Opinie (254) 2 zablokowane

 • (20)

  Bez sensu...nie lepiey poczekać kilka miesięcy i mieć za darmo?A te 45 mln wykorzystać choćby na poprawę fatalnego stanu gdańskich dróg czy sadzenie drzew w zabetonowanym mieście.Błędem było przed laty sprzedanie tej polskiej firmy ale.kiedyś był taki co sprzedał wszystkie zakłady.Do dzisiaj za to płacimy.

  • 85 20

  • masz zabetonowane synapsy, wejdz na olivia star, jest tak nawalone zielenią ze az mdli

   • 3 23

  • Co bys mial za darmo za kilka miesiecy?

   • 12 10

  • Nic nie będziesz miał za darmo (14)

   Niestety nie jest to jasno i klarownie napisane i wytłumaczone przez nikogo, więc ja postaram się to Tobie (i innym) wytłumaczyć.

   1. Gdy skończy się umowa dla Saur Neptun na dostawę wody i odbiór ścieków,

   Niestety nie jest to jasno i klarownie napisane i wytłumaczone przez nikogo, więc ja postaram się to Tobie (i innym) wytłumaczyć.

   1. Gdy skończy się umowa dla Saur Neptun na dostawę wody i odbiór ścieków, która nie zostanie przedłużona, firmę czeka likwidacja. A dlaczego? Bo nie ma innego klienta, któremu mogłaby świadczyć usługi. Więc albo zacznie przynosić straty (które w 49% pokryje Gdańsk ze względu na swoje udziały), albo zostanie zamknięta.
   2. GIWK jest właścicielem infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w mieście i tutaj Kacperek ma rację. Ale nikt nie powie tego jasno, że to jest podobnie jak z kablami elektrycznymi w twoim domu. Infrastruktura, podobnie jak twoje kable, rozprowadza wodę i ścieki. Ale ktoś tą wodę (podobnie jak dostawca prądu) musi dostarczyć a ścieki odebrać. Tym właśnie zajmuje się SNG. Więc jeżeli nie będzie SNG, to nie będzie wody w kranie, bo nikt jej tam nie dostarczy.
   3. Jako że w SNG 51% udziałów mają francuzi, to oni sami podejmują decyzje odn. swojej firmy. Mają większość. Więc jeżeli zamkną firmę, to mogą wynieść się wraz z całym sprzętem, który jest ich własnością, m.in. pompy do tłoczenia wody i ścieków. Lub mogą go sprzedać po zaniżonej cenie swojej jakieś siostrzanej firmie. A Miasto Gdańsk nie będzie miało nic do gadania, bo ma TYLKO 49% udziałów. A bez tych urządzeń, to wody w kranie nie uraczysz.
   4. Jeżeli firma się wyniesie lub zostanie zlikwidowana, to wszyscy pracownicy, wykwalifikowana kadra, system obsługi klienta, znajdzie pracę gdzie indziej. Może uda się część pozyskać do ew. nowej firmy, ale wielu nie będzie czekać niepewnie co się wydarzy w przyszłości, tylko poszukają innej, równie dobrej a może i lepszej pracy.
   5. Ileś lat temu Gdańsk zapłacił 10 mln, więc czemu ludzie oczekują, że teraz odsprzedadzą im za te same pieniądze? Przez lata firma się rozwijała, inwestowała w nowe narzędzia i infrastrukturę. Jej wartość urosła. Te 49% udziałów miasta było wtedy warte 9,9 mln, obecnie jest warte więcej.

   • 17 24

   • O jakiej znowu 49% stracie Gdańsk piszesz? (3)

    Co najwyżej papierowej, bo z pewnością nie stracie realnej. Dla Saur-a opcje są dwie: albo dostanie przedłużenie umowy z miastem i zarabia dalej swoje 51% albo nie dostanie i bankrutuje w 2023. Wartość udziałów bankruta

    Co najwyżej papierowej, bo z pewnością nie stracie realnej. Dla Saur-a opcje są dwie: albo dostanie przedłużenie umowy z miastem i zarabia dalej swoje 51% albo nie dostanie i bankrutuje w 2023. Wartość udziałów bankruta równa się zero, co więcej ten bankrut nie sprzeda infrastruktury bo jej nie posiada a jego aktywa to taki niespecjalnie chodliwy towar. Pracownicy zaś nie zostaną zakuci w kajdany i wywiezieni do Paryża ale zostaną w Gdańsku, gdzie podobne warunki zatrudnienia może zaproponować im spółka miejska - następczyni SNG. Gdzie tu zatem jakąś strata Gdańska w wysokości 49% wartości bankruta, którego miasto miałoby już dziś reanimować za 45 baniek?

    • 20 9

    • (2)

     Podstawy ekonomii się kłaniają. Wspólnicy dzielą się zyskami, jak również pokrywają straty proporcjonalnie do posiadanych udziałów. W tym wypadku 49% przypada dla Gdańska.
     Czy wy wszyscy myślicie, że jak firma

     Podstawy ekonomii się kłaniają. Wspólnicy dzielą się zyskami, jak również pokrywają straty proporcjonalnie do posiadanych udziałów. W tym wypadku 49% przypada dla Gdańska.
     Czy wy wszyscy myślicie, że jak firma zbankrutuje, to wszystko po niej weźmie się za darmo? A może nie zbankrutuje, tylko ogłosi likwidację i zakończenie działalności? O tym wy nie myślicie? A zanim się zamknie, to wyprzeda cały swój majątek i może to zrobić za bezcen. Coś co jest warte 20 mln sprzeda za 2 mln podstawionej firmie córce należącej w 100% do Saur'a. I ile Gdańsk z tego dostanie? Odpowiem - 49% z 2 mln, zaś podstawiona firma sprzęt o wartości 20 mln. Kto zyska? Odpowiedzcie somie sami.

     Sam proces odkupienia 51% udziałów jest jak najbardziej słuszny i ekonomicznie uzasadniony. Jedyne co należy sprawdzić, to czy wycena 45 mln jest rzeczywista i rynkowa, a nie zawyżona. W sytuacji ktoś, kto ma 51% udziałów, zawsze jest na wygranej pozycji. Miasto nie mam tutaj możliwości ruchu. Ale żeby to zrozumieć, trzeba znać trochę podstaw ekonomii.

     • 18 5

     • Podstawy ekonomii się kłaniają (1)

      Firma może zbankrutować lub po prostu zamknąć działalność co nie wiąże się ze stratami.
      Wcześniej może wyprzedać swoje aktywa, ale sprzedaż za bezcen jest działaniem na szkodę firmy co jest karalne. Jeżeli doliczy

      Firma może zbankrutować lub po prostu zamknąć działalność co nie wiąże się ze stratami.
      Wcześniej może wyprzedać swoje aktywa, ale sprzedaż za bezcen jest działaniem na szkodę firmy co jest karalne. Jeżeli doliczy się do tego koszty demontażu, transportu itp. to jak najbardziej sensowne wydaje się sprzedaż ewentualnych aktywów nowo powołanej spółce. Nie zapominajmy, że przy sprzedaży sprzętu 49% ewentualnego zysku trafi w ręce miasta.

      Teraz rodzi się pytanie o wartość ewentualnych aktywów. Kompletnie nie wiem co obejmują, ale jeżeli są warte 88mln to warto wykupić 51% za 45 mln. Natomiast jeżeli są warte dużo mniej to może jednak jest sens założyć nową spółkę i odkupić sprzęt.

      • 9 1

      • Brawo!! i na tej wypowiedzi może zakończyć...

       Wszystko zależy od wyceny tego co jest do kupienia w SNG i czy to rzeczywiście jest warte 45 mln zł.

       • 9 0

   • wytłumaczcie mi to jak krowie na rowie: (1)

    1. jeżeli Gdańsk ma 49% a France 51% w tym cała infrastruktura to co będzie jak miasto nie wykupi udziałów:
    2. jak poleci woda w kranach, skoro rury należą do France?
    3. nowa spółka SNG powstanie i zatrudni

    1. jeżeli Gdańsk ma 49% a France 51% w tym cała infrastruktura to co będzie jak miasto nie wykupi udziałów:
    2. jak poleci woda w kranach, skoro rury należą do France?
    3. nowa spółka SNG powstanie i zatrudni starych pracowników SNG, to nadal rury należą do France czyli jest woda w kranie czy nie?
    4. jak wykupi za 45 baniek, to co wykupi, skoro grunt i budynki nadal nie będą do nich należały? rury, przepompownie, samochody specjalistyczne??
    5. za 45 baniek kupi infrastrukturę bez budynków w której się ona po cześci znajduje?

    sorki za pytania ale jest tyle sprzeczności, ze się zgubiłam.

    • 1 6

    • Saur nie posiada żadnej infrastruktury

     Ta należy do GIWK

     • 8 1

   • bzdury chłopie prawisz

    Saur nie jest właścicielem żadnej pompy czy to na Ujęciu Wody czy Oczyszczalni. Włascicielem jest miasto poprzez spółkę GIWK, Saur jest tylko eksploatatorem. SNG jest włąściciel parku maszyn.

    • 10 0

   • ??????????????????

    " Więc jeżeli zamkną firmę, to mogą wynieść się wraz z całym sprzętem, który jest ich własnością, m.in. pompy do tłoczenia wody i ścieków. Lub mogą go sprzedać po zaniżonej cenie swojej jakieś siostrzanej firmie. A

    " Więc jeżeli zamkną firmę, to mogą wynieść się wraz z całym sprzętem, który jest ich własnością, m.in. pompy do tłoczenia wody i ścieków. Lub mogą go sprzedać po zaniżonej cenie swojej jakieś siostrzanej firmie. A Miasto Gdańsk nie będzie miało nic do gadania, bo ma TYLKO 49% udziałów. A bez tych urządzeń, to wody w kranie nie uraczysz. " - ?????????????? SAUR nie jest właścicielem żadnej pompy!!!!!!!!! Jest tylko eksploatatorem majątku miasta. SNG jest właścicielem niecałego parku maszyn ale jednak.

    • 3 1

   • (1)

    No i tu sobie pozwolę się z tą opinią nie zgodzić. SNG nie może zrobić tego co piszesz w pkt.3 bo jak? skoro ma aż lub tylko 51% udziałów to może tyle sprzedać ale nie może sprzedać 100% bo nie jest tego właścicielem. I

    No i tu sobie pozwolę się z tą opinią nie zgodzić. SNG nie może zrobić tego co piszesz w pkt.3 bo jak? skoro ma aż lub tylko 51% udziałów to może tyle sprzedać ale nie może sprzedać 100% bo nie jest tego właścicielem. I właśnie może tym tokiem rozumowania poruszają się włodarze miasta bo nie rozumieją tej podstawowej zasady. Pkt 1również nie jest w pełni prawdziwy, nie będzie przynosić strat bo zostanie rozwiązana z automatu, ma umowę na dostawę wody do dnia tego i tego po czym zwija swoje tobołki i znika z RP. Ta firma nie musi istnieć by miasto mogło założyć spólkę wzorem Sopotu i dostarczać wodę swoim obywatelom.

    • 6 2

    • Saur ma 51 % czyli decyduje co robi spółka SNG. I ta spółka MOŻE sprzedać 100 % tego co do niej należy. Jeżeli SNG ma beczkowóz to cały należy do SNG - nic z niego nie jest własnością Saur i nic nie jest własnością

     Saur ma 51 % czyli decyduje co robi spółka SNG. I ta spółka MOŻE sprzedać 100 % tego co do niej należy. Jeżeli SNG ma beczkowóz to cały należy do SNG - nic z niego nie jest własnością Saur i nic nie jest własnością miasta. Udziały w spółce nie oznaczają że do udziałowców należy jakaś część majątku, należą do nich udziały/akcje a z nich wynika prawo do decydowania w Spółce. Nie należy też mylić tego co należy do SNG z tym co SNG tylko eksploatuje. ]

     • 0 0

   • Ale czemu: Kacperek?

    Sam/a się nawet nie podpiszesz, ale wylewy pogardy - o tak.

    • 2 3

   • Jak inwestowała?

    Nic nie mają .
    Tylko ludzi i klucze z obi
    Pompy stacje są własnością gpwik.
    Ludzie przejdą do nowej firmy bo nie ma innej w Gdańsku
    Gdzie pójdą? nigdzie

    • 5 2

   • (1)

    SNG nie jest właścicielem żadnej infrastruktury - przez lata za modernizację i inwestycje w infrastrukturę płacił giwk. sng nie zabierze ze sobą żadnych pomp bo nie są ich własnością. Jedyne co kupił SNG to flota i narzędzia. Jedyne co teraz trzeba zrobić, to zmienić zarząd i nazwę firmy.

    • 2 0

    • Zarząd i nazwę zmienia właściciel Spółki. Jak miasto zostanie większościowym właścicielem to może to zrobić.

     • 0 0

  • Wszystko byloby dobrze gdyby kumpel Kaczynskiego z PC, niejaki Jamroz nie sprzedal kiedys francuzom wodociagow. A teraz miasto Gdansk wzoruje sie na repolonizacji stoczni dokonanej przez PiS. Najpierw spzredali ukraincom , a potem odkupili za wielokrotnosc tej sumyw imie repolonizacji.

   • 2 2

  • śmiech z rana jak śmietana

   czytaj jeszcze raz z użyciem rozumu jeśli go masz

   • 0 0

  • A czemu 45 mln

   Nie możecie zabojadom dac 100 baniek. Nie stac Gdańska

   • 0 0

 • Po co kupować, jak za kilka miesięcy umowa wygasa? (22)

  O co tutaj chodzi?
  Ktoś coś wie, co by się stało, jakby nie wykupili? Ktoś inny mógłby te akcje kupić?

  Konkrety proszę.

  • 145 21

  • Czytaj (10)

   "SNG ma umowę na użytkowanie wieczyste działki przy ul. Wałowej wraz z siedzibą i jej wyposażeniem."

   • 9 16

   • (1)

    Przecież użytkowania wieczystego już nigdzie nie ma....

    • 14 17

    • Bzdura, oczywiście że jest

     • 16 0

   • nie z wypodsażeniem (2)

    chodzi tylko o siedzibę, niech nie wkręcają takich wałów, może jeszcze dodadzą że wchodzą w to ze 3 hydrofornie

    • 20 4

    • Uzytkowanie wieczyste gruntu, z wylaczeniem znajdujacych sie na nim nieruchomosci i ruchomosci?

     • 6 4

    • jaka dziś jest realna wartość tamtejszych 10 mln zł?

     VATołuszek już się postarał ... narobił długów na 433miliardy+ inflacja leci w kosmos.
     z 500+ ad.2015 nie została już nawet połowa pierwotnej wartości...

     • 2 10

   • (1)

    Każda umowę można wypowiedzieć. Koszt wypowiedzenia umowy użytkowania wieczystego działki nie może kosztować 45 baniek.
    To jest jakiś wał. Pani Beata D jakieś bzdury opowiada - widać że biznesu w praktyce nie

    Każda umowę można wypowiedzieć. Koszt wypowiedzenia umowy użytkowania wieczystego działki nie może kosztować 45 baniek.
    To jest jakiś wał. Pani Beata D jakieś bzdury opowiada - widać że biznesu w praktyce nie "liznęła" za wiele. Mamy rok do zakończenia umowy - zacznijmy przygotowywać środki formalne i organizacyjne by przejąć to z dniem zakończenia umowy. Problem tylko w tym, że na to trzeba porządnego projektu, który będzie musiał być efektywny i dostarczyć celów na sztywną datę, a za to nikt tu odpowiedzialności wziąć nie chce - tak wiec będziemy meli koszt 45 baniek za rozmycie odpowiedzialności, brak kompetencji, brak woli wzięcia na barki swoich obowiązków i płynącej z nich odpowiedzialności.

    • 41 6

    • Jak to dobrze, że chociaż ty nie opowiadasz bzdur

     • 3 0

   • A czytałeś oświadczenie p. Dulkiewicz sprzed roku? (2)

    Pytana oficjalnie czy fakt iż SNG posiada umowę na dzierżawę nieruchomości przy Wałowej 46 do r. 2032 nie wpłynie na możliwości zarządzania infrastrukturą wod-kan po r. 2023 odpowiedziała na piśmie, że nie ma z tym żadnego problemu. Nagle problem się rzekomo znalazł i jest wyceniony na 45 mln.

    • 36 3

    • Celnie.

     • 8 1

    • W d to mam

     Mozecie im nawet 200 baniek zapłacić, kto miał zarobić już zarobil

     • 0 0

  • M.in. to likwidacja firmy, zwolnienia pracowników, założenie nowej spółki, ponowne zatrudnienie (8)

   Czytajcie całe artykuły, wysłuchajcie wszystkich stron, ale też i sami pomyślcie, sprawdźcie, jakie są prawdziwe liczby, a nie ślepo wierzycie, co politycy gadają. Jedyni i drudzy. Pewnie można, by to zrobić, aby przejąć

   Czytajcie całe artykuły, wysłuchajcie wszystkich stron, ale też i sami pomyślcie, sprawdźcie, jakie są prawdziwe liczby, a nie ślepo wierzycie, co politycy gadają. Jedyni i drudzy. Pewnie można, by to zrobić, aby przejąć tych pracowników i nie byłby przestojów, ale to też kosztuje, plus część majątku dalej byłby w użytkowaniu SNG, dostawanie nowego budynku to też koszt (choć jakby nie było pracowników, to po co budynek?). Dobrze, byłby dać konkretne wyliczenia tych pozostałych wariantów. Trzeba być świadomym kosztów, nic nie ma za darmo.

   • 5 15

   • (4)

    Można powołać nową spółkę i przenieść wszystkich pracowników bez ich zwalniania. Ale takie rzeczy trzeba wiedzieć.

    • 13 1

    • powołać nową spółkę i przenieść wszystkich pracowników bez ich zwalniania (3)

     no super pomysł - aby ściągnąć sobie na łeb prokuraturę i skarbówkę i pójść Siedzieć!

     • 3 5

     • (2)

      Czyli po zakupie francuskich udziałów miasto zapłaci odprawy pracownikom SNG a później ich zatrudni. Ile to będzie kosztować? Czy nie lepiej jak SNG zapłaci te odprawy z własnej kieszeni?

      • 8 2

      • Bogate miasto

       To niech płaci

       • 0 0

      • Nie będzie żadnych odpraw. Pracownicy byli i będą pracownikami spółki SNG To będzie ten sam podmiot prawny tylko kto inny będzie jego właścicielem.

       • 0 0

   • i gdzie ci pracownicy-urzednicy pojda? do prawdziwej pracy sie nie nadaja. musieliby zmienic miasto zamieszkania innej drogi kariery zawodowej nie maja.

    • 3 5

   • Myślę ze za 45 baniek to można kupić i wyposażyć laboratorium, kupić nowe samochody a ludzie przejdą do nowej spółki bez marudzenia.

    • 3 3

   • Ale to sa pracownicy opozycji

    To niech opozycja się martwi

    • 0 0

  • na zasoby wody na całym świecie (1)

   czają się firmy z takiego małego państwa, którego mieszkańcy uważają się za naród wybrany - wystarczy sprawdzić, kto jest właścicielem m.in. Wód Polskich - w tej chwili woda wydaje się czymś normalnym, ale zasoby tej

   czają się firmy z takiego małego państwa, którego mieszkańcy uważają się za naród wybrany - wystarczy sprawdzić, kto jest właścicielem m.in. Wód Polskich - w tej chwili woda wydaje się czymś normalnym, ale zasoby tej zdatnej do spożycia wciąż się zmniejszają

   oni (żymianie) widzą to w perspektywie 50-100 lat... woda stanie się czymś dużo ważniejszym od ropy, gazu i węgla - jest niezbędna do życia człowieka... łatwo będzie można szachować całe państwa

   • 8 2

   • Spółka Wody Polskie to własność skarbu państwa geniuszu

    Naoglądałeś głupot na YT od podobnych tobie ćwierćinteligentów i sadzisz takie kocopały, że ręcę opadają

    • 7 1

 • Walka o lepsze jutro trwa (2)

  dla naszych z UM.

  • 65 6

  • (1)

   Grzelak szykuje sobie miękkie lądowanie jak ich pogonią w najbliższych wyborach

   • 24 2

   • I tylko i wyłącznie o to tu chodzi. Po co być wiceprezydentem jak można być dożywotnio prezesem spółki miejskiej z kilka razy większą pensją....

    • 1 0

 • Smutna mentalność Polaków. (3)

  Gdy coś robią "Nasi" to jest Ok ale jak już "Tamci" to już krytykujemy, nie zależnie od partii, sprawy itd. Smutne że obie strony nie potrafią się dogadać.

  • 22 41

  • powiedz J A K się dogadać? Za parę miesięcy wszystko przechodzi w gdańskie ręce a Dulkiewicz chce podarować im kilkadziesiąt

   Daj propozycję jak powiedziec im że to zła decyzja.

   • 17 2

  • Kolaboranci i zdrajcy z PiS jak nie widzą korzyści dla siebie i swoich rodzin to wolą żeby Saur był francuski albo ruski a nie (1)

   polski :(

   • 1 17

   • Aleś błysnął tuskaszenko.

    • 10 1

 • (6)

  Wielkim błędem była sprzedaż tego zakładu,ale to były czasy jak sprzedawano wszystko.Miliardy zysków dla zagranicy,niepowetowane straty dla kraju i miast.A teraz jeszcze prezent na odchodne 45mln.Francuzi się śmieją)

  • 103 7

  • dlaczego mieliby się śmiać? Francuzi dziękują. (1)

   • 6 5

   • chyba tobie, osobiście, żeś dał im zarobić jak i wszyscy mieszkańcy Gdańska

    • 5 1

  • Za dużo religii (2)

   Za mało ekonomii w szkole. Widać nie masz pojęcia jak działają przedsiębiorstwa. Szkoda, państwo, miasto, i tym podobne instytucje, absolutnie nie nadają się do zarządzania żadnym przedsiębiorstwem. dlaczego wszyscy

   Za mało ekonomii w szkole. Widać nie masz pojęcia jak działają przedsiębiorstwa. Szkoda, państwo, miasto, i tym podobne instytucje, absolutnie nie nadają się do zarządzania żadnym przedsiębiorstwem. dlaczego wszyscy nagle uważają że jak by to było państwowe to byłoby dalej dobre, leciałby gnój z chlorem zamiast wody, a koszty obsługi byłyby tytaniczne. Zresztą zobaczycie to po kilku latach od przejęcia przez miasto, a przykładów na skale państwa jest bardzo dużo. Choćby przyjęta stocznia i polskie banki.

   • 7 16

   • gnój z chlorem to leci teraz - nie ich obywatele to uzdatniamy w ramach polskich norm, po taniości. nie sądzisz aby obcy chcieli nam zrobić dobrze, dzisiaj liczą się zyski, excele, wzrosty, wyścig. picie tej gnojówy z kranu to latanie potem do kibla - no to zależy jeszcze od dzielnicy bo gdzieniegdzie woda jest ok.

    • 7 0

   • Polskie banki notują rekordy notowań, gdybyś był łaskaw zauważyć

    • 7 1

  • Dodaj, że wtedy realizowano plan towarzysza Balcerowicza - sprzedajemy wszystko za 1 zł. Kapitał nie ma właściciela.

   • 15 1

 • za stołki w nowej radzie nadzorczej?

  a inni z wdzięczności?

  • 63 3

 • (6)

  Po co kupować gdy można a wręcz powinno się poczekać do końca umowy by za darmo przejąć obowiązki SNG. Można wydać tą sama kasę na nową siedzibę wyposażoną w najnowszy sprzęt do monitorowania, pojazdy, całą logistykę i

  Po co kupować gdy można a wręcz powinno się poczekać do końca umowy by za darmo przejąć obowiązki SNG. Można wydać tą sama kasę na nową siedzibę wyposażoną w najnowszy sprzęt do monitorowania, pojazdy, całą logistykę i zaplecze techniczne itd. Przez kolejnych 10 lat SNG będzie bujało się z budynkami które w 2032 musi oddać za darmo miastu po czym będzie można sprzedać teren pod inwestycje za setki mln pln tak jak to ma miejsce w PGNiG. Przypominam wg treści artykułu sprzed kilku miesięcy gazownia sprzedała działkę na Wałowej za ponad 200 mln pln. Czy to nie przemawia do rozsądku? dlaczego w PGNiG potrafią liczyć a nasze władze chcą wydawać kasę na zakup swojego de facto majątku i zdezelowany, wyeksploatowany stary sprzęt.
  A może we władzach miasta nie ma chętnego by ruszyć szare komórki a łatwiej jest nic nie robić oprócz wydawania publicznej kasy? Gwarantuje że przez te 15 mcy dałoby się to wszystko zrobić, wystarczy tylko chcieć.

  • 89 10

  • pytanie: czy jeśli miasto poczeka i przejmie 51% udziałów to ma dostęp do całej sieci za darmo? (1)

   czy jednak mamy siec ale nie mamy dostępu do terenów należących do Francuzów do 2033r. Czyli mamy rury ale nie możemy do nich dojść bez zgody Francuzów?

   • 0 3

   • SNG jest właścicielem tylko laboratorium i samochód. Reszta należy do GIWKu.

    • 1 0

  • (1)

   Jak możesz być tak ograniczonym

   • 0 0

   • Wypowiedź bezwartościowa.

    Jeśli uważasz, że autor postu się myli, to wyłóż to merytorycznie.

    • 3 0

  • A jak myslisz ile sng bedzie inwestować w infrastrukturę ktorą bedzie trzeba oddać?

   • 0 0

  • Ruszyłem szare komórki i .....

   Czyli od momenty przejęcia infrastruktury do czasu wybudowania nowej aparatury sterowej, będziemy wodę na terenie Gdańska wozić beczkowozami ?

   • 1 0

 • (6)

  mają ponad rok żeby się z tymi pracownikami dogadać i zapewnić ich że będą mieli pracę w nowej spółce. Wydawać 45 baniek jak coś i tak przejdzie w ręce miasta to marnotrawstwo naszych pieniędzy.

  • 113 9

  • to jeden z największych szwindli (2)

   • 8 4

   • (1)

    To jak nazwać sprzedanie SG przez Jaworskiego (ówczesny ***uar) za 70mln. i odkupienie przez obecny ***uar szczątków po stoczni za 270 mln?
    Dla przypomnienia; transakcja sprzedaży obejmowała również konta SG, z 80 mln. żywej gotówki., o terenach i wyposażeniu nawet nie wspominam.

    • 3 7

    • Wspieranie walki o niepodległość Ukrainy!

     • 0 0

  • Marnotrastwem było wywalenie prawie 80 baniek na nielegalne wybory które na dodatek się nie odbyły :) (1)

   Wykup Saur to nie marnotrastwo tylko repolonizacja :) Już i tak PiS doprowadził do sytuacji w której Lotos musi sprzedać prawie 400 stacji obcym - PiS wszystko chce wyprzedać bo to kolaboranci i zdrajcy Polski. A Miasto repolonizuje. Saur wraca w polskie ręce :)

   • 2 17

   • po pierwsze, nie musi sprzedać ale może, jeśli chce się połączyć z pkn orlen

    po drugie, sprzedaż będzie w rzeczywistości wymianą aktywów, najprawdopodobniej ze Statoil
    po trzecie, państwu się to zwyczajnie opłaca bo dzięki temu powstanie lokalny duży gracz na rynku kontraktów na ropę a z

    po drugie, sprzedaż będzie w rzeczywistości wymianą aktywów, najprawdopodobniej ze Statoil
    po trzecie, państwu się to zwyczajnie opłaca bo dzięki temu powstanie lokalny duży gracz na rynku kontraktów na ropę a z czasem i energię oraz wodór a zniknie dublowanie się zarządów spółek
    po czwarte, wszystko można zrepolonizować, czemu więc nie od razu za 100 baniek żeby było z przytupem?

    • 4 1

  • Nie rok, mieli na to 30 lat i nagle się obudzili.

   • 1 0

 • Co zrobi człowiek, który słyszy, że firma, w której pracuje, zostanie zlikwidowana, bo taki de facto jest teraz postulat PiS? (4)

  Bzdura. Taki pracownik następnego dnia mając gwarancję zatrudnienia przechodzi do spółki miejskiej i nie ma tematu. Po co wydawać 45 mln? Sasinem to zalatuje...

  • 41 20

  • a spółka miejska ma swoje rury, infrastrukture wodną? (2)

   czy to tylko Twór na bazie obecnej spółki??

   • 0 7

   • Widac nie wszyscy dogadaliby sie na dotychczasowe

    Pensje i premie. Dobrze byłoby ujawnic zarobki pracowników na poszczególnych stanowiskach, oczywiście nie w jednej liczbie i nie za pomocą sumy :)

    • 0 0

   • No ma. O GIWK słyszałeś?

    • 3 0

  • bzdura, jest jeszcze 3 miesieczny okres wypowiedzenia, czyli mieszkańcy kwartał bez wody i wylewającymi się fekaliami w łazience

   • 0 5

 • Gdzie nik,prokuratura i inne lenie?dlaczego nie wyjasnicie tej sprawy???! (3)

  Przeciez to jawne prezentowanie francuzom 45 milionow.gdyby poczekali jeszcze rok do skaczenoa umowy to nic by nie musieli im dawac!a najlepsze jest to ze idzie to z podatkow mieszkancow buahaaa a ci glupki dalej na nich glosują

  • 82 5

  • To co tu się produkujesz frustracie (2)

   Po prostu zgłoś

   • 6 15

   • To oni tee instytucje biora pieniadze wie niech rusza swoja d... i zaczna robic za co mają placone!!!

    • 9 1

   • NIK 6 lat drążył w Gdańsku i nic nie znalazł - ale na szczeblu Rządowym też drąży - afera goni aferę :)

    Co kilka dni Pancerny Marian ujawnia kolejne pisowskie Afery :)

    • 2 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.