Bike Trade Show już w najbliższy weekend

24 lutego 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Bike Trade Show 2020 to dwa dni pełne atrakcji dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Targi sprzętu, konkursy, zawody i treningi sportowe będą czekać na odwiedzających Amberexpo w Gdańsku w najbliższy weekend 29 lutego - 1 marca 2020.Po piątej edycji Bike Festiwalu w zeszłym roku, organizator zdecydował się na przeniesienie corocznej imprezy o miesiąc wcześniej. Wraz ze zmienioną datą, festiwal zyskał nową nazwę: Bike Trade Show.

Bike Trade Show to dwa dni atrakcji dla osób pasjonujących się kolarstwem w każdej jego odmianie. Zaproszeni mogą czuć się zarówno początkujący rowerzyści, jak i wyczynowi kolarze. Głównym celem imprezy jest popularyzacja rowerowego stylu życia. Bo rowery to nie tylko sprzęt - to zwykle także wielka życiowa pasja.

Targi największe w krajuTo największe w Polsce targi rowerowe przeznaczone dla klienta indywidualnego. W czwartym roku imprezy, liczba uczestników przekroczyła 20 tysięcy osób. Imponująco zapowiada się także liczba wystawców. Wśród nich znajdą się salony i serwisy rowerowe, dystrybutorzy i producenci marek polskich i zagranicznych, a także organizatorzy zawodów. Wielu wystawców zapowiada, że w dniach imprezy będzie można nabyć sprzęt w specjalnych, promocyjnych cenach oraz przetestować ponad 100 rowerów na trzech
specjalnie przygotowanych torach.

Bike Trade Show to nie tylko statyczna wystawa rowerów. Formuła wydarzenia zakłada również organizację pokazów, konkursów, prelekcji i szkoleń. Powstanie specjalna strefa ekspertów, gdzie uczestnicy imprezy będą mogli zdobyć fachową wiedzę z zakresu dietetyki, fizjoterapii, kolarstwa, bikepackingu, czy serwisowania rowerów. Wśród gości specjalnych zobaczymy między innymi Igora Tracza, mistrza świata w psich zaprzęgach, Adama Zdanowicza z jego złotym rowerem wartym milion złotych oraz Rafała Gręźlikowskiego, słynnego rowerowego podróżnika, autora książki "Zamki, ruiny, legendy". W związku ze wsparciem rehabilitacji pana Ryszarda Szurkowskiego, zaplanowano spotkanie zatytułowane "Ryszard Szurkowski - legenda polskiego kolarstwa - gwiazdy kolarstwa o swoim przyjacielu". W planie jest jedyna w swoim rodzaju debata "Kolarstwo wczoraj i dziś", podczas której mistrzowie kolarstwa sprzed lat będą konfrontować swoje doświadczenia z zawodnikami ścigającymi się obecnie o najwyższe miejsca na podium. Udział w debacie zapowiedzieli mi.in: Tadeusz Mytnik, Henryk Charucki i Lech Piasecki. Ważnym elementem Bike Trade Show jest także stale rozwijany projekt e-mobility expo - wystawa produktów związanych z nowoczesnymi i ekologicznymi formami transportu, których sztandarowym przykładem są rowery, pojazdy i samochody elektryczne.


Wśród wielu przygotowanych atrakcji znajdą się również, między innymi: wirtualny wyścig GP Wyścig Narodów z korespondencyjną rywalizacją z ikoną polskiego kolarstwa - Czesławem Langiem, zawody na trenażerach Van Rysel Indoor Cycling Cup, maraton spinningowy Calypso Power Bike, otwarte treningi spinningowe, porady fizjoterapeutów i dietetyków sportowych, wystawa rowerów zabytkowych, wystawa rowerów nietypowych, wernisaż rzeźb Adama Zdanowicza inspirowanych cyklizmem "O.BŁĘDNE KOŁA", specjalne tory testowe (dziecięcy, e-mobility, MTB). W licznie organizowanych konkursach będzie można zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody takie jak stroje, kaski, okulary aż po markowe rowery. Organizator zadbał również o dozorowany parking rowerowy, na którym można bezpiecznie pozostawić swoje rowery.

Dla całej rodzinyW strefie rodzinnej znajdą się m.in. zawody rowerowe dla dzieci Strider Racers, miasteczko ruchu drogowego, szkolenia pierwszej pomocy i rowerowe przedszkole, w którym rodzice będą mieli możliwość pozostawienia swoich pociech i spokojnego przejrzenia oferty targowej.

Cały weekend atrakcjiImpreza będzie odbywać się w sobotę 29 lutego w godzinach 10-18 i w niedzielę 1 marca w godzinach 10-17 w Amberexpo - Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Gdańsku przy ulicy Żaglowej 11. W przedsprzedaży bilety normalne kosztują 15 zł, ulgowe 10 zł, a rodzinne 30 zł. W dniu imprezy za bilety trzeba będzie zapłacić odpowiednio 15, 20 i 40 zł. Posiadacze karty mieszkańca mają 10% rabatu od podanych cen.
10% dochodu ze sprzedaży biletów będzie przekazane na rehabilitację legendy polskiego kolarstwa, pana Ryszarda Szurkowskiego. Organizator - Międzynarodowe Targi Gdańskie -zdecydował również o dołożeniu kolejnych 10%, które pomogą mistrzowi w powrocie do zdrowia.

BIKE TRADE SHOW | biketradeshow.pl |
termin: 29 lutego, godz. 10-18 | 1 marca, godz. 10-17 |
miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
manager projektu: Grzegorz Knapik | grzegorz.knapik@mtgsa.com.pl | t. 664 242 950
organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA