Dodaj opinię

Opinie (21) ponad 10 zablokowanych

 • Higiena (1)
  1. Podstawą pielęgnacji powinna być zrównoważona higiena tj. pozbawiona drastycznych detergentów uszkadzających barierę ochronną naskórka. Produkty do do mycia powinny mieć ph ok 5.5 - czyli kwaśne, a nie zasadowe jak większość mydeł czy innych produktów.

  2. Później dobranie dobrego kremu, odpowiedniego do potrzeb skóry. Niestety zmartwię większość kobiet - zdrowa skóra jest promienna, a nie super matowa. Nadmierne matowienie skóry prowadzi do przesuszenia, a przesuszenie często objawia się nadmierną produkcją sebum - czyli pozornie skórą przetłuszczającą się (przetłuszczona a jednocześnie odwodnioną).

  3. Opalanie się z umiarem. Niestety już po 25 roku życia można nabawić się przebarwień. Ładna opalenizna jest taką łapaną bardzo powoli i przy dobrze nawilżonej skórze. Ekspozycja twarzy w
  sezonie letnim w godzinach szczytu 11 - 14 na ponad godzinę bez kremu z filtrem nie jest dobrym sposobem. Filtr adekwatny do karnacji.

  4. Ograniczenie i rozważny dobór kosmetyków kolorowych. Make up z okładki gazety/z TV to makijaż na wielkie wyjście, a nie na co dzień. Skóra musi oddychać, a pod grubą warstwą korektorów, podkładów, pudrów, bronzerów i różu skóra się męczy (inna sprawa, że taki ciężki makijaż, często wodoodporny trzeba zmyć - łagodne środki mogą dnie dać rady). A przecież makijaż powinien podkreślać urodę, a nie być maską.
  Z.
  7 miesięcy
 • Ja mam tylko 2 prośby (1)
  - bez tapety na centymetr grubej
  - bez ciężkich perfum (swoją drogą czemu kobiety po 50 używają często takich zapachów, że nie można oddychać?)
  7 miesięcy
  • bo z wiekiem tępi się węch
   i one myślą, że ledwo co pachną, a to już zagrożenie dla czystości atmosfery.
   7 miesięcy
 • czy tylko w makijażu ślubnym...
  można chodzić na takie zabiegi?
  E.
  7 miesięcy
 • jak dbac?
  więcej photoshopa, kazdy inny zabieg powoduje szybszą degradację naskórka.
  7 miesięcy
 • Drogie panie. Nie bierzcie takich artykułów do serca. "Pielęgnacja skóry po 30tce jest nie lada wyzwaniem" czy autorka artykułu próbuje nakręcać biznes zakładom kosmetycznym? Jestem kobietą która ma już bliżej 50tki i z perspektywy czasu oraz możliwości porównania siebie i koleżanek między 40-50ym rokiem życia, mogę z przekonaniem napisać że najistotniejsze w zachowaniu dobrego wyglądu są uwarunkowania genetyczne, styl życia, choroby, stres i nasze ogólne zadowolenie (lub jego brak) z życia. Dostęp do zabiegów czy drogich kosmetyków ma minimalny wpływ na proces starzenia się i nasz wygląd. Wspierajcie swoje przyjaciółki, bądźcie pozytywne!
  7 miesięcy
 • Drogie Panie - nie dajcie sie wkrecac.
  Za kilka lat beda artykulu o koniecznej chirurgii plastycznej dla 20-latek.....

  Delikatnie i z umiarem + manicure i pedicure.
  7 miesięcy
 • Najlepiej pielęgnuje pumeks
  Najszlachetniejszy z kamieni
  7 miesięcy
 • Hehe przed chwilą czytałam art wyżej o niezadowoleniu z pensji na Pomorzu.... Jakim cudem kobietom którym ledwo starcza na życie maja mieć pieniądze na zabiegi kosmetyczne które de facto w pl są horrendalnie drogie w porównaniu do zachodu gdzie pensje są dużo wyższe?
  7 miesięcy
 • Bardzo fajny artykul. Nalezy wiedziec jakiezabiegi sa wskazane. (2)
  Poprosze teraz artykul dla 40to letnich . Dziekuje
  7 miesięcy
 • Opinia została zablokowana przez moderatora

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii