Gdynia-Obłuże. Nowa droga dla rowerów prawie gotowa

10 listopada 2020, 14:00
Joanna Skutkiewicz

Prace związane z budową drogi rowerowej pomiędzy ul. DerdowskiegoMapka do ul. KwiatkowskiegoMapka w Gdyni-Obłużu dobiegły końca. Niedługo rowerzyści będą mogli pojechać 400-metrowym odcinkiem drogi, który stanie się częścią międzynarodowej trasy EuroVelo.


Prace budowlane, przeprowadzane przez firmę Eurovia Polska SA, zostały już pomyślnie zakończone. Zanim odcinek nowej drogi zostanie oddany do użytku, zostaną przeprowadzone procedury odbiorowe oraz proces zatwierdzenia docelowej organizacji ruchu.

- Miłośnicy jednośladów już wkrótce będą mogli korzystać z nowej infrastruktury rowerowej na północy Gdyni - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Droga rowerowa poprawi komunikację jednośladów na newralgicznym odcinku drogowym wzdłuż ul. płk. Dąbka, a nowe chodniki z oświetleniem z pewnością zwiększą bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Droga dla rowerów na płk. Dąbka jeszcze w tym roku
Dla pieszych i rowerzystówW ramach inwestycji wybudowano drogę rowerową z mastyksu grysowego SMA o długości ok. 400 m, a na odcinku od ul. Andersa do ul.Kwiatkowskiego także chodniki: na wysokości skweru im. Ireny Kwiatkowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Kwiatkowskiego oraz obustronny na skrzyżowaniu z ul. Andersa. Zamontowano oświetlenie, nasadzenia zieleni oraz małą architekturę w postaci przysiadaków i podpórek dla rowerzystów.

Koszt inwestycji przeprowadzonej przez Eurovia Polska SA wyniósł 795 tys. 370 zł brutto.

Gdynia-Obłuże. Nowa droga dla rowerów niebezpieczna?
Kolejne inwestycje w GdyniNiebawem rozpoczną się prace nad kolejnym odcinkiem trasy EuroVelo - wzdłuż ul. Kwiatkowskiego do ul. Unruga. W kolejnym roku kalendarzowym planowana jest także budowa trasy wzdłuż ul. Janka Wiśniewskiego.

Inwestycja powstała w ramach projektu "Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym - utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Czy będziesz korzystać z drogi dla rowerów na Obłużu?
38%

tak, czekałe(a)m na nią

18%

nie, nie jeżdżę tamtędy rowerem

19%

nie wiem, może sporadycznie

25%

nie, bo w ogóle nie jeżdżę rowerem

zakończona

łącznie głosów: 346

Mogłeś jeszcze nie czytać