Biegi Niepodległości i Europejski w Gdyni w formule hybrydowej i wirtualnej

21 października 2020, 15:15
jag.
Najnowszy artukuł na ten temat

Trefl Gdańsk. Nie tylko Michał Winiarski oddał osocze dla chorych na koronawirusa

Bieg Niepodległości i Bieg Europejski nie odbędą się w tradycyjnej formie. Natomiast wszyscy chętni mogą dokończyć rywalizację w Grand Prix Gdyni 2020, wybierając jedną z dwóch form rywalizacji: wystartować wirtualnie w dowolnym miejscu i czasie bądź też skorzystać z trasy 5- lub 10-kilometrowej przygotowanej przez organizatorów, która będzie udostępniona 7 i 8 oraz 28 i 29 listopada. Wpisowe wynosi 50 zł.Rejestracja do listopadowych biegówNa Grand Prix Gdyni składają się tradycyjnie cztery biegi: Urodzinowy, Europejski, Świętojański i Niepodległości. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa tylko pierwsza z tych imprez odbyła się w tradycyjnej formie w lutym. Bieg Świętojański przeprowadzono w formule wirtualnej, czyli po zarejestrowaniu na specjalnej platformie każdy startował w dogodnym dla niego miejscu.

Bieg Niepodległości, który zawsze odbywa się w dniu święta narodowego, oraz przełożony z 10 maja na listopad - Bieg Europejski - także nie odbędą się w tradycyjnej formie.

- To nie była łatwa decyzja, ale podejmujemy ją w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo biegaczy. Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w kraju, trudne do przewidzenia uwarunkowania prawne, a także duże obciążenie służb medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią spowodowały, że doszliśmy do przekonania, iż organizacja biegu w tradycyjnej formule niesie ze sobą aktualnie zbyt duże ryzyko. Wiemy jednak, że dokończenie cyklu jest ważne dla biegaczy, zwłaszcza tych, którzy kompletują zestaw tegorocznych medali. Chcemy im to umożliwić. Dlatego będzie możliwy start, ale w formule biegu wirtualnego oraz hybrydowego - mówi Michał Drelich, dyrektor Grand Prix Gdyni.

Rekordy w mistrzostwach świata w półmaratonie w Gdyni. 5 tys. osób biegło wirtualnieFormuła wirtualna nie ulega zmianie. Każdy chętny będzie mógł pobiec w dowolnym miejscu na świecie, a dzięki nowoczesnej platformie zostanie sklasyfikowany od razu po ukończeniu swojego biegu. Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami monitorującymi naszą aktywność fizyczną: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, HealthMate, Rouvy, DecathlonCoach, TomTom, Movescount.

- Każdy uczestnik Grand Prix Gdyni, który zdecyduje się na udział w biegu wirtualnym, otrzyma od nas indywidualny kod aktywacyjny. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Co najważniejsze, biegacze nie będą musieli pamiętać, by przesłać wyniki czy zrzuty ekranu ze swoich aplikacji treningowych - ich rezultaty zostaną do nas wysłane dzięki automatycznej synchronizacji danych - zapewnia Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w Sport Evolution.
Nowością jest formuła hybrydowa. W dniach 7-8 listopada (Bieg Niepodległości) oraz 28-29 listopada (Bieg Europejski) na bulwarze Nadmorskim w Gdyni zostanie wytyczona i odmierzona trasa 5 i 10 km. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie lub cztery pętle po 2,5 km.

Bieg Urodzinowy Gdyni 2020 - relacjaStart w biegu będzie możliwy o dowolnej porze między godziną 8 a 16 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Organizator zapewni w tym czasie elektroniczny pomiar czasu i będzie kontrolował, by na trasie nie przebywało więcej niż 250 osób jednocześnie lub tyle, ile w danym momencie będzie wynosił limit dla imprez sportowych na świeżym powietrzu. Na miejscu będzie też dostępne niewielkie biuro zawodów, w którym będą na bieżąco wydawane pakiety startowe, a po biegu medale.

Uczestnicy biegu hybrydowego oraz wirtualnego otrzymają od organizatora kolekcjonerskie medale. Dla uczestników Biegu Niepodległości przygotowane zostały okolicznościowe koszulki techniczne. Opłata za udział w biegu (niezależnie od wybranej formuły) pozostaje bez zmian - 50 złotych lub 45 złotych dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gdyni.

Rejestracja do Biegu Niepodległości oraz Biegu Europejskiego odbywa się przez portal SlotMarket.pl.

Posiadacze całorocznych karnetów Grand Prix Gdynia i osoby zapisane na dwa ostatnie biegi tegorocznego cyklu w tradycyjnej formule będą miały też możliwość uzyskania zwrotu opłaty startowej, jeżeli nie zdecydują się na start w formule wirtualnej lub hybrydowej.

Mistrzostwa świata w półmaratonie Gdynia 2020

jag.