Gdańsk-Wrzeszcz: będą nowe stojaki na rowery i słupki przy jezdni

12 listopada 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Do końca bieżącego miesiąca we Wrzeszczu stanie 25 nowych stojaków na rowery oraz 142 słupki wygradzające ulicę od drogi dla rowerów. Inicjatorami i fundatorami tego przedsięwzięcia są Rady Dzielnic Wrzeszcz Dolny i Wrzeszcz Górny wraz z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.


Rower jest wśród gdańszczan coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprzyja temu łagodna, stosunkowo ciepła jesień, rozwijająca się infrastruktura rowerowa oraz obostrzenia związane z pandemią, które nakładają ograniczenia co do liczby osób mogących podróżować środkami komunikacji zbiorowej. Na wniosek Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny jeszcze w tym miesiącu zamontowane zostaną kolejne udogodnienia dla rowerzystów w postaci stojaków rowerowych oraz słupków odgradzających jezdnię od drogi rowerowej.

Spór o drogę rowerową na Dmowskiego we WrzeszczuDla bezpieczeństwa i komfortu rowerzystówStojaki, które mają ułatwić zaparkowanie roweru, zostaną ustawione na ul. BiałejMapka w rejonie rynku, na ul. Waryńskiego, Kościuszki 27Mapka, 47Mapka i 113Mapka, Kochanowskiego 120Mapka, Mickiewicza 9Mapka oraz na Placu WybickiegoMapka.

Poza stojakami we Wrzeszczu Dolnym zamontowanych zostanie 67 słupków, które uniemożliwią niesubordynowanym kierowcom aut parkowanie na drodze dla rowerów. We Wrzeszczu Górnym przybędzie ich 75. Pojawią się one: na skrzyżowaniu ulic Lelewela i GrażynyMapka, na ulicach: Białej, Waryńskiego, Mickiewicza (rejon ul. Próżnej, Mierosławskiego i Kubacza), Kościuszki 47Mapka i 63aMapka oraz na al. Hallera 54-56Mapka; na al. Grunwaldzkiej przy drodze rowerowej na wys. Galerii BałtyckiejMapka oraz wzdłuż przystanku autobusowego przy ManhattanieMapka, na ul. Dmowskiego w rejonie dworca PKPMapka oraz na wysokości posesji nr 12Mapka, na ul. Jaśkowa Dolina przy skrzyżowaniu z ul. SienkiewiczaMapka oraz przy siedzibie GAiTMapka, na ul. de Gaulle'a wzdłuż zjazdu do posesji nr 8Mapka, na ul. Sobótki przy skrzyżowaniu z ul. KossakaMapka oraz na ul. Partyzantów 18Mapka i 49Mapka.

Gdańsk. Brakuje barierek przy drodze rowerowej we Wrzeszczu?Prace montażowe wykona Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, a sfinansują to rady dzielnic.
Czy uważasz że infrastruktura rowerowa w Gdańsku poprawia się?
77%

tak

13%

nie

10%

nie mam zdania

zakończona

łącznie głosów: 218

Mogłeś jeszcze nie czytać