Dodaj opinię

Opinie (59) 2 zablokowane

 • Wszystkiego najlepszego!
  To miłe, że po tylu latach uczniowie pamiętają.
  1 rok
 • Jubileusz naszej ,, Babci''
  Do autora artykułu: z samej V d rocznik 1972-77 było nas jedenastu! A w kościele na Mszy św grubo ponad setka absolwentów z różnych roczników! Od lat odwiedzamy naszą Panią Profesor w dniu Jej urodzin, są to zawsze wzruszające spotkania dla wszystkich.
  Jeszcze raz dziękujemy pani Profesor za lekcje historii prawdziwej- w czasach PRL...
  dużo zdrowia!!
  1 rok
 • conradinum (4)
  To była kiedyś jedna z najlepszych szkół średnich w Trójmieście , było wtedy jeszcze kilka innych w których uczono bardzo dobrze m.in. I LO w Gdańsku, "Topolówka", Technikum Łączności, Technikum Mechaniczno Elektryczne czy III LO w Gdyni. Wracając do Conradinum - tutaj nauczycielami byli również pracownicy Politechniki Gdańskiej i stąd ten wysoki poziom nauczania.
  najstarsza gdańska szkoła powstała w 1801 roku poczatkowo w Jankowie w 1900 roku przeniesiona do Gdańska, po II wojnie światowej uruchomiono szkołę okrętową i zawsze pamiętano i szanowano historię szkoły o czym dziś nie chce się pamiętać i wymazuje się z historii wszystko to co działo się w tej szkole zarówno w XIX wieku jak i w okresie międzywojennym, okresie Wolnego Miasta Gdańska czy okresie powojennym. Efekt jest taki, że
  dziś nie ma tej szkoły - poza budynkami oczywiście. Szkoda, ale mam nadzieję , że to się odwróci niedługo.
  1 rok
  • Conradinum ksztalcilo przedewszystkim na potrzeby naszego (3)
   przemyslu okretowego oraz dla innych galezi naszej gospodarki o podobnym profilu technicznym. Ale jak wtedy nasi naiwni glupcy w Warszawie zniszczyli budownictwo okretowe i nasz przemysl ciezki to Conradinum i Instytut Okretowy na Politechnice padly jak kiedys przedpotopowe mamuty i tyranozaurusy. To nie wina szkol tylko glupiego zarzadzania calym krajem kiedy przechodziliscie z gospodarki socjalistycznej na kapitalistyczna. Owczesni politycy nie znajacych starych trickow dali sie latwo zrobic w balona przez ekonomistow i doradcow zagranicznych ktorzy w ten sposob zapewnili prace swoim ludziom w swoich krajach. A naszym wystarczalo tylko jakas mala pomoc finansowa ktora szybko zostala wyczerpana i nie zostalo nic.
   To dlatego
   1 rok
 • Szavun3k
  Cudowne przeżycie....jesteście wielcy
  Polak
  1 rok
 • Przemysł okrętowy
  Po drugiej wojnie światowej w Polsce nie istniał przemysł okrętowy. Liceum Okretpwe jakie uruchomiono w 1945 roku zaczęło uczyć młodych ludzi budowy i remontu statków. Podobnie zrobiono na Politechnice Gdańskiej gdzie stworzono wydział budowy okrętów.Lecz wtedy brakowało specjalistów i ci dopiero się uczyli nabywali doświadczeń.w Conradinum uczono nie tylko technologii lecz i przedmiotów humanistycznych m.in. języków obcych nie tylko rosyjskiego, historii, geografii, ekonomii, higieny i innych.
  1 rok
 • cudnie na serduchu
  Takie piękne rzeczy się zdarzają, najważniejszy jest 2człowiek ...!!! Łzy wzruszenia i 200 lat dla tej miłej Pani,zdrówka!!!!!!!!!!!!
  kkk
  1 rok
 • Restauracja Secretariat jak zawsze dała radę !!
  Piękna inicjatywa, brawo za pomysł i gratulacje dla Restauracji na Hipodromie !
  Wróblo
  1 rok
 • Conradinum 1965
  To w tym roku pisalismy w V "C" końcowe prace z historii .Mimo , ze juz prym wiodly przedmioty zawodowe to dzieki wiedzy Pani prof. Rokickiej i jej zaangażowaniu w przekaz historyczny o Polsce ale i o świecie ja pisalem prace "II wojna swiatowa na Pacyfiku" . Do dzisiaj statki to moje zainteresowanie zawodowe i hobbystyczne.
  Marek K.
  1 rok
 • Nasza Kochana Profesorka
  Byłem na maszy w kościele, wiele osób tam było. Spotkaliśmy się " klasowicze" i inne roczniki. Pozdawiam naszą Profesorkę jeszcze raz; zdrowia i pomyślności!
  Rysiek Kwiek
  1 rok

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii