Daniel Formela wygrywa gdański Duathlon

20 listopada 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Imprezy kolarstwa górskiego w 2018 r.


Daniel Formela okazał się najszybszym zawodnikiem w Cross Duathlonie Gdańsk rozegranym 18 listopada 2017 r. Na starcie stanęło 91 zawodniczek i zawodników, gotowych zmierzyć się w nowych zawodach przygotowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Trasy wytyczone szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego miały odpowiednio 5 km biegu, 17 km rowerem i ponownie 5 km biegiem, a suma przewyższeń wynosiła 283 m.Chociaż niektóre odcinki należały do wymagających, ale przy tym bardzo ciekawych, szczególnie na trasie rowerowej, to zawodnicy chwalili całość jako kompilację wszystkich najważniejszych elementów biegania i kolarstwa górskiego. Dla wielu z nich było to ciekawe zwieńczenie całego sezonu różnego rodzaju startów.

Daniel Formela, wicemistrz Europy w Duathlonie 2015 oraz aktualny mistrz Polski w Cross Duathlonie, doświadczony i utytułowany triathlonista, był zdecydowanym faworytem imprezy. Potwierdził to już po pierwszym etapie biegowym, gdy ze sporą przewagą nad kolejnym zawodnikiem zameldował się w strefie zmian. Na trasie rowerowej, na której nie zabrakło dłuższych podjazdów, technicznych zjazdów, jeszcze powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. Kolejne 5 km biegu było tylko czystą formalnością dla zawodnika z Wejherowa /KM Sport + CTS - Czaja Trening System.

- Nigdy nie jest tak, że nawet jak jestem określany jako faworyt w jakichś zawodach, to czuję się spokojnie, pewien siebie. Zawsze daję z siebie wszystko, bez względu na to, jak jestem przygotowany, ile trenuję, czy jestem w formie. Staram się nigdy nie kalkulować, bo wiem, że w sporcie los lubi ukarać. Ale miałem plan im mocniej, tym lepiej, jak najmocniej dam radę i jak najdłużej to utrzymać - podsumował - Daniel Formela, który finiszował z czasem 1 godzina 19 minut i 4 sekundy.


- Wielki podziw dla organizatorów. Tak zorganizowanej trasy nie widziałem jeszcze nigdy, a ścigam się prawie 20 lat. Liczba wolontariuszy na trasie, oznaczenie, zabezpieczenie medyczne dają zawodnikom bardzo duże poczucie bezpieczeństwa. Jestem bardzo szczęśliwy, że taka impreza pojawiła się w Trójmieście - dodał tryumfator zawodów.
Drugi na mecie zameldował się gdańszczanin Tomasz Bagrowski / Padł na ryj team / z wynikiem 01:27:47. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Krzemińskiemu /Team Verge Polska, Bike u Up / 01:29:53.

Pierwszą kobietą na mecie okazała się gdańszczanka - Monika Kubiak. Pokonała ona trasę w czasie 01:44:11. Ona również zdołała wypracować sobie bezpieczną przewagę nad rywalkami. Drugą zawodniczką, która pokonała linię mety była Anna Wróblewska / Grupa Rowerowa 3miasto / 01:52:25 a trzecią Wiesława Stachańczyk /Active-IT komputerymarkowe.pl, doświadczona zawodniczka trójmiejskich zawodów mtb, która na pokonanie trasy potrzebowała 01:58:45.

- Nie do końca czułam się na siłach, bo powróciły problemy ze zdrowiem, bóle w nodze. W trakcie rywalizacji nie oglądałam się za innymi zawodniczkami. Nie wiedziałam, jaka była między nami różnica. Dobrze, że to już koniec sezonu i w końcu będę mogła odpocząć. Dlatego ta wygrana bardzo cieszy - mówiła na mecie wyraźnie zmęczona zwyciężczyni.


Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny z zabytkowej kuchni polowej. W pakiecie startowym znalazł się także komin z grafiką dedykowaną imprezie oraz zestaw kosmetyków od partnera imprezy, firmy Oceanic.GALERIA ZDJĘĆ 1; mat. Gdański Ośrodek Sportu

GALERIA ZDJĘĆ 2; mat. Gdański Ośrodek Sportu

GALERIA ZDJĘĆ 3; fot. Agata Masiulaniec / Biegowy Świat

Organizatorzy:

Miasto Gdańsk,
Gdański Ośrodek Sportu
u. Traugutta 29
80-221 Gdańsk
Mail: imprezy@sportgdansk.pl