stat

Finał serii Cyklo w niedzielę w Kartuzach

10 września 2019, 15:00
Joanna Skutkiewicz

Tegoroczna seria wyścigów szosowych Cyklo dobiega końca. W najbliższą niedzielę, 15 września, w Kartuzach odbędzie się finałowa rywalizacja kolarzy, walczących o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej - Cyklo Kartuzy. Wciąż można zapisywać się na obydwa dystanse - 41 i 82 km.



Seria wyścigów Cyklo Szosa, w sezonie 2019 rozgrywana pod nazwą Energa Cyklo Cup, po imprezach w Gniewinie, Lęborku, Krokowej, Strzepczu i Pelplinie swój ostatni etap będzie miała w Kartuzach.

Dwa dystanse do wyboru



Trasa wyścigu wiedzie po pętli o długości 20,5 km na północ od Kartuz. Zawodnicy rywalizujący na krótkim dystansie pokonają ją dwukrotnie, a ci, którzy wybiorą długi dystans - aż czterokrotnie. W porównaniu z zeszłymi latami kolarze będą poruszać się po nowo wyremontowanych drogach, co z pewnością wpłynie na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Pętla nie pozwoli nikomu się nudzić. Tereny wokół Kartuz są niezwykle atrakcyjne dla kolarzy szosowych, a dzięki zróżnicowaniu terenu każdy znajdzie tam coś dla siebie. Nie zabraknie stromych podjazdów i sporego przewyższenia, choć "górki" nie będą tak wymagające jak choćby podczas edycji w Gniewinie.

Wyścig dla każdego



W wyścigach serii Cyklo wystartować może każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania. Nie trzeba mieć roweru szosowego - dopuszczone będą rowery każdego typu. Koniecznie należy jednak posiadać kask oraz dwa sprawne hamulce.

Zapisy do zawodów wciąż trwają. Elektronicznie można rejestrować się do 11 września do północy. Możliwe jest także zgłoszenie w dniu zawodów na miejscu.

Sponsorem tytularnym cyklu jest Energa S.A. Impreza odbywa się we współpracy i dzięki wsparciu Miasta Kartuzy. Grono sponsorów stanowią: Nexus Consultants oraz firmy Port Gdynia, Coldteam, HutchisonPorts Gdynia oraz grono sprawdzonych partnerów technicznych, jak Vittoria, Accent, Mercedes Benz Witman czy Yellow Cargo Express.

Kalendarz Energa Cyklo Cup 2019: >>> Cyklo Lębork | 28 kwietnia 2019
>>> Cyklo Krokowa| 12 maja 2019
>>> Cyklo Gniewino | 19 maja 2019
>>> Cyklo Strzepcz | 23 czerwca 2019
>>> Cyklo Pelplin | 4 sierpnia 2019
>>> Cyklo Kartuzy | 15 września 2019