2021-09-01 15:28
Tylko akurat przepisy ruchu drogowego to są zasady poruszania się po drodze, na które wszyscy się zgadzamy (pośrednio). Dlatego stanowią one element prawa, a prawo stoi na straży wolności obywatela. Tak czysto
Tylko akurat przepisy ruchu drogowego to są zasady poruszania się po drodze, na które wszyscy się zgadzamy (pośrednio). Dlatego stanowią one element prawa, a prawo stoi na straży wolności obywatela. Tak czysto teoretycznie. Nasze przepisy są stanowione przez ludzi niekompetentnych i często pod konkretny cel polityczny. Dlatego brak zaufania do ustawodawcy przekłada się na lekceważący stosunek do praw przez nich stanowionych. Przepisy już są restrykcyjne a zaostrza się je dlatego że nie działają. Nie działają, bo są przesadzone i nikt w nie nie wierzy itd
2021-09-01 15:30
Opinia wyróżniona
Nie chodzi o twój samochód i twoje umiejętności, tylko o to że ktoś inny może zrobić coś czego się nie spodziewasz, a ty nie masz wtedy żadnego marginesu bezpieczeństwa. Jest takie lotnicze powiedzenie - jestem doświadczonym pilotem z dużymi umiejętnościami, używam mojego doświadczenia aby nie musieć polegać na moich umiejętnościach.
2021-09-01 15:31
ale jak mi morawiecki na Sylwestra 1stycznia ogłosił Stan Wojenny i godzinę policyjną ... to scyzoryk mi się w kieszeni zaraz sam otworzył!
2021-09-01 15:32
2021-09-01 15:33
Dlatego tak jest, że w Twoim cudnym bolidzie z 306KM pod butem poruszasz się po drogach publicznych na których obowiązują takie same zasady dla wszystkich. Jeżeli tych zasad nie akceptujesz, sprawa jest prosta - nie korzystaj z dróg publicznych i problem się rozwiąże.
2021-09-01 15:34
januszki kierownicy - nie znają przepisów drogowych = prawem ustanowionej konieczności Dostosowania Prędkości do Warunków Drogowych.
szkoda że tak rzadko Policja kara za to mandatem ... tylko Sądy czasem /ale też rzadko/ biorą to pod uwagę jako Okoliczność Obciążająca Sprawcę tragedii drogowej!
2021-09-01 15:36
Z Focusa 2 zrobil sie Focus 1 nagle :D
2021-09-01 15:38
Surowo i nieuchronnie.
Podwyższenie kwot mandatów to jedyna droga do opanowania piractwa na drogach i lekceważenia przepisów.
2021-09-01 15:40
Zakazuje mu się machania tym nożem w kierunku innych ludzi, tak jak kierowcom zakazuje się łamania przepisów.
2021-09-01 15:40
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.