Dodaj opinię

Opinie (25) 3 zablokowane

 • Kiedyś ludzie pisali listy - i dzięki temu możemy teraz mieć pamiątkę w muzeum. (4)
  A dziś wszędzie te komputery i listy elektroniczne - i co wystawimy w muzeum za np. 300 lat? Komputer z otwartym e-mailem?
  mariola
  5 lat
  • kilkaset lat temu mówili... (1)
   kiedyś to było piękne pismo obrazkowe w jaskiniach, hieroglify, a teraz jakieś tam listy, papier .. bez sensu. Co pokażemy w przyszłości w muzeach? Stertę papieru z bazgrołami? Niestety dla Szanownej Pani mamy we wszechświecie takie zjawisko jak postęp. Nie da się tego uniknąć.
   rysik
   5 lat
   • ...i dlatego np. malowidla naskalne w Lascaux sa uznawane za arcydziela sztuki po - bagatela - 20 tys lat, a o glupolach z FB juz za 5 lat nikt nie bedzie pamietac. I tak to wyglada w praktyce, czy sie to podoba roznym cwiercineligentom czy tez nie.
    5 lat
  • a skąd wiesz jak za 300 lat będą wyglądały muzea?
   5 lat
  • Straszne! Postęp technologiczny! Okropieństwo!
   5 lat
 • Ludzie listy piszą... (1)
  ... lub raczej pisali :(
  tragedija
  5 lat
  • Tragedia
   Drzewa będą niepotrzebnie rosły, nie będziemy się truć atramentami z ołowiem, ani marnować oczu przy wątłym oświetleniu świec w środku nocy. Tragedia.
   Krol
   5 lat
 • Kiedyś ludzie nie umieli pisać.
  I opowieści były żywe, przekazywane z ust do ust przez prawdziwych ludzi - a później co - wymyślono pismo i opowieści są zamknięte na kawałku materiału i wystawiane za szkłem w cichym pomieszczeniu muzeum czy biblioteki. Straszne.

  Historia powinna poszerzać horyzonty a nie pielęgnować wyłącznie spojrzenie "dziś/jutro". "Wczoraj" też istnieje i jest encyklopedią tego co jest "dziś" i co będzie "jutro".
  Karol
  5 lat
 • Oooooo!
  Biblioteka pod Żółwiem już otwarta ... Miodzio!
  Żółw-Czytelnik
  5 lat
 • A we Wrocławiu w minionych wiekach jacy to polscy pisarze rezydowali? (2)
  Hę?
  5 lat
 • Wielki szacunek dla darczyńcy.
  zbych
  5 lat
 • Chylę czoło (1)
  przed tym Panem z Pruszcza.
  west
  5 lat
 • Chciałoby się powiedzieć brawo! I taki piękny gest zasługuje na pochwałę społeczną oraz naśladownictwo. Niemniej jednak pragnę w tym miejscu zwrócić uwagę Czytelników, że artefakty o wartości patriotycznej, relikty naszej chlubnej przeszłości nie powinny stanowić przedmiotów licytacji, czy zwykłego handlowania nimi. Przedmioty o wartości patriotycznej powinny być przekazywane nieodpłatnie do instytucji muzealnych, jednocześnie prokuratura z urzędu winna podejmować czynności wyjaśniające w jakich okolicznościach dany artefakt znalazł się w rękach osoby go posiadającej. Taka osoba powinna samodzielnie dokonać zgłoszenia i poddać się czynnościom wyjaśniającym, a nie mogą wylegitymować się udokumentowanym pochodzeniem artefaktu, poddać się dobrowolnej karze, chociażby symbolicznej.
  Rozumiem, że może to wzbudzać czyjeś emocje i wyrażenie braku zgody ale Drodzy Państwo, proszę zwrócić uwagę, że taki handel artefaktami o wartości patriotycznej powoduje patologię, która narusza porządek prawny. Również moje wątpliwości budzi pochodzenie środków na tzw. sponsoring zakupów artefaktów. Osoba dokonująca takiego zakupu winna również zostać sprawdzona, skąd posiadała środki na taki wydatek i czemuż to dobrowolnie oddała zakupiony list do muzeum. Absolutnie o niczym nie przesądzam ale w takich przypadkach prokuratura winna wszcząć postępowanie z urzędu, również przy współudziale prokuratorów z IPN, którzy dysponują wiedzą historyczną. Nie można bowiem wykluczyć, że artefakt pochodzi z przestępstwa lub nastąpiło nieuprawnione wejście w jego posiadanie, wykradzenie ze zbiorów w celu pozyskania znacznych wartości materialnych.
  Bardzo słusznie, że Redakcja Portalu podaje takie informacje do wiadomości, gdyż artefakty o charakterze patriotycznym są dobrem wspólnym i powinny być przedmiotem zainteresowania wszystkich obywateli.
  Jerzy W.
  5 lat
  • W" Misiu" , filmie polskim, po takiej wypowiedzi padłoby jedno słowo: debil.
   5 lat
  • Wprost idealny komentarz z naszych czasów
   Chcesz sprzedać coś wartościowego - to pewnie to ukradles, chyba że udowodnisz że nie jesteś złodziejem. Chcesz przekazać coś przekazać na cele publiczne, udowodnij że nie jesteś złodziejem. Paranoja!
   Leming
   5 lat
  • pitolicie, hipolicie
   i tyle
   amelinium nie pomlujesz
   5 lat
 • Ludzie dobrej woli...
  Wspaniały gest sponsora.Wierzę, że są ludzie którzy wyżej stawiają dobra duchowe od doczesnej tandety.
  jaz740
  5 lat
 • Biblioteki i muzea to są darmowe szafy grające.
  Układy, układy, plotki i ciepłe stołki, zero patriotyzmu obecnie.
  kierownik
  5 lat
1

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat