5 września finał cyklu Pomerania Maraton. Rowerowe ściganie w Gdańsku

4 września 2021, 9:30
Joanna Skutkiewicz
Finałowa rozgrywka cyklu odbędzie się 5 września w Gdańsku. Więcej zdjęć (4)

Finałowa rozgrywka cyklu odbędzie się 5 września w Gdańsku.

fot. materiały organizatora

Finałowa rozgrywka cyklu odbędzie się 5 września w Gdańsku.

fot. materiały organizatora

W pierwszą niedzielę września odbędzie się finałowa edycja imprezy MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. Organizator zaprasza zarówno kolarzy amatorów, jak i doświadczonych zawodników z licencją kolarską, proponując im do wyboru dwie trasy o zróżnicowanej trudności i długości: 25 km oraz 47 km.Maraton będzie odbywał się w całości na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który oferuje rowerzystom liczne interwałowe podjazdy, krótkie zjazdy oraz kręte single. Z informacjami na temat tras można zapoznać się tutaj.

- Bez wątpienia będzie to najciekawsza i najbardziej zróżnicowana trasa całej tegorocznej edycji - informują organizatorzy. - Na najdłuższym dystansie, tj. 47-kilometrowym, uczestnicy będą mieli do pokonania aż 1300 metrów w pionie.
Podczas finału na uczestników po zawodach czeka stoisko z lodami od Lodostany, a także duże miasteczko zawodów, gdzie będzie można zaopatrzyć się w stroje rowerowe od Elvelo, smary od Aerogrease czy naprawić swój rower w mobilnym serwisie rowerowym.

Wrześniowa edycja w Gdańsku kończy tegoroczny cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. Dla najlepszych zawodników finałowej edycji przewidziane są vouchery pieniężne od sponsora Decathlon Kartuska.


Wielki tegoroczny finałUczestnictwo w kolejnych edycjach cyklu umożliwiło zbieranie punktów na finał w Gdańsku, gdzie odbędzie się podsumowanie klasyfikacji indywidualnej, drużynowej, Pomorskiej Biznes Ligi oraz Mistrzostw Pomorza LZS. Na dystansie krótkim, Speed, przed ostatnim etapem prowadzi Damian Ciba (TA KO TEAM), który nie miał sobie równych w każdej tegorocznej edycji. Wśród kobiet do ostatniego etapu będzie trwać walka pomiędzy Iwona Joskowską (Majbike Team) i Aleksandrą Zabrocką (MLKS Baszta Bytów). Na dystansie długim, Mega, niezagrożony wydaje się lider Gustaw Ostajewski (KLIF Team), 10. zawodnik w Mistrzostwach Polski XC do lat 23, które odbyły się na początku sierpnia. Wśród kobiet prowadzi Izabela Malikowska (Pomerania MTB Team), która dzięki liczbie zgromadzonych punktów może już świętować zwycięstwo.

Organizator przewiduje na zakończenie etapu w Gdańsku losowanie nagród dla uczestników, którzy brali udział w co najmniej połowie maratonów z cyklu 2021 i będą uczestniczyć podczas finału. Warto podkreślić, że pula łączna nagród na sezon 2021 wynosi ponad 60 tys. zł.

Z aktualną klasyfikacją generalną można zapoznać się na stronie internetowej organizatora.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.