Cross Duathlon Gdańsk przełożony na listopad

7 października 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Ze względu na podejrzenie zarażenia koronawirusem u jednego z pracowników organizatora Cross Duathlonu Gdańsk, impreza została przełożona na 7 listopada. Osoby, które były zgłoszone do zawodów, mogą otrzymać zwrot opłaty startowej lub wystartować w imprezie w nowym terminie.- Z przykrością informujemy, że w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem u jednego z pracowników działu odpowiedzialnego za organizację imprez oraz wynikającą z tego koniecznością pracy zdalnej pozostałych osób działu, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników jesteśmy zmuszeni przełożyć datę zawodów Cross Duathlon Gdańsk 2020 na 7 listopada 2020 roku - napisał organizator na swojej stronie internetowej.
W związku z komplikacjami związanymi z organizacją, zgłoszeni uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch opcji: wystąpienie o zwrot opłaty startowej lub start w przełożonej na listopad imprezie.

Otrzymanie zwrotu opłaty jest możliwe pod warunkiem wysłania e-maila na adres zwroty@triathlongdansk.eu. W treści maila należy wpisać imię, nazwisko, rok urodzenia oraz formułkę "proszę o zwrot wpisowego za imprezę Cross Duathlon 2020". Jeśli była wystawiana faktura, należy również podać dane, na jakie ją wystawiano.

Zapisane osoby, które chcą wystartować w imprezie 7 listopada, nie muszą podejmować żadnych czynności - są zgłoszone na to wydarzenie automatycznie.

Zawody w terenieUczestnicy zawodów będą mieli do pokonania 5 km biegu, 12 km na rowerze i znowu 5 km biegu. Strefa zmian, tak jak start i meta, będzie zlokalizowana w okolicy Doliny Czystej Wody w Gdańsku-Oliwie.

Gdański Ośrodek Sportu po raz kolejny zorganizuje zawody, w których zmierzyć się mogą zarówno zupełnie początkujący, jak i bardziej zaawansowani adepci sportu. Choć dystanse pomiędzy startem a metą nie sprawiają wrażenia nie do pokonania, należy jednak spodziewać się trudności związanych z charakterem trasy. Jak sama nazwa wskazuje, cross duathlon to zawody terenowe, które wymagają dobrej koordynacji i dużego skupienia na trasie. Zawodnicy mogą startować na rowerach górskich, przełajowych, trekkingowych.


Przeczytaj relację z zeszłego rokuZawodnicy rozpoczną zmagania od pokonania pięciokilometrowej pętli biegowej, którą zakończą w strefie zmian. Stamtąd podejmą swój rower, na którym przejadą 12 km po terenach Lasów Państwowych Nadleśnictwa Gdańsk. Na sam koniec mierzyć się będą w drugiej i ostatniej pięciokilometrowej pętli biegowej i to najprawdopodobniej ten etap rywalizacji zadecyduje o kolejności na mecie.