• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

LPP rozwija dział IT i szuka specjalistów

25 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Dział IT w LPP bardzo dynamicznie się rozwija. To właśnie specjaliści tego działu stoją za stworzeniem sklepów internetowych marek takich jak Reserved, Cropp, House czy Sinsay. Na zdjęciu strona sklepu internetowego Reserved. Dział IT w LPP bardzo dynamicznie się rozwija. To właśnie specjaliści tego działu stoją za stworzeniem sklepów internetowych marek takich jak Reserved, Cropp, House czy Sinsay. Na zdjęciu strona sklepu internetowego Reserved.

Współpraca z projektantami, fotografami, działem logistyki czy sprzedaży, nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, a także tworzenie sklepów internetowych, których klienci generują 50 mln odsłon miesięcznie - nie brzmi to jak dzienny plan zajęć specjalisty z branży IT. Takie zadania to jednak chleb powszedni pracowników gdańskiej spółki LPP.

Spółki handlowe, a tym bardziej te działające w świecie mody nie są silnie kojarzone z branżą IT. - Dlatego zapewne wiele osób, które starają się o pracę w LPP, jest zaskoczonych tym jak duży zespół ludzi zatrudniamy i jak nowoczesne technologie wykorzystujemy - mówi Leszek Kankowski, kierownik ds. rozwiązań internetowych w LPP. - Często spodziewają się, że zastaną zwykły Help Desk, a tymczasem spotykają zespół pracujący nad bardzo wymagającymi i skomplikowanymi projektami.

- Dział IT w LPP to jeden z największych w naszej spółce i na pewno jeden z największych tego typu działów na rynku lokalnym. W obecnych czasach jest to całkowicie naturalne, a e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków i trudno wyobrazić sobie bez tego działalność jakiejkolwiek firmy - mówi Arkadiusz Ruciński, dyrektor działu IT LPP. - Tylko w pierwszej połowie tego roku e-commerce wypracował około 30 mln zł. Obecnie każda marka, której właścicielem jest LPP ma swój osobny sklep internetowy.

- To jednak tylko część pracy działu IT - mówi Arkadiusz Ruciński. - Praca w firmie takiej jak LPP wymaga od nas o wiele więcej. Nasi pracownicy odpowiedzialni są za rozwój systemów oraz infrastruktury informatycznej w obszarze zarządzania towarem, sprzedażą oraz łańcuchem dostaw. Zajmują się także wsparciem użytkowników oprogramowania wewnątrz firmy jak i poszczególnych sklepów. Współpracują na stałe z projektantami, fotografami, klientami z kraju, jak i z zagranicy.

W 2014 roku zarząd LPP podjął decyzję o rozbudowie działu IT, a w szczególności działu rozwiązań internetowych. Zespół z 80 osób ma zwiększyć się do ok. 100. - Mamy aktualnie do zaproponowania kilkanaście stanowisk, ale jest to plan jedynie na najbliższy rok. W kolejnych latach będziemy zapewne zwiększać zatrudnienie w naszym dziale - mówi Arkadiusz Ruciński. - Teraz jednak poszukujemy specjalistów na takie stanowiska jak PHP developer, frontend developer, internet solutions analyst i internet systems administrator. Regularnie współpracujemy też z ponad setką pracowników zewnętrznych.

Jak zapewnia Leszek Kankowski potencjalni kandydaci nie powinni obawiać się mozolnego procesu rekrutacji. - Dokładamy starań aby przebiegał on sprawnie, ale w spokojnej atmosferze - dodaje Kankowski. - Oczywiście najbardziej zależy nam na osobach z doświadczeniem. Wokół nich bowiem mamy zamiar rozbudowywać dział rozwiązań internetowych. Nie zamykamy się jednak na innych kandydatów i jesteśmy w stanie przeszkolić każdego potencjalnego pracownika, który będzie pasował do naszego zespołu.

LPP stawia na umiejętności, ale także nowe pomysły i zaangażowanie pracowników. - Nie staramy się być w codziennej pracy bardzo sztywni i formalni - twierdzi Arkadiusz Ruciński. - Chcemy aby nasi pracownicy się rozwijali i nie czuli się zaszufladkowani. Dobrym przykładem może być to, że prawie 90 proc. awansów w firmie odbywa się w wyniku rekrutacji wewnętrznej.

LPP, firma notowana na GPW w Warszawie od 2001 r., jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek odzieżowych. Od lat konsekwentnie rozwija swoją działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku odzieżowym. Koncern zarządza 5 znanymi markami modowymi, siecią niemal 1500 salonów, tworzy miejsca pracy dla blisko 18 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Szanghaju. Firma nieustannie inwestuje i zdobywa nowe rynki. W marcu 2014 r. spółka awansowała do giełdowego indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów na GPW w Warszawie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (56) 2 zablokowane

  • wiocha.pl (7)

    dlaczego te stanowiska nie nazywają sie po polsku?
    Powinny z dwóch powodów, po pierwsze, firma jest w Polsce,
    po drugie zarobki na pewno będą bardzo polskie.

    • 97 18

    • mi też to się nie podoba, ale to ze względu na to że firma działa także poza rynkiem polskim, stąd ujednolicenie (niestety nie do naszego języka)

      • 14 0

    • ciekawe ile kasy proponują (5)

      w intelu mam jako senior 10 tysi netto, rynek jest wyssany z programistów i jak nie zaproponują więcej to nie znajdą nikogo chyba że jakiś leszczyków od PHP.

      • 8 8

      • tylko 10 tysi? (4)

        jesteś pewny, że też nie jesteś jakąś leszczyną?:)

        • 30 1

        • przecież napisał ze 10 tysi ojro.. (3)

          • 0 0

          • programiści rzucają kwoty wyssane z palca żeby jak najwięcej ugrać na rynku (2)

            Potwierdzone info, ja zarabiam $100000 dziennie. Phi! Za te Twoje marne 10 tysi to ja bym nawet kompilacji nie zapuścił.

            • 1 0

            • Ja za 100000000

              Kompiluję w Dev++

              • 1 0

            • tak to prawda mówią że chcą 10.000zł a tak na prawdę marzą żeby dostać 1500zł, nie dajcie się nabrać... true story!

              • 2 0

  • widać wszystko (2)

    Na tej fotce widać wszystko kartony z Chin , w zasadzie pusta hala
    ludzie XXI wiek a oni ręcznie wózkami towar roznoszą . Wioska i to zapyziała.
    Normalnie to są magazyny wysokiego składowania i tam tylko roboty pomykają
    ale tutaj człowiek nic nie kosztuje tańszy od maszyny.

    Krótko podła jakość za sporą cenę a wszystko kupowane na wschodzie za 10 centów . Może tak musi być ?

    • 40 19

    • Stary nie masz pojęcia o czym piszesz

      Mają jeden z najnowocześniejszych magazynów w Polsce

      • 12 5

    • Ogranicz MiniMini+

      Chyba sam jesteś robot, co popindala między kartonami. Mniej MiniMini+ a nie będziesz pisał takich dyrdymałów

      • 5 3

  • wstysd taka firma polska

    Pracownicy działu IT odpowiedzialni są też, m.in. za rozwój systemów oraz infrastruktury informatycznej w obszarze zarządzania towarem, sprzedażą oraz łańcuchem dostaw. Na zdjęciu Centrum Logistyczne LPP w Pruszczu Gdańskim.
    mat.prasowe. Wstyd 1380 zl na reke jeszcze agencje pracy prrogres i techno seewis

    • 55 5

  • reklama?

    Zwykla reklama LPP, nic wiecej...

    • 30 5

  • 6 zł na godzinę jako sprzedawca

    Nie pracujecie w tej firmie. Płaca grosze.

    • 47 1

  • LPP (8)

    No niestety ja tam pracuje jako operator ale naprawde wielkeigo szalu nie ma i napewno nie bedzie. Dostaje na reke jakies 1400 1300 zl. Wiedz to jest jakas porazka ale niestety gdzies trzeba robic jak ma sie na utrzymaniu rodzine. Wiedz taka jak napiealem jest to wielka porazka a nie LPP. Trzeba blagac o to zeby dostac jaka kolwiek umowe. z***... Firma i nic wiecej bo brak mi slow.

    • 42 0

    • po prostu boisz się i nie zasłaniaj się rodziną (2)

      niewiem jak za takie pieniądze można wyżyć w dzisiejszych czasach, sam dostaję 5 tysięcy i ledwo się utrzymuję.

      • 19 4

      • to przestań tyle źreć, pić i palić. (1)

        za 5 tys spokojnie można wyżyć,a i na wyjazd wakacyjny też zostanie.

        • 18 6

        • tiaaa, jak bedziesz zarl parowki z biedronki

          a kolo 50 dostaniesz zawalu

          • 2 0

    • (2)

      operator czego? kasy w reserved?

      • 3 7

      • Jest operatorem twojego mozgu (1)

        Gdyż ty młody, NIEbogaty, nie wiadomo skąd, potrafisz myśleć tylko wg dogmatów tej ,,wspaniałej'' epoki pełnej ,,demokracji'' i ,,wolności'', będąc płatnym pacholkiem wiemy kogo.
        Bo przecież znany jesteś swą beszczelnoscia na kilometr wszystkim, lecz twoj nedzny kark zostanie nagiety do samej ziemi, abyś nazarl się do woli własnego kalu, który tak ochoczo produkujesz w komentach codziennie na wszystkie tematy tego portalu za 2 zl od wiersza.
        Nie zadzieraj z ludzmi, bo sa tu niektórzy potezni by cię zmielic na proch.
        Ja ze swojej strony za całokształt twojej ,,twórczości'' rzucam na ciebię klątwę, ktorej nikt nie zdejmie. Nie pisz tylko smiech na sali, nikt w ten zabobon dziś nie wierzy, i że to nie średniowieczne i inkwizycja, to nic nie da i nie pomoże.
        Przekonasz się z kim masz do czynienia, i że moja klątwa będzie dla ciebie tragiczna!!!!!!!

        • 4 5

        • ahahaha

          • 0 0

    • "Wiedz" rzuć tą firmę.

      Dostajesz 1400 bo nie umiesz "więc" napisać. Jakbyś umiał byś był prezesem i pisał maile w ciepłym fotelu.

      • 5 4

    • zmien robote

      ja robie co innego, gdzie indziej i mam duzo wiecej. rozejrzyj sie, albo sam zaloz dzialalnosc

      • 0 0

  • jaki zakres obowiązków?
    jaka płaca?

    • 16 1

  • Co LPR chce tu budować ? Sprzeciw! Zgłaszam sprzeciw.

    • 8 3

  • Oni często zwalniają pracowników by po chwili zatrudnic tańszych. (3)

    • 37 1

    • jeszcze tańszych? (2)

      płacą mniej niż najmniejsza krajowa?!

      • 11 0

      • nie kumasz widze :p (1)

        nie kumasz widze :p zwlaniaja bo przychodzi taki czas ze powinni zaproponowac umowe o prace. a jak zwolnia a poo kilku dniach zatrudnia znow, traktuja te osoba jako nowa i od nowa rok moze dymac na smieciowce

        • 14 1

        • aha

          znajomy odszedł sam, jak i połowa jego zespołu. nikt nie chce tam pracować to zamieścili tu artykuł sponsorowany i w komentarzach mają antyreklame :)

          • 17 1

  • bajzel jak większość ?

    • 14 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

Najczęściej czytane