dla regionu. Ale kto ma to robić jak tam średnie wynagrodzenie jest grubo poniżej średnej krajowej. No i mam kuźnię kiepsko opłacanych ludzi co fundują nam tak samą kiepską przyszłość, naprawdę nie było lepszego kandydata na dyrektora IiP poza W.Tyborowskim który już tam pracował odszedl i niby wrócił bo nie było nikogo lepszego czy ARP nie chciała zainwestować? Ostatnie lata to generalnie sukces Polski a Pomorze jechało na fali z całym krajem (no chyba że ktoś jest z tych co uważają że jesteśmy w ruinie). Więc odpowiedni czas i miejsce a nie super sukces regionu a na pewno nie Piątkowskiego. Zobaczymy ile spędzi czasu w Torusie na jego prywatnej posadzie. Daje mu maks 12 miesięcy i wróci do bycia dyrektorem w jakieś publicznej przechowalni kopie i wydruków z emaili. Czas start.
  Windows95
  6 miesięcy temu
  • Po tylu latach urzędniczej pracy mózg zmienia się nieodwracalnie.
   6 miesięcy temu
  • lepiej tego ująć nie można było...
   a ARP, no cóż dużo by można o tej instytucji napisać, ale zamilknę....
   dk
   6 miesięcy temu
  • Zazdrośniku,
   skąd zacz?
   Henry Hazlitt
   6 miesięcy temu
  • Czy Twoja opinia wynika z tego że nie dostałeś tam roboty?
   A BTW Wojciech prowadzi tam centrum obsługi inwestorek, więc wrożymy sukces heh
   ;)
   6 miesięcy temu
  • Prawda o Piątkowskim
   Trzymam kciuki za Invest in Pomerania i zrobili sporo dobrego, ale jak się dowiadywałam jakie są tam zarobki to po podwyżce w marketach to się opłaca robić na kasach w biedrze. Nie może być tak ze województwo reprezentują osoby tak wynagradzane a potem ludzie oczekują budowania fabryk na starówce bo "tylko" biurowce. Każdy biurowiec to porządne wpływy do kasy miasta z podatku od nieruchomości a to potem drogi i szkoły, więc nie dramatyzujmy. Aż dziwne ze tego nikt nie policzył. Ale fakt, że przydałby się fachowca z "rynku" w tych zespołach a nie młode niedobitki :)
   Kaznodziejka
   6 miesięcy temu
  • MŚP w biurowcu
   Nie rozumiem dla czego MŚP musi siedzieć od razu w najdroższej lokalizacji? To jak by student miał pretensje dla czego nie stać go na chodzenie do drogich restauracji. W Nowym Jorku na Manhatanie MŚPy siedzą w biurowcach?
   Logic
   6 miesięcy temu
  • Trójmiejskie Parki technologiczne nie pomagają młodym, bo są tam bogaci: Polpharma, Blirt, Invicta, Mars oraz państwowe firmy typu Urząd Celny,Agencja Kosmiczna, Instytut Morski.Nikt z tym nie robi porządku. Gdańskie i Gdyńskie Parki stały się dopełnieniem komercji uzupełnionej o państwowe gnioty - niestety!!!I
   6 miesięcy temu
 • Tyle ladnej teorii, a teraz prosze o konkrety. Czy prawda jest, ze te firmy co maja tutaj ssc albo inne offshory, to sie zmawiaja, co do zarobkow w okolicy? Jaki jest turnover pracownika w tych firmach?
  6 miesięcy temu

Twoja opinia

Klikając "Dodaj" akceptujesz regulamin
zamknij
Dodaj opinię