Dodaj opinię

Opinie (18) 1 zablokowana

 • ;)
  Indiana by im pokazał kendo
  7 miesięcy
 • Granica wieku (4)
  Nie ma takiej w Kendo. To naprawdę fantastyczny sposób na życie po pracy. Zacząłem treningi mając 53 lata i sprawia mi to wielką przyjemność. Jeśli ktoś ma dość fotela i chipsów radzę spróbować. Polecam!!!
  Doskey
  7 miesięcy
 • Wojna rusza! Gwiezdny Andrzej Furokan Malkiewicz jak Kendo
  Odb
  7 miesięcy
 • Byłem sobie dziś z loszką w Decathlonie, gdyż chciała sobie wybrać ciuszki do biegania.
  Wchodzimy do sklepu i już od pierwszego rzutu okiem go zauważyłem - kilkuletni dzieciaczek zasuwający po sklepie z gałą i drący się wniebogłosy - standard jak na Decathlon. Olałem.

  Loszka wybiera ciuszki, ja oczywiście przytakuję, że tak, ładne, pasuje ci, przewiewne na pewno. Idziemy do przymierzalni.
  Ona się chowa za kotarą, mówi żebym trzymał i nie podglądał jak przymierza stanik. No ok, prywatność, rozumiem. Stoję więc tak sobie i trochę mi się nudzi. I nagle uderzenie w tył pleców. Odwracam się, a z tyłu ten dzieciaczek z nunczakami ze stojącego nieopodal stoiska Aikido. Uśmiechnąłem się w jego stronę. Odszedł. Po kilku chwilach to samo - cios w plecy, za mną ten dzieciaczek. I jeszcze raz.

  Się wkurzylem, widzę że na chwilę zniknął, więc opuściłem swoją loszkę na te 30 sekund, podbiegłem do stoiska Aikido, wziąłem drewnianą katanę i wróciłem na stanowisko. Czekam.

  Kiedy poczułem uderzenie w plecy, odwróciłem się z całych sił przywalilem na odlew w łeb drewnianym mieczem, aż się dzieciak poskładał w miejscu i przestał ruszać. Nagle podbiega mamusia i się drze, że policję wezwie etc., to jej też przywalilem, dodając jeszcze nad truchłem "kendo droga miecza szmato".
  Kupiłem loszce krótkie spodenki, stanik sportowy i koszulkę tego dnia.
  7 miesięcy
 • Kendo super sprawa
  A gdański klub bardzo otwarty. Miałam okazje tam poznać kendo i pokochać ten sport całym sercem, niestety problemy zdrowotne nie pozwoliły mi kontynuować treningów ale z serca polecam.
  7 miesięcy
 • Kendo
  Czas wrócić na treningi !
  Mat Daaaamon
  7 miesięcy
 • We wszytkich trojmiejskich sekcjach dzieci ternują razem z dorosłymi.
  Najlepsza rzecz z możliwych to zacząć trenować z własnym dzieckiem. Aktywność + czas spędzony razem.
  7 miesięcy
 • niestety ale kondo jest tylko sportowa odmianą sztuki walki. (1)
  To praktycznie namiastka prawdziwej walki wiec możesz zapomnieć ze nauczysz się walczyć mieczem jak w gwiezdnych wojnach.
  7 miesięcy
  • Bambusowy shinai jaki stosowany jest w kendo
   wprowadzono pod koniec XVIII w do praktyki treningowej szermierki. W tych czasach jeszcze naprawdę walczono i zabijano się mieczami. Kendo zmieniło się oczywiście od tego czasu ale z pewnością zachowało wszystko to, co w szermierce najistotniejsze. Odrzucono tylko część technik aby trening był bezpieczniejszy. Skoro jednak wojownicy byli gotowi po takim treningu ruszyc do realnej walki i kłaść na szali życie to znaczy że najważniejsze rzeczy pozostały.
   7 miesięcy

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii