Będzie droga rowerowa na wiadukcie Biskupia Górka

15 listopada 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Już na przełomie roku 2020 i 2021 mają zakończyć się prace na wiadukcie Biskupia Górka. Aktualnie trwa układanie nawierzchni na drodze rowerowej, którą będzie można pokonać odcinek od Węzła Unii EuropejskiejMapka do okolic ul. ZaroślakMapka.Nowa droga dla rowerów będzie przebiegać na całej długości nowej trasy na Trakcie św. Wojciecha. Ścieżka o długości około 800 metrów połączy się z drogą rowerową na wale Kanału Raduni.

Wszystko o wiadukcie Biskupia GórkaW poniedziałek 16 listopada rozpoczną się również prace nad przygotowaniem podbudowy jezdni dla samochodów. Jeżeli budowa będzie szła zgodnie z planem, niebawem zostaną także przeprowadzone próby obciążeniowe wiaduktu, których pomyślne wyniki pozwolą na oddanie obiektu do użytku. Przypomnijmy, że nowy wiadukt pierwotnie miał zostać oddany do użytku do sierpnia 2019 roku.

Gdańsk-Wrzeszcz: Będą nowe stojaki na rowery i słupki przy jezdni- Wykonanie ostatnich, ścieralnych mas na wiadukcie planowane jest na przełomie listopada i grudnia - wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, na co duży wpływ będzie miała także pogoda, przejezdność na drugiej nitce wiaduktu zostanie umożliwiona na przełomie roku.

Mogłeś jeszcze nie czytać