15 maja rowerowe ściganie w Szemudzie

5 maja 2021, 15:00
Joanna Skutkiewicz
W edycji w gminie Szemud zawodnicy mają do wyboru trasy o długości 32 lub 60 km. Więcej zdjęć (3)

W edycji w gminie Szemud zawodnicy mają do wyboru trasy o długości 32 lub 60 km.

fot. mat. organizatora

W edycji w gminie Szemud zawodnicy mają do wyboru trasy o długości 32 lub 60 km.

fot. mat. organizatora

Po pierwszej edycji zawodów MH Automatyka MTB Pomerania Maraton w Luzinie organizator zaprasza na wiosenne ściganie w malowniczej gminie Szemud, które odbędzie się w sobotę, 15 maja 2021 r. Miasteczko zawodów ze startem i metą zlokalizowane będzie pod budynkiem GCKSiR Szemud. Uczestnicy mogą wybrać jedną z dwóch tras: 32 i 60 km.Trasy w Szemudzie, znajdującym się 25 km od Trójmiasta, spodobają się zarówno początkującym miłośnikom rowerów, jak i całkiem doświadczonym kolarzom. W porównaniu do pozostałych edycji cyklu będzie płasko i szybko, a tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicach Rezerwatu Pełcznica, jeziora Zawiat i jeziora Bieszkowice dodadzą ściganiu wyjątkowej atmosfery.

Uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: 32 km z limitem czasu wynoszącym 3 godziny 15 minut oraz 60 km z limitem 4 godz. 15 min. Suma przewyższeń na poszczególnych dystansach to odpowiednio 500 i 900 metrów.


Więcej trudności, więcej emocjiW porównaniu do zeszłych lat, w tegorocznej edycji pojawi się więcej odcinków technicznych, stromych podjazdów i tzw. singletracków, czyli wąskich przejazdów. "Haczykiem" - albo hitem - będzie stromy zjazd zakończony wybijającą w górę hopką. Nie musi być to jednak powód do zmartwień dla niedoświadczonych uczestników: przewidziano także tzw. chicken line, czyli mniej wymagający objazd.

Tegoroczny cykl zakończy się 4 września zawodami w Gdańsku. Podczas finału zostaną rozdane liczne nagrody rzeczowe, odbędzie się także losowanie nagród dla osób, które wzięły udział we wszystkich imprezach cyklu. Łączna pula nagród w tym sezonie wynosi ponad 60 tys. zł.

Wciąż można zapisać się na zawody. Wpisowe wniesione do 10 dni przed zawodami wynosi 80 zł, do 2 dni przed zawodami o 10 zł więcej.

Sponsorem tytularnym imprezy jest MH Automatyka.
Czy w tym roku bierzesz udział w zawodach sportowych?
18%

tak, już brałe(a)m w nich udział w tym roku

30%

tak, zamierzam, choć jeszcze nie miałe(a)m okazji

17%

raczej nie, nie mam tego w planach

35%

zdecydowanie nie

zakończona

łącznie głosów: 92