Dodaj opinię

Opinie (224) ponad 10 zablokowanych

 • Kiedy wyburzą te dawno wysiedlone slamsy na Małomiejskiej?
  2 lata
 • Orunia nie jest niebezpieczna (2)
  Ale strasznie dużo tam menelstwa
  2 lata
 • Dolna Orunia to fajne miejsce. (1)
  To dzielnica z wielowiekową wiejsko - miejską historią. Pierwszy raz w dzieciństwie byłem tam w czasach gdy dojeżdżał tam tramwaj nr 6. Bywałem tam wielokrotnie i nadal bywam.
  Lubię pospacerować po Parku Oruńskim. Nieprawdziwe są legendy o latających nożach. Nigdy nic złego nie spotkało mnie ze strony mieszkańców. Legendy o niebezpiecznych dzielnicach budowali ci którzy nigdy nawet jednej nogi tam nie postawili. Warto zajrzeć na Dolną Orunię i Stare Szkoty.
  To tam gimnazjalne nauki pobierał Józef Wybicki. Szkoda, że tereny dawnej szkoły nie są dostępne dla wszystkich. Kilka tat temu zamieszkał tam arcybiskup Sławoj Głódź. Przez płot można popatrzeć, widać nawet małe stadko danieli.
  Jano z Wrzeszcza
  2 lata
  • Tak fajna jest
   Taka rustykalność, podmiejskość tej dzielnicy, taki bardziej leniwy nurt życia spokój
   2 lata
 • orunia (6)
  Jest potworna i niebezpieczna, brzydka, mieszka tam sama patologia............................
  awa
  2 lata
  • Dziękuję za nazwanie mnie patologią...
   Jeżeli dzięki temu pani się lepiej poczuła to pozdrawiam
   Ja
   2 lata
  • Pomogło
   w lepszym samopoczuciu..?
   Cieszymy się
   Mieszkańcy Oruni
   autokrata
   2 lata
  • AWA - mam pytanie.
   Przeszłaś się po tej "patologiczneJ" dzielnicy? Pewnie nie wiesz jak do niej dojechać.
   Mieszkam w Oliwie, lubię Orunię.
   2 lata
  • To czemu w naszym patologicznym Parku Oruńskim i placu zabaw są takie tłumy? Nie boicie się przyjeżdżać swoimi cud brykami tu odpoczywać w niedzielę jak słonko świeci? Pewnie na swoich cud osiedlach dla bogaczy macie lepsze parki i place zabaw to won do siebie a nie z patologią czas spędzacie...
   sama mam gospodarstwo rolne dokładnie 4 km od budynku LOTu
   2 lata
  • Xxx
   Ciekawe gdzie Ty mieszkasz Patologio ? Może się ujawnisz ? Stogi, Nowy port czy może biskupia ? A może Śródmieście? Patologia zaczyna się tam gdzie się urodziłeś ! ;) pozdrawiam
   2 lata
  • wypraszam sobie mieszka tutaj bardzo duzo osob z wyzszym i srednim wyksztalceniem
   1 tydzień
 • Legendy nie legendy dalej Orunia to jest ostoja pijaków, meneli, nierobów, różnej maści patoli i roboli.... (1)
  Może nie jest aż tak źle jak kiedyś, kiedy w dzień tam było strach się zapuszczać, bo można było stracić nie tylko kasę ale i buty czy ciuchy jak ktoś miał firmowe. Kiedyś kolesia od nas tam skroili z adików i levisów w biały dzień, taka to była dzielnia:))

  Dziś może nie jest tak strasznie ale też łatwo dostać tam w cymbał, pełno się tam szlaja małolackiej patoli i meneli co za piwo zabiją. Fakt wielu tam pozamykali lub pouciekali przed wyrokami na wyspy, albo się uspokoili jak Banan, ale nadal jest niebezpiecznie!
  2 lata
  • Idź
   czym prędzej do gastrologa,żółć wylewa się z każdego twojego otworu,następnie do psychiatry : kompleksy się leczy.
   autokrata
   2 lata
 • Beneficjenci 500 + (4)
  I orunska patologia.
  Broda
  2 lata
 • Dzielnica jak każda inna
  Mieszkam tutaj 30 lat i mogę powiedzieć, że jedynie Rejtana i Przy torze robiły zawsze negatywą reklamę Oruni. Od powodzi 3/4 patoli poszło na inne dzielnice a reszta została sukcesywnie umieszczana tam gdzie ich miejsce. Stogi, Nowy Port, Przymorze, generalnie każda dzielnica ma swoje " uliczne " perełki. Nadal można zobaczyć żula, dresa z białą czapką, jest dilerka ale proszę mi wskazać gdzie tego nie ma? Orunia to taki potwór z Loch Ness każdy o nim słyszał, ale nikt go nie widział w tym przypadku nikt tutaj nie doświadczył krzywdy.
  oruniak z dolnej :)
  2 lata
 • Fajnie, że Orunia zmartwychwstaje (1)
  To ciekawa historyczna dzielnica z klimatem. Przydałoby się jednak wybudować zgodnie z planami ulicę Nową Małomiejską (z tramwajem!) i połaczyć ją z Nowa Chmielną. To uruchomiłoby i ożywiło te zapuszczone tereny wzdłuż kolei.
  Rado Dzielnicy lobbujcie za tym!
  2 lata
 • Na Oruni
  nie byłoby tak źle, gdyby na przejeździe kolejowym te pociągi nie dawały sygnału. Dzień czy noc wyją. Czasami kilka razy bo taki baran musi dać znać że jedzie, nie wystarczy krótki sygnał. A tak po za tym, to redaktorzy pisaliście o tym artykuł, że na Oruni mają przestać dawać te sygnały i co? Jak dotąd nic się nie zmieniło.
  2 lata
 • Szkoła Muzyczna (2)
  Jest jeszcze na ulicy Gościnnej Szkoła Muzyczna. Uczniowie dojeżdżają z różnych dzielnic Gdańska , Pruszcza, Straszyna itd. Są laureatami konkursów, absolwenci są cenionym znanymi muzykami.
  A jest to szkoła prowadzona przez miasto. Dlaczego Pani Redaktor tego nie zauwazyła?
  2 lata
  • I do tej szkoły uczęszczają również dzieci mieszkające na Oruni.
   Bimble
   2 lata
  • Jeśli już dopytujemy o inne oruńskie fakty, to ...
   Należy wspomnieć o tym, że w tejże dzielnicy powstała pierwsza w Polsce prywatna telewizja - SkyOrunia. Która dzielnica może się czymś takim pochwalić?
   Jestem z Oruni
   2 lata

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat