Dodaj opinię

Opinie (327) ponad 20 zablokowanych

 • W Gdyni to się wszyscy dostosowali do zasad. Nakładki na siedzenia robią swoje. A tam w Warszawie prezydent w ogóle nie zorganizował niczego. Jadą pełne autobusy i tramwaje jak nigdy nic. Jak ta stolica ma funkcjonować?
  Nad ranem policja jeździła radiowozem i ostrzegała , zostań w domu, zostań w domu.
  B2
  3 miesiące
  • Nie pracodawcy mają zmieniać godziny pracy, tylko nie trzeba było kupować "bydłowozów" (10)
   To jest efekt kupowania tramwajów, w których nie ma już praktycznie miejsc siedzących przede wszystkim Pesa Jazz, które teraz miasto kupiło 35 sztuk. Włodarze zawsze twierdzili, że pasażerowie przejeżdżają tylko kilka przystanków, więc mogą postać. Akurat! Większość jedzie komunikacją miejską przez pół miasta i to ... na stojąco. Teraz to mści się. Ale co może wiedzieć prezydent czy wiceprezydent siedząc w służbowym samochodzie z kierowcą czekającym pod domem.
   Otro
   3 miesiące
   • I bardzo dobrze, że kupują "miejsca stojące". Metro też ma mniej miejsc siedzących, a przez pół warszawy jedzie ok. 20 minut.
    3 miesiące
   • Kupili bydlowozy to niech nie maja pretensji (4)
    Otoz to. Przy braku priorytetow na skrzyzowaniach, przy stosunkowo duzych odleglosciach w porownaniu z innymi miastami (wroclaw, krakow - tu jedzie sie w kierunku centrum. A ile czasu zajmie przejazd z ujesciska do oliwy?!) te 28 miejsc to kpina! W innych miastach to przynajmniej 50-80 miejsc siedzacych! Trzeba zwiekszyc czestotliwosc albo puszczac dwusklady. Nie zmieszcza sie na przystankach? A to gratuluje krotkowzrocznosci! Ps. Jezdze samochodem lub jesli moge to autobusami a unikam tramwajowych bydlowozow - nie wyobrazam sobie 2-2,5 h dziennie marnowac na stanie.
    3 miesiące
    • Najsmutniejsze jest to, że p. prezydent stara się jeszcze bronić decyzji zakupu (2)
     tramwajów w takiej konfiguracji.
     Jak chcemy żeby zmieściło się więcej osób to kupujemy dłuższe tramwaje, a nie krótsze tylko bez miejsc siedzących.
     O dziwo zakup długich był we wcześniejszych planach miejskich, ale wygrała "ekonomia". I to w mieście, gdzie planowano zrobić tramwaj głownym środkiem transportu. Niestety u nas ze względu na układ sieci i miasta, podróże nie są 15 minutowe, tylko dłuższe i miejsca siedzące są niezbędne.
     Może miasto, a może ktoś z czytelników zrobiłby porównanie jakie tramwaje kupują miasta. 30m z 28 siedzeniami to wyjątek w PL ale i w EU.
     3 miesiące
     • A może na temat? (1)
      Pomysł z rozsunięciem godzin pracy ma sens. I to nawet nie jest skomplikowane. Nie wiem ale chyba jedni 30 minut wcześniej a drudzy 30 minut póżniej a część zostaje jak jest. Tyle tylko że to miasto winno wskazać godziny szczytu, obciążenie paru tras z wskazaniem na firmy oraz sugerowanie rozwiązania. Czy opóźniac czy przyspieszać pracę w dużych firmach?. Ważny jest dojazd ale i powrót z pracy.
      3 miesiące
     • głupkowaty minister PiS wymyślił głupotę
      - a wy się ludziska teraz martwcie jak to nieoPiSane duractwo wprowadzić w życie?
      ---
      3 miesiące
    • Lol
     "przy stosunkowo duzych odleglosciach w porownaniu z innymi miastami" - naprawdę? polecam odwiedzić inne miasta kiedyś

     Kraków aglomeracyjnie jest troszkę większy jednak niż Trójmiasto, a Oliwę można traktować jako Centrum Trójmiasta
     3 miesiące
  • Jak widać na zdjęciu, ludzie siadają i będą siadać na siedzeniach z nakładkami, kiedy w pojeździe będzie dużo ludzi. Nareszcie ktoś coś zaczyna robić w sprawie godzin pracy w dużych firmach!
   3 miesiące
  • w 3 godziny ?
   3 miesiące
  • Warszawa 1,6 mln ludzi !
   dyzio
   3 miesiące
  • praca zdalna dla wszystkich (5)
   3 miesiące
  • Paranoja. (4)
   Na razie, każda decyzja uderza w ludzi którzy żyją od wypłaty do wypłaty. Najlepiej chyba mają się urzędnicy i nasi włodarze, Niestety ja muszę rano dojechać do pracy komunikacją miejską ponieważ pracuję na budowach gdzie wszędzie są płatne parkingi albo zakazy to nie mam wyjścia, Może pani prezydentowa sprzeda niedawno zakupiony złoty rydwan i wynajmie prywatny transport to miej ludzi będzie w jednym transporcie. A tak jak wszystko kursuje jak w niedzielę to jak dojechać . Nie wiem wszyscy może od poniedziałku powiecmy NIE I i nie idziemy do pracy, pracownicy na kasach, wodociągach, elektrowni, wywóz smieci, niech wszystko stanie to może pani prezydentowa w końcu zacznie mysleć , Bo bycie prezydentową miasta nie polega tylko na robieniu festiwali, zjazdów, przemarszów, innych imprez, tylko na funkcjonowaniu tego miasta.
   Marek
   3 miesiące
   • Sami sobie takiego prezydenta wybraliście! Mamy w Gdańsku taka a nie inną partię ktora tylko dba o wygrywanie wyborów to teraz nie placzcie. Sami jesteście sobie winni. Brawo gdańszczanie dla niektórych ważniejsza jest konstytucja lub stołek niż życie ludzkie! Dalej tak głosujcie a potem przestańcie narzekac
    3 miesiące
    • A ty przestań snuć z dudy wzięte kindybały.
     Kto wybierał, ten wybierał. G.... tobie do tego. Sam uważaj co gdzie wkładasz, a zwłaszcza do urny wyborczej.
     3 miesiące
   • To trzeba było się uczyć i zostać urzędnikiem, a nie teraz skomleć
    że odciski od łopaty bolą. Co mają parkingi do epidemii? A przed epidemią nie parkowałeś samochodu? Jeździłeś tramwajem, a teraz heroicznym gestem przesiadłeś się na samochód? Przestań smęcić i ciesz się, że jesteś zdrowy i masz dobrze płatną pracę.
    3 miesiące
   • Przecież parkowanie jest za darmo obecnie..
    3 miesiące
  • Nie bardzo (1)
   Są pasażerowie którzy niszczą nakładki i siadają i to jest przykre
   Oooooo
   3 miesiące
   • Niszcza nakladki ci co czytac nie potrafia
    Obrazkow nie potrafia zrozumiec. Gwozdzi nabic w nakladki
    3 miesiące
  • A ty w ogóle wiesz na jakim świecie żyjesz?
   W Gdyni ludzie sami sobie robią nakładki, a w Warszawie Prezydent Miasta takich nakładek nie zrobił. Na co wymieniłeś szare komórki?
   3 miesiące
 • Jak (10)
  ich wszystkich słucham, to wciąż uważam ze nie ma w Polsce na kogo głosować.
  3 miesiące
  • jest tylko Konfa! (2)
   3 miesiące
  • Jest Konfederacja. Tylko oni mogą nas uratować przed PO-PiSem
   3 miesiące
   • Ich teorie JUŻ się nie sprawdziły. Likwidacja PITu dla studentów w znacznej większości nie wpłynęła na podwyżkę pensji. Zarabiają tyle samo, a zaoszczędził pracodawca.

    Czyli teoria "jak nie będzie podatków, to obywatel sam sfinansuje swoje np. leczenie, bo będzie zarabiać więcej", nie sprawdziła się.
    3 miesiące
    • bo Janusze ich cisną a teraz skomlą o pomoc państwa
     3 miesiące
    • Twój ciąg myślenia jest nie do pomyślenia ;) Pit to tylko jedna ze składowych obciążeń wynagrodzenia. Najwięcej pożera ZUS. Następnie codzienna wizyta w urzędzie skarbowym czyli Vat oraz cotygodniowa czyli Akcyza. Obciąłeś kotu plasterek ogona i dziwisz się że ogon dalej merda... Powiedz mi drogi myślicielu. Kto obecnie finansuje leczenie jak nie obywatel?
     3 miesiące
   • banda Drombo na ratunek
    Konfa i ci od Zandberga to takie polityczne klauny jak żyrinowski u Ruskich
    3 miesiące
   • Predzej chyba bym na PiS zaglosowala niz na te brunatna holote!
    3 miesiące
   • tu chłopie nic nie zdziałasz
    Tutaj dla wytrawnych znawców polityki i wszelkich idei istnieje tylko PiS i PO. Jedyna poważna, wielka polityka. Wąsaty janusz dziwi się potem że gospodynie domowe muszą szyć maseczki dla państwowych szpitali i twierdzi że gdyby PO rządziła to by było lepiej. Bo jego pamięć sięga max 10 lat wstecz. A "argument" tego myśliciela jakoby teorie konfederacji się nie sprawdziły jest i**otyczny. Likwidacja Pit dla studentów to jak wycięcie połowy nowotworu i ogłoszenie że operacja się nie udała ale próbowaliśmy. Plus podnieśli dziesiątki danin... A burak snuje teorie że student nie płaci PIT to ma finansować sobie leczenie. Ręce opadają. Student płaci zus, vat, akcyzę jak sobie piwko wypije, jak tankuje na stacji. Jak niskie podatki miały się sprawdzić skoro ich nie ma?
    3 miesiące
 • Gait-Kpina (2)
  Jaka firma...Taka praca...i warunki
  Jacek
  3 miesiące
 • rządzący tym miastem to jakaś porażka. każda decyzja to kanał. Zamiast promować transport samochodowy w czasach kiedy Ci co mogą pracują zdalnie, to oni zamykają parkingi, podnoszą opłaty za parkowanie (1 kwietnia już blisko) i wprowadzają sobotni rozkład jazdy
  3 miesiące
 • Przepełnione trolejbusy (2)
  Może dzięki temu nie będzie już rano przepełnionych trolejbusów. Przepisy przepisami ale nikt nie chce się spóźniać do pracy.
  Barbara
  3 miesiące
  • Jeszcze kilka dni i będzie całkiem luźno (1)
   gdy się już wszyscy pasażerowie wzajemnie pozarażają a część zasili kostnice
   3 miesiące
 • Wojewoda "zapadł się pod ziemię"? (20)
  Gdzie jest Pan Wojewoda, dlaczego nie pomaga tylko milczy i wygląda jakby "schował się do szafy" i nie chce słyszeć o problemach?

  Czeka na odgórną decyzję z Nowogrodzkiej?
  3 miesiące
 • jest to najlepsza okazja pozwalniać nadwyżki w urzędach
  3 miesiące
  • szlachetna prezydentka, dobrze że nie wzywa do zamknięcia tych zakładów co jeszcze pracują (2)
   Nie każdy może sobie pozwolić tak jak urzednicy na zamknięcie i wywieszenie kartek zę to "z powodu epidemii..." oraz "z uwagi na dobro i zdrowie..."
   Co tam, pensyjka i tak wpłynie więc można wszem i wobec rozdawać dobre rady typu #zostańwdomu.
   Co do zbednych etatów w takim np urzędzie maista to żadna nowośc, chcociaz teraz wyjątkowo widać jak na dłoni, że bez wielu tych urzędników i tak można spokojnie żyć a ich tzw. "praca" nie jest specjalnie nikomu potrzebna. Ale jestem przekonany, że mało kogo skłoni to do refleksji jak wile pieniedzy tracimy na utrzymywanie zbędnej biurokracji. A to że ilosc etatów w urzędach po tej całej epidemii nie zmaleje a wręcz wzrośnie.
   3 miesiące
   • A od kiedy przesunięcie godzin pracy = zamknięcie?
    3 miesiące
    • może warto zacząć od siebie?
     A dlaczego przesuwać godziny pracy? Wystarczy dobrze i z głową zorganizować transport publiczny! Najprostszą metodą jest wymagać od innych.
     3 miesiące
  • I za to się z tobą napiję:)
   3 miesiące
  • albo młody
   Jesteś idealistą?
   3 miesiące
 • A może by tak wydziały komunikacji zaczeły jakoś działac (3)
  Urzędnicy pracujący w wydziałach komunikacji i itp zasłaniając się tym że nie pracują bo dbają o zdrowie i o to aby nie zarazić sie wirusem tylko ci sami urzędnicy nie boja się iść na spacer czy do sklepów.Może ktoś pomyśli o tych to mają coś do załatwienia w urzędzie czy rejestracja pojazdu,ważne dokumenty do banku związane z nieruchomością czy planami budowy.Urząd nie musi być otwarty szeroko ale 5 czy 10 osób dziennie,pleksa na biurko rękawiczki na ręce,jednorazowy długopis i kontrola wejść do budynku chyba się da???W sklepach stoi się w kolejce co 1.5 metra,da się,jest pleksa,da się to czym urzędas jest lepszy od innych którzy muszą pracować aby utrzymać się i rodzinę.Ludzie otwórzcie oczy ten wirus jest i już będzie zawsze trzeba z nim żyć kto umrze ten umrze,kto zachoruje ten zachoruje a innemu nie będzi nic.
  Seba
  3 miesiące
 • Chiny załatwiły wszystkich - teraz skupują akcje spółek ze świata za grosze (8)
  jeden wielki przekręt z tym wirusem. Wszyscy si ę przekonali jak są uzależnieni od Chin i że nic nie mają w swoim kraju, nawet tabletki nie mogą wyprodukować bez chińczyków. Teraz Chiny wykupią wszystkich za grosze, tania ropa jeszcze im pomoże napędzić gospodarkę i skończy się wojenka Trumpa z Chinami. Niestety zamykanie całego kraju wprowadzi nas tylko w kłopoty, lepiej żeby już zmarło kilka tys. ludzi, a kraj dalej się rozwijał, a tak to spanikowali rządzący i nie mieli odwagi stawić czoła tej "wojnie biologicznej". Z drugiej strony brak sprzętu, przygotowanych szpitali i jeszcze najważniejsze na świecie wybory człowieka, który jest zdalnie sterowany i mamy to co mamy. Spękali i tyle.
  inka
  3 miesiące
  • Naturalną selekcję zaczniemy od Ciebie
   3 miesiące
  • Podzwoń po rodzinie 70+ że zdecydowałeś, że muszą umrzeć w imię rozwoju państwa.

   PS. Kraju nie zamkniesz, ewentualnie państwo.
   3 miesiące
  • Spece od wojny biolgicznej tak mówią.
   Podaj może źródło tych wieści a nie przytaczasz je tutaj jako swoje, a kradniesz je od innych.
   3 miesiące
  • Powinno się zamknąć rynek giełdy dla spółek powiązanych z chinami.
   3 miesiące
  • A chciałbyś się może znaleźć w tych kilku tysiącach, którzy mają umrzeć?
   Co za tępy dekiel... Albo wręcz socjopata, czyli nadaje się na polityka!
   3 miesiące
  • Bądź tak wspaniała i poświęć się dla dobra ogółu, zaraź się i odmów leczenia.
   3 miesiące
  • Mam nadzieję, ze
   w tych kilku tysiącach, które twoim zdaniem mogą umrzeć bierzesz pod uwagę siebie albo kogoś z twoich bliskich?
   Nikita
   3 miesiące
  • to proponuje zacznij od swojej rodziny zobaczymy jak ktoś odejdzie z tego świata czy będziesz taka mądra
   3 miesiące
 • A o jakie firmy konkretnie chodzi? (4)
  Yyyh
  3 miesiące
  • Urzędy miast, gmin i wojewódzkie :D
   3 miesiące
  • Wody polin , Chemia PiS & Company , Orzlen , Lotto Nam itp
   dyzio
   3 miesiące
  • Jak zwykle chodzi o bunt pani Dulkiewicz (1)
   Ktora jasno mowi, że obciazeniem dla miejskiej komunikacji są pracownicy spólek skarbu państwa czyli obecnie wroga nr1 gdy rządzi PiS. Swoich miejskich urzędasow pani Dulkiewicz pochowała w domach i robi sabotaż autobusowo-tramwajowy bo trzeba dokopać rządzącym a teraz najlepiej to zrobic tłok w autobusach, a niech sie pozarażają dojeżdzajacy do Lotosow, Orlenów, Energii itp i niech padną spólki skarbu państwa- ot ja tu widze taka gierkę własnie, szantażyk ze strony urzednika miasta, że tych nie bedziemy obsługiwać wyjatkowo, niech im sie noga powinie
   3 miesiące
   • Też tak myślę ponieważ niestety ta konkretna partia robi tylko wszystko aby wygrać po trupach . Nie liczy się człowiek! Żeby konstytucja była ważniejsza od życia ludzkiego! Ludzie czas obudzić się z letargu i otworzyć oczy kto dba a chociażby próbuje dbać o nas..O zwykłych ludziach. Szczerze to przeraża mnie PO ich szacunek do narodu
    3 miesiące

Twoja opinia

zamknij

Regulamin dodawania opinii

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat