Opinie (169) ponad 10 zablokowanych

 • no tak...

  Proste i nieskomplikowane - państwo okrada nas na każdym kroku.

  • 6 1

 • Jak gdziekolwiek zostanie zgromadzona

  przez obywateli jakaś znaczniejsza suma, to władze już znajdą sposób żeby się do niej dobrać. Jestem tego dziwnie pewny.

  • 14 0

 • Opinia wyróżniona

  A teraz fakty (6)

  PO zlikwidowała OFE i zrobiła dobrze, ponieważ OFE działały patologicznie i doiły polski system emerytalny zamiast go wspierać. Inwestycja w obligacje to nic innego jak przekładanie pieniędzy z kieszeni do kieszeni przy

  PO zlikwidowała OFE i zrobiła dobrze, ponieważ OFE działały patologicznie i doiły polski system emerytalny zamiast go wspierać. Inwestycja w obligacje to nic innego jak przekładanie pieniędzy z kieszeni do kieszeni przy pobieraniu prowizji. To było bez sensu i nie działało i chwała Platformie że podjęła trudną decyzję o likwidacji. Rząd PIS próbuje również w jakiś sposób "suplementować" ZUS poprzez PPK (sam należę, mój pracodawca mi opłaca ten program) i chwała PiSowi za taką a nie inną konstrukcję tego programu. Jedynym problemem są wąsaci ignoranccy Janusze, którzy jedyne co wiedzą o polskim systemie emerytalnym to że **** ZUS ale co w zamian, jak to ma działać to już się ma martwić kto inny, bo janusz naprawdę myśli że 100% prywatny inwestor mu zrobi emeryturę pod palmami. Spytajcie proszę depozytariuszy Amber Gold lub właścicieli akcji sprzed wojny, jak tam ich prywatne inwestycje emerytalne się mają.

  • 27 27

  • Drobne uwagi. (3)

   Decyzją premiera Tuska o rozpoczęciu likwidacji OFE nie miała związku z sytuacją oszukiwanych przez te instytucje składających tam swoje pieniądze Polaków tylko panice budżetowej rządu. Owszem sama decyzja o rozpoczęciu

   Decyzją premiera Tuska o rozpoczęciu likwidacji OFE nie miała związku z sytuacją oszukiwanych przez te instytucje składających tam swoje pieniądze Polaków tylko panice budżetowej rządu. Owszem sama decyzja o rozpoczęciu likwidacji tego zbiorowego oszustwa była słuszna tylko powodem był paniczny strach przed krachem budżetowym. Kradzież 157 miliardów zł z OFE realnych pieniędzy spowodowało że w 2014 roku krach budżetowy nie nastąpił dając czas Tuskowi na przygotowanie ucieczki do Brukseli. O tym że była to kradzież mówił TK Rzeplińskiego w swoim uzasadnieniu do wyroku w tej sprawie. PIS tylko kontynuuję likwidację w formie powiedzmy że nieco korzystniejszej dla Polaków.
   Ale problem jest gdzie indziej. Otóż problemem moim zdaniem jest to iż wypłaty emerytur po 2030 roku będą wyjątkowo niskie w stosunku do bardzo wysokich obecnie przechodzących na emerytury roczniki urodzone w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych będą otrzymywały 1/2 lub 1/3 tego co roczniki dziś przechodzące. A jest to efektem zmian w ustawach emerytalnych po 1990 roku. Wystkie reformy po 1990 roku miały jeden przecież cel obniżyć wysokość emerytur Polakom. Twórcy reformy OFE ekipa Balcerowicza od początku dokładnie wiedzieli że efektem tej reformy będzie zmniejszenie wypłat emerytur o 1/3 co będzie miało miejsce po 2030 roku. Tylko sprawnemu marketingowi zawdzięczamy to iż zostało to sprzedane ludziom z sukcesem że to dla ich dobra. Polski system OFE od początku do końca był nie korzystny dla Polaków i Ekipa Balcerowicza od początku to wiedziała i to realizowała bo taki był tego cel. Tylko sprawny marketing polegający na w mówieniu ludziom że to dla ich dobra powoduje że ekipa Balcerowicza nie została powieszona na latarniach za OFE. To było od początku do końca oszustwo mające na celu obniżenie wypłat emerytur. Wszystkie reformy po 1990 były tak tworzone. O efekcie czytamy wyżej emerytura w stosunku do ostatniego wynagrodzenia za pracę to 30- 40%.
   Ale taki był cel tych reform.

   • 7 5

   • Drobna uwaga: (1)

    157 miliardów nie zostało nikomu ukradzione, tylko trafiło na indywidualne konta emerytalne w ZUS.
    Za to teraz zostanie ukradziona tak zwana "opłata przekształceniowa" od tych środków.

    • 10 6

    • Mylisz się TK Rzeplińskiego uznał to za kradzież tylko ....

     157 miliardów zł realnych pieniędzy zostało przez rząd Tuska w 2014 roku ukradzione z OFE i przelane do budżetu państwa ratując rząd Tuska przed katastrofą budżetową. O tym że była to kradzież mówił TK Rzeplińskiego w

     157 miliardów zł realnych pieniędzy zostało przez rząd Tuska w 2014 roku ukradzione z OFE i przelane do budżetu państwa ratując rząd Tuska przed katastrofą budżetową. O tym że była to kradzież mówił TK Rzeplińskiego w uzasadnieniu wyroku. Czarno na białym napisali że pieniądze z OFE nie były pieniędzmi rządu tylko obywateli. Rząd zabierając nie swoje pieniądze ukradł je ludziom ale TK uznał że tylko w stanie wyższej konieczności może to zrobić.
     A jaka to była wyższa konieczność?
     A no taka że Tusk z Nowakiem i kolegami gangsterami od Amber Gold czy mafii Vstowskich pozwalali kraść obniżając dochody budżetowe to spowodowało by przekroczenie konstytucyjnych progów zadłużenia i katastrofę budżetową. TK Rzeplińskiego orzekł że to wystarczająca przesłanka do tego by uratować tyłki złodziejom kosztem składających pieniądze w OFE. Tych pieniędzy już nie ma zostały wydane zaś w OFE i w ZUS jest zobowiązanie państwa do wypłaty tych 157 miliardów tym których były to składki. Wobec tego trzeba je zabrać kolejnym rocznikom składkowiczów by wypłacić tym którym składki z OFE ukradł Tusk i jego rząd. Kolejne rządy przez najbliższe 50 lat będą musiały się z tymi wypłatami zmierzyć.

     • 5 6

   • PiS kontynuuje w korzystniejszej formie? Ta korzystniejsza forma to jawna kradziez tych 15% rzekomo Twoich pieniedzy?

    Czy moze chodzi Ci o PPK, ktore od OFE rozni sie tylko tym, ze jest dodatkowa dzwignia inflacji, bo zmusza pracodawcow do ponoszenia dodatkowych kosztow narzuconych przez rzad RP.

    • 1 1

  • C.d.

   To się nie zdarzyło przypadkiem w sposób który wymknął się z pod kontroli. NIE.
   To wszystko było przez ekipę Balcerowicza na chłodno przygotowane wyliczone i wprowadzone. Nie było takiej możliwości NIGDY by Polacy

   To się nie zdarzyło przypadkiem w sposób który wymknął się z pod kontroli. NIE.
   To wszystko było przez ekipę Balcerowicza na chłodno przygotowane wyliczone i wprowadzone. Nie było takiej możliwości NIGDY by Polacy mogli na OFE czy innych reformach zyskać to było od początku stwarzone tak by Polacy tracili. Raczej zapytać można polityków rządzących po 2000 roku dlaczego tak długo nic z tym nie robili udając że nie ma problemu i nikt nie wyciąga konsekwencji karnych wobec ekipy Balcerowicza która to wymyśliła i wprowadziła. Rozwiązania które od początku miały Polakom szkodzić. Wielu profesorów ekonomii o różnych poglądach politycznych zawsze mówili jedną rzecz wspólną. Jakby tego nie liczyć reforma OFE przygotowana przez Balcerowicza od początku do końca miała być szkodliwa dla Polaków bo jej celem była obniżka świadczeń emerytalnych. To jest początek i źródło problemu a rządy PO-PSL i obecny muszą niezbyt udolnie coś z tym zrobić. Jak widać "coś" robią.

   • 3 2

  • Nauka nie boli

   Radzę się doinformować, dopiero wtedy pisać bzdety.

   • 0 0

 • OFE

  PO zlikwidowało obligacyjną część OFE, ale 100% z tego zapisali każdemu na subkoncie ZUS. W ten sposób obniżyli zadłużenie państwa w najgorszym czasie kryzysu w Europie. Nie pochwalam, ale stało się, mam zapis w ZUS

  PO zlikwidowało obligacyjną część OFE, ale 100% z tego zapisali każdemu na subkoncie ZUS. W ten sposób obniżyli zadłużenie państwa w najgorszym czasie kryzysu w Europie. Nie pochwalam, ale stało się, mam zapis w ZUS i mam nadzieję, że żaden post-PiS tego kiedyś nie ukradnie.
  PiS likwiduje za to całe OFE (pozostała cześć akcyjna) i jeszcze bezczelnie kradnie 15% tu i teraz, żeby przelać sobie na konto i finansować łapówki dla elektoratu, rozdawnictwo w swoich państwowych, deficytowych spółkach, TVP itp. To już jest złodziejstwo.

  • 14 4

 • 52% wierzy w emeryturę z zus-u

  To prawie tyle samo co wierzy w epidemię straszliwego wirusa. Zbieg okoliczności? Nie sądzę...

  • 5 3

 • też mi coś (3)

  największy skok na OFE to zrobił ronald plusk jak wyparowało niby do zusu 150 mld

  • 7 8

  • a teraz napisz to samo, ale po polsku

   wietnamski agencie.

   • 4 4

  • To nie był Ronald Plusk! (1)

   To był Chyży Ruj!

   • 2 3

   • Swietne

    • 2 2

 • Odpowiadam na ankietę. Wcale bo mnie rząd co miesiąc okrada na 2500zł i nic nigdy z tego nie będę miał

  • 5 1

 • I co PIS-iorki

  Cały czas słyszymy że to PO ukradło pieniądze z OFE.
  Sami teraz widzicie dokąd one trafią tym razem.
  Kasa jest już dawno pusta wiec "robimy co możemy" Pan kurski potrzebuje pieniędzy i Ojciec Dyrektor

  Cały czas słyszymy że to PO ukradło pieniądze z OFE.
  Sami teraz widzicie dokąd one trafią tym razem.
  Kasa jest już dawno pusta wiec "robimy co możemy" Pan kurski potrzebuje pieniędzy i Ojciec Dyrektor również. Trzeba jeszcze kupić parę wydawnictw prasowych. Ciągle jeszcze brak na pilne wydatki.
  Ciekawe czy złoto które przywieźli z Londynu jeszcze jest ?

  • 4 3

 • Przynajmniej mam wybór. (1)

  Rudy połowę kasy mi zabrał i o nic nie pytał.

  • 2 4

  • Teraz tłuku ktoś się ciebie o coś pyta .

   • 1 0

 • skoro

  kwota wypłaty jest/bedzie nizsza od pobieraniej w tej chwili składki to jest to jawna kradzież. Zus jako urzad powinien zostac zredukowany do minimum, gdyz jest tak wielkim molochem ktory na biurokracje, urzednikow i

  kwota wypłaty jest/bedzie nizsza od pobieraniej w tej chwili składki to jest to jawna kradzież. Zus jako urzad powinien zostac zredukowany do minimum, gdyz jest tak wielkim molochem ktory na biurokracje, urzednikow i sprzet przejada skladki podatnikow i przyszlych emerytow. wszyscy rzadzacy wiedzieli doskonale ze to padnie szybciej niz pozniej i nikt z tym nic nie zrobil, a doja dalej nas obywateli. z jakiej racji mam placic skladke skoro nigdy tych pieniedzy nie zobacze?
  Tego molocha powinno się zamknac i sprzedac jego majatek w uczciwych licytacjach, a pieniadze przekazac na pokrycie skladek. I tak bedzie brakowac bo to jest zwykla piramida finansowa, za która rzadzacy zlodzieje powinni odpowiadac swoimi majatkami i lbami.
  system ten wzorowany byl na rozwiazaniu niemiecki, z ta roznica, ze niemcy szybko zorientowali sie ze nie ma przyszlosci i w pore przeorganozowali system emerytalny. my, naiwnie twierdzilismy i dalej twierdzimy, ze jest ok.
  #NIEdlaskladekzus

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.