Dodaj opinię

Opinie (293) ponad 20 zablokowanych

 • Typowa zagrywka LOTOSU
  Z jednej spółki, jaką był Petrobaltic, robią się dziesiątki mniejszych. Jedna obsługuje bazę, inna przejmuje, a później za grubą kasę z powrotem wyczarterowuje statki (podatki płacąc na Cyprze) kolejna coś tam jeszcze, oczywiście każda ze spółek ma własną dyrekcję i pełną obsadę biurową. Fakturują się wzajemnie pięknie generując dodatkowe koszty, a podatki płacąc np. na Cyprze. Za to oczywiście w przypadku "strat" ręka grupy LOTOS wyciągana jest do kieszeni polskich podatników. W ukochanej Enerdze też pomnożyli spółki i każda super prosperuję, a ja płacąc fakturę opłacam pensje i narzuty w Enegra Obrót SA, Energa Operator SA..a później jeszcze za prąd który zużyję w ciągu następnego półrocza...
  9 lat
 • Masakra
  Kto na to pozwala skoro Lotos jest spółką skarbu państwa to jaki jest nadzór właścicielski nad wyprowadzaniem majątku do raju podatkowego. Przecież to kradzież w białych rękawiczkach ale skoro właściciel ma to w d___e
  zdziwiony
  9 lat
 • tusko won (2)
  chesz kupic polski statek prosze bardzo odkupienie holownioków z gdynia port i gdank 1 mln. zlotych wystraczy aby je kupic izarejestrowac np. na cyprze nasz rzad wszytko za darmo sprzedazje koszt jednego cholownika to pona 400 mln zloty !!! wiecej jutro na wiecu w gdyni 17 kolo dworcam morskiego zparaszamy ruch obrony polskich stakó !!
  won
  9 lat
 • KREW ZYCIE
  rzad nato pozwala
  won
  9 lat
 • Spółka z siedzibą na Cyprze i... wszystko jasne. Trzeba OPTYMALIZOWAĆ koszty POdatkowe!
  Bo POdatki (ściepa na dzieciorobów, meneli i biurokratów) płacą tylko frajerzy,
  czyli szeregowy Kowalski, albo inny Malinowski co się chce na swoim interesiku, albo DG wybić.
  klaun szyderca
  9 lat
 • Petrobaltic
  Przecież Petrobaltic już nie istnieje od czasu rozpoczęcia restrukturyzacji przez lotos.
  Zarząd mówi o milionach oszczędności a nie potrafi przedstawić rozliczenia z poprzedniego etapu restrukturyzacji tylko dla tego, że koszty wzrosły po niej 3 krotnie
  Nich rozliczy ludzi którzy wyprowadzili ponad 400 milionów złotych z firmy a potem zaciągnęli jeszcze kredyty na złoża na morzu północnym które są nierentowne.
  Może lotos przestanie opłacać klakierów do tuszowania złych opinii o nim to będą oszczędności.
  W Polsce ministrowie nawet nie wiedzą że mają platformy na Bałtyku więc łatwo kręcić tym cyrkiem.
  Poza tym kto na świecie buduje rafinerie a potem dobudowuje do niej całą strukturę?
  To jak by kupić wannę a potem wybudować dom żeby miała gdzie stać ale takie rzeczy to tylko w Polsce.
  ludek
  9 lat
 • Pytanie
  Cze jest w porządku wyprowadzanie własności floty z Lotosu za granicę, tylko po to aby obniżyc podatki firmy (armator cypryjski, którego włascicielem jest Lotos, jesli dobrze zrozumiałem) i obnizyć płace na tych samych statkach dla tych samych ludzi ? To może zmienić Konstytucję i zamiast wybierać posłów i senatorów zrobić co 4 lata konkurs z kryteriami 1)wykształcenie 2)doświadczenie 3)udokumentowane osiągnięcia zawodowe 4)oczekiwane wynagrodzenie - zamiiast partyjniactwa ?
  mike
  9 lat
 • i co z tego (1)
  Teraz muszą placić wszystko zatrudnionym na statkach tzn. pensje, ZUS,NFZ, urlopy ,zwolnienia i tak dalej.A wiadomo , buraki w polu to marynarz na chorobowym.Po zmianie się zmieni , owszem powinni zarabiać więcej ale tez urwie się cala reszta. I tak jest u 95% marynarzy dlaczego ma być inaczej w Petrobalticu?
  Skończą się zwolnienia lekarskie i ogólnie lesserstwo a trza będzie pracować no i szefowie związku jakby dostaną po plecach .a strajki mogą doprowadzic do tego co byloz PLO.
  mismar
  9 lat
 • podatki sa tam mniejsze (1)
  wiekszosc polskiej zeglugi jest zarejstrowana na cyprze lub w grecjii
  :PP
  9 lat
  • Raczej w pod bandera liberyjska cypryjska i libanska maltajnska panamska jeszcze inne cuda nawet koreanska pł wszedzie mozna zarejestrowac statek.
   9 lat
 • strajk to jest życie !
  9 lat

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat