Dodaj opinię

Opinie (276) 5 zablokowanych

 • Mieszkania komunalne (5)
  Nie mogę zgodzić się z tak radykalnymi poglądami. Jest grupa ludzi, którzy za żadne skarby nie są w stanie zarobić na własne mieszkanie. Są to np. niepełnosprawni lub opiekujący się takimi, osoby z niepełnosprawnością intelektualną itp. Tym ludziom trzeba pomóc,dając dach nad głową. Oczywiście bez garażu podziemnego i tego typu fanaberii.
  Od tego zależy poziom naszego człowieczeństwa.

  A patolom, nierobom i pijakom - nie tylko nie przyznawać, ale nakazać natychmiastowe opuszczenie już zajętych mieszkań.
  1 rok
  • Garaz pod budynkiem... (1)
   Oszczędza miejsce na zewnątrz. Poza tym mamy 21 wiek i normy budowlane oraz zdrowy rozsądek wymagają budowy miejsc parkingowych. To że ktoś ma 3 czy nawet 30 tysięcy na samochód nie znaczy, że kiedykolwiek będzie w stanie kupić mieszkanie za 300±
   Ada
   1 rok
   • Masz częściowo rację - oszczędza miejsce na zewnątrz, ale roboty ziemne są najdroższe. A mówimy o mieszkaniach tanich (nie byle jakich).
    Przyznaję też rację, że dla osoby niepełnosprawnej, samochód jest (często) jedyną możliwością poruszania się i dojazdu do pracy, lekarza itp.
    Mój pierwszy wpis dot. poziomu człowieczeństwa był reakcją na jednostronnie negatywne wpisy - wiele rzeczy zostało pominiętych np. miejsce parkingowe, czy droższe, ale konieczne dostosowanie budynku dla wózków inwalidzkich (to tylko przykład)

    Nie mam pretensji do uzupełnienia i innego zdania.
    1 rok
  • czemu bez garazu? a niepelnosprawni nie moga uzywac samochodow? (1)
   im sa nawet bardziej potrzebne
   1 rok
   • Mogą, ale czy muszą mieć garaż? Jest wiele osób, które kupują za ciężkie pieniądze mieszkanie i rezygnują z miejsca postojowego w garażu podziemnym, bo ich już na nie nie stać.
    1 rok
  • kiedyś większość mieszkała w komunalnych, bo takie kiedys było prawo, własność była nie mile widziana, zresztą nikogo nie było na to stac miasto posprzedawało większośc mieszkań a to co zostało czeka dla zasłużonych,trzeba tez rozróżnić mieszkanie komunalne a socjalne.Jest to duża różnica
   kaska
   1 rok
 • Po co kupować mieszkanie? (4)
  Przecież PiS da.
  Obiecała brocha i krzywousty to dadzą.
  1 rok
 • Czy wy ludzie żyjecie w tym samym kraju? Nie każdy pracujący ma taki dochód który pozwala na kupno mieszkania. A wy wszystkich do jednego wora, widząc tylko czubek swojego nosa. Rozumiem że normalni ludzie mający rodziny i pracujący ale nie miejący zdolności kredytowej to patologia..... zastanawiam się czy osoby piszące te opinie to sami prezesi? Zastanówcie się nad tym co piszecie i odłóżcie na bok polityczne uprzedzenia. Czy Pan , Pani pracująca w markecie na rogu to też patologia bo nie ma zdolności kredytowej? A może teraz czeka na TBs żeby nie płacić prywatnym wynajmującym mieszkania.... pomyślcie....
  1 rok
  • Mnie nie stać na jacht. Kiedy mi go zafundujesz? (1)
   Miliony ludzi na świecie boryka się z problemem braku własnego lokum i rozdawnictwo kosztem pozostałych nie jest żadnym rozwiązaniem.
   1 rok
   • Nie chodzi o rozdawnictwo, tylko o pomoc w szczególnych sytuacjach. Ale masz rację - wielu traktuje mieszkanie komunalne jak własność. I to dość dziwną, bo o własność się dba.
    Mieszkania komunalne i socjalne powinny być przydzielane czasowo (myślę o latach a nie miesiącach) po czym pomoc powinna być ograniczana. Chyba, że jest to sytuacja wyjątkowa i z powodów humanitarnych może trwać bezterminowo.
    U nas jak mieszkańcowi takiego lokalu przypomni się, że jest ono wynajmowane, to słowo oburzenie jest tutaj użyte raczej niewłaściwie :))
    Ale jestem ZA mądrą pomocą.
    1 rok
  • Wiesz to typowi wyborcy PO, w pogardzie dla wszystkich, którzy są biedniejsi od nich lub nie kradną. (1)
   Tych co pobierają 500+ tak samo nazywają PISowską patologią, co wydaje te pieniądze na alkohol... ale jak okazuje się iż 500+ pobierają również politycy opozycji jak Trzaskowski i Joanna Schmidt? No cóż, to biorą co im się należy, bo PIS ich okrada i patologią nie są!
   1 rok
   • Ale bzdury piszesz !!! Kto likwiduje wszystkie organizacje pozarządowe? PiS.
    Poprzednicy wprowadzili roczny urlop wychowawczy(płatny), zwolnienie z podatku od spadku, w tym od mieszkań, wieloletnią pomoc kredytową na mieszkania itp itd. Można pisać całą noc.
    A z 500+ zostało już 350+ - czynsze rosną, ceny prądu nas dopiero wykończą, benzyna oszalała a podatek dopiero przed nami. Od stycznia będziesz miał 150+. A za rok wszyscy będziemy mieć 1000 -
    Ale do wyznawców PiS-u nic nie dotrze.
    1 rok
 • ...
  Mieszkanie plus to dno. Bardzo drogie mieszkania!
  M
  1 rok
 • Powinien być wymóg. (1)
  Wymogiem powinien być brak alkoholizmu w rodzinie. A jeśli ojciec pije, niech mieszka tylko matka z dziećmi. Jeśli pije matka, mieszka ojciec z dziećmi. I tyle. W innym wypadku podlewa się patologie.
  k.
  1 rok
  • I jak to sobie wyobrażasz w praktyce, kto miałby tego pilnować, która kobieta pozwoli sobie na wywalenie faceta z domu, który bądź co bądź coś tam zarabia, do łóżka z nią pójdzie i czasami sobie popiję albo nawet codziennie ciągnie z gwintami. No dawaj pomysły?
   1 rok
 • u szczura czas przyszły niedokonany
  później nic dziwnego że kobieta z dzieckiem która straciła dom podczas pożaru, jej mąż stracił tam życie, musiała mieszkać w krzakach.
  1 rok
 • w tym miescie brakuje 100 basenow ! nie ma gospodarza ! ... liczy mieszkania ! yee
  1 rok
 • Dla ubogich powinny być dopłaty do wynajmowania na wolnym rynku. (1)
  1 rok
  • Nie zgadzam się - "wolny rynek" nie lubi ubogich. Lepszym rozwiązaniem jest jednak budownictwo komunalne i socjalne. Oczywiście po dokładnym sprawdzeniu stanu faktycznego danej rodziny.
   Bardzo ważne jest poczucie stabilizacji a takiej nie daje wynajem na wolnym rynku.

   Piszę o dokładnym sprawdzeniu, bo wielu z nas spotkało się pewnie z "ubogimi" w markowych ciuchach i VW na parkingu.
   Ludziom w prawdziwych tarapatach trzeba pomagać - i tyle. Karma wraca :)
   1 rok
 • Polacy zaczną się zabijać? (2)
  Komu na tym zależy?
  1 rok
 • Do namyslu. (1)
  Kto te mieszkania losuje? Jak to jest, że jedna rodzina dostanie mieszkanie na Kieturakisa, gdzie deweloperzy buduja dla milionerów a drugą rodzina dostanie mieszkanie w przedwojennej kamienicy bez łazienki na parterze z ogrzewaniem piecowym. Kto ma prawo tak skrajnie wpływać na rodziny, że jeden dostaje w centrum super nowe a drugi stara budę bez łazienki.
  Obserwatorka
  1 rok
  • A jak to jest że jedni mieszkania dostają a inni muszą wziąć kredyt i spłacać go do usranej śmierci odmawiając sobie wielu rzeczy żeby mieć dach nad głową???
   1 rok

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat