Dodaj opinię

Opinie (64) 7 zablokowanych

 • Zkręgosłupem nie ma żartów (5)
  Nogę czy rękę możesz mieć plastikową czy metalową, nawet oko szklane, ale kręgosłupa niestety nie, więc trzeba o niego dbać i go wzmacniać właśnie ćwiczeniami, najelpiej codziennymi, ew. 3-5 razy w tygodniu i to naprawdę pomaga... Nie dodano w artykule że basen jest też świetny na kręgosłup i prawidłowa postawa ciała np. przy siedzeniu przy biurku/komputerze (dopasowanie biurka, krzesła i monitora też ma duże znaczenie). A dodając do tego wszystkiego dobre odżywianie, mam tu na mysli brak nadwagi to jesteśmy wygrani w walce z bólem kręgosłupa!
  Ziooom
  5 lat
  • Piękna bajka
   a bajka dlatego, że prawidłowa dieta, waga ciała, budowa ciała (odpowiednio rozbudowane grupy mięśni), dostosowane stanowisko pracy, regularne ćwiczenia

   to nie jest to gwarancja braku problemów z kręgosłupem, szczególnie w przypadku osób wysokich 190 cm <

   "przeciążeniowe" takie słówko pada w artykule i nadmiar aktywności nawet przy właściwym zachowaniu pozostałych aspektów wyżej wymienionych, może doprowadzić do bólu

   powiem więcej należy również doliczyć stany zapalne wywołane zmianami przeciążeniowymi

   URZĘDNICY jak zawsze "robią wszystko co w ich mocy" - czyli biorą prowizję od braku usług lub ich nieterminowego wykonywania

   Mniej urzędników = więcej pieniędzy w systemi
   5 lat
  • Ja też poproszę poradę (3)
   Pracuję na nogach po 12 h dziennie, nie stoję w miejscu, lecz chodzę i dźwigam, nawet śniadanie jem w pracy stojąc. Mam momenty, że nie daję rady z bólu, ciągle na tabletkach. Nie mogę iść na l4 ani zwolnić się...
   hmmm
   5 lat
   • Cwiczenia
    Ćwiczenia można znaleźć w necie, ale najlepiej żeby ktoś pokazał. I codziennie 10min + basen
    5 lat
   • BEZPŁATNE BADANIE I TERAPIA W BÓLU KRZYŻA METODĄ McKENZIEGO (1)
    w ramach pracy doktorskiej prowadzonej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Zapraszamy osoby w wieku 18-45 lat, nieoperowane z powodu bólu dolnego odcinka kręgosłupa, z przynajmniej jedną diagnozą lekarską (badanie obrazowe: RTG, rezonans magnetyczny, TK), potwierdzającą zmiany zwyrodnieniowe dolnego odcinka kręgosłupa.
    693 555 662
    Doktorant
    5 lat
 • rehabilitacja (1)
  co to za udoskonalenie ,,,,ze trzeba teraz czekać kilka m-cy na wizytę u dra.,póżniej następnych kilka na zabiegi,aż człeka szlak trafi albo pojedzie nogami do przodu,ja sam miałem w kwietniu możliwość przekonania się,lekarz w listopadzie a komisję lekarską miałem na czerwiec,chodziło o wpis że uczęszczam na zabiegi,i jestem stałym pacjentem byłej przychodni na dyrekcyjnej,gdzie takich problemów nie doświadczyłem od 15 co najmniej lat.Życzę zdrowia służbie zdrowia,bo pacjent nie liczy się,przepisy itylko przepisy
  janusz
  5 lat
  • tylko prywatnie
   ja sobie znalazłem w Gdańsku specjalistyczną klinikę. Masażyści faktycznie znający się na rzeczy. Ceny przystępne. Rezonans też prywatnie, bez czekania, bez kolejek.
   rąbać NFZ.
   kangurek w kratkę
   5 lat
 • a jezeli ktos chcialby cwiczyc tak jak ta pani na zdjeicu (2)
  to przestrzegam ruch jest ZA GLEGOKI i nie moze minac guza czaszki :) bo dopiero rehabilitacja wam sie zacznie :)
  sd
  5 lat
  • Ten ruch NIEDOZWOLONY!!!
   Są bardzo duże przeciążenia stawów barkowych! Ten portal jak zwykle "zabłysnął" znajomością tematu!
   5 lat
  • ogólnie...
   to z rehabilitacją należy uważać, znam przypadki, w których rehabilitacja kręgosłupa polegająca na rozciąganiu skończyła się ekspresową jazdą na zabieg operacyjny.
   Nie we wszystkich gabinetach rehabilitacji wiedzą co robią, nawet w specjalistycznym sanatorium w Sopocie.
   petarda
   5 lat
 • Rehabilitacja na ul. Jaskółczej (1)
  Do lekarza rehabilitanta zapisałam się w czerwcu- wizyta na początku sierpnia.
  Zostałam zapisana na zabiegi na 30 października. Ale juz 18 sierpnia mogłam skorzystać z rehabilitacji. 10 zabiegów, 3 rodzaje, łącznie około półgodziny.
  Przychodnia przy ul. Jaskółczej...
  h-alka
  5 lat
 • "Według danych NFZ średni czas oczekiwania na rehabilitację wynosi 36 dni."
  ładna fantazja - dziwne ze realny czas oczekiwania to od 3 mcy do pól roku..
  5 lat
  • Pewnie biora pod uwage czas oczekiwania rowniez w prywatnych klinikach, ot, wychodzi ladna srednia
   5 lat
  • rehabilitacja
   W przychodni na Stogach terminy do lekarza rehabilitanta są na połowę września 2014 :)
   Ania
   5 lat
 • Rehabilitacja? W naszym dzikim kraju panuja dzikie przepisy i zacofanie.......
  Na termin do dr. rehabilitanta czeka sie ok. 2 miesiace po to aby otrzymac od niego kartke z zalecanymi zabiegami. Glupota i strata czasu. Nastepna beznadzieja-oczekiwanie 5-6 miesiecy na rehabilitacje, z reguly 10 tzw. zabiegow. Zgroza. Przy schorzeniach kregoslupa, wypadajacych dyskow nie do przyjecia. Oczywiscie placi sie prywatnie, na to licza owi lekarze i rehabilitanci. W niemczech skierowanie na rehabilitacje wypisuje lekarz specjalista i to wystarcza, nastepnie robi sie terminy u wybranego rehabilitanta, ktory ma podpisana umowe z kasa chorych. Czas oczekiwania ok. 3-5 dni. Kiedy u nas bedzie to mozliwe?
  sowa
  5 lat
 • Tylko majac kogos z rodziny , kto pracuje w np. szpitalu, to sie czeka krotko na rehebilitacje refundowana przez NFZ , max 1 m-c. Bo oni zalatwiaja swoim po znajomosciach. A ty zwykly czlowiek potem musisz dlugo czekac w kolejce, bo wlasnie ci wszyscy po plecach zajmuja ci miejsca..
  zxc
  5 lat
 • Aż samo przejdzie
  doczekamy się
  5 lat
 • Chyba kogoś pokręciło
  36 dni? Chyba 36 tygodni.... Pilne ??? Kogo obchodzi , ze na skierowaniu jest pilne. Kłamstwo wierutne. Bzdura. Wprowadzacie w błąd ludzi. Proszę zadzwonić do pierwszej z brzegu przychodni. Czas oczekiwania to rok.
  Schabowy
  5 lat
 • do p.Michaliny
  co sądzi o tych wpisach pani redaktor,czy ludzie wymyślają-co jest w polsce reformowane lub dla dobra pacjentów poprawiane ,jest coraz gorsze lub bardzo droższe lub niedostępne
  janusz
  5 lat

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat