Opinie (14) 4 zablokowane

 • Dokładnie

  w gminie Przywidz jest wiele możliwości na wybranie sie rowerkiem, czy to którymś z oznaczonych szlaków, czy też nie. Jest tu dość spora siatka dróg polnych, które zachęcają na wypady rowerowe. Osobiście bardzo cenię wypady w okolicach Przywidza i Kolbud, gdyż są niedaleko Trójmiasta.

  • 0 0

 • Mam nieco odmienną opinię (1)

  Jeżdżąc szlakami gminy Przywidz ogólnie muszę powiedzieć, że są całkiem niezłą atrakcją, jednak niektóre z nich nie dość, że są słabo oznaczone to wiodą gdzieś bez wiekszego celu. Przykładem jest tu trasa o nr5 - tzw.szlak do Jez.Łąkie. Mając tak rozwiniątą siatkę dróg gruntowych i ścieżek leśnych możnaby pomyśleć o zrobieniu pętli. A Szlak Piekła, nie wszędzie nadaje się na rower. Są miejsca, gdzie będziemy zmuszeni rower pchać, a nawet nieść ! I co to za przyjemność ?

  • 0 0

  • szlak do jez. Łąkie

   szlak do jez. Łąkie akurat powinien prowadzić dalej do Kościerzyny, nad Wdzydze i dalej do Zaborskiego PK/PN Bory Tucholskie/Chojnic, a nie "dookoła gminy". A w dolinie Reknicy powinien biec drogami dokładnie po drugiej stronie rzeki, niż dotychczas (znacznie lepsza nawierzchnia na rower). I wtedy byłby świetnym połączeniem Gdańska z Kościerzyną i

   szlak do jez. Łąkie akurat powinien prowadzić dalej do Kościerzyny, nad Wdzydze i dalej do Zaborskiego PK/PN Bory Tucholskie/Chojnic, a nie "dookoła gminy". A w dolinie Reknicy powinien biec drogami dokładnie po drugiej stronie rzeki, niż dotychczas (znacznie lepsza nawierzchnia na rower). I wtedy byłby świetnym połączeniem Gdańska z Kościerzyną i dalszą częścią Kaszub - dla sakwiarzy, przyczepkowców itp długodystansowców. Szlaków "dookoła wsi" namnożyło się w PL bez liku, za to sensownych długodystansowych - praktycznie nie ma wcale.

   • 1 0

 • (2)

  A ja jak zwykle pozanudzam. Jestem wrogiem samochodów i jak ktoś łączy rower z samochodem to mnie krew zalewa. U mnie w grę wchodzi tylko rower a nie plujący spalinami śmierdziel przyczyniający się do ocieplania klimatu. Na szczęście tego g*** jakim jest blachosmród nie posiadam i zamierzam jechać rowerem nawet na wesele mojej kuzynki, która mieszka 200km stąd.

  • 0 2

  • JJJ, nie masz samochodu, twoja sprawa...

   Jak dla mnie możesz i swoim bicyklem jeździć i na urodziny babci i w przyszłości na chrzciny dziecka z nim na bagażniku. Ale, to Twoja sprawa.

   Osobiście uważam, że takie rozwiązanie, to dobre wyjście z sytuacji kiedy chce sie pojeździć poza Trójmiastem, a niekoniecznie ma się taką kondycję by dojechać i wrócić z miejsca docelowego.
   rozwiń...

   Jak dla mnie możesz i swoim bicyklem jeździć i na urodziny babci i w przyszłości na chrzciny dziecka z nim na bagażniku. Ale, to Twoja sprawa.

   Osobiście uważam, że takie rozwiązanie, to dobre wyjście z sytuacji kiedy chce sie pojeździć poza Trójmiastem, a niekoniecznie ma się taką kondycję by dojechać i wrócić z miejsca docelowego.

   Przyznam szczerze, że wielokrotnie wyjeżdżam z mężem za miasto by właśnie tak pojeździć na rowerkach. Sam dojazd nie zabiera wiele czasu, a jest miły i przyjemny.

   • 1 0

  • Ale to jest Twój problem...

   ..i niewielu to obchodzi...

   • 0 0

 • drugie podejście gminy Przywidz do szlaków

  jeszcze kilka miesięcy temu mapka szlaków przywidzkich wyglądała zupełnie inaczej (niedawno zniknęła z gminnej strony) - szlak niebieski, żółty i pomarańczowy miały inny przebieg, do tego biegł całkiem ciekawy szlak zielony - do dziś można znaleźć resztki oznakowania (trasy były oznakowane zresztą bardzo marnie, w zasadzie oznakowanie było

  jeszcze kilka miesięcy temu mapka szlaków przywidzkich wyglądała zupełnie inaczej (niedawno zniknęła z gminnej strony) - szlak niebieski, żółty i pomarańczowy miały inny przebieg, do tego biegł całkiem ciekawy szlak zielony - do dziś można znaleźć resztki oznakowania (trasy były oznakowane zresztą bardzo marnie, w zasadzie oznakowanie było bezużyteczne). Gmina widać doszła do wniosku, że wyrzuciła pieniądze w błoto i szlaki przeprojektowała - fakt faktem, że w poprzedniej wersji były do pokonania tylko dla "koneserów", zwłaszcza w mokrej porze roku - nie nadawały się (poza czerwonym i mocno asfaltowym niebieskim) do masowej rekreacji czy turystyki. Zresztą i teraz się średnio nadają - odcinek Przywidz - Piekło i Gromadzin - Piekło Grn. to po większych opadach jedno wielkie bajoro.

  Nie jestem pewny, ale szlak czerwony do jez. Łąkie to chyba szlak Nadleśnictwa Kolbudy. A dlaczego urywa się nagle "w środku niczego"? Proponuję sprawdzić, gdzie są granice Nadleśnictwa ;)

  I tak przy okazji, dla eksploratorów gminnej tfurczości szlakowej prawdziwa gratka: tuż za jeziorem Łąkie, chyba już w gminie Nowa Karczma, wije się jakiś nowiutki szlak zielony. Aczkolwiek projektowany był i malowany chyba w stanie pomroczności jasnej - plącze się bez żadnej wizji, znikąd do nikąd, a oznakowanie, mimo wylanych naprawdę wielu kubłów farby, nie daje szans na trzymanie się szlaku. Ale widać pieniądze unijne trzeba było jakoś utopić (w zielonej farbie)

  pozdr

  • 0 0

 • Niezłe szlaki na mały trening... (1)

  Bywałem w Przywidzu u rodzinki i regularnie robiłem petelki dwoma szlakami: dwójką i jedynką, jednak wspak. Na dwójce - szkaku "Doliny Reknicy" tuż za szosą z Kolbud do Przywidza są świetne podjazdy i zjazdy, a na jedynce od jez.Głęboczko do Michalina dający mocno w kość podjazd. Podjazd "na blacie" to nie lada wyczyn ! Szlak "piekła" pomimo

  Bywałem w Przywidzu u rodzinki i regularnie robiłem petelki dwoma szlakami: dwójką i jedynką, jednak wspak. Na dwójce - szkaku "Doliny Reknicy" tuż za szosą z Kolbud do Przywidza są świetne podjazdy i zjazdy, a na jedynce od jez.Głęboczko do Michalina dający mocno w kość podjazd. Podjazd "na blacie" to nie lada wyczyn ! Szlak "piekła" pomimo słabych oznaczeń też "zalezie za skórę"; Krzysiek zatem jeśli wybierasz sie tam zimą to bedziesz miał niezły orzech do zgryzienia, bo niektóre podjazdy na pewno będziesz musiał pokonać "z buta".

  W gminie Przywidz ogólnie jest sporo fajnych dróg pod kątem wypadów rowerowych, a gmina mogłaby pomyśleć jakby to wykorzystać; bo jest co ! Osobiście bardzo lubię tamtejszy "pofałdowany" teren i polecam go zarówno początkującym jak i wprawionym w boju bikerom. Z resztą co tu dużo gadać, spróbujcie własnych sił !

  • 0 0

  • Gmina nie wykorzysta szans, pani wójt jak zawsze wszystko partaczy.
   Pozdrawiam i zapraszam do nas ponownie, mam nadzieję, że kiedy wójt się zmieni , szlaki rowerowe i nie tylko, zaczną przyciągać większą rzeszę fanów dwóch kółek.

   • 0 0

 • Jezioro Głębokie; mapa...

  To miło, że autor zmienił zdanie i odświeżył błędne informacje, które z pewnością przyczynią się do używania poprawnego nazywnictwa jeziora Głębokiego, a nie Głęboczko jak było wcześniej.

  Podziękowania ujęte na końcu artykułu to również miły gest !
  Coś zatem wskóraliśmy ;)))
  PozdRower

  • 0 0

 • Potwierdzam opinię autora odnośnie okolic.

  w tym roku pare razy rowerowo i biegowo nawiedziłem rejon Kolbudy/Przywidz i tam jest po prostu zajefajny teren. Bez takiego pofałdowania jak w TPK a jednocześnie wyraźne, dobre drogi leśne. Nic tylko polecić.

  • 0 0

 • Gmina Przywidz godna polecenia...

  Nie wszystkie gminy w woj.pomorskim mogą pochwalić się tyloma "fajnymi" szlakami. Większość chcąc poszczycić się turystyką wyznacza szlaki na "łapu capu", i tak np: wybierając się na rower nie zawsze sobie nim pojeździmy. Mam już tego spore doświadczenia. Uważam zatem, że szlaki w gminie Przywidz są ciekawe zarówno dla początkujących rowerzystów,

  Nie wszystkie gminy w woj.pomorskim mogą pochwalić się tyloma "fajnymi" szlakami. Większość chcąc poszczycić się turystyką wyznacza szlaki na "łapu capu", i tak np: wybierając się na rower nie zawsze sobie nim pojeździmy. Mam już tego spore doświadczenia. Uważam zatem, że szlaki w gminie Przywidz są ciekawe zarówno dla początkujących rowerzystów, jak i dla tych którzy potrzebują "trochę adrenaliny".
  ps. A wybranie się tam autem, jak zrobił to autor wraz z małżonką, to idealny pomysł, by się zabardzo nie zmęczyć i nie znarnować całego "Bożego dnia".

  • 0 0

 • Samochód ... rower...

  Ja pojadę do Przywidza z GDA rowerem. Potem rowerowo Wieżyca i stamtąd rodzinka mnie podejmie samochodem.

  • 0 0

 • Nowa Wieś Przywidzka

  Chciałam powiadomić o wiatraku który się tak podoba ... .
  Wiatrak został teraz odnowiony i jest ładniejszy :):)
  Mieszkam w Michalinie i zgadzam się z tymi ciężkimi u nas górkami ale są bardzo piękne :):)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.