Gdańsk zaprasza na kolarski weekend z Czesławem Langiem

23 maja 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Udana, inauguracyjna edycja maratonu Lang MTB Trąbki Wielkie

Wielkimi krokami zbliża się prawdziwie sportowy i rowerowy weekend w Gdańsku. W sobotę zostanie rozegrana druga w tym sezonie edycja wyścigu szosowego dla amatorów Lang Team Race. W niedzielę natomiast mamy coś dla amatorów jazdy terenowej. Poprowadzona przez Trójmiejski Park Krajobrazowy trasa Maratonu MTB Vienna Life Lang uważana jest za jedną z najpiękniejszych i zarazem najbardziej wymagających. W związku z sobotnim wyścigiem będą też spore utrudnienia w ruchu na całej długości al. Armii Krajowej zobacz na mapie GdańskaWyścig szosowy:W sobotę, 26 maja do boju ruszą miłośnicy kolarstwa szosowego. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse - Mini (51 km) i Maxi (102 km). Lang Team Race to wyścigi dla amatorów w zawodowej oprawie. Wszystko przenosimy tu z Tour de Pologne - oprawa, scenografia, przygotowanie i zabezpieczenie trasy. Widzimy rosnącą popularność kolarstwa szosowego i chcemy dać możliwość rywalizacji w profesjonalnych warunkach - podkreśla dyrektor zawodów Czesław Lang.
- Zapoznaj się ze szczegółami imprezy Lang Team Race

Utrudnienia w ruchu na al. Armii Krajowej:W sobotę, 26 maja od godzinach od 6 do 19, al. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Łostowicką zobacz na mapie Gdańska w kierunku S6 Obwodnicy Trójmiasta będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. Od godz. 6 ul. Łostowicka będzie zamknięta dla ruchu pojazdów i wydzielona jako parking dla uczestników (z obecnością służb organizatora do ustawiania pojazdów).

Ruch poprzeczny dla autobusów komunikacji miejskiej na ul. Łostowickiej będzie się odbywał do godz. 10:00. Od godz. 9:30 nastąpi całkowite zamknięcie trasy rundy okrężnej na al. Armii Krajowej DW 501 pomiędzy skrzyżowaniem z ul. 1 Maja i węzłem S6 Obwodnicy Trójmiasta. Zamknięcie trasy zawodów nastąpi o godz. 15:30 i od tego momentu ruch na odcinku al. Armii Krajowej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. 1 Maja a ul. Łostowicką będzie sukcesywnie przywracany.

Wzdłuż al. Armii Krajowej funkcjonować będzie komunikacja tramwajowa (linie 1,2,6,7,11).
Zakłada się funkcjonowanie tych linii w trakcie trwania imprezy z możliwymi chwilowymi przestojami.

Wszystkim, którzy będą musieli w tym dniu dostać się m.in. z centrum Gdańska na Obwodnicę Trójmiasta proponujemy objazd ul. Słowackiego (od północy), Południową Obwodnicą Gdańska lub ciągiem ul. Kartuska - ul. Limbowa - ul. Jabłoniowa (od południa).

Maraton MTB:W Vienna Life Lang Team Maraton wystartować może każdy - niezależnie od wieku i formy. Wystarczy mieć rower i kask. Dla najmłodszych przygotowana została Parada Rodzinna, która dla wielu jest pierwszą rowerową przygodą. Bardziej doświadczeni mogą wybrać jeden z trzech dystansów - Mini (33 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (96 km). W Gdańsku odbędzie się także trzeci w tym sezonie wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. To cykl przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkółek i klubów kolarskich rozgrywany pod hasłem "Szukamy kolarskich talentów".

-Zapoznaj się ze szczegółami imprezy Vienna Life Lang Team MTB

Obydwu imprezom będzie towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych, dzięki którym wszyscy, którzy przyjdą do miasteczka wyścigu będą mogli poczuć prawdziwie sportową i kolarską atmosferę.- Jestem przekonany, że i tym razem gdańskie odcinki Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych oraz Lang Team Race zaoferują wszystko to, czego oczekują kolarze amatorzy - adrenalinę podczas zawodów oraz bogatą ofertę spędzenia wolnego czasu. Po sportowych emocjach zapraszam do spędzania wolnego czasu w malowniczych uliczkach Starego i Głównego Miasta. Dla tych, którzy nawet po zawodach nie będą mieli ochoty na rozstanie się ze swoimi rowerami, polecam rekreacyjną jazdę po Gdańsku. A jest gdzie jeździć - długość tras rowerowych to 685 km, a wydzielonych dróg rowerowych - 119 km - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Organizator:

Lang Team Sp. z o.o.,
Biuro Organizacji Imprez Sportowych
ul. Pachnąca 81, 02-792 Warszawa
e-mail: kontakt@langteam.com.pl