Badania Klimatu Rowerowego. Weź udział w ankiecie

7 listopada 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Nieważne, czy jeździmy rowerem codziennie, czasami, czy tylko raz na jakiś czas - nasza opinia się liczy. Polska Unia Mobilności Aktywnej przeprowadza ogólnopolskie badanie na temat warunków korzystania z roweru w danym mieście lub gminie. W anonimowej ankiecie mogą wziąć udział również mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni.


Czy jazda rowerem po Trójmieście to relaks, czy może raczej źródło stresu? Czy na drogach dla rowerów jest bezpiecznie? Celem badania, w którym pośród 90 polskich miejscowości bierze udział także metropolia trójmiejska, jest dokładne zbadanie, co i jak można jeszcze zrobić dla rowerzystów. Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Są one realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF).

Zamknięcie ścieżki pieszo-rowerowej na OruniW ankiecie zbierane są opinie na temat korzystania z roweru w danej miejscowości. Pojawiają się pytania m.in. o komfort korzystania z dróg dla rowerów, o możliwości zaparkowania roweru, o stosunki pomiędzy rowerzystami a innymi użytkownikami dróg, a także o promocję poruszania się rowerem przez władze miasta i lokalne media. Wypełnienie ankiety trwa około 10 minut i jest anonimowe, jednak jeśli zostawimy swój adres e-mail, weźmiemy udział w losowaniu nagrody w postaci roweru.


Dla lepszej przyszłościDane z ankiet, analizowane i opracowywane przy użyciu metodologii Fahrradklima-Test, zostaną przedstawione osobom, które kształtują politykę rowerową w miastach. Wyniki pozwolą na stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji rowerzystów w poszczególnych miejscowościach Polski, a co za tym idzie, zastanowienie się nad nowymi możliwościami na przyszłość.

Nie tylko lampki. Bądź widoczny na rowerzeIstotne jest, aby w badaniu wzięło udział jak najwięcej użytkowników, którzy w tej sytuacji, jako codzienni użytkownicy przestrzeni publicznej, występują w roli ekspertów. Nieważne więc, czy dojeżdżamy rowerem do pracy, raz na jakiś czas pojedziemy na rodzinną wycieczkę, czy może codziennie trenujemy w pocie czoła - nasze zdanie liczy się tak samo.

Aby wziąć udział w ankiecie, należy wejść na stronę internetową Rowerowy Klimat i kliknąć przycisk "Weź udział - wypełnij ankietę".
Czy weźmiesz udział w Badaniu Klimatu Rowerowego?
68%

tak

20%

nie

12%

jeszcze nie wiem

zakończona

łącznie głosów: 439

Mogłeś jeszcze nie czytać