stat

Budżetowy rower szosowy. Gdzie taki kupić?

1 lutego 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Końcówka stycznia to doskonały moment, aby rozejrzeć się po sklepach rowerowych za swoim wymarzonym jednośladem. Wraz z wiosną do sklepów nadejdą tłumy, a ceny pójdą w górę. W większości salonów rowerowych w Trójmieście trwają jeszcze posezonowe wyprzedaże. Dzięki temu można wyjechać ze sklepu rowerem wyższego modelu, płacąc za niego jak za model niższy.Jazda na rowerze szosowym to prędkość, radość i wolność. To możliwość poznania zupełnie nowych tras lub zobaczenia "starych" z innej niż dotąd perspektywy. Jeśli planujemy powiększyć flotę swoich rowerów o szosowy jednoślad, warto jest już nie zwlekać. Ani z zakupami, ani z treningiem!

"Górale" tańsze niż szosyJeśli nie dysponujemy dużym budżetem na rower, łatwiej nam będzie znaleźć podstawowy model roweru górskiego niż szosowego. Po ten pierwszy możemy się wybrać, już mając do dyspozycji 2,5 tys. złotych.

Rowery górskie do 2,5 tys. zł. Co dostaniemy w tej cenie?


Jeśli jednak stwierdziliśmy, że lasy znamy już wzdłuż i wszerz, a teraz chcielibyśmy spróbować swoich sił na szosowych trasach, wówczas rower ze sztywnym widelcem, cienkimi oponami i kierownicą typu "baranek" przyniesie nam dużo radości.

Przegląd budżetowych rowerów szosowychPoniżej przedstawiamy kilka modeli rowerów szosowych dostępnych w trójmiejskich sklepach. Wszystkie przedstawione poniżej rowery są obecnie w promocji i sprzedawane są za ceny niższe niż katalogowe.


Każdy z powyższych rowerów jest zbudowany z aluminiowej ramy w geometrii bardziej rekreacyjnej niż sportowej. W modelach Unibike Neon i Marin Ravenna - do kupienia w sklepie Cyklisci.com - znajdziemy osprzęt Shimano Claris. Scott Speedster ze sklepu Wysepka oferuje nam karbonowy widelec i osprzęt Shimano Sora - dokładnie tak jak Trek Domane z Dre Rowery.

- Stabilna geometria długodystansowa Endurance zapewnia komfort na długich dystansach, ale to wciąż szybki rower na wyścigi - czytamy na stronie sklepu Dre Rowery. - Domane AL 3 jedzie płynnie, stabilnie i pewnie. To idealny wybór dla zaczynających przygodę z rowerem, jak i dla każdego, kto chce przejść na wszechstronny i wygodny aluminiowy rower szosowy. Wysokiej jakości osprzęt gotowy jest na szybkie przejażdżki grupowe i przygody na gorszych, rzadziej uczęszczanych drogach.
Ceny niewyprzedażowe, a wciąż niskie oferuje nam marka Triban.

- Rowery marki Triban mogą okazać się dobrym wyborem dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z szosą - zapewniają Jarosław Kowalczyk i Radosław Łabędzki ze sklepu Decathlon w Rumi. - W porównaniu z innymi markami nie są drogie, a na wszystkie ramy aluminiowe Decathlon daje dożywotnią gwarancję. W modelu RC100 znajdziemy opony 700x32, dzięki czemu możemy spodziewać się komfortu nie tylko na asfalcie, lecz także na drogach gruntowych. Rower sprawdzi się do cykloturystyki - możemy zamontować do niego bagażnik. Nieco droższy model, RC120, oferuje już karbonowy widelec do aluminiowej ramy. Z kolei RC500 możemy przystosować zarówno jako rower szosowy, jak i gravelowy. Wyposażony jest w osprzęt Shimano Sora oraz hamulce tarczowe.


Rower szosowy? A może gravel?Możemy jeszcze pokusić się o porównanie roweru szosowego z przełajowym lub gravelowym, jeśli w jednośladzie szukamy przede wszystkim wszechstronności. Zwłaszcza ten ostatni wydaje się dobrym kompromisem pomiędzy szybkością na asfalcie a zaradnością na bezdrożach. Rower przełajowy będzie jeszcze szybszy, ale także mniej wygodny. Nie odradzamy jednak zakupu roweru szosowego, bynajmniej - to sprzęt, którego trudno nie polubić.

Rower rowerowi nierówny. Przegląd rodzajów rowerów

Czy posiadasz rower szosowy?
54%

tak

20%

nie, ale chcę kupić

26%

nie i nie chcę mieć

zakończona

łącznie głosów: 636