Opinie (156) 10 zablokowanych

  • Trzeba nie mieć szacunku do klienta, żeby sprzedawać jagodziankę (7)

    za 10 zł i więcej.

    • 129 8

    • (2)

      W tym roku jest bardzo droga jagoda w zakupie. Jest jej mało stąd wysoka cena. Pozdrawiam

      • 4 15

      • (1)

        Chyba nie wiesz co piszesz byłem na jagodach nie raz i tyłu owoców jagody to jeszcze w życiu nie widziałem

        • 12 3

        • Chyba w zeszłym roku;)

          • 2 2

    • w biedronce za 1kg dorodnych winogron płacę 6-7zł tak więc nie kupuję "jagodzianek" (2)

      .....ale jak są klienci na takie ciastka to szacunek dla sprzedawców i producentów .....ludzie po prostu nie oszczędzają bo dostają pieniądze/zasiłki .....

      • 2 2

      • Jeśli jesz owoce z biedronki, to nie wiesz, co dobre. Porównaj sobie z dobrego warzywniaka a z biedry...

        • 4 2

      • co ty bredzisz porównujesz winogrona do jagody?

        • 2 0

    • Przymusu nie ma

      Nie musisz kupować jak są dla ciebie za drogie. I cena nie ma to nic wspólnego z szacunkiem dla klienta! !!

      • 2 2

  • (3)

    Jagodzianki a na zdjęciu borówki amerykańskie.

    • 81 2

    • po 1 dniu zdjęcie zmienione

      • 2 0

    • Dobrze, że napisałeś, to zmieniła.

      Skąd inaczej biedna miałaby wiedzieć, że borówka to nie jagoda?

      • 2 0

    • A tak ....w...ogóle....to nie powinno się zamieszczać tak realistycznych zdjęć!! Nawet patrzeć nie powinnam na słodkie zdjecia!!!bo mam cukrzycę!A tutaj bez przerwy przelatuja przed oczyma ....jagodzianki....jagodzianki....i ...jagodzianki....

      • 0 0

  • Mam wrażenie że jagodzianki (8)

    są w tym roku bardzo drogie.
    Może już lepiej samemu sobie je zrobić.

    • 190 4

    • (4)

      Wszystko jest w tym roku bardzo drogie...

      • 83 1

      • (1)

        Ale ten rok przynajmniej jest

        • 11 2

        • ale

          Za niecałe pół roku się skończy.

          • 17 1

      • olej i musztarda potaniały

        Adrian z Juraty

        • 9 0

      • Podziękujcie PiS owi

        • 8 2

    • To się nazywa

      Inflacja, ale jak mówi pan Glapiński nie jest szkodliwa...

      • 29 3

    • Jagody są drogie i trudno dostępne - między innymi stąd te ceny

      • 6 5

    • Co roku coraz drozsze:-(

      • 1 0

  • Ja robię samemu (7)

    Za 20 zł m litr jagód z tego litra zrobię 15 jagodzianek wiec podziękuję za kupne

    • 73 7

    • (3)

      Pewnie. Nikt Ci nie broni.
      Lubię gotować, większość ciast wolę swojego wypieku niż z cukierni, ale akurat w tym przypadku wydaje mi się to nie najlepszym "dealem".
      Robiłam ostatnio "jagodzianki" - tyle że z

      Pewnie. Nikt Ci nie broni.
      Lubię gotować, większość ciast wolę swojego wypieku niż z cukierni, ale akurat w tym przypadku wydaje mi się to nie najlepszym "dealem".
      Robiłam ostatnio "jagodzianki" - tyle że z nadzieniem z porzeczek, ale wg przepisu jagodziankowego.
      Ciasto drożdżowe z dodatkiem ubitych jajek = brudzę mikser i brudzę maszynę do wyrabiania drożdżowych ciast. Bez takiej maszyny dobre 5-10 minut miętolenia ciasta w rękach. Zostawić do wyrośnięcia. Uformować buły, nałożyć. Zostawić do wyrośnięcia. Łącznie: 1,5 h. Licząc przygotowanie składników, odmierzenie, umycie etc. - 2 h zabawy.
      Do tego pieczenie ok. 20 min (cena energii elektrycznej, doglądanie).
      Wyjmujemy, lukrujemy (chyba że robiło się z kruszonką, to nie, ale to jest +5 zł do kosztu, bo do kruszonki dajemy dodatkowe masło).
      2,5 h z życia, żeby zrobić 16 jagodzianek (zwykle jednak parzyście takie ciastka wychodzą). Jeśli masz dobry przepis i umiesz piec, wyjdą równie dobre, jak z piekarni, lub lepsze (zależy, z której). Przy braku wprawy połowa nadzienia wypłynie lub będzie zakalec.
      Kwestia kosztów...
      Jagody - 18 zł (ok. 600 g jest potrzebne), masło, jajka, mąka, cukier - ok. 10 zł.
      28 złotych + koszt energii elektrycznej i wody do mycia naczyń.
      Następnego dnia najpyszniejsze jagodzianki nie są smaczne, czyli albo masz dużą rodzinę, albo robisz dla gości, albo zjadasz sama... Z połowy porcji nie opłaca się robić. Ja robiłam, bo miałam gości, więc przy licznej gromadzie opłaca się faktycznie bardziej niż kupić.
      Ale jeśli masz ochotę sama zjeść jagodziankę, to raczej warto wydać tę kasę w cukierni i się nie bawić w coś takiego.

      • 21 14

      • (2)

        Od razu parcie na szkło i podawanie swoich d**ilnych przepisów. Nikogo to nie obchodzi kuchto. XD

        • 2 11

        • Gdzie masz przepis? Jest wyliczenie czasu i ile wysiłku.

          • 7 0

        • Właśnie, ze obchodzi

          Dokładnie opisane ile to jest pracy. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, że robione w domu też kosztuje i zajmuje dużo czasu.

          • 3 1

    • (1)

      jagody po 10 zł za kg - wiec litr to 5 zł

      • 7 8

      • Daj cynk, gdzie tak tanio kupujesz, bo ja od lat za tyle nie ustrzeliłam...

        • 8 2

    • kolejna co sie musi głupota pochwalić borówka jest po około 20-25zł kg a jagody są po 40-50 zł za kg

      I litr jagód to nie jest ich kilogram

      • 1 0

  • w dyskontach mniej niz 2 zl (2)

    i tez smaczne :)

    • 40 21

    • Uwazaj, bo tam są z mrożonek

      • 6 8

    • Dokładnie!

      • 2 1

  • Poza Trójmiastem duuuuużo taniej (1)

    W mieście powiatowym ( czyli na prowincji) pyszna jagodzianka z dużą ilością nadzienia kosztuje 3,49. Chyba ceny trójmiejskie są kosmiczne

    • 105 3

    • W Ciechocinku jadłam pyszne za 4 zl

      • 16 1

  • (4)

    12 złotych za jagodziankę? Taką najnormalniejszych rozmiarów jagodziankę? Toż to zbrodnia w biały dzień!

    • 152 4

    • Kupuj (1)

      Taniej nie będzie. U mnie już po 14.90

      • 7 17

      • Możesz sam zjeść

        Smacznego!

        • 15 0

    • Niech się frajerzy pałują. Zdziercy. Nikt nie powinien kupować.

      • 16 1

    • Dokładnie

      W życiu tyle nie zapłacę za byle ciastko chociaż mnie stać. Dla zasady - chciwość też powinna mieć jakieś granice!

      • 16 3

  • W Gorąco Polecam Nowakowski

    tez mają dobre i za ponad 4 zł a nie 12...

    • 49 3

  • Najlepsze (4)

    Najlepsze jagodzianki piecze moja mama :D

    • 47 3

    • A nie, bo moja.

      Hehe

      • 7 1

    • Dajcie lepiej przepis :)

      • 5 1

    • to podaj adres

      • 2 0

    • Dziękuję Synku

      • 1 0

  • borowianki...

    jagodzianki z jagodami w gdansku nie kupisz...

    • 41 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.